HAARLEMSC Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No. 26 144 144. van ZATERDAG 2 April 1904 TE HAARLEM Z B 0 N I E Z. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Zesentwintigste Jaargang. TELEPHOONNUMMEH Intercommunaal Telephoonnummer ABONNEMENTSPRIJS Par drie maanden - ,25. franco p. post —,40. lfzonderlijke nommers 3 centen per stuk Prijs per Advertentie v»n 1—5 regels I 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentien worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Zondag 3 en Maandag 4 April 1904. (Iste en 2de Paaschdag.) Eglise Wallonne. Eerste Paaschdag. IOVj heures, Mr. M. Dupont. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 'g Avonds 51/, ure, Ds. Mulder. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure. Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. Klein Heiligland) Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref, Gemeente. Zuiderstraat Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening. 'sAvonds 51/, ure, Godsdienstoefening. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening. liuthersche Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. van Bakel. Avondmaal, 's Avonds 6i/, ure, Ds. Poolman. Dankzegging. Met medewerking van het Luth. Zang koor. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Temoog Apèl. Evang. Luth. Pred te Alkmaar. Collecte voor het Weeshuis. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. De opbrengst der gewone collecte in de bassen na de Godsdienstoefeningen op de beide Paaschagen is bestemd voor het Ned. Zendelinggenootschap Bemonstrantsoh Geref. Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 nre, Dr. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor. Tweede Paaschdag. Geen dienst. Woensdag 6 April geen Spreekuur. Kerk der Broedergemeente. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Blocq van Scheltinga. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Scharten. Herst. Luth. Pred. te Amsterdam. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schachelstraat 6. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, de Heer Panjer, van Amsterdam. Nam. 12 ure, Zondagsschool. 's Avonds 6 ure, de Heer Panjer. Doopsbediening. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Openbare samenkomst. Dinsdag. 's Avonds 81/, ure, Bidstond. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waar nieti andara vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerlh van Wijk Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Pred. te Heemstede. Beverwijk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Loman. Tweede Paaschdag. Geen dienBt. Doopsgezinde Kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Sepp. Tweede Paaschdag. Geen dienst. Bloemendaal. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Pred. te Spaarndam. Heemstede. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Swaan. Pred. te Haarlem. Hillegom. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds Montijn. Pred. te Haarlem. Tweede Paaschdag. Geen dienst. Houtrijk en Polanen. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Collecte noodl. Kerken en personen. Tweede Paaschdag. Geen dienst. Spaarndam. Eerste Paaschdag. Voorm, 10 ure, Ds. Baljon. Twefde Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Pred. te Bloemendaal. Velsen. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. 'sAvonds 6 ure, Ds. de Sopper. Iweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg. Pred. te Wijk aan Zee. Velseroord. Eerste Paaschdag. 's Av. 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Postumus Meges. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Postumus Meyes. Beide dagen buitengewone collecte. In de Raadsvergadering van Woens dag bekleedde de Heer de Haan Hugen- holtz den Voorzitterszetel. Na de gebruikelijke mededeeling van ingekomen stukken, waarvan wij notee- ren het verzoek van de Schouwburg directie om alsnog den Schouwburg te mogen openen, gedurende de maanden April en Mei, had een geheime verga dering tot half vier plaats. De Heer v. d. Kamp stelt na heropening voor, thans het verzoek van den Schouw burg-directeur ie behandelen. De Voorzitter herinnert dat volgens het reglement van orde het voorstel tweemaal vier en twintig uur behoort ingeleverd. De Heer v. d. Kamp beant woordt, doch de Voorzitter meent, dat punt 3 aan de orde is. Vastgesteld werd de le suppletoire begrooting over 1903, bedragende in ontvangst en uitgaaf 2779951.01 Vs In afwachting de uitvoering van bui tengewone werken, stellen B. en W. voor over te gaan tot het sluiten van een leening groot f 500000, hierbij ge bruik makende van een aanbod om tij delijk aan de gemeente te leenen tegen een rente niet hooger dan het promesse disconto bij de Nederlandsche Bank met de bepaling, dat de som vóór 1 April 1905 moet afgelostzjjn. Aangenomen. De rekening der Stads-Apotheek over 1903, wordt goedgekeurd tot een bedrag van 9236.83, waarbij een gemeente subsidie van 4027.84j£. De Nederlandsche Orchidophilen Club houdt een tentoonstelling alhier den 28 en 29 Mei a.s. In verband met een hiertoe ingeko men verzoek wordt voorgesteld hiervoor medailles beschikbaar te stellen tot een bedrag van 50.— De Heer V. d. Kamp wenscht te weten of deze post komt onder het hoofd open bare vermakelijkheden. Deze vraag werd bevestigend beantwoord en bet voorstel aangenomen. Voor het maken van een oprit naar de verhoogde los- en laadplaats stellen B. en W. voor, een gedeelte grond aan den Kinderhuissingel, groot 165 M1. be schikbaar te stellen. De Heer de Breuk zet de bedoeling uiteen en zegt, dat er nog bij telling moet bepaald, of er al dan niet voor betaald zal worden. Het voorstel werd aagenomen. Aan H. van Loevesein, eervol ontsla gen werkman der gemeentereiniging, wordt een pensioen verleend van ƒ207; en aan P. Raaphorst en A. van Opzee- land ƒ213 per jaar. De Heer V. d. Kamp wenscht aan houding, doch doet geen voorstel. De Heer Hugenholtz vraagt eenige ophelde ring welke de Heer Kruseman geeft, waarna het voorstel wordt aangenomen. Wegens toeneming der aanvragen om muntgasmeters en leidingen wordt als nog aangevraagd en toegestaan 85000. Voorgesteld wordt het huren van het schoolgebouw in de Barteljorisstraat. Voor dit, en het maken van verande ringen enz. wordt hiertoe aangevraagd ƒ2125. Het voorstel wordt aangenomen. De firma Peltenburg en Zoon beweert, dat de behoefte aan drinkwater in haar perceel in den Veerpolder ontstaan is door vervuiling van het water, door roet enz. van de gemeentelichtfabrieken en verzoekt dat op de eene of andere wjjze ter gemoetkoming in geleden overlast, zonder bezwarende voorwaarden, duin water zal worden verstrekt. B. en W. deelen mede, dat de kosten van aanleg ongeveer 1200 zullen be dragen, waarvan volgens de verordening de aanvraagster jaarlijks moet waarbor gen in den vorm van waterlevering tien percent van de kosten van aanleg. Verder zeggen B. en W. dat het waterbederf door de lichtfabrieken niet is bewezen en stellen voor te berichten, dat er geen termen bestaan tot inwilli ging van het verzoek. In dien zin werd besloten. Aan de firma van TillHartman te Hillegom wordt vergunning verleend tot het aanbrengen en hebben van een bak met trekketting (overhaal) aan de Leidsche Vaart en evenzoo aan de firma Gebr8. van Zanten te Hillegom. Aan de E.N.E.T. wordt vergunning verleend tot het verleggen van twee rioolbuizen in den weg langs de Leid sche Vaart. Onbewoonbaar worden verklaard de perceelen aan het Tuinlaantje, No. 2A tot K; het perceel Warmoesstraat No. 27 en Bakenessergracht No. 22. Ter aanvulling van het bepaalde om trent het aan de gemeente overdragen van gronden wordt voorgesteld om ook aan de gemeente te doen vergoeden de som voor van gemeentewege aan te leggen beplantingen en 10 van de onderhoud kosten. De Heer Rinkema stelt voor er aan toe te voegen: Eigenaars, der door de gemeente over te nemen gronden, kun nen, indien naar het oordeel van B. en W. daartoe termen bestaan, vergunning verkrjjgen tot het in eigen beheer voeren der door de gemeente te bepalen openbare werken, volgens nadere door B. en W. vast te stellen bepalingen. B. en W. zetten uiteen meenen, dat hier de hoofdvraag is, of de Gemeente gewaarborgd is, dan goed werk te krjjgen, wat de ondervinding anders geleerd heeft. Een ander systeem zou ook moeten gevolgd worden bij het aan leggen van gas- en waterbuizen in zulke gronden. B. en W. achten dus de aanneming van hun voorstel wenschelijk. De Heer Rinkema verwondert z'eh, dat B. en W. niet meegaan, niettegen staande in zijn toelichting zooveel aan

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 1