HAARLEMS C PREDIKBEURTEN enz. Na 103 144 van WOENSDAG 24 December 1902 Eerste Biad. Wegens den Kerstdag zal Vrijdag geen num mer van dit blad ver schijnen. TE HAARLEM Uitgave van DE ERVEN DOOSJES, Gedempte Oudcgraeht 88. Vierentwintigste Jaargang. TELKPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden —,25 franco p. post —,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT Dinsdag- en Vrijdagavond. A dxtxienivm worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG de» middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. van Donderdag 25, Vrijdag 26 (le en 2e Kerstdag), en Zondag 28 December. Eglise Wallonne. Eerste Kerstdag. 10 y, heures, Mr. A. Sugal. Pasteur a Rotterdam. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Temoog Apél, Pred. te Alkmaar. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. 's Avonds 6 ure, Ds. de Vries. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. De opbrengst der gewone collecte na de Godsdienstoefenen op de beide Kerst dagen is bestemd voor de Doopsgezinde Ziekenverpleging. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. Geen dienst. Zondgg. Gereformeerde Kerk. Oed Oudegracht.) Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Mulder. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. van Diemen. Pred. te Nieuwveen. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Eersie Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 572 ure, Ds. Tibben. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 57j ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 57s ure, Ds. Schotel Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. Nam. 5 ure, Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagschool. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. 's Avonds 5Vj ure. Ds. Schotel. Luthersche Kerk. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Kleef. Evang. Luth. Pred. (e Leiden, s Avonds 6Vs ure, Ds. Poolman. Engelenzang met begeleiding en uit voering van bet Luthers Zangkoor. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Halfj. collecte voor het Wees en Ar menhuis. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. A. M. A Reynders. Rem. Pred. te Amsterdam. Repetitie van het Zangkoor te li1/» ure in de Kerk. Woensdag, geen Spreekuur. Kerk der Broedergemeente. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. De Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Onderlinge Vergadering. Zondag. Voorm. 10 ure, Gemeentevergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderl. Vergadering. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Zondag. Voorm. 10 ure, Dr. Gerth van Wijk Emer. Pred. Beverwijk. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Tweede Kerstdag. s Avonds ure, 7 Ds. Boon. Voor de kinderen. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Doopsbediening. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Zondag. Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondag. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waai niets anders vermeld wordt, wordt do Nod. Hervormdo Kerk bedoeld. Bennebroek. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. 'b Avonds 7 ure, Ds. Gerth van Wijk. Engelenzang. Bloemendaal. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 'sAvonds 6 Va ure, Ds. van Leeuwen. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, ure, Ds. Hulsman. Pred te Zandvoort. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Barbas. Pred. te Haarlem. Heemstede. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. 's Avonds 7 ure, Kerst cantate door de Christ. Zangvereeniging Ex animo. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Zondag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. HUlegom. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. 's Avonds 5 ure, Ds. van Veen. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Veen. Avonds 6 ure, Ds. van Veen, Kerstfeestviering voor de kinderen. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds van Veen. Nam. 5 ure, Ds. van Veen. Houtrijk en Folanen. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. van Lennep. Pred. te Haarlem. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt. Pred. te Haarlem. Santpoort. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Ticeede Kerstdag. Geen dienst. Zondag. Geen dienst. Spaarndam. Eerste Kerstdag- Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Tweede Kerstdag. 's A vonds 5Vj ure, Kerstboom. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Velsen. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hoog. Emer. Pred. Heide. Voorm 10 ure, de Heer Gutteling. sAvonds 5 ure, de Heer Gutteling. Tweede Kerstdag. 's AvondB 4 Vs ure, Kerstfeestviering voor de kinderen van de Zondagschool Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Pred. te Santpoort. 'sAvonds 6Vj nre, Ds. Creutzberg. Pred. te Wijk aan Zee. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Heide. Voorm. 10 ure, de Heer Gutteling. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteting. Zandvoort. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hulsman. 's Avonds 67s ure uitvoering der Chris- telijken Zangvereeniging Imanuei. Tweede Kerstdag. Voorm. tO ure, Ds. van Leeuwen. Pred te Bloemendaal. Beide Kerstdagen collecte voor het dia coniehuis. Zondag. Voorm. lo ure, Ds Hulsman. De Nutslezing. In de bovenzaal van het Brongebouw had Maandag de tweede buitengewone vergadering met dames plaats. Als spreker trad op de Heer F. Th. Grabjjn, Hoofdleeraar aan de School voor Kunstnijverheid alhier. Na een korte inleiding van woningen in verband met meubilair, bepaalde Spreker zich tot het meubel. Aan den vorm van het meubel dient den eisch van stijl gesteld of overeen stemmen met het doel waarvoor het meubel bestemd is. Bij de meeste ont breekt het doel en dan zijn het prullen. Onze meubels zijn niet altjjd prak tisch, de versiering behoort voort te komen uit het praktische van het meubel. Langzamerhand onderging het meubel wijziging naar den aard der tijden. De oudste meubels zijn tot ons ge komen uit Egypte. Z(j getuigden van den strengsten eenvoud en zijn soms schoon versierd. Van eenige ervan waren waren mooie afbeeldingen voorhanden. De typen ervan zijn voorhanden in musea. Het beeld van het volk vindt men terug in het meubel, getuige het over zicht van de voorbeelden. De EgypteDaren versierden met lotos en papyrus als symbolen. Napoleon's tocht naar Egypte had veel invloed op Europeecche typen. De empire-stijldarikt hieraan zijn ontstaan. De Grieksche kunst lie' ons niet veel meubels na; het burgerwoonhuis van de Grieken beduidde niet veel. De Romein Vitruvius, bouwkundige, zegt er nog een en ander van, doch de Grieksche vazen vertellen er het meeste van. Pompeji's rijkeschat van opgegraven kunst, leert ons iets het Romeinsche

Haarlemsch Advertentieblad | 1902 | | pagina 1