£erste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No 26 Uitgave van DE ERVEN' LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vierentwintigste Jaargang. 144 JU JtX il IV -Li JU JLTJ. kJ U JLX met AMSTERDAM. abonnementsprijs yan ZATERDAG 29 Maart 1902. verschijnt- TE HAARLEM TELEPHOONNUMMER A A "D T TP TV/T Cl XT TELEPHONISCHE VERBINDING tmaTDnu Per drie maanden-,25. VERSCHIJNT. franco p. post ,40. Pri|e per Advertentie van 1 -5 regela f 0.25, elke regel Dinsdag-en Vrijdagavond. Afzonderlijke nommers 3 centen per stok. meer 5 cents, groote letten naar plaatsruimte. Advertentiën worden aangenomen tot dinsdag en vrijdag des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Zondag 30 en Maandag 31 Maart. Ie en 2e Paaschdag. Eglise Wallonne. Eerste Paaschdag. lOVs heures, Mr. Krop. Pasteur a Franeker. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5Vs ure> Ds. Mulder. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. Klein Heiligland) Eerste Paasehdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 'b Avonds 5Vs ure> Ds. Tibben. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Openbare Belijdenis. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. Avonds 5Vs nre> Ds. Schotel. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. Luthersche Eerk. Eerste Paaschdag. Teorm. 10 ure, Ds. Poolman. Avondmaal. Nam. 1 ure, Zondagsschool. 's Avonds 6% ure, Ds. Poolman. Dankzegging. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Halfjarige Collecte voor het Weeshuis. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Remonstrantseh Geref. Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Kerk der Broedergemeente. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Tweede Paaschdag. 'sAvonds 6 ure, Plechtige herdenking van het 25jarig bestaan van het Kerk gebouw der Ev. Broedergemeente op de Parklaan met medewerking der Zang- vereeniging „God is mijn lied." Ds. E. IVeiss. Sprekers: Q ReicheL van Zeist. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. vergadering. Z. D. Baptisten. {Parklaan 17.) 8abbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waai niet» andtri vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Eerk bedoeld. Bennebroek. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Gerth van Wijk. Pred te 's Gravenhage. Beverwijk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Doopsbediening. Ev&ng. IiUthersche Kerk. Eersle Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Wempe. Pred. te Haarlem. Avondmaal. Tweede Paaschdag. Geen dienBt. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds Kielstra. Pred. te Leiden. Tweede Paaschdag. Geen dienst. Ymuiden Eerste Paaschdag. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1. Voorm. 10 ure, Ds. H. H. Zaalberg. Emerit. Pred. te Amsterdam. Bloemendaal. Eerste Paasehdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Pred. te Zandvoort. Heemstede. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Hillegom. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. Doopsbediening. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. Houtrijk en Polanen. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Tweede Paaschdag. Voorm 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Collecte voor noodlijdende kerken en personen. Ticeede Paaschdag. Geen dienst. Spaarndam. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Dankzegging. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Klap. 's Avonds 6Vs ure, Dr. Klap. Tweede Paaschdag. Voorm. IQ ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Paasse. Pred. te Haarlem. KRONIEK. De Raadsvergadering van Woensdag begon te tien en duurde, met een pauze van twintig minuten, tot ruim kwart voor zessen. Een agenda van dertig punten, waar onder nog eenige resten van de vorige vergadering, was Woensdag den Raad ter afdoening voorgelegd. De vraag was natuurlijk hoever de Raad bet brengen zou in verband met sommiger breedspra kigheid, of liever, hoeveel punten weer zouden uitgesteld behooren te worden. Een voorstel van Linden Tol c.s. om een nieuw vaccinatie-bureau te bouwen wordt aangekondigd. Dat de vergadering Woesdag te tien uur aanving, beviel de Raad maar half. De Heer V. d. Kamp w(jst op het ongeschikte uur der tegenwoordige Raadsvergadering. De Voorzitter deelt mede, dat dit is met het oog op verschillende zaken, die af gedaan moeten worden. De Heer Hugenholtz had ook tegen dit uur, evenzoo de Heeren van den Berg, Roog en Modoo, de laatste ziet er een strafdienst in, wat de Voorzitter van zich wierp, tevens belovende in het vervolg zoo mogelijk ochtendvergaderin gen te zullen vermeden. Na dernededeelingen werd voor kennis geving aangenomen het proces verbaal van de opneming der kas van den ge meente-ontvanger en werd aan Mejuf frouw B. v. Cleeff eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de kostelooze school Lr. D. tegen 1 Mei a.s. Toen had eene zitting met gesloten deuren plaats, die zoowat anderhalf uur duurde. Na heropening der openbare zitting kwam ter tafel het bekende adres van de Haarlemsche Kamer van Koophandel en Fabrieken, wijzende op het gevaar dat Haarlem zou afgesloten worden van het sneltreinenverkeer, waarbij de Kamer niet twijfelt, of door den Raad zullen zoodanige stappen gedaan worden, als in de omstandigheden het meest geraden zullen zijn. Een adhaesie adres in deze met honderd zeventig handteekeningen was tevens den Raad aangeboden. De Raad besloot in deze een adres tot de regeering te richten. Goedgekeurd werd de rekening en verantwoording der Kamer van Koop handel en Fabrieken. Het batig saldo wordt overgeschreven op 1902. De Heer V. d. Kamp had hier eene opmerking ten opzichte van het ten koste brengen der gemeente van het ter audiëntie gaan. Vermindering van grondhuur wegens minder grondgebruik wordt toegestaan aan G. W. Smeenk. Met dank wordt na discussie aanvaard een door de Vereeniging tegen het mis handelen van Dieren aangeboden ge schenk in geld tot het plaatsen van een drinkfontein aan den Schotersingel. De weduwe van C. J. Hessels, in leven agent van politie, rechercheur, verzoekt eenigen geldelijken steuri. Voorgesteld en aangenomen wordt voor een jaar eene gratificatie te verleenen van 100. Komt ter tafel een voorstel tot dem ping der Papen torensingel gracht, met het oog op het verkeer. Opgemerkt wordt, dat hierdoor dan ook kosten voor brug gen en wallen aldaar niet meer voor komen, terwijl een nieuwe vaste brug, waarvoor de Raad reeds vroeger gelden beschikbaar stelde, thans overbodig wordt De kosten van dit werk zullen hoof stens ƒ20000.beloopen. De Heer de Koter, fabrikant, had bezwaren tegen dedem ping. De Heer Roog had hier de vraag waarvoor B. en W. behalve de toegestane som nog ƒ2000.noodig hebben. Nog is een bezwaar, dat de perceelen van de Koter altijd in den weg staan. De Heer Sneltjes heeft nog het woord. De Heer de Breuk licht toe, dat B. en W. tot de demping gekomen zijn met het oog op verschillende besparingen, wij krijgen een groote verbetering. Uitstel, zooals de Heer Sneltjes wilde, is niet gewenscht. De Heer de Koter zal zoo goed mogelijk geholpen worden. Voorstel demping wordt aangenomen. Tot bestrating van de Coornhertstraat wordt aangevraagd en toegestaan 6940. De heer Roog vindt dit niet duidelijk. Een keistraat in de Coornhertstraat is niet gewenscht. De Heer de Breuk licht breedvoerig toe, waarom die kosten geheel voor re kening van de gemeente komen. Keibestrating verdient aanbeveling, als zjjnde die straat hoofdtoegang tot de nieuwe straten. De Heeren Roog en Modoo antwoorden nog. De gevraagde som wordt toegestaan. Ten tafel komt een voorstel tot het beschikbaar stellen van 300. tot het plaatsen van een dubbel urinoir met ijzeren ommanteling op het Donkere Begijnhof, aangezien die, welke daar thans is, moet opgeruimd worden. Aangenomen. Vastgesteld worden de voorwaarden tot verhuring van het lokaal de Koren beurs aan het Spaarne. De Heer V. d. Kamp wenscht voor dit lokaal vergun ning, de Heer Schram niet, er bestaat geen behoefte aan. De Heer Hugenholtz brengt bij uitzondering dank aan B. en W. voor de voorgestelde opheffing der vergunning. Verschillende Heeren voerden in deze het woord. De Voorzitter doet opmerken, dat volgens de Wet de zaak tot de bevoegdheid van B. en W. behoort. De Heer Spoor wenscht, uit het contract de bepaling te lichten betrellende vergunning Nog de Heeren Hugenholtz enSchram. De Heer Spoor bespreekt de zaak nog,

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1