Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 20 April 1904. Nieuwsberichten. A Onder de rubriek „T E HUUR" worden voor onze abonnó's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, f 5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning /2.50 p. w., terst. Coomhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Duven voordestraat. No. 15. Gem. Ksmer en suite, terst. Gierstraat. No. 18b. Een Huis, f 1.— per week, terst. No. 51. Bovenhuis,2 ksm., keuken, ged. zolder. Groote Houtstraat. No. 67. Gemeub. of Ongemeub. Kamers, van f 20.— tot 24 No. 153. Bovenhuis, 1 240.— p. j. Mei. Harmenjansweg. No. 29. Heerenhuis met, tuin, 325.per jaar, terstond. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem Kamer met alcoof en pension, f 30 per maand, terst. Kleine Houtweg. No. 15a. Benedenhuis met tuin, f 300.p. jaar, tegen 1 Aug. Koningstraat. No. 8. Gem. Kamers, f 15.en ƒ25—p.m., terstoud. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, f 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, h f 35.— per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, f 550.— p. jaar, terstand Melkboeresteeg. bp de Amsterdamsohe Poort. No. 3. Groote Loods, 1.— per week. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuwe Graoht. No. 27rd. Gem. Kamers en Kamers ensuite m. pension, 40 5 f 50 p. m. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Fieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, f 80. en f 60.p. m„ terstond. Sohoterslngel. met of z. pension, 45.of f 15.p. m., terst Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, f 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., f 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 12, Heerenhuis met tuin, f 600.per jaar, terstond. Wagenweg. No. 36. Gem. Kamer met slaapk., 95. per maand, terstond. No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, 200.— p. jaar, terstond. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Bovenhuis, /225.p. j„ terstond Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, /550.— p.j. Mei. Zijlweg. No. 4. Gem. Kamers met pension, van af 50.p. p., per maand, terstond. Bij C. GBOENEWEGEN, Eerste Projekstraat in de Coomhertstraat. Bouwterrein te koop, gelegen aan het Leidsche plein en de Waldeck Pyrmontstraat. In het Kleverpark. Aan den Schoterweg. Aan de Kloosterstraat. Aan den Zijlweg en aan de Olieslagers laan bij den Koniuginneweg. Bij J. BOEBEE, Coomhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur een Heerenhuis met Tuin, Oranje kade 7 en Onder- en Bovenwoningen, Spaarnwouderstraat. De groote kracht der Russische troepen te land is tot nu toe steeds gezocht in de dappere en onverschrokken kozakken, kranige ruiters, die veel meer waard waren dan de kleine Japansche cavale risten op hunne hitjes. Uit Liao-jang wordt thans naar Petersburg geseind, volgens de Köln. Ztg., dat de kozakken handen vol werk hadden door het optre den der Japansche troepen. Niet zonder reden |hechten de generaals Koeropatkin en Linewitsj groote waarde aan een spoedige aanvulling der kozakken-af- deelingen. Kleine ontmoetingen met Japansche ruiters vielen niet steeds ten voordeele der Russen uit. De moed der Russische troepen is merkbaar gezakt na de nederlagen ter zee. Met het Russische slagschip Petro- pavlofsk heeft het oorlogvaartuig Po- bjeda averij bekomen. Aangaande de Pobjeda wordt gemeld, dat dit slagschip in het kielzog van de rampspoedige Petropavlofsk voer, toen de tweede mgn ontplofte. De Pobjeda ging overstag, maar geen van de opva renden kreeg letsel en het schip kon, gelijk men weet, met zijn eigen machines de binnenhaven bereiken. De averij is echter zeer ernstig, wat begrijpelijk is, omdat de zoogenaamde slapende torpe do's of onderzeesche mijnen een heviger uitwerking hebben dan gelanceerde. Prins Oechtomski moet gerapporteerd hebben dat de averij, „hoewel ernstig, naar hjj hoopt, hersteld zal kunnen worden". De Petersburgsche correspondent van de New York Herald seint dat Peters burg nog nooit zoo'n rouwdag aan schouwd heeft als Donderdag. In de Admiraliteitskerk en de Isaac- en Kazan- kathedralen werden plechtige zielmissen gecelebreerd. Alle kranten verschenen met zwart omrande necrologiën van Makarof. Men bleef hunkeren naar uit voerige bizonderheden, maar er was niets dan de korte, droge telegrammen van den vorigen dag. De Birzjewjja achtte het niet onmo gelijk dat er nog meer schepen bescha digd waren dan bekend was gemaakt. De Wjedomosti schreef: „Het is zeer hard voor ons de vreugde te voelen die onze tegenstanders moet vervullen." Bericht wordt dat op de Petropavlofsk de bemanning 628 koppen telde, waar van 32, ernstig of minder ernstig gewond, gered zijn. Een keizerlijk oekas beveelt, nu de voorstellen die de minister van het kei zerlijke hof tot beperking van het hof- budget heeft gedaan, zijn goedgekeurd, dat de aldus verkregen besparingen ten bedrage van 1 millioen roebel ter be schikking van de Russische staatskas zullen gesteld worden. Dit bedrag zal dus afgetrokken worden van de voor het hof bestemde credieten. Men zal zich herinneren dat de Czaar reeds vroeger een aanzienlijke som tot gelijk doel heeft beschikbaar gesteld. De Russen hebben hun versterking aan de Yaloe gereed, ze kunnen dus den vijand afwachten. De vraag zal zijn of de Japanners er zich heen zullen laten lokken, te meer daar onder hun troepen veel zieken voorkomen, wat natuurlijk veel stagnatie in den dienst voorzaakt. Het verwijderen van de afbeelding van Christus uit de rechtzalen in Frankrijk lokt nogal wat protest uit. In de vierde kamer van de Parjjsche rechtbank wei gerde een advocaat zijn pleitrede uitte spreken, voor het Christusbeeld weer in de zaal werd opgehangen. Hij beweerde te spreken uit naam van de geheele balie. Bij deze woorden stonden echter de meeste advocaten van hun zetels op om te pro testeeren tegen dergelijke beweringen. De president kende den weerspannigen advocaat het recht niet toe te spreken „uit naam van de geheele balie, die hjj niet vertegenwoordigde". De advocaat herhaalde echter zijn weigering te plei ten alvorens het Christusbeeld weer in de zaal was aangebracht en verliet daarop de zaal. Ook de ambtenaar van het O.M. wensch- te te protesteeren tegen den nieuwen maatregel; hij was eenvoudig niet ter terechtzitting verschenen In een groot aantal algemeene raden, welker zittingen Maandag geopend zijn, werden protestmoties aangenomen. Te Nantes geschiedde dit op voorstel van den monarchistischen afgevaardigde De la Ferronnays zelfs met 33 tegen 3 stem men. Verder werd besloten het Christus beeld van de zaal van het Hof van Assises te plaatsen in de vergaderzaal van den algemeenen raad. Te Rennes hebben zich vele advocaten tegen het verwijderen van de Christus beelden verklaard. Blijkens een bericht van dr. Giersberg, die uit alle streken van het Duitsche rijk gegevens omtrent oude boomen ver zameld heeft, is de dikste boom van Duitschland de reuzenlinde bij Staffel- stein, in Beieren (Op. Frankenland), aan den spoorweg van Lichtenfels naar Bam berg. Op 1 Maart 1900 had deze boom beneden aan den grond, waar wortel gezwellen zitten, een omvang van 24 meter; boven de wortelgezwellen een omvang van 17.10 meter, dus hier een middellijn van 5.45 meter. Aan de noord westelijke zjjde is de boom afgestorven en vermolmd; de zuidoostelijke helft bloeit nog elk jaar heel mooi; vanbin nen is de boom hol. Van de dikte dezer linde zal men zich eenigszins een voorstelling kunnen ma ken, als men weet, dat de Fransche maarschalk Berthier reeds in het jaar 1814 te paard in de holte van den boom reed en daar kon omzwaaien. De ouderdom van deze linde wordt geschat op elf of twaalf eeuwen. Wegens beleediging van den Keizer is de Poolsche fabrieksarbeidster Stanis- lawa Jelicik te Ostrowo tot drie, en de vrouw van een postbeambte te Leipzig tot vier maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Naar men verneemt, zou de man van de laatste aanzegging hebben gekregen, dat hij pensioen moet vragen. Dat zou meer dan hard zijn. Het eierzoeken in Friesland geeft dit jaar naar aan de Prov. Ov. Zw. Ct. gemeldt wordt vr(j wat meer dan het vorige. In Wijmbritseradeel verzekeren enkele specialiteiten in het vak tegenwoordig 30 tot 40 kievitseieren per dag te vin den. De aanvoeren te Leeuwarden en Sneek bewjjzen dan ook, dat de kieviten het in 1904 met leggen bijzonder best maken. Menige hoer verblijdt dan ook moeder de vrouw met een aardig spaar- penninkje, als hq voer 100 eieren zoo'n gulden of dertien thuis brengt. Een landbouwer onder het dorp Oudega be roemde er zich op de jongste markt al hier op, dat hg met zijn drie zoons in zes dagen 203 kievitseieren had gevon den, waarvoor men hem ruim 26 gulden toetelde. In het geheel werden te Sneek Dinsdag aangevoerd tusschen 14 en 15 duizend eieren, tegen prijzen, die vari eerden van 12 tot 14 ct. Van 28 Maart tot heden kwamen daar reeds ter markt ruim 21,000 eieren, waarvan de hoogste prjjs was 80, de laagste 12 ct. De meesten dier eieren vonden hun weg naar Hol land, ook werden verscheidene verzonden naar Antwerpen, Parijs, Brussel en Keulen. VEBGADEBING van den Baad der Gemeente Haarlem, op Woensdag 20 April 1904, des namiddags te 1 i/j ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Schrijven Mr. C. M. Rasch, ontslag lid Commissie van Toezicht Mid delbaar Onderwjjs. 2. Voorstel B. en W.W. vaststelling staat betaling uit Onvoorziene Uit gaven, dienst 1903, met advies Comm. van Bijstand beheer ge- meentefinanciën. 3. Id. id. goedkeuring suppl. begroo ting en af- en overschrijving be grooting Huiszittende Armen en Stad8-Armen- en Ziekenhuis, dienst 1903. 4. Id. id. id. rekening en verantwoor ding dienst 1903 en begrooting dienst 1904 2e douchebadhuis. 5. Id. id. beschikbaarstelling terrein en bijdrage kosten bouw Middelbare School voor Technisch Onderwijs. 6. Id. id. adres Wed. L. J. E. Drijber, om verhooging pensioen. 7. Id. id. aangaan rechtsgeding tegen A. Vasen Pz. 8. Id. id. adres Electrische Spoorweg- Maatschappij goedkeuring technisch plan l(jn electrische spoor, met adres Haarlemsche Tramway-maatschap pij verlegging zijlijn naar Bronge bouw. 9. Id. id. gratificatie instructeur Schut terij. 10. Id. id. schrijven J. J. F. Beynes, in zake uitvoering werken en leve ringen voor openbaar slachthuis. 11. Id. id. adres 4 afdeelingen Ned. Bond van Horlogemakers, wettelijke uniforme tijdsbepaling. 12. Id. id. regeling uitbetalen jaarwed den onderwijzend personeel bij ziekte. 13. Id. id. adres opzichter bouwpolitie, om gratificatie. 14. Id. id. id. C. van Schie, aankoop grond Kennemerstraat. 15. Id. id. id. P. Dekker en J.W. van Tongeren, overschrijving huur per ceel Gasthuisstraat No. 14. 16. Id. id. onbewoonbaarverklaring perceel Burgwal no 81. 17. Id. id. id. id. Turfmarkt No. 24 d. 18. Id. id. id. perceelen Nassaulaan Nos. 30 en 32. 19. Id. id. wijziging art. 4 Verordening regelende voorwaarden levering gas. 20. Id. id. machtiging intrekking ver gunning S. van den Bos, uitgang Leidsche Vaart. 21. Id. id. beschibaarstelling gelden openbare werken Bakkerstraat en gronden tusschen Bakkerstraat en Voorhelmstraat. 22. Id. id. Adres R. Wereldsma en B. Bouman, vaststelling plan bebou wing grond Leidsche Vaart bij toe gangsweg H.IJ.S.Mpjj. 23. Id. Id. regeling weekloon lantaren opstekers. 24. Id. id. oprichting „Bureau voor inlichtingen". 25. Id. id. beschikbaarstelling gelden gasverlichting gymnasium. 26. Benoeming stembureau Kamer van Arbeid Voedings en genotmiddelen. 27. Voordracht B. en W.W. benoeming onderwijzer kostelooze school lett. B. 28. Id. id. id. 2 onderwijzers Zesde Tusschenschool.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5