Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 3 Februari 1904. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR'' worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., ter*t. Brouwersvaart. No. 108. Bovenhuis met waterleiding, 3.75 p. w., terstond. No. 108 B rood. Ben gedeeltelijk Bovenhuis, f 2.95 p. w„ terst. Coornhertstraat. No. 95. Huizen met tuin en Bovenhuieen. No. 85. Gem. Kamers, 20 a /30, desver- langd met pension, terst. Duveo voordestraat. No. 15. Slaapkamer met huiselijk verkeer, 98.p. m. terst. diers traat. No. 18b. Een Huis. f l.— per week, terst. No. 51. Bovenhuis,2 kampkeuken, ged. eolder. droote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van f 90.— tot 24.—. No. 153. Bovenhuis, 240.— p. j. Mei. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met tuin, 395.per jaar, terstond. Jansstraat. No. 65. Gem. Zit- en Slaapkamer, f 15.— per maand. Boven. Jansweg. No. 96. Een Bovenslaapkamertje, 9.— per week. Kampervest. No. 49. Een Bovenhuis, 5.per week. No. 49. 3 kam., keuken, plat en bergplaats, 4.per week., terst. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 11a. Bovenhuis, bevattende 8 kamers, gas- en waterleiding. Direct aanv. ƒ350 p. j. No. 99. Huis, 375.— per jaar, terst. Kleine Houtweg. No. 15a. Benedenhuis met tuin, ƒ300.— p. jaar, tegen 1 Mei. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.— en ƒ25 p. m., terstoud. Korte Heerenstraat. No 99. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Spaarne. No. 15. Gem. Zit- en Slaapkamer met pen sion, 35 per maand. No. 17. 2 Gem. benedenk.92 p.m.,terst. Kruisweg. No. 10. Gem. Zit- en Slaapkam. met pen sion, 30.— p. m., terst. Lange Molenstraat. No. 2. Gem. Zit- en Slaapk. m. kost en bed., 35 per maand, terstond. Lange Lakenstraat. No. 6. Pakhuis m. zolder, 1.50 p.w., terst. Leidscheplein. No. 41 rood. Bovenhuis 3.50 p. w., terst. No. 47rood. Gem. Zit- en Slaapkamers met pension k f 35.— p. m. Leidschestraat. Hoek Leidtche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 946.— per jaar. No. 149. Een Huis, 700.- p. jaar. Mei. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.—p. jaar, terstond- Hassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.— p. m., met ruime plaats, terst. Nieuwe draoht. No. 97rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 k 50 p. m. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamera met keuken, ea solder. Plater Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en f 60.p. m., terstond. Schoterweg. No. 45. Kamer met kost, 30.p. m. Schotersingel. No. 91. Gem. Bovenvoorkam. met Slaapk. met of s. pension, 45.of f 15.p. m., terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 910.— p.j. Staten Bolwerk. No. 19. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, terstond. Wagenweg. No. 36. Bovenhuis met Gas- en Waterleiding 18.— p. m„ terst. No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, 900.— p. jaar, terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, ƒ225.p. j., terstond Zijlvest No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij C. dBOENEWEdEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers- laan bij den Koniuginneweg. Bij J. BOEBEE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenbuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarmwouderstraat. Bij J. J. VAN REIJSEN, ded. Oudegracht 112. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, in nabij heid van 't Station, bevattende 7 kamers, gas- en waterleiding, terstond. Een Bovenhuis met vrijen opgang, 6 kamers, waarvan 2 met aioooi, keuken eabjjkeuk., gas- en waterleiding, tegen Mei a.s. Eer tie Kamer. Vrijdag werd de behandeling van Hoofdstuk Justitie der Staatsbegrooting voortgezet. Na veel discussie, o.a. over de vroeger druk be sproken postenorder, werd het Hoofd stuk aangenomen. Thans Hoofdstuk Binnenlandsche Zaken. De Heer van Zinnicq Bergmann had gaarne in de bepalingen der On gevallenwet concurrentie mogeljjk ge zien met de Rijksverzekeringsbank. Thans is een koninklijke beschikking noodig alvorens overdracht van risico aan particuliere vereenigingen of maat schappijen over te dragen. Eenmaal in het algemeen die overdracht toegelaten, moest volstaan een kenisgeving aan de Bank, met toelating van hooger beroep bjj den minister als weigering mocht volgen van de zijde der bank en deze beschikkingen laten nog te lang op zich wachten. De Heer Breebaart spreekt over het opnemen van den landbouw onder de verzekeringsplichtige bedrijven. In ver band daarmede wijst hij opnieuw op de onbillijkheid om de administratiekosten voor de rijksverzekering ten laste van de ondernemers te brengen. Zij moeten komen ten laste van den staat, vooral als de landbouw in de wet mocht wor den opgenomen. Reeds wordt veel van de werkgevers gevorderd voor aan vankelijke geneeskundige behandeling. VolgeDS den Petersburgschen corres pondent der Daily Mail bevat een num mer van de Novi Kraj, per post uit Wladiwostok aangekomen, dit merk waardige bericht: »China vraagt, dat zoowel de Russische als de Engelsche expeditie, die nu in Thibet zijn, door hun regeering worden teruggeroepen." Het onderzoek naar de verantwoor delijkheid voor de groote ramp met het Iroquois Theatre te Chicago is afgeloopen. Er zijn een honderdtal getuigen ver hoord. Uitgemaakt is dat de schuld lag aan de inrichting van het gebouw en aan de bouwmeesters. Het is gebleken dat het gebouw nog niet voltooid was toen de voorstellingen reeds werden aangevangen, en de uitgangen waren overal slecht ingericht. Uit het verslag van den Engelschen wervingsdienst blijkt, dat er in 1903 van de mannen die zich voor het leger aangaven, 24.77 wegens lichaamsge breken werden afgekeurd, tegen 22.46 in 1902. Dat is het hoogste percentage in de laatste jaren. Een nieuw bewijs voor de bewering, dat het Engelsche volk lichamelijk achteruitgaat. Als opvolger van den tot paus ver heven patriarch van Venetië Giusseppe Sarto was door den Heiligen Stoel en de Italiaansche regeering gekozen mgr. Scalabrini, bisschop van Piacenza, een man die als een der gematigdste pre laten bekend staat. Zoo meende men de aanwijzing van een nieuwen patri arch altijd een eenigszins netelige kwestie zonder veel haken en oogen tot stand gebracht te hebben. Nu komen Scalabrini's diocesanen echter roet in 't eten gooien, door hun bisschop zoo dringend te verzoeken hen niet te ver laten, dat deze aan den Paus geschreven heeft om liever een ander te kiezen. Scalabrini is bisschop van Piacenza se dert 1876 en heeft verklaard slechts naar Venetië te zullen gaan als de Paus hem dat formeel gelast. Sedert Zaterdag werken, volgens een ambtelijke telling, te Krimmitschau weer 5340 personen, van wie 303 niet- Saksische Duitschers en 193 uitlanders waren. Bij het uitbreken van de werk staking hadden de fabrieken 7503 ar beiders en werksters in dienst. Er komen nog steeds buitenlanders te Krimmit schau aan, met wie reeds voor het einde van de staking een contract was gesloten. Te Walthamstow in Engeland is George Lockhart, een olifanten temmer, door een zijner olifanten doodgedrukt, toen de bees ten uit een trein gelost werden. Tegelijk komt bericht uit St. Louis in Amerika, dat een olifant daar in een trein dol van de koude werd en zijn begeleider bijna verpletterde. Deze kwam er met een paar gebroken ribben af. Tot dusver is het gerucht, dat er menschen bij den brand te Aalesund omgekomen zijn, niet bevestigd het feit zelf is haast een wonder. Naar 't schijnt, heeft de storm niet alleen schuld aan het verspreiden van de vlammen en vonken over de geheele stad, maar heeft ook het blusschings- werk gefaald tengevolge van den hevi- gen wind, die de drijvende stoombrand- spuit deed omslaan. Alle stukken en papieren van waarde, die zich in de kredietinstelling te Aalesund bevonden, zijn bg den brand verloren ge gaan. Veel bewoners hadden hun eigen dom niet verzekerd. Behalve de reeds vermelde gebouwen is ook het nieuwe stedelijke museum afgebrand. Meer dan 10,060 menschen zijn nog zonder dak. Intusschen stroomen uit alle deelen des lands giften naar de geteisterde plaats, en ook de deelneming in de naburige landen is buitengewoon. Uit Bremen is, gelijk men weet, onmiddellijk een boot met allerlei benoodigdheden afgezonden. De Keizer heeft een tele gram naar Bremen gezonden om zijn ingenomenheid daarover uit te spreken. Te Lubeck heeft zich een commissie van bjjstand gevormd, met leden van den Senaat en andere aanzienlijke personen aan het hoofd. De uitgebreide regeeringszorg in Duitschland heeft ook dikwijls een aan- genamen kant voor de onderdanen van het rijk. Zoo heeft het Beiersche mini sterie een aanschrijving gericht aan het magistraatscollege te Munchen, waarbij de aandacht gevestigd wordt op het dalen van den prijs van de varkens, van welke daling de verbruikers van varkensvleesch echter nog niet behoor lijk partij hebben kunnen trekken. In het belang van de verbruikers, beveelt de regeering het magistraatscollege dringend aan, de slagers te bewegen, den prijs van het varkensvleesch zoo spoedig mogelijk af te slaan. Geven zij aan dat verzoek geen gevolg, dan dreigt de regeering alles in het werk te stel len om door bevordering van coöpera tieve verbruiksvereenigingen of door oprichting van bizonder begunstigde concurreerende vereenigingen het euvel te zullen verhelpen. De correspondent van de Standard te Tiëntsain seint dat Russische ambte naren thans toegeven dat bevelen tot mobilisatie van de troepen tegen 1 Februari uitgevaardigd zijn. Naar de Times uit Peking verneemt heeft de Chineesche militaire gouver neur van Moekden zgn regeering ver wittigd, dat de Russen onverwijld 500 wagens opeischen voor het vervoer van legerbenoodigdheden. De regeering te Peking zou geant woord hebben, dat het verzoek niet voor inwilliging vatbaar was. Maar de cor respondent vermoedt dat de Russen de wagens die zij noodig hebben, wel in beslag zullen nemen. Bij voorbaat gaat Japan nu reeds een oorlogsbelasting heffen, waardoor onge veer vjjftig millioen gulden in de schat kist komt. Of dit wordt terug gegeven, als de oorlog geen voortgang heeft be richt men niet. Men meent, dat zooals de zaken nu staan van geen onderhandelen meer mogeljjk zou zijn en dat alleen tusschen- komst de machine weer aan den gang kan helpen. De veel besproken Whitaker Wrigt, bankier, oplichter, speculant, balans- vervalscher, oorzaak van den ondergang van honderden, was zooals men weet toen hij 't niet langer in Londen houden kon, naar Amerika gevlucht, doch aan de Engelsche Justitie uitgeleverd. Na een langdurig proces is hg ver oordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. Wright was gedurende den tijd dien zgn proces liep, op borgstelling vrijge laten. Zijn straf zal hij echter niet ondergaan, een half uur nadat hij zijn vonnis vernomen had, is hij in het rechtsgebouw plotseling overleden. Eerst sprak men van hartverlamming, maar later bleek, dat hij zich vergiftigd had. In de kolenmjjn bg Cheswick, waarin voor enkele dagen een ontploffing van mgngas plaats had, werd in een schacht het lijk van een vreemden man gevonden. Men vermoedt, dat deze een lucifer heeft aangestoken. Geen der bedolven mijn werkers werd levend teruggevonden.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5