HAARLEMS CH PREDIKBEURTEN enz. Eerste Biaa. No. 8 Uitgave van DE ERVEN LÜÖSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vierentwintigste Jaargang. 144. met AM8TEEDAM. van ZATERDAG 25 Januari 1902. Ned. Vereen, tot bevordering van Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? TE HAAKLEM Zondag 26 Januari 1902. BUITENGEMEENTEN. Z B 0 Tg I E TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDIN0 ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden —,25. franco p. post—,40. Afzonderlijke nommers 8 centen per stuk. per Advertentie van 3.— 5 regel» 10.25, elke regel meer 5 cent», groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Adverteritibi tüorden, aangvrumm tot DINSDAG eti VRIJDAG des middags ten 12 ure, die aisdan too mogelijk nog worden geplaatst. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Walloime. Dix heures, Mr. Muller. Confirmation de nouveaux membreB. Sermon d'adien. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 51/, ure, Ds. Mulder. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Schotel. Woensdag. 's Avonds 8 ure. Ds. Schotel. IiUthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool. 's Avonds 6% ure, Ds. Wempe. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. 'e Avonds 6 are, Ds. Plantenga. Bemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Ds. de Blocq tan Scheltinga. Voorbereiding. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Toorm. 10 nre, Onderl. vergadering. Nam. 12% nre, Zondagsschool, 's Avonds 6 nre, Gem. vergadering. (Dinsdag.) 'sAvonds 8y» nre, Bidstond. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Wui niets anders vermeld wordt, werdt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijck. Avondmaal. Nam. 21/, ure, Ds. Gerth van Wijk. Dankzegging. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Doopsbediening. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. Kvang. Ijuthersche Kerk. 'sAvonds 6i/j ure, Ds. Manssen. Ev. Luth. Pred. te Zaandam. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Kielstra. Emer. Pred. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Avondmaal. 'sAvonds 6V, ure, Ds. van Leeuwen. Dankzegging. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Hillegom. Voorm. 10 nre, Ds. van Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Houtrijk en Folanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen Boon kamp. Em. Pred. te Haarlem. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Donderdag. 'sAvonds 7 ure, de Heer Karmelk. Voordracht over de Zending. Collecte. Velsen. Voorm. 10 nre, Dr. Klap Nam. 3 nre, Dr. Klap, Doopsbediening. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. 'sAvonds 61/, ure, Ds. Hulsman. De Raads-agenda voor Woensdag be vatte elf punten, dus een kans als was 't een geringe om wat vroeger dan gewoonlijk gereed te komen. In verband met het malle getal punten ter behandeling, kon bet, meende men ook nog wel anders loopen. Eerst de mededeelingenzij hadden niet veel te beduiden. Wij noteerden dat genoemd werden de getallen der wateronderzoekingea in verband met welke zeer zeker het cijfervan typhus gevallen van 20 in 1900, tot 9 gedaald is in 1901. Het Burgerlijk Armbestuur vraagt voorden Armenopzichtereene gratificatie van f 150.De werkzaamheden van dien am btenaar hebben uitbreiding onder gaan; het mag dus wel. B, en W. zijn er voor. De Heer Hof land vraagt stemming, twee stemmen zijn er tegen. En de Wed. van den Bergde Njjs wier man arbeider was aan de ge meentereiniging, verzoekt nogmaals eene gratificatie van f 100. De meerderheid van B. en W. stellen voor 100.de minderheid f 50. te verltenen. De Raad besliste voor f 100. Vastgesteld werd hetderdesup pletoire i kohier der Plaatselijke directe belasting tpt een bedrag van 931.94'. De Eerste Nederlandsche Electrische Trammaatschappij verzocht in te mogen huren het stukje gemeentegrond, hoek Plein en Tempelierstraat, de firma Pel- tenburg en Zoon het door haar ge- bruikte water in het Vuilrak. Voor beide gevallen wordt gunstige beschikking voorgesteld. De Heer de Breuk deelt mede, dat de Heer V. d. Kamp de huurprijs van den grond aan deE.N.E.T. te laag vindt in vergelijking met dien van de Stoomtram aan het Kennemerplein. De Wethouder zet uiteen, dat de ge nvallen niet gelijk zijn. De Heer V. d. Kamp is niet voldaan, wil dat de E.N.E.T. f 2.per jaar voor bebouwd en ƒ1.— voor onbebouwd zal betalen. De Heer Groot wil hiervoor stemmen. De Heer de Braai motiveert zijn stem tegen. De Heer Modoo wil voor één jaar verhuren. Wethouder de Breuk ligt toe, en de grond kan ten allen tijde opgezegd worden met zes maanden. De Heer Tjeenk Willink acht het wenschelijk, den toestand te veranderen, maar vindt voorstel V. d. Kamp nogal Draconisch. De Heer Spoor heeft nog een en ander te vragen. Voorstel V. d. Kamp komt in stem ming, en wordt verworpen. Voorstel B. en W. aangenomen, zoo ook dat van grond aan Peltenburg. Ter goedkeuring werd den Raad aan geboden eene wijziging in het straten plan der Binnenlandsche Exploitatie maatschappij. De Heer van Sty rum wenscht spoedig mededeeling van den stand der plannen tot uitbreiding der gemeentegrenzen. Deze wordt door den Voorzitter toegezegd. De Heer Spoor heeft tegen doodloopende straten. De Heer de Breuk geeft eenige toelichting. De goedkeuring wordt verleend. Th. de Klerk te Lisse verzoekt in erfpacht te verkrijgen een stuk grond aan de Leidschevaart onder de gemeente Lisse om daarop arbeiderswoningen te bouwen. Voorgesteld wordt afwijzend te be schikken omdat bebouwing het verkeer zou belemmeren en aldus beslist de Raad. In behandeling komt het voorstel tot instelling van een Commissie van volks huisvesting en gezondheid. B. en W. stelden voor eene bizondere Raadscommissie van vijf leden, die dan later in de plaats zou kunnen treden van de Commissie bedoeld door de Ge zondheidswet. Het Bestuur der Vereeniging lot be vordering der Volksgezondheid zet zijne bedenkingen tegen de ontwerpverorde ning in deze uiteen. Genoemd Bestuur wenscht géén Raadsleden in die Commis sie, maar personen van uiteenloopende maatschappelijke positie die over vol doenden tijd beschikken. Ook twijfelt zjj, of de Commissie, door B. en W. bedoeld wel, evenals Jhare Verordening, Koninklijk goedgekeurd zou worden. De Heer Schram wenscht eene Com missie van zeven leden, waarvan twee Raadsleden. Voorstel Schram komt in bespreking. Hij meent, dat uitsluitend Raadscommissies in den regel langzaam werken. Met zijn voorstel bljjft het contact tusschen B. en W. bestaan. De Heer Spoor wenscht te weten wat de Wet bedoelt met de Commissie, moet zij uit Raadsleden bestaan of niet. De Heer Willink heeft nog het woord. Meent, dat de Commissie zóó moet in gericht worden dat er kans bestaat op goedkeuring. Weer de Heeren Schram, Spoor, V. d. Kamp. De laatste vraagt of zoo'n Commissie uitvoerbaar is. De Heer Groot meent, dat als mer. lezen kan, raadsleden in de Commissie geen bezwaar geacht zullen worden tegen de Kon. goedkeuring. De Heer van Styrum zet de bedoeling van de samenstelling der gezondheids commissie uiteen. De Voorzitter deelt mede, op welke manier B. en W. aan het voorstel tot eene Commissie gekomen zijn. Wjj heb ben hier minder te doen met eene Com missie van bijstand, maar eene) met een bepaalden werkkring. De bezwaren geuit door Volksgezond heid zijn wel wat breed uitgemeten. De Heer V. d. Berg meent, dat het niet de juiste tijd is om de Commissie in te stellen. Te meer er bestaat een Armencommissie. Spreker stelt voor de benoeming uittestellen. De Heer Schram is daar tegen. Verschillende Heeren hebben nog het woord. De Heer Spoor en Bijvoet stellen voor het punt van de agenda af te voeren, dit zou de Heer Schram op ver schillende gronden betreuren. Hierover nog heel wat discussies. De Heer Modoo wil niet afvoeren, maar aanhouden. Ver warring genoeg. Voorstel Spoor afvoeren, wordt ver worpen. Dat van den Heer Modoo wordt aangenomen. Men kent het voorstel van den Heer Groot aangaande de brandverzekering der gemeente-eigendommen. Hieruit is voortgevloeid een voorstel tot het instel len van een bizondere Raadscommissie voor gemeentelijke brandverzekering. Dit punt kwam thans in behandeling. De Heer Groot licht toe, dat de ge meente financieel verbeteren zou, als de gemeente aangesloten was bjj de Onder linge Brandwaarborgvereeniging voor de gemeente Haarlem. De Heer de Lanoy |wenscht eenige opheldering. De Heer Groot wil een gemeentelijke verzekering, B. en W. wenschen eene

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1