Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 17 December 1902. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR"' worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 20. 2 Gem. kamers, met ot zonder pen sion, resp. 38.en f 18.terst. Barteljorisstraat. No. 12. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., ters'ond No. 108 B rood. Ben gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. w, terst. Coornhertstraat. No. 35. Gem. Kamers, 20 a ƒ30, desver- langd met pension, terst. DuveD voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met alaapoabinet, f 25. p. m., terstond. No. 69, Pension ƒ30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, f 1.— p w„ terst. Gasthuissingol. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25.— p. m., terstond. Grooto Houtstraat. No. 167. Ongem. Zit-en Slaapkamer, 25.— p. m., terstond. Harmenjansweg. No. 31. Heerenhuis met tuin. 300.— p. j Jaoobij nest raat No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 19. Benedenhuis, 3.per week. No. 2lrood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 15.— per maand. Boven. Jonsweg. No. 26. Een Bovenslaapkamortje, 2.— per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49 3 kam keuken, plat en bergplaats, 4.per week., terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat, o. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. f 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 25.n m. No. 92. Huis, 375.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, J6.— p. m, tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.p.m.,terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, ƒ6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w.,'erst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit,- en Slaapkamer met pen sion, f 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., f35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. GemVoorkamer m et of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3 50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.— p. m. Leidschestraat. Hoek Eeidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.—per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, f 24 of 26 per maand, terstond. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Oranjeboomstraat. No. 89rood. Bovenhuis, 3 kam. en keuken, g. z., 3.- p. w. Parklaan. No. 46. Benedenhuis, f 160.'sjaars. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, f 80. en 60.p. m., terstond. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m„ terVt Schermerstraat. No. 26. Kamer 2.50 p. w., met pension, 25.p. m., terst. Ursulas traat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a Boienhuis, ƒ225.p. j., terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koon, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoferweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijl weg en aan de Olieslagers laan bij des Koniuginneweg. Verschenen is het «Gevoelen van den Raad" der gemeente Bloemendaal, aan „Ged. Stat. van N.-Holl. uitgebracht aan gaande het aan 's raads oordeel over gelegd ontwerp van wet'' inzake de bekende grensquae.-tie. O.m. wordt daarin gewezen op het ontbreken »van alle toelichting bij het wetsontwerp"; terwijl de afwijzende be schikking op een verzoek van den raad, dezen alsnog een memorie van toelich ting te verschaffen, den raad pijnlijk heeft getroffen. De stiefmoederlijke be handeling ten deze van Ged. Staten van Bloemendaal tegenover Haarlem (welks voorstellen tot grensuitbreiding Ged. Slaten grootendeels overnemen), kan naar het oordeel van den raad twee redenen hebbenóf genoemd college ziet thans in, dat Bloemendaal bezwaar lik op wettige wijze bij de uitbreiding van het gebied van Haarlem te betrek ken is.óf genoemd college wilde zijn aan het algemeen belang ontleende ar gumenten voor het wetsvoorstel bewaren voor het advies van den minister.'.,. Op die gronden kan meent de raad van een deugdelijk rapport van zijn gevoelen dus niet wel sprake zijn. Het rapport betoogt voorts, dat elke grensregeling onnoodig is en dus on wettig en onbillijk; het wjjst er op, dat er nog een breede strook grond ligt tusschen de stad Haarlem en de Bloe- mendaalsche grens, zoodat er in de behoefte tot uitbreiding der stad voor eerst nog voldoende kan worden voorzien. Niet door één der argumenten van Haarlems zijde voor de grenswijziging aangevoerd, zoo wordt er in het rapport gezegd, kan het wetsontwerp geacht worden voldoende te worden gemotiveerd. De raad veroorlooft zich bij herhaling er op te wijzen, dat in ieder geval het ontwerp, in het bijzonder wat betreft de noordelijke helft der ontworpen nieuwe grens, wegens haar onpractische ligging en grillig verloop, na verloop van tijd juist allerlei moeilijkheden in het leven dreigt te roepen, welke men wil voor komen. (Op een bijgevoegde kaart wordt dat verloop der grens aangetoond). Ten slotte wijst het rapport op enkele inconsequenties in het ontwerp, welke de raad meent te hebben ontdekt, en laat als zijn meening doorschemeren als zoude het. Ged. Staten dus geen volle ernst zijn met de voorgestelde grens wijziging een opvatting welke de raad oordeelt ook deugdelijk te zijn uit een oogpunt van algemeene politiek. De vernieling van Venezuela's schepen wekt groote verbittering. Men vraagt waarvoor het noodig was de schepen geheel waardeloos te maken. Uit weer wraak zijn de gezanten gevangen ge nomen en is schade toegebracht aan het gebouw der Duitsche delegatie. President Castro heeft het volgende manifest uitgevaardigd De voet van den onbeschaamden vreemdeling heeft Venezuela's heiligen grond ontwijd. Ziedaar een merkwaar dige daad in de geschiedenis der be schaafde natiën, zonder voorbeeld en zonder mogelijke rechtvaardiging. Het is een barbaarsche handeling, een aan slag tegen de eerste beginselen van het volkenrecht. Het is ook een onedele daad, want ze is de vrucht eener on zedelijke en laffe samenzwering van geweld en slechtheid. Ziedaar wat er gebeurd is op de reede van la Guaira, eenige uren geleden, toen de Duitsche en Engelsche eskaders gezamenlijk drie weerlooze schepen onzer marine buit- maakten, die hersteld werden in het dok. Voor de Venezolanen is het een on gelijke strijd, want deze schandelijke daden zijn verricht door twee van de machtigste natiën tegen ons land, dat ternauwernood een langdurige en moei lijke worsteling te boven is. En waarom is die handeling op zulk een verraderlijke wijze geschied? Venezuela kan zulk een onbeschaamden aanval niet weerstaan, immers, die natiën hebben zich niet gehouden aan de voor zulke gevallen geldende regels. Maar het recht is aan onze zijde. De God der natiën, die kracht gaf aan Bolivar en de helden die hem behulpzaam waren in zijn groot be- vrjjdingswerk, waardoor ons, ten koste van groote opoffering, de vrijheid en de onaf hankelpheid gegeven zijn, die God zal met ons zijn in deze beslissende ure. Hij zal ons sterken en ons aandrijven tot zelfopoffering, om onze nationale onafhankelijkheid te bevestigen. Verder heeft de president de militie opgeroepen, zij moet tweehonderdvijftig duizend man sterk zijn. Aangezien Engeland noch Duitschland veroveringen willen, zal de Unie niet tusschen beiden komen. Voor het overige schijnt voorgesteld te zijn den weg tot arbitrage open te stellen. Achtduizend bij de marine ingeschre ven zeelui en kaaiwerkers te Marseille hebben een motie van afkeuring aan het adres van de regeering aangenomen zij zwoeren dat zij den strjjd zouden voortzetten en op de geweldenarijen van de politie met geweld zouden antwoor den. Een telegram in dezen zin is aan Combes verzonden. Vrijdag hebben de bakkers het werk neergelegd. Agenten van politie wilden Vrijdag de stakers verhinderen de paarden voor een steenkolenwagen af te spannen. De agenten werden omvergeworpen en kwamen onderden voet. Een commissaris werd gekwetst. De manifestanten be stookten de gendarmes met werptuigen, zoodat zij een charge moesten uitvoeren. Vijftien manifestanten die messen bjj zich hadden, zjjn opgebracht. Marconi schjjnt in Canada niet ge lukkig te zijn geweest bjj de proeven met zijn draadlooze telegraphie. Hij heeft, volgens de Glace Bay- Gazette", geen verbinding met Europa kunnen krijgen en zijne toestellen te Table Head zijn voor het meerendeel uit elkaar genomen en ingepakt. De toestellen moeten door den sterken stroom beschadigd zijn. Er moet een proef genomen wezen met een nieuwe inrichting van de toe stellen en die heeft niet voldaan. VERGADERING van den Raad de- Gemeente Haarlem, op Woensdag 17 Dec. 1902, des namiddags te lVj ure, in de STATENZAAL (Prinsenhof,) De volgende stukken en punten tullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Proces-verbaal opneming boeken en kas Gemeente-Ontvanger. 2. Voorstel B. en W.W. vaststelling staat beschikking post Onvoorziene Uitgaven, dienst 1902, met rapport Commissie van Bijstand gemeente- financiën. 3. Id. id. id. met idem. 4. Id. id. goedkeuring suppletoire be grooting Huisz. Armen en Stads Armen- en Ziekenhuis, dienst 1902. 5. Id. id. ontslaan verband borgtocht wijlen I. C. Gerlings. 6. Id. id. nadere regeling jaarwedden leeraren H. B. Scholen met 5- en 3 j. cursus. 7. Id. id. beschikbaarstelling meerdere gelden bouw 6e Tusschenschool. 8. Id.' (id. adres C. Tromp, wederin- huring boerderij «het Torentje". 9. Id. id. verhuring gronden Veer- polder en Oudeweg, 10. Id. id. vergunning bouwen op voor tuin bestemden grond Leidsche Plein No. 15. 11. Id. id. adres A. van Lier, hooger bouwen perceel Magdatenasteeg. 12. Id. id. ld. P, J. Schwartz, behoud bovenbouw op stadsmuur bjj Am- sterdamsche poort. 13. Id. id. onbewoonbaarverklaring perceelen Begijnhof No. lörood, Donkere Begijnhof Nos. 2, 8 en 8rood. 14. Id. id. nadere vaststelling rooilijnen Harmenjansweg. 15. Id. id. toekenning eervol ontslag aan J. W. Holterman als opzichter over de gasverlichting. 16. Id. id. adres Isr. gravenmakers om hooger loon. 17. Benoeming lid Commissie van toe zicht Haarl. Muziekkorps (vacature Dr. H. D. Kruseman). 18. Id. id. Commissie bezwaarschriften pi. dir. belasting (vacature H. F. van Thiel). 19. Id. id. Commissie van Toezicht op het Stedelijk Museum. 20. Id. id. College Curatoren Gymna sium. 21. Id. twee leden Commissie van Toe zicht op het Middelbaar onderwjjs. 22. Id. drie leden Commissie van Toe zicht op het Lager onderwijs. 23. Id. lid idem. 24. Voordracht B. en W.W. bevorde ring onderwijzend personeel scholen voor lager onderwijs. 25. Id. id. benoeming onderwijzeres school lett. C. 26. Id. id. id. id. 2e Burgerschool. 27. Verslag opzichter gasverlichting over October 1902.

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 5