HAARLEMSCH Eerste Blad. PREDIKBEURTEN eni. No. 27. 144 van ZATERDAG 4 April 1903. TE HAARLEM Zondag 5 April 1905. KRONIEK Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Vijfentwintigste Jaargang, TELEPHOONNUMMER TELEPHONISCHE VERBINDING met AMSTERDAM. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden —,25 franco p. post —,40. Afzonderlijke nommers 3 centen per stuk. Prijs per Advertentie van 15 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT- Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertenlien worden aangenomen, tot DINSDAG en VRIJDAG des middag» ten 12 ure, dü alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. 10y, heures, Mr. Bourlier. Pasteur a la Haye. Preparation a la Sainte Cêne. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5Vj ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 'g Avonds 51/, ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening. 'b Avonds 5ya ure, Godsdienstoefening. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Poolman. Bevestiging van nieuwe Leden en Voobereiding. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. Avondmaal, 's Avonds 7 ure Ds. Craandijk. Dankzegging. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Bevestiging van nieuwe Lidmaten. Met medewerking van het Zangkoor. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 nre, Ds. de Blocq van Scheltinga. 'g Avonds 7 nre, Ds. de Blocq van Scheltinga. Met Koorzang. Maandag. 'g Avonds 8 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Dinsdag. 'g Avonds 8 nre, Ds. de Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 nre, Onderl. vergadering. Nam. 12% ure, Zondagsschool, 'g Avonds 6 ure, Onderl. Vergadering. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 nre, Bespreking van de Profetièn. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 nre, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 nre, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Wau nieti andara varmeid wordt, wordt da Ned Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. de Lang. Emer Pred. te Haarlem. Evang. Luthersche Kerk. OeeD dienst. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Doopsbediening. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1, ingang Oranjestraat. 's Avonds 6Vs ure, Ds. van Kleef. Evang. Luth. Pred. te Leiden. Bloemendaal. Voorm. 10 nre, Ds. van Leeuwen, 'e Avonds 6V3 ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 nre, Dr. Jonker. Nam. 3 nre, Dr. Jonker. Doopsbediening. Hillegom. Voorm. 10 ure, Ds van Veen. Bevestiging van Lidmaten. Houtrijk en Polanen. 'g Avonds 7 ure, Ds. Baljon. Pred te Spaarndam. Bevestiging van Lidmaten. Voorbereiding. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Bevestiging van Lidmaten. Doopsbediening. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Avondmaal. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. Bevestiging van Lidmaten, 's Avonds 61/, ure, Ds de Sopper. Voorbereiding. Heide. sAvonds 5 nre, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm. 10 nre, Ds Hulsman. Tot voortzetting der proefneming was b(j de raadsvergadering van Woensdag in de Statenzaal eenige verandering ge bracht in de plaatsing. De lange zjjde aan den kant van het Prinsenhof werd ingenomen door B. en W., de tegen overgestelde door de Leden. Na het openen der vergadering vroeg de Wethouder de Haan Hugenholtz het woord, herinnerde aan het feit dat de Heer Boreel van Hogelanden thans tien jaar Burgemeester der Gemeente is, en wat er al gedurende dien tjjd te Haarlem op velerlei gebied is voorgevallen in het belang der Gemeente, wenschende dat de Burgemeester nog jaren lang lust en kracht moge gevoelen om ten nutte van Haarlem werkzaam te zijn. Daarna verkreeg de Heer Sneltjes het woord. Deze herinnerde aan het woord van Wethouder De Kanter, die voor tien jaar den Burgemeester installeerde, waar bij o.a. gezegd werd, dal hem aangename en ook onaangename dingen wachtten. Spreker hoopte, dat de aangename de onaangename zouden overtroffen hebben. Veel goeds is te Haarlem tot stand ge komen in dien tijd spreekt den wensch uit, dat het den Burgemeester moge ge geven zijn nog lang in die richting voort te werken. Beide toespraken vonden bij de Leden veel instemming. De Burgemeester verklaarde zich diep getroffen door de hartelijke woorden. Steeds heeft hjj getracht om in het be lang der Gemeente, die wjj liefhebben, werkzaam te zijn, doch is zich bewust misschien meer en beter te hebben kun nen doen. Dankende voor den onder vonden steun in zijn ambt, wenscht h(j zich dien toe gedurende den tijd dat hij Burgemeester zal zijn. Applaus. De Voorzitter deelt mede dat aan den Heer Mackay, Commies-redacteur ter gemeente secretarie met dankbetuiging voor de bewezen diensten eervol ont slag is verleend en in zijn plaats be noemd is de Heer D. Talma van's Gra- venhage. In antwoord op een verzoek van den Heer de Braai in de vorige vergadering zegt de Voorzitter dat het belang der gasverbruikers en der gemeente met zich brengt dat de muntmeters geplaatst wordt in de voorkamer, doch dat hiervan in bepaalde gevallen kan afgeweken worden. Het Procesverbaal van de opneming van de kas van den gemeenteontvanger werd aangenomen voor kennisgeving. In het Raadsbesluit betreffende rege ling der jaarwedden van het onderwij zend personeel aan de Hoogere Burger school voor Jongens met vijf- en drie jarigen cursus wordt op verlangen van den Minister van Binnenlandsche Zaken eene wijziging gebracht. De Raad ging hierin roede. De rekening der Stads-Apotheek over 190-2 wordt goedgekeurd tot een bedrag van f 9317.57, waarvan f 4342.02 als subsidie der gemeente. Goedgekeurd werd een staat van af- en overschrijving op de begrooting der goederen van voormalige corporaties van neeringen, ambachten en bedrijven. Voorgesteld en goedgekeurd wordt het verleenen van f '200.gratificatie aan den Heer P. A. J. van Tienhoven 2e luit. der infanterie belast met de opleiding var. de officieren en het kader der schutterij. De Heer Modoo vindt dit verkeerd, wil hiervoor een bepaalde som en vindt ook dit zelf niet nuttig en noodig. De weduwe van P. G. van de Raadt, in leven brugwachter aan de Jan Gijzen- vaart en wegwerker aan den Spaarn- dammerweg, verzoekt een jaarlgksche gratificatie. De Raad staat toe f 100.voorden tjjd van één jaar. De Heer Van de Kamp vindt vrijheid om 100.te verhoogen tot f 200. met het oog op haar hoogen leeftijd. De Heer Thijssen versterkt nog het amendement van eerstgenoemde. Ver schillende Heeren voerden nog het woord in deze aangelegenheid. Voorstel V. d. Kamp wordt in stem ming verworpen. De Heer V. d. Kamp stelt nu voor f 100.'s jaars (dus doorloopend) doch trekt dit in. Het Bestuur der Vereeniging »Cen- traal Bureau van Sociale Adviezen te Amsterdam" verzoekt een subsidie van 100. B en W. meenen, dat dit Bureau, werkzaam is in het algemeen belang en dat der gemeente en stellen voor het subsidie te verleenen. De Heer Schram beveelt liet voorstel aan. Het subsidie wordt veileend. Voor den bouw van twee isoleerka mertjes in het Stads Armen- en Zieken huis wordt gevraagd een som van f 600. De Heer V. d. Kamp wenscht te wachten tot omtrent den bouw van een nieuw Armhuis zal beslist zijn, waar voor plannen in bewerking zijn. De Voorzitter meent, dat met die kamertjes niet mag gewacht worden, de Heer Schram beveelt het aan met een lange rede. De Burgemeester acht voor het politie personeel, uitgenomen de inspecteurs, uniformpetten gewenscht, waarvoor f 415.80 noodig geacht wordt. Het Dagelijksch Bestuur vraagt de som aan. De Heer V. d. Berg vraagt of de pet den helm moet vervangen. De Heer V. d. Kamp vindt de prijs te hoog. De Voorzitter zegt, dat dit is op ver zoek van de politie en de uniformpet elders zeer voldoet. De prijs is zeker niet te hoog. Het voorstel wordt aan genomen. Vergunning wordt verleend tot het bouwen van een serre op een gedeelte grond voor tuin bestemd behoorende tot het perceel Kenaupark No. 21. In behandeling komt een voorstel van den Heer V. d. Kamp om te bepalen, dat wanneer van heden af een Gemeente- Ambtenaar, diens weduwe of weezen rechten meenen te kunnen doen gelden op pensioen, de bepalingen voor hen van toepassing zijn der Pensioen-verorde ningen, door den Raad vastgesteld. De Voorsteller trekt het voorstel in. De Raad had in 't vorige jaar afwijzend beschikt op een voorstel om een premie vaD ƒ25000 toe te kennen aan den aan nemer der Gemeente-Lichtfabrieken- Thans komt den Heer van Rhjjn op. nieuw tot den Raad. Volgens adressant heeft toen het volle licht niet geschenen op een door misverstand gemaakte fout waardoor 850 M3 metselwerk, vertegen woordigende een waarde van 12750. in de begroote kosten niet zijn berekend. De fout is twee dagen na de aanbeste ding reeds ontdekt en dat toen zoo half en half door den directeur der fabrieken toezegging werd gedaan, dat de zaak bij de Commissie niet in verkeerde aarde was gevallen en vervolgens tusschen adressant en den directeur in het bijzijn van anderen ter sprake is gekomen. Als klemmend wordt nog aangevoerd, dat reeds voor de gunning de fout bij direc teur en Commissie bekend was en dat hij zich van al de verplichtingen als aannemer volkomen heeft gekweten, wat door de verschillende autoriteiten vol komen is beaamd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 1