Tweede Blad, van WOENSDAG 22 April 1903. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR'' werden voer onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anogang No. 20. 2 Gem. kamers, met ot zonder pen sion, resp. 38.en 18.terst. Baken' ssorgr acht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Barteljorisstraat. No. 12. Gem. Zit- en Slaapk., f 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108 Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w lers'ond No. 108 Brood. Ben gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w., terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Du ven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, f 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slsapcabinet, ƒ25. p. m„ terstond. No. 69, Pension ƒ30 ƒ40 per mnd. Prankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1. p. w., terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 25.— p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, f 350.— Aanvaarding 1 Mei. Oed. Oudegracht. No. 43. Bovenwoning, ƒ220.—p jaar. Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder Groots Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemenb. Kamers, van 20 tot f 24.—. No. 167. Ongem. Zi'-en Slaapkamer, 20.— p. m., terstond. Harmenjansweg No. 31. Heerenhuis met tuin. ƒ300.— p. j. J aoobij nestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21 rood. Bovenhuis, f 3.75 per week. terst. No. 21 zwart. Benedenhuis, f 4.50 p. week. terst. Jausstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, f 5.per week. No. 49 3 kam keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst,. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.p. m. No. 92. Huis, f 375.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. N». 8. Gem. Kamers, 16.p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.p. m., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Hovrenstraat. No 22. Huis met tuin, f 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2.25 per week, terstond. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30 p. m., terst. Lange Begijnostraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd Gem. Voorkamer n e' of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m.. terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w.. terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p m. Leidsche <traat. Hoek Leid che Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuin'je, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of ƒ26 per maand, terstond. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m, pension, 40 a 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Huychavestraat No. 16 Bovenhuis, 16.— per maand, een Benedenhui» met tuin, 15.— per maand. No. 19. Een Huis, ƒ350.— per jaar. 1 Mei. Schotorweg. No. 45. Kamer met kost., 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p.m., terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.— p.j, terst. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam ƒ1.50 p. w„ ierst. Witte Haerensteog. No. 39rood Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.— p. ra., zonder pension 8.— p. m., terstond. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a Botenhuis, ƒ225.— p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, ƒ30.— p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koon. gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Scboterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Te Yarmouth, in Engeland, rolden dezer dagen twee vaten whisky, elk in- houdende 110 galon, uit eenspoorwagen een er van viel in duigen. Een troep kolenwerkers in de buurt kwamen dade lijk aanrennen, en niets anders bij de hand hebbende, schepten zij het kostelijk nat met hun kolenspaden op en lieten het daarmee in hun keel gljjden. Men moet zich weten te behelpen. De directeur van het gemeentelijke Parjjsche observatorium te Tour-Sainl Jacques en Pare Mont-Souris, de heer Jaubert, heeft eenige mededeelingen gedaan in verband met de grimmigheid van onze onvriendelijke lente. Hoewel in elke Aprilmaand wel koude dagen voorkomen is in geen jaren de tempe ratuur zoo stabiel laag geweest als in de afgeloopen week. In de laatste dertig jaar was het absolute minimum aan het Mont-Souris observatorium 3 gr. Celsius, terwijl in de laatste dagen reeds eenige malen 2 gr. werd opgenomen. Door het buitengewoon gure weer is de schade voor den Franschen landbouw reeds groot; en berichten uit Nantes, Bordeaux en Herault maken melding van het vernielen van vele wijnaan- piantingen uit die streken in den nacht van Dinsdag. Uit andere landen komen eveneens ongunstige wee, berichtenin Berlijn klagen de geneesheeren over een groote uitbreiding van ziektegevallen, en in New York komen berichten uit alle deelen der Ver. Staten binnen, die mel ding maken van hevige koude, zware stormen en den onvermijdelijken nasleep van ongelukken en schipbreuken. Het Russische schrikbewind in het grootvorstendom Finland breidt zich nog steeds uit. De Russische regeering verzint telkens een nieuwe maatregel en om de Finnen er voorgoed onder te krijgen. Nu is weer een verordening verschenen »tot handhaving van de rust", waarbij de gouverneur-generaal gemach tigd wordt, zoo noodig, last te geven om gedurende een bepaalden tijd hotels en restauraties, boekerijen en andere handels- en nijverheidsinrichtingen te sluitenhuishoudelijke bijeenkomsten van allerlei aard te verbiedenbizondere vereenigingen te ontbindenen uit Fin land te verbannen alle personen wier aanwezigheid hem gevaarlijk lijkt voor orde en rust. De laatste maatregel kan echter slechts uitgevoerd worden met toestemming van den Tsaar-grootvorst, behalve „in dringende gevallen." De ballingen kunnen geinterneerd worden in zekere plaatsen van Rusland. De ver ordening is voorloopig gedurende drie jaren van kracht.- De groote ontoloffing in het tuighuis te Kanton, tengevolge waarvan honder den Chineezen tot hun vaderen ver zameld zijn, blijkt het werk geweest te zijn van Chineesche ambtenaren die groote hoeveelheden kruit gestolen had den en verhinderen wilden dat hun ontrouw aan het licht kwam bij een onderzoek dat de Onderkoning juist ge last had. Uit Konstantinopel wordt aan de Weensche Zeit gemeld dat de Russische en Oostenrijksche gezanten bericht heb ben gekregen, 'dat de Albaneezen een nieuwen aanval op Mitrovitsa beramen, misschien wel als gevolg van de ter- doodveroordeeling van den soldaat Ibra him. Op verzoek van beide gezanten is een bijzondere raad op Jildiz gehouden, waarin besloten werd, generaal Saad Eddin pasja naar Uskub te zenden, om een einde te maken aan het teugellooze optreden van de Albaneezen. Lord Balfour of Burleigh, minister voor Schotland, heeft te Edinburg een deputatie ontvangen van tegenstanders van koepokinenting. Zij kwamen hem vragen om de wet, die-in Engeland van toepassing is (en de verplichte inenting afgeschaft heeft), ook in Schotland in te voeren. De minister antwoordde, dat hij een overtuigd voorstander van de inenting is; hij kon geen hoop geven, dat de Engelsche wet ook voor Schotland voorgesteld zou worden. Uit New-York komt bericht van een sympathiek huwelijk tusschen den mil- lionair Reginald Vanderbilt en een Miss Neilson, die ook wat in de melk te brokken heeft. De bruiloftsdagen waren vol van de kostbaarste feesten. Met de automobiel werden vele uitstapjes ge maakt, op een waarvan de bruidegom bekeurd werd voor de razende vaart, waarmede hij reed. Met zjjn bruid in een rijtuig toerende ging hij iemand, die van haar een kiekje wilde nemen, met de zweep te lijf. Onlangs liet de jeugdige rijkaard hij is 22 jaar in drie kwartier tijds bij het spel ruim 250 000 zitten. Het huwelijk is Dins dag met groote praal gesloten. De plechtigheid in de Roomsche kerk (de bruid is Roomsch) was van te voren gerepeteerd en liep prachtig af. De ge schenken hadden naar schatting een waarde van ƒ2,400,000. Zooveel planten en bloemen als er voor de feesten en het huwelijk gebruikt zijn, heeft men te New-York nog niet bijeen gezien. De moeder van de bruid zeide met aan- doenlijken trots, dat nog nooit een brui loft zooveel geld had gekost. Te Essen is groot opzien gewekt door het optreden van zekeren Hirisener, een adelborst, die een kanonnier die hem niet salueerde, op wilde brengen, maar toen de kanonnier zich losrukte, hem ach terna liep en aan zjjn degen reeg. Het ongelukkige slachtoffer is onder grooten toeloop en met militaire eerbewijzen be graven. Hüssener is in hechtenis. De Electrische spoorweg Amsterdam- Haarlem zal beginnen met dubbel spoor op het Spuigaat dan door de Raad huisstraat, door De Clarcqstraat en het verlengde dier straat in de richting van de Tolbrug, om ten noorden van die brug de Kostverloren Vaart te kruisen over een nieuwe brug en te komen in de gemeente Sloten. In noordelijke richting loopt de spoor weg over aangekochte terreinen in den Sloterpolder, komt na den Notweg ge kruist te hebben bij den Haarlemmer weg te Sloterdijk aan, loopt ongeveer 200 M. langs dien weg, daarbij den Sloterdijkermeerweg kruisende, en komt dan op den Haarlemmerweg. Behoudens enkele uitzonderingen loopt zjj over dien weg met dubbel spoor tot Haarlemeen spoor den zuidelijken en één den noor delijken. berm berijdende. Behalve het verbreeden der bermen en het maken van beschoeiingen zullen de Zwet- en Liedebrug worden verbreed of gedeeltelijk vernieuwd, en zal be zuiden de uitwateringssluizen van het Hoogheemraadschap Rijnland te Half weg een overbrugging gemaakt worden. De centrale met werkplaats, remise en woningen voor geëmployeerden ko men op een daarvoor aangekocht stuk land op eenigen afstand van het station Halfweg. Bij de Amsterdamsche Poort komt de lijn in Haarlem, kruist ten zuiden van die poort over een nieuw te bouwen brug den Heerensingel, komt vervolgens op de Heerenvest, die zij geheel langs loopt, gaat dan door de Anthoniestraat en over de draaibrug over het Spaarne en de daarbij liggende brug over den Kampersingel en sluit aldaar aan de bestaande lijnen der Eerste Nederl. Electrische Tram (hoek Turfmarkt en Kampervest) aan. Van hier af zullen de wagens der Electrische Spoorweg- Maatschappij over de lijnen der E.N.E.T. naar Zandvoort loopen waartoe een ver bindingslijn tusschen Kleinen Houtweg en de Tempelierstraat moet worden ge maakt.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5