van WOENSDAG 23 September 1903. Tweede BiacL TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „T E HUUR" worden voor onze abonnó's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, ƒ3 75 p. w„ terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelik Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Cam phuij sstraat. No. 1. Huis, 3.50 p. w., terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duvon voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, ƒ25.— p. m„ terstond. No. 69, Pension ƒ30 ƒ40 per mild. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w„ terst. Gas thuis singe 1 No. 14. Gem. Zit- en Slaapkamer, 25. p. m., terstond. No. 26. Benedenhuis, ƒ350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20.— tot 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. 21zwart. Benedenhuis, 4.50 p. weck. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.per week. Jordensstraat. No. 76. Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam keuken, plat en bergplaats, 4.per week., terst. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35,—. per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direot aanv. 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 25.— n m. No. 92. Huis, f 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.—en ƒ25—p. m., terstond. No. 10. Gem. Kamers, 25.—p. m., terst. No. 43. Bovenhuis, b o. 250.—p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.,22 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis 1.30 p. w., terstond. Kruisweg, No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., 28 of 12 p. m„ terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidscheplein. No. 41 rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.— per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, ƒ40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Gracht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Oranjestraat No. 89. Bovenhuis, 3 kamers met keuken en zolder. Fieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80, en 60.— p. m„ terstond. Raamvest. No. 5rond. Bovenhuis ƒ300p. j., terst. Schagchelstraat. No. 9rood. Een Bovenhuis, ƒ250.per jaar. November. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.- p. j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, terstond. TTrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, 1.25 per week, terstond, W ouwermanstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.— p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, 225.— p. j., terstond. Zijlstraat. No. 86. Gem. Kamers, 30.— p. mnd. Mei. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij C. GROENE WEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het. Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers- laan bjj den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje- kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. De Jewish World, een in Engeland verschijnend blad voor Israëlietische be langen, bevat den tekst van de «strikt vertrouwelijke" aanschrijving van den Russischen minister van binnenlandsche zaken aan de gouverneurs, stedelijke prefecten en politiehoofden betreflende het Zionisme in Rusland. De Times heeft kort geleden er reeds melding van ge maakt. Nu de verhuizing naar Palestina naar een verre toekomst is verschoven, zoo schrijft von Phehwe, «leggen de Zionietische vereenigingen zich toe op de ontwikkeling en versterking van het denkbeeld eener Joodsche natie door te trachten een inwendige organisatie te vormen van de Joden waar zij nu wonen. Dit streven, dat gekant is tegen het opnemen van de Joden in andere ras sen en de nationale golf tusschen de Joden en die rassen verwijdt, is in strijd met de grondbeginsels van den staat en kan derhalve niet geduld worden." Te dien einde beveelt de minister, hem nauwkeurig van de Zionistische beweging op de hoogte te brengen, en aanstonds alle propaganda in het open baar, in synagogen en op vergaderingen enz., tegen te gaan. Alle Zionistische vereenigingen moeten ontbonden wor den. Congressen of bijeenkomsten van Zionisten worden niet toegelaten. In zamelingen voor Zionistische doeleinden worden verboden. De bijzonder slechte zomer van dit jaar schjjnt tot het einde toe zijn ruw heid te willen handhaven. Daarmee ge paard gaan belangrijke verschijnselen in het noorden van den Atlantischen Oceaan. Buitengewoon uitgestrekte ijs bergen zijn er dit jaar waargenomen en zelfs nu nog komen vele berichten in, dat de zee er niet vrij van is, vooral benoorden de banken van New-Found- land. Ook in de dierenwereld zijn op merkelijke feiten voorgekomen. Een ex peditie van de Duitsche Vereeniging voor Zeevisscherij kon langs de westkust van Noorwegen geen haring vinden. De gissing dat dit een gevolg is van een veranderde richting van den golfstroom wordt versterkt door de ontdekking van een groot aantal doode vogels in het hooge noorden. Deze vogels leven van het „plankton", door de golfstroom mee gevoerd en die dit jaar in andere rich ting schijnt te zijn gedreven. Voor het oogenblik bestaat in Enge land een strooming die legerhervorming voorstaat, boven, tariefsherziening waar het meest doordenkende deel der natie geen heil in ziet. In het Duitsche leger dreigt gebrek aan officieren, want het aantal jongelieden dat zich ter opleiding aanmeldt neemt gestadig af. In zake de geruchtmakende gevallen van pest, te Marseille heeft de burge meester in de vergadering van den ge meenteraad verklaard dat alle werklieden, die men uit voorzorg had afgezonderd en bewaakt, weer vrij zÜn gelaten. Zij zjjn allen volkomen gezond. Er zijn nog eenige zieken, maar ook de toestand van dezen wordt meer geruststellend. De algemeene gezondheidstoestand is te Marseille zeer bevredigend. De Kamer van koophandel te Marseille heeft besloten zich te richten tot de vreemde mogendheden met het verzoek, de maatregelen tegen mogelijke besmet ting uit Marseille onmiddellijk in te trekken. Nu is ook te Bochum een redacteur van de Deutsche Bergarbeiter-Ztg. in hechtenis genomen, omdat hij weigerde getuigenis af te leggen. De justitie wilde van hem weten, hoe hij was gekomen aan een ambtelijk stuk dat enkel door diefstal of grof misbruik van vertrouwen in handen van de redactie kon gekomen lijn. Hoe inboorlingen in Portugeesch Afrika behandeld worden, blijkt uit de volgende bijzonderheden Een neger, Macunha Kalfaterer ge naamd, werd aan handen en beenen vastgebonden aan twee staken, die men zoo ver mogelijk van elkaar verwijderd had. In deze houding bleef de onge lukkige zoolang tot hjj bezweekanderen werden levend verbrand of met zweep slagen afgemaakt. Zou koning Eduard daar zijn vriend, den koning van Portugal niet eens daarover kunnen onderhouden? Men weet, dat er Servische officieren zijn gevangen genomen, die zich hadden verzet tegen hen, die hadden deelge nomen aan de daden waarbij koning Alexander kroon en leven verloor. Zij zullen voor een krijgsraad terechtstaan. Ook is bekend dat de nieuwe koning niets doet in het belang dier officieren, en slechts bevordert hen die deelgenoo- ten zijn van de revolutie, waarschijnlijk omdat die partij veel invloed in het land heeft. Voor het oog der wereld moet nu de zaak goedgepraat worden, want een officieele Servische nota verklaart dat het geheele Servische volk de houding der officieren afkeurt, die niet zonder eigenbelang, aandringen op het straffen van hen, die een «nationale daad" vol voerden, toen zij koning Alexander de wereld uithielpen. De Europeesche pers, zegt deze nota, tracht koning Peter over te halen den oorlog te verklaren aan zijn volk. Deze pers wenscht te verhinderen dat erde en vrede herboren worden in Servië. Het lijdt geen twijfel, dat Servië, zoowel als het overige Europa nog de personen bij tienduizenden kan tellen, die den moord afkeuren, of m.a.w. die geen kwaad goed kunnen noemen, dat tot iets goeds kan lijden. Gedurende den jongsten storm aan de Zweedsche kust zijn niet minder dan vijftig menschen omgekomen. Vele vaar tuigen die aan de kust vergingen, zonken op korten afstand van het strand, voor de oogen van de strandbewoners, zonder dat dezen met hun gebrekkige booten in staat waren, hulp te brengen. Uit alle plaatsen van de Zweedsche kust komen nu dringende verzoeken om op richting van reddingsstations. De Duitscher Heinrich Günsch, die in verschillende plaatsen van Frankrijk, Italië, Oostenrijk en Zwitserland voor drachten heeft gehouden over den Zuid- Afrikaanschen oorlog, welken hij loog als Boerencommandant te hebben mee gemaakt, en die dan inzamelingen hield zoogenaamd ten voordeele van de we duwen en weezen der Boeren, maar in werkelijkheid om zijn eigen zak te spek ken, is in het kanton Bern veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf en 300 francs boete, terwijl hem voorts het verblijf in het kanton is verboden voor den tijd van vijf jaar. De oplichter zal ook in andere Zwitsersche kantons nog terecht moeten staan. De gemeenteraad van Marseille heeft besloten, geen geldelgken steun meer uit te keeren ten behoeve der scholen van vereenigingen, die bij feestelijke gelegenheden de internationale laten zingen. Daarmede is dit lied dus officieel als revolutionair gewaarmerkt. Het Milaansche blad „Sera" deelt mede dat de militaire autoriteiten in Napels de voorbereidingen getroffen hebben om een expeditie van 10,000 man naar Macedonië te zenden. Met welk doel deelt het blad niet mede. Het kan dus wel zijn, dat het verzonnen is.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5