Tweede Blad. van WOENSDAG 22 Juli 1903. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR'1 worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Aneganc- No. 20. 2 Gem. kamers, met ot tonder pen sion, reap, 38.en 18.terst. Bakenessergraeht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Barteljorisstraat. No. 12. Gem. Zit-en Slaapk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108 Bovenhuis met waterleiding, ƒ3.75 p. w., ters'ond No. 108 Brood. Ben gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuij setraat. No. 1. Huis, f 3.50 p. w terst. Coornhertstraat. No. 25. Huiten met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a ƒ30, desver- langd met pension, terst. Du ven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. üem. kam. met slaapcabinet. 25. p. m., terstond No. 69, Pension 30 40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w„ terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis. /350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20.— tot f 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. No. 31. Heerenhuis met tuin, ƒ300.— p. j. No. 41. Huis met plaats, 180.— per jaar, terstond. Jaoobij nestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21rood. Bovenhuis, f 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam keuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.p m. No. 92. Huis, 376.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 16.p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, 25.p. m., terst. No. 43. Bovenhuis, b o 250.p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.60 per week. Korte Hearenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., lerst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30 p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., ƒ35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p. m„ terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leidrche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, f 24 of 26 per maand, terstond. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pensisn, 80. en 60.p. m., terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst Ruychavestraat. No. 16 Bovenhuis, 16.per maand, een Benedenhuis met tuin, 15.per maand. No. 19. Ken Huis, ƒ350.per jaar. 1 Mei. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Sohotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, Augustus. Ursulas traat No. 19. Bovenvoorkam., ƒ1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Bosen-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Bovenhuis, 225.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, ƒ30.p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GROENE WE GEN, Eerste Proiekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan by den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heer en huis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. De dokters van den Paus zeggen dat hij lichamelijk in het geheel niet lydt. Daar kan geen sprake van zyn bij dit beloop van de ziekte, dat een langzaam afsterven is. Het eenige wat hem hin dert, is dat hy niet in staat is rustig te blijven liggen. Die rusteloosheid neemt eiken dag toe. Zoolang hij nog zijn bed kon verlaten, was zij minder hinderlyk. Maar nu zyn zwakte alle beweging on mogelijk maakt, is die rusteloosheid een ware last voor den lyder geworden. Zijn geest blijft intusschen helder, en de Paus herkent nog steeds iedereen die by hem komt. Het Vatikaan heeft totnogtoe, naar aanleiding van de ziekte van den Paus, 20,000 telegrammen ontvangen. De Vrijdag is voorbijgegaan, maar het was niet de laatste van Leo XIII, gelyk hyzelf zou voorspeld hebben. Evenmin kwam het vizioen uit dat suor Elisa- betta, een vrome non uit het klooster van de vijf Wondteekens, tot tweemaal moet gehad hebben. Zij vertelde name lijk dat de Madonna del Carmine haar verschenen was, zeggende dat zy haren dienstknecht Leo XIII de hoogste genade bewijzen zou, door hem op 16 Juli tot zich te roepen. Het gestel van Leo XIII is wonderdadiger gebleken dat al deze profetieën, want in stede van te ver ergeren verminderde weder het ge vaar, in vergelijking met Woensdag. De nieren werkten opnieuw en de eetlust keerde terug. Zoodoende is weer een van die stationaire fazen ingetreden, welke reeds te dikwyls in deze ziektegeschie denis optimisme gewekt hebben. Die vleugen van schijnbare beterschap, waarin de schier onuitbluschlijke levens vlam van den levenskrachtigen grijsaard telkens opflikkert, veranderen echter niets aan .het feit dat de zieke nu al bijna veertien dagen in doodsgevaar is. Zyn langdurige doodstrijd herinnert aan dien van Benedictus XIV. Baron von Hammerstein, de Pruisische minister van binnenlandsche zaken, heeft Donder dap het terrein van den watersnood in Silezië in oogenschouw genomen. Voor de noodlijdenden was reeds 20,000 mk. hyeen, w.o. alleen een gift van 10,000 mk. van kardinaal Kopp. Het water is intusschen van 7.66 tot 5.46 M. boven het gewone peil gezakt. Volgens de waterbouwkundige overheid, is de water plas niet alleen buitengewoon hoog, maar ook uitgestrekt, zoodat men langer dan anders last van het hooge water zal houden. Te Breslau is een groote spiritus fabriek van vijf verdiepingen, die door het water onderspoeld was, ingestort. De schade is groot, maar menschen zijn niet omgekomen. Ook naburige gebouwen loopen gevaar en moesten ontruimd worden. Het beroemde koninklijke jacht Vic toria and Albert, waarmede wylen ko ningin Victoria bijna al haar uitstapjes over zee heeft gemaakt te Vlissingen heeft men het menigmaal gezien is nu te Portsmouth in handen van den slooper. Sommige deelen van het schip, door den Koning uitgezocht, worden bewaard als herinneringen aan de Ko ningin. De Victoria and Albert was het oudste van alle koninklijke jachten; ze werd gebouwd in 1856, en geheel in gericht naar het plan van den prins gemaal. By slecht weer rolde het schip sterk, maar als 't rustig was, moet het er buitengewoon gezellig aan boord ge weest zijn; het schip bevatte zelfs een kinderkamer en een schoolkamer voor de prinsen en prinsessen. Volgens de „Daily Mail" zou J. D. Joubert met een New-Yorksche Maat schappij een overeenkomst hebben ge sloten over den aankoop van 40,000 hectaren land in Mexico, ter kolonisatie door Boeren. Nog 40,000 hectaren zouden ter beschikking van de Boeren zijn. Uit Venetië wordt aan de „Frankf. Z." geschreven, dat het nog altjjd de vraag is of de ingestorte Campanile weder zal worden opgebouwd. In zijn rapport heeft de architect Beltrami zeer groote bezwaren uiteengezet. Eendaar- van betreft de fondamenten. Het gewicht van den toren wordt op 14 millioen kilo geschat, dat door een grondslag van 222 vierk. meter werd gedragen, 't geen de draagkracht van den Venetiaanschen bodem overschrijdt. Een lichter gebouw zou deze kunnen dragen, maar een zooals de vroegere toren eischt grootere fon damenten en de samenhang daarby is moeilijk te verkrygen door uitbreiding der bestaande, zoodat geheele vernieu wing onvermijdelijk schijnt. Daartoe moet echter zoover worden gegraven, dat men dicht nadert eenerzyds by de San Marcokerk, anderzijds by het ge bouw der Sansovino-boekerij, zoodat deze prachtige oude kunstwerken gevaar loo pen. Bovendien is men nog niet tot zekerheid gekomen over de steensoort die geschikt is te achten. Dat alles maakt, dat een beslissing over den wederopbouw van den klokketoren nog geruimen tyd zich kan laten wachten. Telegrammen uit Rusland, volgens welke achthonderd menschen te Kisjinef in hechtenis genomen zijn, om grooten- deels terecht te staan wegens aansporing tot jodenvervolging, hebben in Noord- Amerika een gunsligen indruk gemaakt. Men ziet er een bewijs in dat de drang, door de openbare meening buiten Rus land uitgeoefend, zijn doel bereikt heeft, maar het blijkt nog niet dat Roosevelt nu het verzoekschrift der Amerikaansche Israëlieten niet naar Rusland zal op zenden. Het is bekend dat het in vele Noord- Amerikaansche staten zeer gemakkelijk valt, een huwelijk te ontbinden; som tijds geschiedt dat om de dwaaste re denen of voorwendsels. Het toenemend aantal echtscheidingen heeft in den laat- sten tijd de aandacht getrokken van personen die er een ernstig gevaar in zien voor de natie, en onlangs heeft zich een vereeniging gevormd, waartoe vooral geestelijken van verschillende ge loofsbelijdenis behooren, die de echt- scheidingswoede wil bestrijden. De ver eeniging wijst er op, dat in de laatste twintig jaar in de Unie een half millioen echtscheidingen uitgesproken is, ter wijl in Europa, met een bijna vijfmaal grootere bevolking, nog geen 215,000 huwelyken ontbonden zyn. Meer dan anderhalf millioen Amerikaansche kin keren hebben in dien tijd de echtscheiding van hun ouders beleefd. De, te Karlsbad verblijvende, vroegere Servische ministerpresident Vladan Ge- orgievits publiceert in de Zukunft een heftige verdediging van den Servischen koningsmoord, met de mededeeling van bijzonderheden uit het regeerdersleven van Alexander en van de «gekroonde deerne Draga", welke de haren doen te berge ryzen. Hij vertelt o.a., hoe koning Alexander tot het vermoorden van zyn eigen vader Milan den sluipmoordenaar Knetsevits had gehuurd en, toen diens aanslag mislukte, dezen Knetsevits en den mede van de zaak op de hoogte zy'nden Audljevits liet ombrengen, om daarna de door hem gehate leiders der radikalen voor den door hem beproefden vadermoord verantwoordelijk te stellen. Het vermoorden in menigte van deze radikalen, waartoe Alexander besloten had, is enkel door het persoonlijk in- grijpen van keizer Frans Jozef verhinderd. In zyn stervensstonde zou Milan deze euveldaad van zyn zoon aan Georgievits hebben onthuld. AI de dochters van een j in ongenade gevallen minister liet Alex ander op een dag door gendarmen naar een bordeel sleepen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5