Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 9 Maart 1904. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonné's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakene ssergr ach t. No. 75rood. Bovenhuis, ƒ5.— p. w., ter.t. No. 77. Bovenwoning 2.50 p. w., terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Duven voordestraat. No. 15. Gem. Kamer en auite, terst. Gierstraat. No. 18b. Een Huis, 1.— per week, terst. No. 51. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder. Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van 20.— tot 24.—. No. 153. Bovenhuis, 240.— p. j. Mei. Harmenjanswe g. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. Kleine Houtweg. No. 15a. Benedenhuis met tuin, ƒ300.— p. jaar, tegen 1 Mei. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, 15.—en ƒ25—p. m., teratoud. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Kruisweg. No 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a 35.per maand, per persoon. Leidsohestraat. Hoek Leidsche Dwarsstraat. Vrij Huisje met tuintje, 246.per jaar. No. 142. Een Huis, 700.— p. jaar. Mei. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.—p. jaar, terstond Melkboers steeg. bij de Amsterdamscbe Poort. No. 3. Groote Loods, 1.per week. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, ƒ40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 a 50 p. m. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamera met keuken, en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80.— en 60.p. m., terstond. Schagchelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, ƒ500.— 1 Juni. Schotersingel, met of z. pension, 45.of 15.p. m„ terst Sophiaplein. No. 4. Benedenhuis met water leid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 12. Heerenhuis met tuin, 600.per jaar, terstond. Wagenweg. No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, 200.— p. jaar, terstond. Z. B, Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Bovenhuis, ƒ225.p. j„ terstond Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, SS0.p.j. Mei. Zijlweg. No. 4. Gam. Kamers met pension, van af 50.p. p., per maand, terstond, Bij C. GROENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coornhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. Binnenkort zal een der hoogste obser vatoria in gebruik worden genomen, n.l. het nieuwe dat op den top van den Monte Rosa (4638 meter) hoofdzakeljjkdoorden geldeljjken steun der koningin-moeder van Italië is gebouwd en naar haar sOsservatorio Margherita" heeten zal. Eenige geleerden zullen er zoo mogelijk het geheele jaar doorbrengen zoo voor natuurkundige en biologische als voor sterrenkundige waarnemingen. De Parijsche »Gil Bias" deelt mee, aan den vooravond van den dag, waarop weer het Drevfus proces aan de orde komt, dat kolonel Henry, die reeds zooveel op zijn geweten had, nog van meer beschuldigd kan worden, n. 1. het verduisteren van een authentiek stuk. In 1896 had kolonel Panizzardi, de Italiaansche militair-attaché te Parijs, een onderhoud met een officier, gede tacheerd aan het ministerie van oorlog. Hij verzekerde dezen officier, op eere woord, dat hjj nooit in eenige betrekking gestaan had nóch met Dreyfus nóch met den Duitschen militair-attaché Schwarskoppen. Van dit onderhoud is proces-verbaal opgemaakt. Dit stuk nu is door Henry vernietigd. De strafkamer van het hof te Parijs van cassatie begint het onderzoek der herziening van Dreyfus' proces. Het rapport van Boyer, 'twelk deze voorleest, noemt twee nieuwe feiten, eie vermeld zijn door den minister van justitie, en die van dien aard zjjn dat Dreyfus daardoor van schuld ontlast wordt, nameljjk: een brief te pas ge bracht bij het proces te Rennes, waarin men de letter T. door D. vervangen heeft; vervolgens een brief geteekend Alexandrine, behelzende een gezegde van Henry in April 1894 terwijl de juiste datum moest zijn 28 Maart 1895, een tijdstip waarop Dreyfus op het Duivelseiland was. De raadsheer-rapporteur over de re visie-zaak Dreyfus eindigt zijn verslag met een verzoek om enquête. Het verslag haalt de uitkomst aan van het onderzoek van den controleur, generaal Cretin, waarin gezegd wordt, dat een generaal persoonlijk heeft meegewerkt om ver- valschingen van ernstigen aard in de visa van geheime fondsen verborgen te houden. Deze vervalschingen waren be gaan om de getuigenissen te rechtvaar digen van de generaals Mercier en Gonse en kolonel Dupaty. De verantwoordelijke personen zijn Henry, Gribelin en Gonse, die tengevolge van de amnestie aan de strafvervolging ontsnappen. De conclusie van den controleur strekt tot het in stellen van een disciplinaire vervolging. De procureur-generaal heeft zjjne lange requisitoir in de Dreyfuszaak aldus be ëindigd Ik heb gemeend en ik meen nog dat ik van het begin dezer nieuwe behandeling af u de blootlegging van mjjn geheele gedachte verschuldigd was. Ik moest u doen weten, hoe ik er toe gekomen ben te gelooven aan de onschuld van Dreyfus en aan de noodzakelijkheid der revisie van het vonnis. Ik heb mijn taak vervuld zonder hartstocht, zonder zwakheid. Nu zult gij uw plicht doen en een arrest nemen volgens uw ge weten. Uw hoogste rechtspraak laat zich noch vrees aanjagen noch omkoopen. Een van de Russische correspondenten van de Times meldt dat genesaal Dra- gomirof, de gewezen gouverneur-gene raal van Kief en een bekend schrijver over militaire aangelegenheden, eenigen tijd geleden naar Petersburg is ontboden, om deel te nemen aan de gedachten- wisselingen over het krijgsplan. Generaal Dragomirof oefende een scherpe kritiek op het beleid van den stadhouder van het Verre Oosten en verlangde dat zoowel de vloot als het leger Port Arthur zouden ontruimen, om ergere rampen te voorkomen. Maar andere generaals zijn met kracht tegen dit plan opge komen. Men erkent echter algemeen in militaire kringen dat Alexejef zulke groote feilen heeft begaan dat waar schijnlijk de heele vloot verloren is. Bij de negen-en-twintig Engelsche aanvullingsverkiezingen, in 1902, 1903 en 1904 gehouden, gingen de stemmen voor de ministerieelen met 2 percent achteruit, die voor de oppositie daaren tegen vermeerderden met 45 percent. En bij de zestien aanvullingsverkie zingen gehouden sedert Chamberlain optrad met zjjn protectie program, ver loren de ministerieelen 1 percent hunner stemmen, en vermeerderden de stemmen door de liberale kiezers uitgebracht met 42 procent. »Wij zijn er benieuwd naar, zegt de Westm. Gazette, hoelang Balfour's zelf respect hem nog zal toestaan in zijn ambt te bljjven, nu het zoo duidelijk gebleken is, dat hjj het vertrouwen en den steun der kiezers heeft verloren, waar dat vertrouwen alleen hem recht kan geven om aan het bewind te blijven." In de 6e avenue te New-York werd een van de huizen gebouwd, die men wegens hun hoogte „wolken-krabber" noemt van 12 verdiepingen, wat voor deze straat nog niet eens zoo heel erg is. De muren waren reeds opgetrokken tot de zesde étage, toen de ijzeren tus- schenbouw, die te zwak bleek, brak en de muren in puin vielen. Tien werk lieden werden gedood, vijf en twintig gewond. Een onderzoek van de woningen van 1012 zieken, dat te Berljjn werd onder nomen, bracht aan het licht dat 229, 122 mannen en 107 vrouwen, geen bed hadden. 35 van dezen leden aan long tering. Een man van 30 jaar, een lijder aan rheumatiek, woonde met vier ande ren in een klein en vochtig kamertje. De kachel kon niet aan, omdat ze zoo rookte, en het eten werd klaargemaakt op een petrolemtoestel. Bij een latei- onderzoek werden van 440 zieken, 109 zonder bed gevonden. Door de winter koude, die de menschen van alle venti latie afhield, werd de vochtigheid en de slechte lucht in de vertrekken nog veel erger. Het onderzoek zal regelmatig worden voortgezet en de resultaten zullen, naarmate dat het vordert, open baar worden gemaakt. De artist „Éclair" die in den circus Beketof te Weenen de vorige week bij het „looping the loop" gevallen is, is minder zwaar gekwetst geworden dan aanvankelijk gezegd werd. Woensdag avond zou de man zijn gevaarlijk werk reeds hervatten, nadat de politie haar verbod had ingetrokken. Het verband, dat den waaghals nog om het geheele hoofd zit, zal het publiek stellig een extra aangename sensatie bij het weerzien bezorgd hebben. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, op 1 Maart 1904, en kwam alsnu opnieuw in behandeling het in de notulen der vorige vergadering vermeld schrjjven vanwege het Hoofdbestuur der Posten Telegraphie over de zaak der telepho- nische aansluiting te Heemstede, waar omtrent vanwege deze Kamer aan derden inlichtingen waren gevraagd en sedert ontvangen. Werd besloten, van die inlichtingen aan gemeld Hoofdbestuur mededeelirfg te doen en het daartoe betrekkelijk schrijven der Kamer in de gedrukte notulen van een volgende vergadering te doen opnemen. Kwam vervolgens ter tafel het door eene commissie voor deze Kamer ont worpen nieuw reglement, waarbij in het bestaande verschillende belangrijke wijzigingen zijn gebracht, en waarvan aan de leden buiten die der commissie, intijds mededeeling was gedaan. Door de minderheid der genoemde commissie was ook voorgesteld, enkele bepalingen in het Reglement op te nemen, volgens welke de vergaderingen der Kamer voortaan in het openbaar zouden worden gehouden. Nadat hierover breedvoerig van ge dachten was gewisseld en het vóór en tegen door sommige leden was in het midden gebracht, werd na gehouden stemming besloten, laatstbedoelde be paling niet in het reglement op te nemen, terwijl verder dat reglement, zooals dit door de meerderheid der com missie was ontworpen, in zjjn geheel onveranderd werd vastgesteld. Het zal aan den Gemeenteraad ter goedkeuring worden ingezonden. VERGADERING van den Raad dei Gemeente Haarlem, op Woensdag 9 Maart 1904, des namiddags te lVs ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Procesverbaal opneming boeken en kas Ontvanger. Verzoek P. Tuijn, eervol ontslag onderwijzer kostelooze school litt. A 2. Zitting met gesloten deuren. 3. Voorstel B. en W.W., adres Wed. W. C. Schouten, om pensioen. 4. Id. id. vaststelling 2e suppl. kohier pi. dir. bel., dienst 1903. 5. Id. id. verhooging post volgn°. 91 begrooting 1904. 6. Id. id. adres J. P. A. Nelissen, vergoeding schade verzekering werk lieden volgens ongevallenwet. 7. Id. id. id. Coöp. Bouwvereeniging „Ons te huis" aanbrengen beer putten Roosveldstraat. 8. Id. id. rooien boomen Zandvoort- sche laan en Schalk wjjkerweg. 9. Id. id. aanleg trottoirs. 10. Id. id. onbewoonbaarverklaring per ceel Dubb. Buurt No. 8. 11. Id. id. adres F. Vissers, hooger bouwen Nobelstraat No. 11. 12. Id. id. id. M. Engele overdracht voor straat bestemden grond Ro- molenstraat. 13. Id. id. beschikbaarstelling gelden riool toegangsweg goederenstation H. IJ. S. Mij. 14. Id. id. id. id. openbare werken Koninginneweg en Leeghwaterstraat. 15. Id. id. opzegging huren gronden Koninginneweg. 16. Id. id. wijziging reglement Open bare scholen voor lager onderwijs. 17. Voordracht id. benoeming onder wijzeres en onderwijzer Vierde Tusschenschool. 18. Aanbeveling id. id. leden Commis- siën tot wering'van schoolverzuim.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5