Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 23 December 1903. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratie gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van StandLokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnBn niet geplaatst worden. Bakene ssergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 6.p. w., terst. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond No. 108 Brood. Ben gedeeltelyk Bovenhuis, 2.25 p. w„ terst. Camphuij sstraat. No. 1. Huis, f 3.50 p. wterst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. No. 35. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duven voordestraat. No. 11. Gemeub. Zit- en Slaapkamer met pension, f 40.p. m., terstond. No. 58. Gem. kam. met slaapcabinet, 25.— p. m., terstond. No. 69, Pension ƒ30 ƒ40 per mnd. Frankestraat. No. 25. Ongem. Kamer, 1.— p. w., terst. Gasthuissingel. No. 26. Benedenhuis, f 350.— Aanvaarding 1 Mei. Gierstraat. No. 18b. Een Huis, 1.— per week, terst. No. 51. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder. Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamera, van 20 tot 24.—. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. Jaoobi j nestraat. No. 1. Gem. Kamers met of zonder pension 18 tot f20 p. m.. terst. No. 21rood. Bovenhuis, 3.75 per week. terst. No. elzwart. Benedenhuis, f 4.50 p. week. terst. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 26. Een Bovenslaapkamertje, 2.per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, ƒ5.per week. No. 49. 3 kamkeuken, plat en bergplaats, f 4.per week terst. Kampersingel. No. 40. Benedenhuis met tuin. f 70 per kwartaal, terstond. Klein Heiligland. No. 15. Twee gemeubileerde Kamers, 35.— per maand. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, f 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. f 350 p. j. No 24. Gestoffeerde kamers f25.p m. No. 92. Huis, f 375.— per jaar, terst. No. 108rood. Kamer met pension, f 40.— p. m., terstond. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, f 15.—en f25—p. m., terst oud. No. 43. Bovenhuis, b o. 250.—p. j., terst. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, f 6.— per week. No. 30zwart. Een Winkelhuis met mime kelder en twee zolders, f 6.50 per week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, f 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk. ,f 22 p.m.,terst. Krom. No. 18. Pakhuis a 1.30 p. w., terstond. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, f 30.— p. m., terst. Lange Begijnestraat. No. 10. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., f 35 per maand, terstond. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., f 35 per maand, terstond. Lange Wijngaardstraat No. 89rd. Gem. Voorkamer met of zonder bed., f28 of f12 p.m., terst. No. 30. Winkelhuis met bovenwoning, tzt. Leidscheplein. No. 41rood. Bovenhuis f 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension f 35.— p. m. Leidsohestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, f 246.per jaar No. 142. Een Huis, 700.- p. jaar. Mei. Leidsche vaart. No. 136. Een Hnis, f550.—p. jaar, terstond Nassaulaan. No. 10. Gem. Kamers met pension, terst. No. 74rd. Gem. Bovenvoorkamer, 24 of 26 per maand, terstond. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, f 40.— p.m., met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, f 40 k f 50 p. m. Oranjestraat. No. 89 Bovenhuis, 3 kamera met keuken en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, f 80. en f 60.— p. m., terstond. Baamvest. No. 5rood. Bovenhuis ƒ300p. j., terst. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Bolhuizen. No. 6. Voorkamer met alcoof, f 1.50, met bovenkamer f 2.p. w., terst. Sohotersingel. No. 21. Gem. Boveuvoorkam. met Slaapk. met of z. pension, f 45.of 15.p. m„ terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, f175.— p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Spaarnwouderstraat No. 4. Winkelhuis, 4.p. w. 15 Oct. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, f 600.per jaar, terstond. TJrsulastraat. No. 19. Bovenvoorkam., f 1.50 p. w„ terst. Wagenweg. No. 36 Bovenhuis met Gas-en Waterleiding f 18.— p. m., terst. Witte Heerensteeg. No. 39rood. Boven-Voorkamer, f 1.25 per week, terstond, W ouwermans traat. No. 4rood. Gem. Zit- en Slaapkamer met pension, f 35.p. m., zonder pension 8.p. m., terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, ƒ225.p. j.,terstond. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, /550.— p.j. Mei. Bij O. GROENEWEGEN, Eerste Frojekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan by den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een W inkelhuis te koop Te Huur een Heerenbuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Bij J. J. VAK REIJSEN, Ged. Oudegracht 112. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, in nabij heid van 't Station, bevattende 7 kamers, gas- en waterleiding, terstond. Een Bovenhuis met vryen opgang, 6 kamers, waarvan 2 met alcoof, keuken en bykeuk., gas- en waterleiding, tegen Mei a.s. Tweede Kamer. Dinsdag Afdeeling Lager Onderwijs. De Heer Bjjleveld meent dat de geleidelijke vrijmaking van het onderwijs, waartoe de Minister wil komen, uitnemend zal werken en verheugt hij zich in 's ministers ver klaring, dat de openbare school, zoolang zij de groote meerderheid der bevolking trekt, zoo goed mogelijk behoort inge richt te zjjn. Verder is een getal van de kinderen op een onderwijzer ten plattelande veel te zwaar. Zonder een buitengewoon krachtig en energiek man te zjjn, kan men dit onmogelijk op den duur vol houden. Bij eventueele wetsherziening zij de minister daarop bedacht. De Heer Ter Laan wijst op de ves tiging van vele vreemde kloosterlingen in Liraburg. Eerst zijn de Duitschers ovér de grenzen gekomen, thans komen de Franschen. Dat dreigt zich te ver uit te strekken. Tien bewaarscholen en eene lagere school zjjn reeds van die soort van bijzondere inrichtingen in Limburg gevestigd. Dit wekt bezorgd heid en moet ook 's Ministers belang stelling bezig houden. Verder is gebleken, dat er o.a. ka tholieke scholen zjjn die 60 a 70 kinderen hebben onder één onderwijzer; dit ver krijgt men door verdeeling van de school in sectiën. Ook de traktementen aan de bijzondere scholen zjjn volstrekt onvoldoende. Omtrent de Leerplichtwet scheen men tevreden mits streng toegepast. De Heer van der Zwaag vindt de gevraagde 100.000 tot uitbreiding van schoolruimte te laag en wijst op de bureaucratische langzaamheid bij de behandeling van bestekken voor den schoolbouw. In dien tjjd moet men zich met allerongelukkigste hulpmiddelen behelpen. De Heer Tydeman is van meening dat het particulier initiatief moet hier veel doen en dan spreke men niet van onbarmhartigheid, want dan zou hij willen vragen in welke kringen de meeste barmhartigheid en offervaardig heid wordt betoond. Voor het optreden van onderwijzers buiten de school is moeielijk een grens te trekken. Doch ongelimiteerde vrjjheid is toch ook niet bestaanbaar. Mede werking tot omverwerping van de be staande orde van zaken is zeker niet geoorloofd. Bjj de behandeling der Afdeeling On gevallenwet werd de bemerking gemaakt dat ook het landbouwbedrijf en dat der zeelieden behoort opgenomen en werd geklaagd over langzame afdoening van zaken. Gevraagd werd hoe 't toegaat met de benoeming van ambtenaren bij de Verzekeringsbank en geconstateerd dat bq voorkeur gekozen zijn autire- volutionnairen. De Min. verklaart de Ongevallenwet nog niet volmaakt. Inderdaad ontstaan door die vertraging groote ongelegen heden, die tot demoraliseering van het gezin kunnen leiden. Onmiddellijke uit- keering zal wel nooit mogelijk zijn. Er moeten veel formaliteiten vervuld wor den. Er zou echter veel kunnen gedaan worden door uitbreiding van het per soneel. Maar de lokalen zijn nu reeds propvol, meer dan de eischen der ge zondheid toelaten. Omtrent de benoeming van ambtenaren is de zaak behandeld als een partjj- quaestie; maar de Kamer heeft slechts te vragen naar geschiktheid en bekwaam heid. Verder heeft zij niet te gaan. En nu heeft de Min. de directie der Bank gevraagd, of er ook klachten waren overde ambtenaren. Het antwoord luidde: voor den ijver en den arbeid van het personeel hebben wij slechts lof en speciaal over de door den Min. aanbe- volenen kon een gunstig getuigenis worden gegeven. Socialisten zijn niet uitgesloten bij de benoemingen. Hoofdstuk Marine gaf mede aanleiding tot bemerkingen over kazerne toestanden en loonregeling van personeel, maar toch werd die begroeting aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Van de Staatsbegrooting werd Hoofdst. Nationale Schuld en van Financiën goedgekeurd. De Heer Nolens wenscht bepalingen tegen het stelselmatig invoeren van Belgisch nickel- en kopermunt, waarin handel gedreven wordt ten nadeele van de grensgemeenten. Bq Administratie der Belastingen is de Heer Troelstra niet tevreden over de traktementsregeling der lagere ambte - naren. Dit zal kunnen veranderen na de overwinning van de arbeiderspartij en de door haar beoogde maatschap pelijke verandering. Het verschil tus- schen de gegoede en „beneden-peilsche" ambtenaren betreft niet alleen de trak tementen, maar vooral de kansen op promotie. Bepleit werd nog de verhooging tot 1500.voor de boekhouders met een toelage van 200.als kassier. Na beantwoording door den Minister protesteert de Heer Lohman bg de af deeling kerkgenootschappen uit beginsel opnieuw tegen de toekenning van sub- sidiën voor sommige kerkgenootschappen, terwijl andere kerkgenootschappen die niet krijgen. De Christelijke Kerk moet geen staatsbemoeiing toelaten, die ook komt van de zijde van hen, die haar bestrijden. Krachtens zijn steeds beleden beginselen blijft hjj daartegen protes teeren, ondanks de veranderde politieke constellatie. Oeen subsidieering van kerken, dan onder zeer exceptioneele omstandigheden. De Minister acht 't niet noodig op dit protest in te gaan. Maar hij beroept zich op art. 171 van de Grondwet, dat continuatie van eenmaal toegekende kerkelijke bijdragen eiscbt. Begrooting Financiën wordt daarna goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 15 Dec. J. Voet en H. P. Maks. 16 Dec. P. Meyers en W. M. Frensen. P. van Schooten en J. Paardebok. J A. van Ginkel en H. Heinsbergen. D. Kok en A. van der Kolk. 17 Dec. J. F. van Hoorn en M. A. van Reysen. GETROUWD. 16 Dec. H. Leatelink en W. E. van Beau mont. 17 Dsc. D. L. Keur en B. B. Elandt. P. Hatterman en J. C. Sterken- burg. H. L. Ruytenschildt en M. Swidde. GEBOORTEN. 9 Dec C. van Zurk geb. Veen z. 10 Dec K. Hoogendoorn geb. v. Vlymend. C. M. Nobels geb. van Heel z. 11 Dee. A. C van den Berg geb Boon d. C. Barthel geb. Weijers z. W. Kniper geb. de Vries z 19 Dec. T. E. Rooyer» geb. Komen d. A. A. Lamp geb. Brinkmann d. A. Roubos geb. van der Mooren d. C. van Dijk geb. Kluyt z. 13 Dec H. Huis geb. Gort z. A. M. Steenkist geb. Vosshard z. E Nyssen geb Veth d. 14 Drc. M. E. Ruijsenaars geb Stiphout d. M. G A Lohmann geb Bergweverz. 5 Deo. J. Westhof geb. van Someren d. T. Mulscblegel geb. de Vries i M. C. 8. Hollander geb. Kuvener z. W. Kaptein geb. Officier d C van üldrnmark geb. Tromp z. F Huisman geb. Visser z. A. J. Pollé geb. Duijndam z. G. L. M. Alleman geb. Duin d. 16 Dec. J. M. Delney geb. Schermelé d. G. Steenvoorde geb. Hes d. A Leemburg geb. Boom d. 17 Dec H. de Rio geb. Krans d. OVERLEDEN. 10 Dec J. H. de Wilde 21 j., Bolwerks- lasn. M. van Njel geb. de Boer 66 j., Jansweg. W. Mobron 69 jPatientiestr. 11 Dec G. van der Wei 81 j.. Schotersingel. M H. Nieman 15 j. d., Klaverstraat. W. Sernee 10 m. z., de Witstraat. A. C. M. Steffens 3 m. d., Anthoniestraat. 12 Dea A. de Vries 88 j., W. Appelaarst. C. S. F. van Maas geb. Gehl 88 j„ Mag- dalenastraat. 14 Die. J. D. Vcetelink j. z., Turfmarkt. W. H. Flink 75 j„ Jansweg. 15 Dec. J. A. Grandia 37 j., Nassaustr. C. Langevoort geb. Reeveri 35 j., Oranjeboomstr. 16 Dec. C. M. van Meeuwen geb. Eldering 67 j., Zylsingel. M. Revers 2 m. d., L. Raamstraat.

Haarlemsch Advertentieblad | 1903 | | pagina 5