van WOENSDAG 21 October 1903. Tweede Blade TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR'' worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenc BsergTacht. Sr. 75rood. Bovenhuis, 5.— p. w., terst. Bildordijk straat. No. 4. Een Huis met tuin, 425 p. jterst. Brouwersvaart. No. 108 Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Een gedeeltelik Bovenhuis, 2.25 p. W.. terst. Camphuij sstraat No. Huis, 3.50 p. w, terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duven voordastraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met alaapcabinet, ƒ25.— p. m., terstond No. 09, Pension f 30 40 per mnd. Frankeatraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. Gasthuissingel. No. 26. Benedenhuis. /350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2 kam., keuken, ged. zolder Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20 tot 24.—. Harmenjansweg No. 29. Heerenhuis met tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobijnestraat. No. 1. Gem. Kamers met of tonder pension 18 tot ƒ20 p. m.. terst. No. 21rood. Bovenhuis, f 3.75 per week. terst. No. 21 zwart. Benedenhuis, 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovendaapkamertje, 2.— per week. Jordensstraat. No. 76 Benedenhuis met tuin, bevattende 4 kamers, serre, keuken en kelder, gas- en waterleiding, 375.— Aanvaarding 1 Mei. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, f 5.— per week. No 49. 3 kamkeuken, plat en bergplaats, 4.per week terst. Kampersingel. No. 40. Benedenhuis met tuin. 70 per kwartaal, terstond. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direot aanv. ƒ350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers 25.— p m. No. 92. Huis, 375.— rer jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, f 15.—en ƒ25—p. m., terstoud. No. 10. Gem. Kamers, 25.p.m.,terst. No. 43. Bovenhuis, b o 250.p j., tent. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 1 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met ruime kelder en twee zolders, 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk., 22 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis a I.Ï0 p. w., terstond. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., ƒ35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 29rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., ƒ28 of ƒ12 p.m.. terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tst. Leidseheplein. No. 41rood. Bovenhuis f 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension a f 35.p. m. Leidschestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Elink Winkelhuis, ƒ40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht- No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Oranjestraat No. 89. Bovenhuis, 3 kamers met keuken en zolder. Pieter KieBstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, f 80. en 60.— p. m., terstond. Raamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst Sehagclielstraat. No. 9rood. Een Bovenhuis, 250.—per jaar. November. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 21. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.— p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210 p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, f 4.p. w. 15 Oct. Spekstraat. No. 3. Winkelhuis, f 500.— per jaar. Nov. Staten Bolwerk. No. i 2. Heerenhuis met tuin, f 600 per jaar, terstond. Ursulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., 1.50 p. w„ terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, f 1.25 per week, terstond, Wouwerro anstraat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, f 35.— p. m„ zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, 300.p. terst. No. 76a Boienhuis, ƒ225.p. j., terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij J. BOEREE, Coornliertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. De dokters te Dusseldorp hebben Vrij dag hun contraeten met de ziekenfondsen opgezegd en alle verdere onderhande lingen opgedragen aan een commissie uit hun midden. Te Koningsbergen dreigt een dokters werkstaking tegen begin Januari. Er zijn eenige berichten uit Somali- land. De verbindingslijnen der Engel- schen worden herhaaldelijk verstoord, met schermutselingen als gevolg. Een Italiaansch blad meldt, dat de mollah niet verder naar de kust oprukt, maar toch op Italiaansch gebied blijft, zoodat de handel in die streek opgehouden heeft. Eenige afdeelingen Engelsche troepen verlaten het landwaarschijnlijk hebben zjj verandering van lucht noodig. Er is althans één Rus, die de herinne ring aan het mislukte bezoek van den Tsaar nog geruimen tjjd zal bewaren. Generaal Alexjef behoorende tot de om geving des Keizers, die naar Italië was gereisd om alles voor het verblijf van zijn keizerlijken meester in orde te helpen maken, is op de terugreis te Turijn Woensdag aan het station van een portefeuille met 10,000 lire beroofd. Aan de Times wordt uit Peking ge meld, dat daar Dinsdag, ter gelegenheid van een bal in de Britsche legatie, een poging gedaan is om een magazijn met ontplofbare stoffen, behoorende bij de verdedigingsmiddelen der legatie, in de lucht te laten springen. Het sluitstuk en vizieren van een kanon van 4.7 wer den gestolen, maar zgn in de stad terug gevonden. Er waren draden gelegd in verbinding met een electrische batterij om de ontploffing teweeg te brengen, maar om de een of andere reden was geen verbinding tot stand gebracht. Een Spaansch ingenieur, de uitvinder van een onderzeesche boot, heeft met behulp van de Germania-werf te Kiel zulk een vaartuig gebouwd en daarna aan die werf verkocht. De boot wordt gedreven door een electrischen motor en moet genoeg versche lucht kunnen meevoeren, om drie personen een etmaal lang op te laten teren. De werf is echter zeer geheimzinnig met het vaartuig. Men denkt dat zij er verschillende proeven mee wil nemen, voor zij de uitvinding aan het departement van marine aan biedt. Intusschen is reeds eenigen tijd geleden officieus te verstaan gegeven, dat Duitschland voorshands geen zin heeft in de invoering van onderzeesche booten. De vijandelijkheden in Macedonië schij nen, althans van de zijde der opstande lingen, wel te zullen verminderen. Reeds zijn een paar honderd man van de benden van generaal Zontsjef te Sofia terugge keerd en men verwacht dat anderen dit voorbeeld zullen volgen, nu de winter in aantocht is. Alleen zou een deel der ben den achterblijven om de posities in de bergert te bewaken. Al zijn er dus nu wel teekenen dat de toestand dezen winter zal verbeteren, voorloopig wordt nog doorgevochten en telkens hebben nog ontmoetingen plaats tusschen opstandelingen en Turken, waarbij deze laatsten in hun ijver nog wel eens te ver gaan. De vluchtelingen uit Macedonië, die weigeren uit Bulgarije naar hun haard steden terug te keeren, baren der Bul- gaarsche regeering veel zorg. Voorloopig heeft deze regeering besloten een crediet toe te staan voor het onderhoud der twintigduizend mannen, vrouwen en kinderen die in Bulgarije toevlucht zoch ten. Te Berwick, een stadje op honderd mijlen van Chicago, zijn Woensdagavond zes stoutmoedige bandieten de bank binnengedrongen. Zg lieten de brandkast met dynamiet springen en namen 72,000 gulden in contanten mee. Het geluid van de ontploffing bracht de heele stad op de been, maar de bandieten hadden een wagen met twee vlugge paarden en goede geweren bjj zich, zoodat zg al lang uit het gezicht waren, toen eindelijk een aantal gewapende mannen voor de vervolging gereed waren. Nasi, de Italiaansche minister van onderwijs, heeft last gegeven, om de opgravingen te Rome, waarvoor een particulier 5000, het Duitsche oudheid kundige instituut 4000 en de regeering 1000 lire gegeven had, te staken, omdat het geld op is. Sansini heeft dadelijk een wrekende interpellatie aangekondigd tegen een minister, die zoo weinig besef heeft van nationale waardigheid en oud heidkunde. Op de werf der firma Harland en Wolff, te Belfast, is dezer dagen een schip van stapel geloopen, dat den bij naam »De Onbekende" heeft gekregen omdat het, zonder eenige plechtigheid te water gelaten, niet eens een naam kreeg. Het geheimzinnige schip meet 14,000 tonnen en was oorspronkelijk bestemd voor de Leylandlijn. De bouwmeesters gaven, tegen hunne gewoonte, geen in lichtingen omtrent het schip aan de bladen. Volgens het Bat. Nbld. is een plan in bewerking, om verschillende deelen van den Archipel, voornamelijk het ooste lijk deel, door draadlooze telegraphie op te nemen in het, telegraafnet, een plan dat, naar men zich voorstelt, in het begin van het volgend jaar als afzonder lijk wetsontwerp de Staten-Generaal zal bereiken. Is het blad wel ingelicht, dan heeft de gouverneur-generaal den met verlof in Europa zijnden hoofdinspecteur van den post- en telegraafdienst J. Berman opgedragen den minister van koloniën in deze materie alle mogelijke inlichtingen te verstrekken. Vrijdag namiddag zgn de proefne mingen om de oude Beursgewelven door dynamiet te laten springen meermalen herhaald en de uitwerking was niet zoo onschuldig als aanvankelijk verwacht werd. Meermalen dreunde het in do omgeving door de zware knallen, met het gevolg, dat in onderscheidene per- ceelen aan het Damrak de ruiten spron gen. De commandant der brandweer woonde geruimë tijd de proefnemingen bg. Men meldt uit Ouddorp: Zoolang men heugenis heeft, is het hier de gewoonte dat dienstmeisjes, veldarbeidsters enz. op Zaterdagavond en op de zoogenaamde „hooge dagen" een paar herbergen bezoeken en pret maken. De gemeenteraad heeft thans gemeend daaraan een einde te moeten maken, door te bepalendat het verboden is aan leden van het vrouwelijk ge slacht zich 's avonds na zes uur te be vinden op plaatsen, waar gelag gezet wordt, n.m. op Zaterdag, op 2den Paaschdag, 2den Pinksterdag, lootdag, St.Nicolaasdag, 2den Kerstdag en Nieuw jaarsdag, en dat des Zondags alle her bergen gesloten moeten zijn. Groot was de ontevredenheid onder het jonge volk en de betrokken kaste leins. Spoedig werd een der herbergiers bekeurd, maar de kantonrechter te Sommelsdijk sprak hem vrg. Een poosje later werd de andere kastelein bekeurd en eveneens vrijgesproken. Nu echter heeft de ambtenaar van het O. M. te Sommelsdgk appèl aangeteekend. In af wachting eener beslissing in hoogste ressort blijven de kasteleins doortappen en is alles rustig.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5