PREDIKBEURTEN enz. Eerste Biaü. No. 84 Ned. Vereen, tot bevordering van Zondagsrust. TE HAARLEM Zondag 19 Oct 1902. Uitgave van DE ERVEN ROOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vierentwintigste Jaargang. T E L E PH O O N N l! M M E K 14-4- TELEPHONISCHE VEKBINDIN6 met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden franco p. post Afzonderlijke nommers S centen per Prijs per Advertentie van 1—5 regels i 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT- Dinsdag- en Vrljdagavono Advertentiën worden aangenomen lot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Doet Uwe inkoopen liefst niet op Zondag. Waarom zoudt gij geheel onnoodig de Zondagsrust van anderen storen? Het Bestuur der Afdeeling. Eglise Wallonne. lOVs heures, Mr. Richard. Pasteur a Amsterdam. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Alting. Pred. te Voorschoten, 's Avonds 5Vs ure, Ds. Alting. Eben-Haezer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure- Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. {Zuiderstraat.) Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5 Va ure, Ds, Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. It'empe. Afscheidsrede. Nam. 1 ure, Zondagsschool. BUITENGEMEENTEN. uitkeering van f 6.80 te verleenen tot 31 December 1902. Dit werd goedge- Waai mats anders vermeld wordt, wordt de i_„llr,i Ned. Hervormde Kerk bedoeld. ura- In verband met eenige bemerkingen betreffende de verwarde nummering van perceelen aan Dreef en Florapark werd de Raad voorgesteld dat het geheele Florapark aan de Dreefzjjde, gelegen tusschen de perceelen plaatselijk gemerkt Dreef 12 en Dreef 16 voortaan Dreef zal heeten; dat het gedeelte Florapark gelegen aan de overzijde van de Hazepaterslaan evenzoo den naam van Hazepaterslaan zal dragen dat aan het gedeelte van het Flora park, hetwelk de Hazepaterslaan met het eigenlijke Florapark verbindt, de naam van Florastraat zal worden gegeven. De Heer Mr. A. C. Waller, bewoner van het Florapark is met deze regeling niet ingenomen. Alleen de perceelen aan den Dreef gelegen zou hij niet Flora park willen heeten, doch de overige naamveranderingen vindt hij onnoodig en tot verwarring aanleiding gevende. De Heer Leupen wenscht Floraplein voor het deel over de Hazepaterslaan. De Heer Modoo is daar niet voor. De Heer V. d. Kamp is het met beiden eens. Amendement Leupen wordt aangeno men. Met deze wijziging werd voorstel B. en W. aangenomen. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Repetitie Zangkoor. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocg van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Onderl. Vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. Vergadering. Z. D. Baptisten. {Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Voorbereiding. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Nam. 2 ure, Ds. Boon. Voor de kinderen. Evang. Ijuthersche Kerk. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1, ingang Oranjestraat. 's Avonds 6'/s ure, Ds. Sepp, Pred. te Beverwijk. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6t/s ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. 's Avonds 7 ure, Dr. Jonker. Zendingsrede. Hillegom. Voorm. 9i/s ure, Ds. van Veen. Nam. 5 ure, Ds. van Veen. Doopsbediening. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. 9 Voorbereiding. Santpoort Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Avondmaal. Donderdag Nam. 2% ure, Huwelijksinzegening. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. Barbas. Pred. te Haarlem. Avondmaal. Nam. 2Vs ure, Ds. Creutzberg. Pred. te Wijk aan Zee. Doopsbediening. Heide. sAvonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. Voorbereiding, 's Avonds 61/3 ure, Ds. Hulsman. Avondmaal. K R 0 NIE E De Raadsvergadering van Woensdag ging na de mededeelingen al dadelijk over in eene met gesloten deuren van slechts groot een half uur. De geloofsbrieven van het nieuw in komend lid werden goedgekeurd. Na de heropening kwam het volgende in behandeling. Voorgesteld wordt aan twee werk lieden van de gemeentereiniging ge durende hun ziekte een wekelijksche De Eerste Kennemer Bouwmaatschap pij verzoekt demping van een sloot aan de Kleverlaan en B. en W. zijn hier niet tegen, maar stellen tot voorwaarde, dat er een riool of duiker worde aangelegd ten genoegen van B. en W. èn dat de aanleg komt onder gemeenteëigendom. De Raad besluit in dien zin, na nog wat discussie in deze op rechtskundig terrein. De Heer Groot wil het punt uitstellen wat de Raad niet wilde, ter wijl nog werd aangenomen een am. Spoor waarbij het riool op grondgebied van Bloemendaal gemeenteëigendom blijft. Regenten van het St. Elisabeths Gast huis verzoeken wijziging van bouwplan op gronden aan de Leidsche vaart, waar- jj door de huurwaarde der te bouwen perceelen 250 zal zijn. B. en W. willen hierin medegaan, behalve voor eenige perceelen, waarvan de minimum huurwaarde f 300 moet wezen. De Heer Spoor wil f 250. De Heer de Breuk licht toe, dat de bedoeling is daar huizen te bouwen van f 300. De Heer Spoor trekt zijn am. in nadat de Heer van Styrum had voorgesteld 200 voor boven en 200 voor beneden woning, wat werd aangenomen en daarna het geheele voorstel. Het Bestuur der Mariastichting ver zoekt het gesticht, Kamperlaan, hooger te mogen bouwen dan vroeger was toe gestaan. Mits de inrij hekken vervallen hebben B. en W. geen bezwaar. Aan genomen. Op het adres van den Heer Weissman, bedoelende logenstraffing van geruchten aangaande zijn persoon in verband met de benoeming van een directeur van openbare werken, wordt voorgesteld aan adressant te berichten, dat zijn verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. De Heer Roog wenschte liever dat B. en W. gezegd hadden dat in den Raad over den Heer Weissman niet in afkeurenden zin gesproken is. De Heer Groot weet niet van geruch ten. De Heer Hugeholtz meent, dat het publiek in de meening kan veikeeren, dat er iets gebeurd meet zijn. Meent, dat de betrokken wethouder eerst infor- maliën had moeten inwinnen. Biijkbaar komt de vergadering daar tegen op. De Voorzitter herinnert spreker, dat hij niet te ver moet gaan en verzekert, dat hij ter gelegener tijd genoegzaam ernstig onderzoek heelt ingesteld. Voorstel B. en W. wordt aangenomen. Hubertus Warmeidam, arbeider bij de gemeentereiniging, werd in Februari 1901 geschorscht op vermoeden van diefstal. Hiervan werd hij te Haarlem en te Amsterdam vrijgesproken, doch was inmiddels vjjf maanden zonder ver dienste en betaalde f 60 voor rechts kundige hulp. Te zamen een verlies van /'250. Hiervoor verzocht h(j nu een billijke schadevergoeding. Aangezien de schorsing terecht heeft plaats gehad stellen B. en W. voor hierop niet in te gaan. De Heer van de Kamp meent ook, dat de schorsing terecht heeft plaats gehad, maar als nu later blijkt dat de schor sing niet had behoeven plaats te hebben, behoort de schade vergoed te worden. De Heer Groot meent dat de vrijspraak in twee instanties reeds de billijkheid van vergoeding aantoont, stelt voor f 100 vergoeding. De Heeren Modoo en Hugenholtz heb ben het woord. De heer Bijvoet licht toe, dat onjuist is het denkbeeld, dat B. en W. zouden twijfelen aan de juist heid van de rechterlijke uitspraken. Hoe over de schadeloosstelling gedacht wordt staat in verband met 's Raadg opvatting, doch spreker voor zich meent, dat de vergoeding hier billijk is. De Heer Spoor is bevreesd voor een gevaarlijk beginsel. Amendement f 100.in stemming wordt aangenomen, doch met 15 tegen 14 stemmen. Vastgesteld wordt eene instructie voor de ambtenaren belast met, beteekening der stukken voor de plaatselijke belas tingen. De Heer Hofland wil de werkuren stellen op negen uren. De Heer Hugen holtz gaat nu eens hierin niet mee. De Heer Heiland windt zich op, stelt die ambtenaren niets hooger, dan de arbei ders der gemeentereiniging enz. De Commissie A en B tot wering van schoolverzuim en ook de leden van Commissie C verzoeken presentiegeld voor het bijwonen der vergaderingen. B. en W., hoezeer de diensten der Commissies erkennende, zijn er op ver schillende gronden tegen. Regel is, zeggen B. en W. dat de diensten van Commissies nooit geldelijk beloond wor den en daar hier ook geen reden toe bestaat en stellen dus voor het verzoek te wijzen van de hand. De Heer V. d. Kamp is voor vergoe ding, temeer, daar de Raad zelf presen tiegeld ontvangt. Stelt voor f 1.per zitting, doch wil die gulden laten ver vallen, dus alleen het beginsel. De Heer Modoo wil hierin niet meegaan. De Heer Willink meent, dat het mooie er af is alser wordt betaald. Nogeenigediscuseie. De Heer Bijvoet heeft nog het woord, toont aan, dat voor sommige leden die niet in de gelegenheid zijn de publieke zaak om niet te dienen, vergoeding noodig is.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1