HAARLEMSC: PREDIKBEURTEN enz. Eerste Blad. No. 91 Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Drieëntwintigste Jaargang 144 Ned. Vereen, tet bevordering van Zondagsrust. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? TE HAARLEM Zondag 17 Nov. 1901. BUITENGEMEENTEN. KRONIEK T E 1 E PH O O N N U M M'.E R TELEPHONISCHE VERBINDIN6 met AMSTERDAM. -,25. franco p. post—,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per strik. Pr|i per Advertentie van 1—5 regel* 10.25. elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentièn worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Wallonne. Pas de Service. Gereformeerde Kerk. Oed Oudegracht Voorin. 10 ure, Ds. Mulder. 'g Avonds 5Vs ure, Ds. Mulder. Woensdag. 'g Avondg 8 ure, Ds. Tibben. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 'g Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 'b Avonds 5Vg ure, Ds. Schotel. Woensdag. 'g Avonds 8 ure. Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6J4 ure, Ds. Wempe. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. 'b Avonds 6 ure, Ds. Plantinga. Komonstrantsch Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Weiss. Emcr. Pred. te Zeist. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering, 's Avonds 8 ure, Jongedochters Ver- eeniging. (Dinsdag.) sAvonds 81/» ure, Bidstond. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Vui niet» ander» vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Hoesers. Evang. Luth. Pred te Bergen op Zoom. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. Doopsgez. Pred. te Haarlem. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. Doopsbediening. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Woensdag. 's Avonds 7 ure, Zendingssamenkomst, Ds. van den Broek en Schrijver. Predn. te Schiedam. Heemstede. Voorm. 10 ure, DsCreutsberg. Pred te Wijk aan Zee. Houtrijk en Polanen. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Donderdag 's Avonds 7 ure, Ds. Baljon. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. 'sAvonds 6Vs ure, Ds. Hulsman, De Raadszitting van Woensdag ving aan met het rapport der Commissie in zake het Raadslid den Heer W. Stolp, I adviseerende tot afwijzende beschikking op het adres der Heeren Wefers Bet- tinck en Heenk. De Heeren Hofland, Braai, Willink en V. d. Kamp wenschen de behandeling uit te stellen. De Voor zitter trekt zijn voorstel tot behandeling in. Aangevraagd wordt voor het Museum van Kunstnijverheid een jaarljjksch sub sidie van f 500.Het advies van B. en W. is voor gunstige beschikking. De Heer V. Lennep meent het voor stel niet voor behandeling vatbaar te zijn, maar zegt, dat de Maatschappij van Nijverheid zelf moet aanvragen, niet de Commissie van het Museum. De Heer Stolp vraagt, hoe het in deze gesteld is met het Koloniaal Museum. De Voor zitter zet uiteen den wensch van den Heer V. Lennep te zulten voldoen; alleen de vorm van aanvraag had anders kunnen zijn, het subsidie kan worden verleend aan de Maatschappij ten be hoeve van het Museum. Nog eenige discussies en het voorstel werd aange nomen. In herstemming kwam de post be- looningen en eereblijken, waarover de stemmen de vorige vergadering ge staakt hadden. B. en W. hadden voor gesteld dit postje van ƒ800.te schrap pen. Eerst het voorstel de Braai betref fende het verleenen van eereblijken aan openbare- en bijzondere scholen doch vooraf kwam in stemming 600.voor eereblijken, het werd aangenomen. Toegestaan werd ƒ700.gedurende 1902, tot herstelling van het dak van het Museum op het Raadhuis. De Heer Roog noemde dit weggegooid geld en licht toe. Na besprekingen komt het voorstel in stemming en wordt aange nomen. Het cijfer der Plaatselijke belasting op het inkomen wordt vastgesteld op 378.500.— Toen had de eindstemming over de begrooting plaats. De Heer Groot moti veert zijn stem tegen, tevens voor eenige andere leden. Zij werd aangenomen met 8 stemmen tegen. Het eindcijfer der begrooting is vast gesteld op f 3316.965. Voorgedragen werden ter onbewoon baarverklaring de perceelen Rozenstraat 17a en b; Lange Molenstraat 34 en 36 Smedestraat 15 rood. Voorgesteld was door den Heer Groot cs. om in zulke gevallen als het noodig mocht zij n,den hierdoor ontstanen dakloo- zen van gemeentewege een onderdak zal worden verschaft en de Heer Groot licht dit toe. Hg wenscht spoedige behande ling. Omtrent de onbewoonbaarverkla ring heeft de Heer V. d. Kamp het woord, wenscht Molenstraat 34 aan te houden. De Wethouder de Breuk verdedigt het voorstel. De Heer Beijnes is voor voor stel V. d. Kamp, evenzoo de Heer Bijvoet. Voorstel V. d. Kamp wordt aangenomen met 5 stemmen tegen. De overige perceelen worden onbe-1 woonbaar verklaard. Door den Heer Hugenholtz was 16 October aan den Raad voorgesteld dat door de Erven A. A. Perrin, tot eventu- eele onteigening door de gemeente van het stukje grond, eigendom van A. A. van den Berg, en benoodigd tot het doortrekken van de ontworpen kade, gestort zal worden eene som, gelijkstaan de met het bedrag dat bovengenoemd stukje had kunnen opbrengen, wanneer het tijdperk beginnende achttien maan den en eindigende zes maanden vóór den dag, waarop dit Raadsbesluit is vastge steld, ten verkoop ware aangeboden; B. en W. blijven bij hun gevoelen aan det bouwplan te verbinden de door trekking van de kade, doch laten de beslissing aan den Raad, De Heer Beijnes acht verdere voor waarden onbillijk. Het zou een nieuwe wending aan de zaak geven. De Heer Roog vindt juist het tegen overgestelde onbillijk. Wil echter kei bestrating. De Heer V. d. Kamp richt een paar onaardige woorden tot den Voorzitter, die zeer punctueel beantwoord worden met de toezegging dat hij meer dan vroeger het reglement van orde zal toepassen, betreflende het buiten de orde zijn. De Heer Leupen brengt de zaak weer in 't rechte spoor en de Heer Modoo wenscht doortrekking der kade. De Heer Beijnes herinnert dat f 7000 aangeboden is om de zaak in het reine te brengen, heeft ook van den eigenaar een eisch, maar noemt den eisch van B. en W. onbillijk en roept in deze de meening van de rechtsgeleerden in den Raad. De Heer van Styrum weet geen enkelen rechtsgrond in den eisch. De Heer Spoor is van dezelfde meeningde Raad heeft goed of af te keuren. Ook de Heer Bjjvoet is van dit gevoelen. Nog de Heer Hu genholtz, meent toch, dat de wet zich in die richting beweegt. Nog de Heeren Schram en Tjeenk Willink. In stemming wordt het bouwplan goedgekeurd nadat voorstel Hugenholtz, storting, was behandeld, waarover de Heer van Styrum nog aantoonde, dat volgens de woningwet de gemeente zou moeten betalen wat zij onteigent (na nog heel wat geharrewar) aange nomen was. De goedkeuring van voorstel B. en W. met invoeging van voorstel Hugenholtz gad plaats met 12 stemmen tegen. Vergunning tot hooger bouwen van perceel Korte Zijlstraat 10 wordt ver leend aan H. Koning; Begijnhof aan C. Schornagel., Machtiging wordt verleend om de huur van eene woning op het terrein der mestverzamelplaat8 en verhuurd voor 50 ets. per week op te zeggen en het perceel af te breken, zulks in verband met verandering der afsluiting van den Harmenjansweg. De Heer V. d. Kamp heeft eene bemerking, door den Heer de Breuk beantwoord. Goedgekeurd wordt de rekening der gemeentelijke Bank van Leening, het saldo groot 1436.95 te storten in de gemeentekas. In behandeling komt de Verordening op de heffing van marktgeld op de bloem- en groentenmarkten. Voorgesteld was 2i/j cent per M. en per dag, of per jaar voor één dag per week ƒ1. voor twee dagen per week 1.75, voor drie of meer dagen per week 2.50. De Heer V. d. Kamp merkt op, dat zijn bedoeling is voorbij gestreefd; hjj zal dan ook voorstellen doen tot ver laging der gevraagde prijzen. De Heer Willink vraagt naar de vermoedelijke opbrengst. De Heer Groot vraagt nog inlichting. De Heer Stolp zal tegen de verordening stemmen. De Voorzitter brengt in herinnering, dat B. en W. tot hun voorstel zijn ge komen, omdat de Raad dit wenschte. De opbrengst kan niet bepaald worden. De Heer Holland gelooft, dat de aanvoer door het marktgeld niet zal bevorderd worden. De Heer de Breuk zegt dat aan B. en W. feitelijk de ver plichting tot indiening der verordening was opgelegd door den Raad. De Heer Spoor wenscht voor alle klassen de groenten of de bloemen niet duurder te maken en zal tegen de geheele verordening stemmen. De Heer Hofland wil van de groentenmarkt geen heffing vorderen. In stemming komt Art. 1Er zal marktgeld geheven worden, dat wordt aangenomen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1901 | | pagina 1