Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 29 Juli 1903. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Anegang. No. 20. 2 Gem. kamera, met ot tonder pen sion, reap. 38.en 18.terst. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terat. Barteljorisstraat. No. 12. Gem. Zit- en Slaapk., 25 p. m., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelijk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuijsstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. w terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a ƒ30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, 25. p. m„ terstond. No. 09, Pension ƒ30 40 per mnd. Frankostraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.p. w., terst. Gasthuissingel. No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis. 350.Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 61. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20.— tot 24.—, Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. No. 31. Heerenhuis met tuin. ƒ300.— p. j. No. 41. Huis met plaats, 180.— per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 2!rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15. per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.per week. JordenBstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, 4.per week., terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met aleoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direot aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers ƒ25.p. m. No. 92. Huis, 375.per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40. p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 16.p. m., tegen September. No. 10. Gem. Kamers, ƒ25.p.m.,terst. No. 43. Bovenhuis, b o. ƒ250.p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.— per week. No. SPzwart. Een Winkelhuis met mime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk., 22 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of ƒ36 per maand, terstond. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis 300p. j., terst Buyohavestraat. No. 16 Bovenhuis, 16.— per maand, een Benedenhuis met tuin, 15.per maand. No. 19. Een Huis, ƒ350.per jaar. 1 Mei. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p.m., terst Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.—p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, Augustus. TJrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w., terat. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, Wouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Bovenhui», ƒ225.p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, 30.— p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. GB.OENE WEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bjj den Koniuginneweg. Bij J. BOEB.EE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Eertte Kamer. Aan de orde was Woensdag het wetsontwerp betreffende het opsporen van delfstoffen van Staats wege. De heer Boneval Faure betoogde uitvoerig, dat de Staat b(j dit ontwerp inbreuk maakt op het recht der eige naren van gronden. De heer Vlielander Hein veroordeelde het ontwerp, omdat z. i. de strekking er van is, den Staat te doen verrijken ten koste van de rechten der eigenaars op den bovengrond. De heeren Havelaar, 't Hooft en Regout verdedigden het wetsontwerp. Ook de Min. van Waterstaat enz., die met na druk opkwam tegen de door den heer Boneval Faure tegen het ontwerp inge brachte bedenkingen. De heer van Nierop stapte over de bedenkingen tegen het ontwerp heen, omdat hjj het een natio naal belang acht, dat een onderzoek naar den rijkdom van den bodem zal worden ingesteld. Na nog eenig debat werd het ontwerp aangenomen met 21 tegen 11 stemmen. Daarna werden de wetsontwerpen tot goedkeuring van de verdragen tot regeling der wetskonflik- ten betrekkelijk huweljjk, echtscheiding en voogdij, na eenig debat tusschen den heer Rahusen en den Min. van Just. aangenomen. Donderdag was het wetsontwerp be treffende bepalingen omtrent den akcijns op suiker overeenkomstig de Brusselsche konterentie aan de orde. De Min. van Fin. wees op verschillende onjuistheden in de gemaakte bedenkingen. De heer v. d. Biesen laakte het, dat de Reg. onze suiker-industrie niet beschermt tegen het buitenland en beweert dat vooral in het zuiden des lands tegen over den Min. van Fin. groote verbit tering heerscht, omdat hij nalaat de suiker-industrie van een wissen onder gang te redden. Ook eenige van sprekers politieke vrienden oordeelen, dat 's Mi nisters houding vreemd, onverklaarbaar, onvoorzichtig en moeilijk te rechtvaar digen is. Spr. hoopt, dat de Min. niet te laat met maatregelen zal komen. De heer Breebaart oordeelde, dat de voor standers van een surtaxe heffing zeer overdreven denken over den toestand der suiket-industrie. Hij achtte de na- deelen van een surtaxe grooter dan de voordeelen. Als de bietenprijs voort durend daalt, kan het land zeer goed met andere produkten worden bebouwd. De heer Dojer verdedigde het standpunt der Reg., maar bepleitte eveneens ver laging van den suiker-akcijns. De heer Godin de Beaufort vereenigde zich met de afwachtende houding der Reg. De heer Rahusen kwam op tegen achter stelling van de kolouiale suiker bij de Nederlandsche beetwortelsuiker door surtaxe heffing en bracht hulde aan het beleid van den Minister. De heer Bult man was voor akcijns verlaging en be streed beschermende rechten voor onze suiker-industrie. De Min. van Fin. ver zekerde, dat het toegezegd onderzoek naar den toestand der industrie zoo spoedig mogelijk zal worden ingesteld. Voorts verdedigde hij zich tegen de aan vallen van den heer v. d. Biesen. Na nog eenig debat werd het ontwerp aangenomen. De Kamer is tot nadere bjjeenroeping uiteengegaan. Tusschen Engeland en Frankrijk is alles nu zoo lief, dat men vragen zou, wat er achter mag steken, aangezien de Engelschen in den regel dan toeschiete lijk zijn als er een voordeel te behalen is. Op het diner, den senatoren aange boden, is gezegd, dat er eigenlijk tus schen de twee staten niets bestaat. Met Duitschland is niet alles zoo mooi, het zit in de tarievenkwestie. De Iersche landlaegers, nog voor enkele jaren in Engeland gelijk gesteld met landverraders en gevaarlijke oproer makers, zijn nu, met do reis van koning Eduard genoemd brave mannen. Nu ze hebben genoeg geleden en gestreden en... het gemaakt. de regeering lastig genoeg Een ernstige ramp had plaats bij de petroleumbronnen van Montechiaro in de Italiaansche provincie Piacenza. Het schijnt, dat de uit de bronnen opstijgende gassen met een stoommachine in aan raking zijn gekomen en zoo zijn ontbrand. Een geweldige ontploffing had plaats. Groote verwoesting werd hierdoor aan gericht. Zes arbeiders werden weggeslin gerd en worden thans, met gruwelijke brandwonden overdekt te Piacenza ver pleegd. Twee dames, die toevallig in de nabijheid zich bevonden, werden gedood. Hun begeleider zwaar gewond. De geheele industrieele inrichting is verwoest. Een zonderling ongeluk had bij Aken plaats. Op den weg naar Braud was aan een der palen van de electrische tram een isolator defect geraakt. De stroom ging nu langs den paal en zoo in de aarde, die door de groote vochtig heid een goede geleider was. Toen nu eenige officieren over die plek reden, kregen de paarden hevige electrische schokken. Een der paarden werd daar door gedood. Groothertogin Caroline van Saksen- Weimar, die een goede maand geleden hare intrede heeft gedaan als nieuwe gebiedster in het paleis te Weimar, is opeens vertrokken naar een badplaatsje in Zwitserland. Dat heeft aanleiding gegeven tot allerlei geruchten over een conflict tusschen haar en de hofkliek. De jonge vorstin, van zichzelve een prinses Reuss en de dochter van wijlen Heinrich XXII, (die zelfs tegenover den Keizer voor de handhaving van zjjn souvereine rechten opkwam), zou zeer zelfstandige opvattingen hebben en ver langen, qm in haar eigen hofhouding het heft in handen te hebben. De hove lingen die sedert jaren gewoon waren, aan het hof te Weimar den baas te spelen, moeten zich met stille intrigues tegen den nieuwen koers verzet hebben. Daaruit vloeiden velerlei onaangenaam heden voor de jonge vorstin voort. Men spreekt nu van ophanden wijzigingen in de samenstelling van de hofhouding. Eerst wanneer die hebben plaats gehad, zou de groothertogin te Weimar willen terugkomen. In de Palts zijn hevige aardschokken waargenomen, gaande van het Zuiden naar het Noorden. Twee stooten volg den elkander op. Zooals steeds het geval is bij dergelijke aardbewegingen, klet terden de ruiten, wankelden de meube len, werden deuren opengerukt en vielen kinderen op den grond. De aardschokken gingen gepaard met een gerommel als van donder, wat den angst onder de bevolking nog vermeerderde. Vier maanden geleden is er in de Palts ook een aardbeweging geweest, maar men heugt zich niet dat zij ooit zoo hevig is geweest als dezen keer. Ingevolge de wet op de oneerlijke mededinging is een groot schoenwinke- lier te Berlijn, die in een plakkaat medegedeeld had dat hij zijn waar op ruimde tegen fabrieksprijs, tot een geld boete veroordeeld. Wel bleek ten processe dat hjj zijne schoenen verkocht tegen de prijzen die de fabrikanten zei ven vroegen, maar hij behaalde toch nog zekere winst, doordat de fabrieken hem 15 percent korting toestonden voor contante betaling. Het Kammergericht besliste nu in hoogsten aanleg, dat hij aan het publiek nog diezelfde korting op de fabrieksprijzen had moeten toe staan, om zijne bewering waar te maken. In de afgeloopen week zjjn in het douchebadhuis aan den Koudenhorn ge nomen 592 baden. In het 2de douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week genomen 353 baden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5