P Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 15 Juli 1903. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR'' worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. SO. S Gem. kamera, met ot zonder pen sion, resp. 38.en 18.terat. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terat. Barteljorisstraat. No. 12. Gem. Zit- en Sl&apk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, f 2.25 p. w.. terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. w, terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a 30, desver- langd met pension, terst. DuveD voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met alaapcabinet, ƒ25.— p. m„ terstond. No. 69, Pension 30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, ƒ350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 81. Bovenhuis,2 kam.,keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20.— tot 24. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met tuin, 325.— per jaar, terstond. No. 31. Heerenhuis met tuin. ƒ300.— p. j. No. 41. Huis met plaats, 180.— per jaar, terstond. J aoobi j nestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m., terst. No. 21rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21 zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 16.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kamkeuken, plat en bergplaats, 4.per week., terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.n m. No. 92. Huis, 376.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 16.p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.p. m., terst. No. 43. Bovenhuis, b o. ƒ250.p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met roime kelder en twee ïolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Holenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. S9rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tat. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a f 35.p. m. Leidsohestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. KamerB en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.— p. m., terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst Buychavestraat No. 16. Bovenhuis, 16.per maand, een Benedenhuis met tuin, 15.per maand. No. 19. Een Huis, ƒ350.per jaar. 1 Mei. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m., terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar. Augustus. Ursulas traat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, ƒ225.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamera, 30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GROENEWEGEN. Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontatraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bjj den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur èen Heerenbuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Kerete Kamer. Voor de zitting van Woensdagavond had een groot aantal leden bericht, door verschillende redenen verhinderd te zgn de vergadering bij te wonen. Na eenig debat vond de Voorzitter aanleiding om voor te stellen den volgenden dag te 11 uur in deaf- deelingen bijeen te komen, en dan 's mid dags te 3 uur als wanneer men mocht verwachten dat inmiddels meer dere leden zouden aanwezig zjjn in het openbaar te behandelen het traktaat met België. Aldus werd besloten en de vergadering tot den volgenden dag ge scheiden. Donderdagmiddag was aan de orde het wetsontwerp tot goedkeuring van de met België gesloten overeenkomst van 29 Juni 1895 betreffende de ver betering van het kanaal GentTer- neuzen. Bjj de algemeene beraadslaging werd nog al uitvoerig gedebatteerd tus- schen den heer Godin de Beaufort ten eenre en de Ministers van Buitenl. Zaken en van Waterstaat enz. ter andere zjjde. Tegenover den heer de Beaufort hielden de Ministers vol, dat men niet meer van België had kunnen vorderen. De heer Godin Beaufort, ofschoon blijkbaar niet overtuigd, stelde zich op het stand punt, dat men in zaken van buiten- landschen aard de Reg. niet dan in de hoogste noodzakelijkheid een échec mag bereiden, en verzette zich niet tegen het aannemen van het ontwerp. Zonder stemming werd het aangenomen. De Voor zitter verdaagde de vergadering ver moedeljjk tot Dinsdag 21 Juli. Het Landgericht te Munchen heeft zes mannelijke en vrouwelijke leden van een goed georganiseerde dieven bende die niet minder dan 27 koppen geteld moet heb ben, tut vele jaren tuchthuisstraf ver oordeeld. Het hoofd van de bende, een oude man, had in de voorstad van Mun chen een eigen huisjehij verdeed zich in de gevangenis, voor zijn vonnis was uitgesproken. Van tallooze inbraken die hem ten laste waren gelegd, zijn er omstreeks 150 bewezen, en men beweert dat hjj, daar hij dikwijls rijk kerkeljjk goed machtig wist te worden, ten minste 100,000 mk. profjjt moet gehad hebben. De rooftochten werden stelselmatig in Opper-Beieren, Neder-Beieren en Zwaben voorbereid en meest in den nacht van Zaterdag op Zondag, of's Zondag tjjdens de mis uitgevoerd. Te Ivensville in den Amerikaanschen Staat Indiana is het tot een bloedig gevecht gekomen tusschen blanken en negers. De eersten wilden een gevan gen neger lynchen, maar de zwarte be volking verzette zich daartegen en hoe wel zjj anders in Amerika een passieve houding aanneemt bjj lynchpartijen van hun kleurgenoten boden zij nu een ge- organiseerden tegenstand. In het gevecht vielen tien dooden en dertien gewonden. President Loubet is weer te Parjjs, na door koning Eduard en eigenlijk door het geheele Engelsche volk druk gefêteerd te zijn. Alles is nu tusschen Frankrijk en Engeland niets, dan alles even mooi. Zoo heeft Frankrijk nu twee machtige vrienden, Rusland, dat zich noemt het grootste. Engeland, zich be roemende als te zijn het machtigste. Van politieke resultaten van het bezoek hoort men niets. Toch zal er wel wat gebeurd zjjn, waartoe moet Loubet anders zijn minister van buitenlandsche zaken bij zich hebben. Tusschen de Vereenigde Staten en Rusland broeit weer iets. Amerika geeft n.l. passen voor Joden af, die naar Rus land willen en diens regeering wil ze niet erkennen, waarbij n°g komt, dat het vasthouden der Russen in Oost-Azië Amerika niets naar den zin is. Men zoekt naar een oplossing, doch de span ning neemt toe. Rusland zal in de pas kwestie moeten toe geven. Volgens de Med. Record zijn de lever- traanprjjzen zoodanig aan het stijgen, dat de Londensche hospitalen reeds ge noodzaakt zgn, van surrogaten gebruik te maken. De levertraan zou reeds vijf maal duurder zgn dan voor een jaar. Er worden niet minder kabeljauwen gevangen dan vroeger, maar zjj hebben zeer kleine levers, die niet genoeg olie opleveren. Het schijnt, dat zjj gebrek aan voedsel hebben en veel te ljjden hebben van robben. VERGADERING ran den Raad dei Gemeente Haarlem, op Woensdag 15 Juli 1903, des namiddags te lVi ure, ten RAADHUIZE. De 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld: Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Adres M. Eikelenboom, eervol ontslag als onderwijzer. Voorstel B. en W.W. vaststelling kohier pi. dir. bel. dienst 1903. Id. id. adres Wed. W. de Roo, om onderstand. Id. id. adressen Wed. J. Leyh e.a. om toelage of gratificatiën. Id. id. id. Wed. P. Piepenbrink en Wed. G. W. van Es, om eene toe lage. Id. id. verhooging toelage brug wachter Zandersbrug. Id. id. vergoeding grondbelasting J. van der Snel. Id. id. vergunning gedeeltelijke om legging Delft en verbreeding spoor weg-onderdoorgangen. Id. id. overeenkomst gaslevering in militaire gebouwen, met nader voor stel B. en W.W. Rapport Commissie van Bijstand beheer Openbare Werken, adres B. Geurtsen, bouw gemeentelichtfa brieken. Voorstel B. en W.W. adres A. van der Linden, eervol ontslag als make laar in vaste goederen. Id. id. id. Plaatsel. Comité voor steun St. Bavo, om subsidie. Id. id. bestendiging regeling onder houd vaargeul Noorder-Spaarne. Id. id. vaststelling plan bebouwing en aankoop grond tusschen Z.B.- Spaarne en Linschotenstraat. Id. id. adressen P. F. de Bordes en G. Kilb, aankoop grond Papen- torensvest. Id. id. adres Wed. J. J. Roojjers verhuring grond Phoenix. Id. id. id. J. Nederkoorn Cz., aan koop grond Groot Heiligland. Id. id. id. Mr. H. J. D. D. Enschedé, hooger bouwen Zijlstraat. Id. id. id. Vereeniging Industrieelen en Kooplieden in bouwkunde en aanverwante vakken, vermindering tarief gebruik gemeentegrond voor atbraakveilingen. Id. Commissie ontwerpen en her zien Strafverordeningen, met ont werpverordening op den verkoop van melk. ld. B. en W.W. intrekking raads besluiten dd. 1 Aug. 1900 No. 11, 19 Dec. 1900 No. 9 en 1 Mei 1901 Nos. 16 en 17. In de afgeloopen week zgn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 570 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 362 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5