HAARLEMSCH PREDIKBEURTEN eoz. Eerste Blad. No. 14. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vierentwintigste Jaargang. 144 van ZATERDAG 15 Februari 1902. TE HAARLEM Zondag 16 Februari 1902. K R 0 N I E TKLIPBOONNCXHBH TSLIPHONISCHÏ VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden25. franco p. poet—,40. Aftenderlfjke nommers S centen per «tok. Pr|i peir Advertentie van 1-b regel* 10.25, elke regel meer 5 cent», groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond Advertentie», worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. Dix heures, Mr Bourlier. Pasteur la Haye. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, de Heer J. Mulder. Beroepen Pred. te Molenaarsgraaf. '«Avonds 5Vj ure, de Heer J. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Woensdag. '«Avouds 8 ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. (Zuiderstraat.) Yoorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5 l/j ure, Ds. Schotel. Woensdag. 'i Avouds 8 nre. Ds. Schotel. Iiuthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Nam. 1 ure, Zondagsschool. '«Avonds 6% ure, Ds. Wempe. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Yoorm. 10 ure, Dr. Elhorst. '«Avonds 6 ure, Ds. Plantenga. JRemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure. Dr. Beyerman. Rem. Pred. te Amsterdam. Dinsdag 18 Februari, geen catichesatie. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) s avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 8 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 are in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Wui niet» andsri vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, de Heer Loran. Beroepen Pred. van Druten. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. £vang. Luthertche Kerk. Geen dienst. Doopsgesinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1. '«Avonds 6V« ure, Ds. Leenderts. Pred. te Leiden. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6Vj ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. '«Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Doopsbediening. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Dr. Klap 's Avonds 6Vs ure, Dr. Klap. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Avonds 6Vs ure, Ds. Hulsman. bü de mededeelingen van den Voor zitter in de Raadsvergadering van Woens dag, werd den Raad ter kennis gebracht, dat in antwoord op eene vraag van den Heer van Styrum omtrent den stand der gemeentegrensregeling, dat de hiertoe strekkende stukken voor de Leden ter inzage liggen. Opnieuw kwam in den Raad het voorstel tot benoeming van eene Com missie van Volksgezondheid en huisves ting. Sommige Raadsleden wenschten zóó, anderen weer anders, thans kwam een motie van den Heer Schram. Ter bevordering van goede volkshui: - vesting en gezondheid, benoemede Raad een commissie van 7 leden, waarvan er twee Raadsleden moeten zjjn. Van den Heer Tj. Willink was de volgende motie ingekomen: De Raad, van oordeel dat de instelling eener Commissie ter bevordering van goede volkshuisvesting en gezondheid in het tegenwoordig stadium niet meer wenschelijk is, waar door Z. Exc. den Min. van Binnenl. Zaken, met het oog op de uitvoering der Gezondheids- en Woningwet, reeds stappen zijn gedaan om in het bezit te worden gesteld van eene lijst van bestaande commissien voor het toezicht op de volksgezondheid of voor een of meer bijzondere takken van gezondheidszorg in gemeenten van meer dan 18000 inwoners; Besluit Het hiertoe strekkend voorstel niet in behandeling te nemen en overtegaan tot de orde van den dag. De Heer Tjeenk Willink lichtte de motie toe, evenals de Heer Schram de zjjne. De Heer V.d. Kamp e. a. zijn sterk voor de benoeming. De Heer Snel- tjes bespreekt de kwestie. Nog de Heeren de Braai en Holland en nog veel discus sies. Een slotwoord van den Voorzitter, komt voorstel Willink in stemming en wordt verworpen. Nu komt voorstel Schram. De Heer van Linden Tol meent, dat een Comm. van zeven te gering is. Voorstel Schram wordt aangenomen en daarna het geheele voorstel. Het Bestuur der Afd. Haarlem van den Ned. Typografenbond wenscht be palingen opgenomen te zien betreffende loon en arbeidsduur voor toekomstige aannemers van drukwerk van de ge meente. Verschillende Vereenigingen hebben aan het verzoek adhaesie betuigd. De Kamer van Arbeid voor het drukkers- bedrijf is van meening, dat dan het drukwerk slechts zou mogen gegund worden aan eene patroon die aan alle gestelde eischen voldoet en adviseert afwjjzend. In verband hiermede stellen B. en W. voor, op het adres afwijzen te beschik ken, doch B. en W. uit te noodigen bij wijze van proef in de bestekken voor gemeente drukwerk op te nemen de bepaling dat het minimum-loon voor een vol slagen ambachtsman zal bedragen 23 cent per uur. De Heeren Modoo en Groot vinden 15% jongmaat voldoende. Eene motie in deze heeft den Raad bereikt. De Voorzitter lichtte de zaak nader toe. B. en W. wenschen het stuk van de agenda te voeren. Verder is de loons- regeling der gemeentewerklieden nog in behandelingeen voorstel in deze is nog niet te wachten. Het stuk is dus nog niet in behandeling genomen. Den 8 Januari heeft de Raad een motie aangenomen, waarin betreurd wordt, dat door het Raadslid Beijnes op zoo'n licht vaardige wijze de belangen der gemeente zijn geschaad. De Heer Beijnes is hierover niet ge sticht, haalt nog eens de zaak op, brengt in een uitgebreid stuk de Heer Doyer in het debat en verzoekt nu eene Com missie te benoemen van vijf onpartijdige personen of eene Commissie uit den Raad ten einde te onderzoeken of genoemde motie op goede gronden steunt. Voorgesteld wordt uitstel; de Commis sie lichtfabrieken zal een schriftelijke memorie inbrengen. De Heer V. d. Kamp wenscht eerst de Commissie. De Heer Hugenholtz wenscht evenzoo. Tegenover den Voor zitter verdedigt hij de noodzakelijkheid. De Weth. J. N. Kruseman licht nog toe het wenschelijke van schriftelijke mede- deeling. In stemming wordt in den geest van des Voorzitters voorstel besloten. Omdat reeds herhaald geklaagd was over den onvoldoenden toestand van het lokaal waar de vaccinatie plaats heeft hadden B. en W. de stichting van een geheel nieuw lokaal overwogen, dat dan in huur zou afgestaan kunnen worden. Dan zou de gemeente elk jaar 1149.35 moeten bijpassen en dat is te veel. Voor gesteld wordt nu het tot heden genoten subsidie van ƒ500 te brengen op f 800. per jaar, onder bepaling dal deze verhoo ging zal ingaan zoodra ten genoege van Burgemeester en Wethouders in den tegenwoordigen onvoldoenden toestand van het Vaccinatiebureau zal zijn voor zien. De Heer Hofland vindt toch een nieuw gebouw beter, de hoogere kosten voor de gemeente zou maar ruim driehonderd gulden zijn. Stelt voor de zaak voor- loopig af te voeren. De Heer V. d. Kamp is daar tegen. De Heer Hugenholtz motiveertzjjn stem voor het aanhouden. De Heer V. d. Berg heeft nog het woord. Voorstel aanhouden wordt verworpen. De Heer Stolp meent, dat aanneming voorstel B. en W. half werk is. De Heer Modoo meent, dat de raming van ge meentewerken zeer hoog isbezuiniging is mogelijk, wenscht een nieuw onderzoek. De Heer V. d. Berg zet de bezwaren tegen het voorstel B. en W. uiteen. Het oude lokaal laat alles te wenschen over. Andere gemeenten doen veel meer. Van het plan gemeentewei ken kan niets gemist worden. Van de noodige 1100.wordt elk jaar wat afgedaan. Wethouder H. D. Kruseman licht het voorstel B. en W. nog toe. Het is te vreezen, dat het Park zelfs de 300. niet kan betalen, omdat de tegenwoor dige exploitatie reeds nu een tekort oplevert. Dan nog neemt het aantal vaccinaties aan het gebouw af. De Heeren Roog, Hofland, Hugenholtz. De laatste stelt voor de zaak aan B. en W. terug te zenden ter betere toelich ting. Weer de Heeren V. d. Berg, v. d. Kamp en Hugenholtz. De laatste wenscht het subsidie te verhoogen tot ƒ1100. De Heer de Breuk licht nog eens een en ander toe. De Voorzitter beveelt voorstel B. en W. aan. Het heeft gehinderd dat er telkens in deze het woord knoeiwerk gebruikt is. Wjjst op de gevolgen van het stichten van een gebouw. Amendement Modoo, meer eenvoudig plan, komt in bespreking en wordt door dezen toegelicht. In stemming wordt voorstel Modoo verworpen. Voorstel V.d. Kamp, eenvoudig plan, in stemming wordt verworpen. Het be oogde hetzelfde. Nu voorstel Spoor, ƒ1100.— subeidie Dit wordt toegelicht, doch de Voorzitter heeft nu het woord. De hulp op deze wjjze vindt de Heer V. d. Berg onvol doende. In stemming wordt f 1100 verworpen Thans voorstel B. en W. Het wordt mede verworpen. Wegens het vergevorderde uur werden de overige punten, behalve de benoemin gen, uitgesteld tot de volgende vergade ring. De Raad benoemde tot lid der Com missie van Toezicht op het L. O. den Heer Dr. J. J. G. Vürtheim; tot leden van de bijzondere Raads commissie Brandverzekering" de Hee ren de Lanoy, Groot, Spoor, Stolp en Laane tot Boekhouder aan de gemeente licht fabrieken den Heer den Mik uit Utrecht. Het gasverslag werd aangenomen voor kennisgeving.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1