Toch wil alles groeien en bloeien. Zie in de omliggende bosschen de boomen met hun jonge, frissche groen, waarop blijkbaar de nachtvorsten niet van veel invloed geweest zijn. ,*En dat de menschen belang stellen in den, zjj het ook langzamen, vooruit gang in onze mooie natuur, mocht wel Zondag bljjken, toen de omstreken wel niet heel druk, maar toch goed bezocht ■werden. De toestand van H.M. de Koningin bljjft gunstig. Zondagmiddag werd geen bulletin uitgegeven. Dat de toestand ook in het buitenland met aandachten belangstelling wordt gevolgd, mag wel blaken uit een schrijven aan de N. Rott. Ct. uit Buda Pest als volgt: Wanneer de Hongaarsche dagbladen, die hier 's morgens, 's namiddags en 's avonds op straat door de couranten jongens verkocht worden, uit de druk kerijen komen, worden zij met onge- meenen ijver gekocht, en kan men zien hoe de koopers zich haasten op het laatste blad onder de buitenlandsche telegrammen die van «Schloss Loo" te lezen. Medegedeeld wordt nog, dat II. M. reeds weder eenige besluiten heeft ge- teekend. Naar wij vernemen zal bij de firma Scliillemans van Belkum te Zutphen verschijnen: Christiaan de Wet, de held van Zuid-Afrika, door L. A. F. H. van Wouw. Te oordeelen naar het ons toegezonden prospectus is dit verhaal zeer aantrekke lijk en boeiend geschreven, en zal het velen welkom zijn, te meer, daar de hoofdpersoon Christiaan de Wet, de beroemde aanvoerder der Boeren is. Het zal bij alle boekhandelaren in 16 afleveringen a 10 cent te bekomen zijn en 19 hoofdstukken bevatten waarvan de opschriften zijnHoe het Christiaan de Wet ernst werd. De straf-expeditie. Een treffen van Chr. de Wet met den vijand. Een barmhartige Sama ritaan. Chr. de Wet op verkenning uit. De Broeders. Hebt uwe vij anden lief. Op zijn post. Donkere uren. Andermaal op het oorlogspad. Gestoord geluk. Vriendschap. Verrader!? Chr. de Wet trekt over de Vaal. Generaal de Wet op het oorlogspad tegen de Zulu's. - Zwarte Vrienden. De Vredesligue. Het gericht. Vredesonderhandelingen. Als bestuurslid van den Houtrakpolder is gekozen de heer D. Bauduin te 's Gravenhagevan den Grooten Ypolder de heer Mr. H. C. Hacke te Amsterdam; van den Noorder-Ypolder de Heer Mr. N. G. Cnoop Koopmans te Haarlem. Na de diefstal der vorige week is thans weder tusschen Amsterdam en Sloterdijk een 40 k 50 M. telephoondraad afgesne den en ontvreemdscherp politietoezicht is nu langs de ljjnen ingesteld. Met opheffing van 583 is thans trein 587 als posttrein voor Houtrijk en Pola- nen (Halfweg) ingesteld; de buslichting te Haarlem zal thans te 6 uur des avonds inplaats van te 4 uur 20 min. voor dat hulpkantoor geschieden. Te Nieuwvennep (Haarlemmermeer) en omstreken heerschen reeds sinds eenigen tjjd de mazelen. Niet alleen jonge kinderen maar ook ouderen wor den aangetast. De ziekte heeft een goedaardig karakter. De speelaard is uitmuntend, het klavier bezet 3 pedalen, 't pianissimo, 't piano en 't ten onrechte genoemde fortepedaal. De bouw is groot, de kast van prachtig mahoniehout, voor de overige deelen zijn de beste materialen gebruikt. Voor musici, als wel voor dillettanten is 't de moeite waard dit klavier te gaan hooren. HAARLEM 13 Mei 1902. De Heer E. F. Bruinsteen, Toon kunstenaar al hier,bericht ons 't volgende: Bjj den Heer P. Groet. (Piano-Maga- zjjn Ged. Oudegracht 118) is een zeld zame artistieke Araerikaansche Piano te bezichtigen. Zelden bespeelde ik een klavier zoo rqk aan klankverscheidenheid als dit instrument. De toon is helder in de discant, de bas mist het stroeve, dikke, logge, aan vele Duitsche klavieren eigen. Het houte- rigedat zeer veel piano'skenraerkt(brand- merkt) is bg dit Amerikaansche fabri kaat afwezig, 'tgeen geen geringe ver dienste is, en tevens voor een goed klavierspeler, die beschikt over een goeden aanslag, een bron van genot kan zijn. De Vereeniging vReisbelasting" doet weer een beioep op allen, die om gezondheids of andere edenen den aan staanden zomer groote. e of kleinere uit stapjes zullen ondernemen. Om op het groote belang te wijzen, dat deze Vereeniging bereikt, volgt hier onder een uittreksel uit het Verslag over het afgeloopen jaar. De ontvangsten bedroegen 12292,27, j of ongeveer 1500. meer dan het vorige jaar, de gezamenlijke uitgaven 12078,77s. Aan 324 personen 265 vrouwen en 59 mannen werd de gelegenheid verschaft eenigen tijd de buitenlucht te genieten, 286 een jaar vroeger. Uit de doctorsattesten blijkt dat de ziekte, die een verblijf buiten of in het algemeen verandering van lucht wen- schelijk maakte, was in 22 gevallen longlijden, in 20 borstlijden, in 9 gebrek aan de ademhalingsorganen, in 5 asthma in 7 bronchitis, in 4 keelljjden, in 2 een kropgezwel, in 11 hoofdpijn, in 25 zenuwlijden, in 7 overspanning, in 1 chorea, in 16 influenza, in 13 malaria, in 3 hartkwaal, in 7 maaglijden, in 1 rugverlamming, in 38 algemeene li chaamszwakte, in 77 bloedarmoede, in 6 rheumatiek, in 2 spierpijnen,in8 typhus, in 2 duizelingen, in 6 pleuritis, in 13 buikljjden, in 1 beenziekte, in 1 heup ontsteking, in 4 zieke knie, in 1 abces, in 1 galsteen, in 16 scrofulose. Van resultaten, zegt het verslag, spre ken wij niet. Wij hebben getuigenissen te over die ons doen zien dat onze arbeid niet te vergeefs was. In menig moeitevol, vreugdeloos, ziekeljjk leven is een straal van licht gebracht, en nieuwe hoop en nieuwe kracht en nieuw leven gegeven. Het Haarlemsche Comité bracht in 1901 eene som van ƒ349.bijeen. Om naar buiten te gaan komen het eerst in aanmerking koetwinneraen ver der minvermogenden, die tengevolge van i een acute ziekte of een operatie of als gevolg van oeerioerken in een toestand van zwakte verkeeren, waarin tot her stel van krachten een verblgf in de buitenlucht noodig is. Het Subcomité voor Haarlem bestaat uit de Dames Jonkvrouw L. J. Quarles van Ufford en Mevrouw Ever wijn Lange- van Merlen. Aanstaanden Donderdag te acht uur geeft het Hollandsch Vocaal Kwartet onder leiding van den Heer Maurice Hageman in de Groote Kerk eene uit voering van gewijde muziek. Op het programma komen toonwerken voor van Valerius, Palestrina, D. de Lange, M. A. Brandts Buijs Jr., Cath. v. Rennes, Mendelssohn en anderen. Het Kwartet bestaat uit de dames: G. Kloppenburg, sopr, J. Bakels, alt, de heeren Jan Dijker, tenor en Joh. Sou- tendijk, bas. De berichten over uitvoeringen gegeven te Amsterdam en te Rotterdam luiden onverdeeld gunstig en droegen die een muzikalen stempel. In de laatst gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken werd besloten ondersteuning te verleenen aan een adres van de Bossche Kamer om te verkrijgen uniform-tarief voor intercommunale gesprekken per telefoon. Mededeeling werd gedaan van een bijeenkomst van een Commissie uit de Kamer met een gedelegeerde van den Raad van Administratie der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij naar aan leiding van de bestaande spoorwegplan nen. Het Verslag in deze, namens de Commissie, stelt vele zaken in het licht, waarvan wij ons een heel andere voor stelling gevormd hadden en is dus zeer lezenswaardig. Omtrent de vraag of Haarlem voortaan van het sneltreinenverkeer zal worden uitgesloten, legde de gedelegeerde de volgende verklaring af: Het zal en kan nooit de bedoeling van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij zgn, dit te doen, omdat haar eigen belang mede brengt de ljjn zoo goed mogelijk te be dienen en daardoor het verkeer in de hand te werken. „Men houdt een goeden klant", zooals de gedelegeerde Haarlem noemde, ïliefst te vrind", en in plaats van vermindering van sneltreinen, meen de hij, dat eer vermeerdering te wachten is, door de uitneming der Haarlem voor bijgaande treinen. De Zondagavond uitvoering van Fauet door de Nederlansche Opera onder persoonlijke leiding van den heer Van der Linden heeft in alle opzichten uit nemend voldaan. Als afscheidsvoorstel- ling zal zij ongetwijfeld bjj het talrjjke publiek, dat in den Schouwburg was samengekomen, hoogst aangename her inneringen hebben achter gelaten. Met toewijding en ernst, als gold het een debuut in stede van een laatste optreden, werd er zoowel in de ensembles als in solo-partjjen gewerkt. Met genoegen kan dit worden vermeld, omdat men allicht zou meenen bij een Zondagavondvoor stelling minder serieus werk te zullen krijgen. Dat dit niet het geval was, strekt wel in de eerste plaats den heer Van der Linden als kunstenaar tot eere. Met vuur en bezieling werd het werk door hem geleid op eene wjjze, die de heerlijke i'auatmuziek nieuwe bekoring gaf en de voorstelling in haar geheel maakte tot een der best geslaagde van het seizoen. Onder den indruk van deze afscheids- voorstelling zullen de vrienden van dramatische kunst een hartelijk „tot wederzien" overhebben voor de Ned. Opera. B. Zaterdagavodd heeft de Heer C. J. Fortuin, Confiseur en Cuisinier, in het perceel Kruisweg 32, een zaak geopend voorzien van alles tot het vak behoorende. De winkel ziet er keurig uit en de uitstalling is met smaak aangebracht. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de Heer Fortuin tevens alle bestellingen uitvoert op het koksvak betrekking heb bende. ViSRGADERINQ- van den Raad dei Gemeente Haarlem, op' Woensdag 14 Mei 1902, des namiddags te lVi ure. De volgende stukken en punten tullen aan de orde worden gesteld: 1. 2. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Voortzetting behandeling voorstel B. en W.W., woonplaats en ver blijf gemeente-ambtenaren. 3. Id. id. id.-Groot e. a. instelling commissie in zake krachtlevering aan firma J. J. Bejjnes, met prae- advies B. en W.W. en moties. 4. Id. B. en W.W. beschikbaarstelling gelden inrichting hulpschool voor L. O. 5. Id. id. onbewoonbaarverklaring per- ceelen Lange Molenstraat Nos. 34 en 36. 6. Id. id. id. perceel Doelstraat 15/15 rood. 7. Id. id. beëindigen huur grond Leid- sche Vaart. 8. Id. id. afstand grond bjj Kamper singel aan Mevr. A. M. T. A. Pel- tenburg Kujjper. 9. Id. id. halteplaatsen lijnen E.N.E.T. 10. Id. id. adres Regenten Gereformeerde Weeshuis hooger bouwen aan Luiten- steeg. 11. Id. id. aanvaarding grond Assen- del verlaan. 12. Id. id. vaststelling instructie com missie volkshuisvesting en-gezond heid. 13. Id. id. brief Regenten St. Elisabeths of Groote Gasthuis verpleging pa- tienten van elders enz. 14. Id. id. adres Haarl. Huishoud- en Industrieschool gedelegeerde ge meenteraad in bestuur. 15. Voortzetting behandeling voorstel B. en W.W. vaststelling instruc tion ambtenaren openbare werken enz. 16. Benoeming stembureau* verkiezing 2 raadsleden. 17. Id. Commissie tot de loting voor de Schutterij. 18. Id. Commissie van onderzoek voor de Schutterij. 19. Verslag opzichter gasverlichting Maart 1902. Afloop van de verkooping van Huizen, gehouden den 10 Mei 1002, in de .Gouden Leeuw" te Haarlem. No. 1. Een Hui» en Erve, aan de weatzjj-ie van de Kleine Houte'raat. No, 92. /4S05. Opgeh. No. 2. Een Winkelhuis en Erve, aan het Wil- aonsplein, op den hoek vau en met uitgang aan de Gedempte Raamgracht. No 1. ƒ4280 Opgeh. No. 3. Een Huis en Erve aan de oostzijde vau de Kleine Houtstraat. No. 19. t 7725. S. vau Bonnen. No. 4. Een Huis met afzonderlijk opgaan de Bovenwoning rn Erve, aan de westzijde van de Bakenessergracht-No. 84. ƒ6100 B Hagen q.q. No. 512. Acht perceelen Bouwterrein, aan den Spaarndammerweg, nabij den Kioppersinget, a's: No. 5. Groot omstreeks 1 are, 21 centiaren. No. 6. Groot omstreeks 1 are, 35 centiaren. No 7. Groot omstreeks 1 are, 47 centiaren. No. 8. Groot omstreeks 1 are, 29 centiaren. No. 9. Groot omstreeks 1 are, 31 centiaren. No. 10. Groot omstreeks 1 are, 71 centiaren. No. II. Groot omstreeks 1 are, 69 centiaren. No 12. Groot omstreeks 1 are, 80 centi ren. No. 13. Tut Auctie, de op bovengenoemde Ter reinen staande Gebouwen en verder getimmerten. No. 26. No. 14. De Boomen staande op genoemde Ter reinen. De perceelen No. 6 tot en met 14 gecombineerd. 171 CO G. C Merens q q. No. 15 19. Vijf perceelen Bonwterrein, nevens elkander aan de zuidzijde van de Duvenvoorde- straat, tnsschen de N. v.d. Laanstraat en de Col- termanstraat, zijode No 15. Grenzende aan de huizen N. v. d. Laan-traat, groot omstreeks 1 are, 45 centiaren. ƒ1800. Opgeh. No. 16 Ten oost.-n van het voorgaande, groot omstreeks 1 are. 35 centiaren. 12Ó0. 1'. C Piet. No. 17. Ten oosten van het voorgaande, groot omstreeks 1 are, 47 centiaren, 130t'. F. C. Piët. No. 18. Ten oosten van het voorgaan le, groot omstreeks 1 are, 47 centiaren. 1350. W. Nieuw jaar. No. 19. Ten oosten van het voorgaande, groot omstreeks 1 are, 35 centiaren, 1250. H. B. Beaurort. No 20. Een Huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve met Tuin, aan de oostzijde van de Pieter Kiesstraat. No. 69 zwart en rood. /6905. Opzeh. No. 21. Een Hois en Erve met Tuin, aan de zuidzijde van de Gaelstraat. No 22. No. 22. Een Hnis en Erve met Tuin, naast het voorgaande perceel. No 20. De perceelen No. 21 en 22 gecombineerd, 9405. Oggeh. No. 23. Een Villa, geoasmd -G-ertruida Wil- heltnina", -taande op Erfpachtsgrood tot 81 Oct. 1999, te Zandvoort. aau den straatweg van Haar lem naar Zandvoort, nabij den tol, No 24. /4005. Opgeh. No. 2t. Een Huis, waarin de grof-, hoef. en kacbe'&mederij sedert onheugelijke jaren met succes is, en nog wordt uitgeoefend, met annex Pakhuis, afzonderlijk opgaande Bovenwoningen en Erven, aan de oostzijde van de Spaarnwonderstraat en strekkende tot aan de Lange Heerenve.t en uit gang door een gemeene Poort in de Spaarnwou- derstraat. Geteekend in de Spaarnwouder-traat No. 140 zwart en rood en aan de Lange Heerenvest ,No. 4 zwart en rood. No. 25. Een Pakhuis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en Erve, aan de Lange Heerenvest. No. 6 zwart en rood. De perceelen No. 24 en 25 gecombineerd. ƒ8310. F. Erdtsieck. No. 26 89 Veertien Huizen en Erveo, op het Kenauholje- aan de zuidzijde van de Kenau straat, as: No. 26. No. 8n. ƒ1105. J. vd. Boogaard. No. 27. No. 8m. 965. J. vd Boogaard. No. 28. No. 8l. ƒ1010. F. J. Visser q q. No 29. No 8it. 1040. H. L Lijnzaad. No 30. No. 8j. ƒ830 L Simons. No. 31 No. Si. ƒ740. G. Mulder. No. 82. No. 8h. ƒ850. J. P. Cramer. No. 33. No. 8o. 850. J, van Dijk. No. 34. No. 8f ƒ955. C. vrn Andel. No. 85. No. 8e. 955. C. van Andel. No. 36. No. 8d. ƒ965 T. M. van Denrsen. No. 37. No. 8c ƒ950. Opgeh. No. 38. No. 8b. ƒ960. J. Machielse. No. 39. No. 8a. ƒ1000. J. Machielse. Markt van 12 Mei 1902. Boter. Aangev. 94, verk. 94 K. G. L. pr. ƒ1.40, H. pr. ƒ1.45 p. K. G. Biggen. Aangev. 81, verk. 72 stuks. L. pr. 11.H. pr. ƒ13.p. stuk. Schrammen. Aangev. 9, verk. 9 stuks. L. pr. ƒ20.H. pr. 23.p. stuk. Aardappelen. Aangev. 13 HL., verk. 13 HL. L. pr. f 1.50 H. pr. ƒ2.p. H.L. Spinnaiie. Aang. 570 Mnd. verk. 570 Mnd. L. pr. ƒ0 50 H. pr. ƒ0.70. Salade. Aangev. 160 Mnd., verk. 110 Mnd. L. pr. 2 et. H. pr. 7 ct. p. stuk. Bloemkool. Aang. 300 St., verk. 300 st. L. pr. 10 ct. H. pr. 25 ct. p. stuk. Wortelen. Aangev. 300 B., verk. 300 B. L. pr. 0.12 H. pr. 0.18. 0RGELBESPELIN8 ia de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 15 Mei 1902, dea namiddags van 2 tot 3 uur door den Keer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en FugaJ. S. Bach. 2. Choral-AndanteJ. G Bastiaana. 3. ConcertfantasieW. Rndnick. 4. LargoHandel. 6. Paz-VobiacumFr. Schubert.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 2