Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 24 Augustus 1904. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „T E HUUR" worden voor onze abonne'sgratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneerte aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, f 5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning 2 50 p. w., terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Du ven voordestraat. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis. 2 kam., keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhui», 5.p w, terst. Groote Houtstraat. No. 153. Bovenhuis, 210.— p. j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800.— per jaar, terstond. Jansweg. Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold. Aanv. Aug. Hnurpr. 350.p. j. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorkamer 1.75 p. week. Kleine Houtweg. No. 15a. Benedenhuis met tuin, 275.— p. jaar, terstond. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2.25 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a 35.per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.p. jaar, terstond Melkboerenst eeg. bij de Amsterdamsche Poort. No. 3. Groote Lords, 1.— per week. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.p.m.,met ruime plaats, terst. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Fieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en f 60.p. m., terstond. Haamvest. No. 47. Pension, van af /50.per maand. Eipperdapark. No. 3. Huis met tuin, 210.half Juni. Ruy chaves traat. No. 18zwart. Benedenhuis met tuin, 180.— per jaar. Sohotersingel. No. 91. Heerenhuis met tuin, 500.per jaar, terstond. Spaarnwouderstraat, No. 4. Kelder, .75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, /175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 2a. Heerenhuis met tuin, f 475.— per jaar, terstond. No. 6. Heerenhuis met serre en tuin, ƒ500.— per jaar, terstond. No. 16. Heerenhuis met fousterrein en tuin f 600.— per jaar, terstond. Wagenweg. No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, 9l!0.— p. jaar, terstond. Spaarne. No 45zwart. Benedenhuis met tuin, 1 Nov. a.s., huurprijs f 350.— per jaar. Witte Heerensteeg. No. 35. Bovenslaapka-uer, ƒ1.25 p. w terst. No. 39. Kamer, 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Bosenhuis, 225.— p. j., terstond. Zijlstraat No. 86. Gemeub. Kamers, per maand 30. a 35.tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn wouderstraat. Bij C. GROENE WEGEH, Langendijkstraat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen: 1. In hei Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjéitraat. 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwerskade. 6. In het Kleverpark, Huizen met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterleiding, 250— per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. HET GEMEENTEVERSLAG 1903. {Vervolg.) Gedurende 1903 was het niet noodig, eenige besmettelijke ziekte epidemisch te verklaren. Eenige woningen,waarin besmettelijke ziekten geheerscht hadden en verschil lende goederen en kleederen zijn ont smet. De Afdeeling Haarlem der Noord- hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" noemt als de voornaamste go- beurtenis de opening van het tweede Volks-douchebadhuis aan het Leidsche plein. Er werden van 10 April tot 31 December genomen 16179 baden, waar onder 3637 schoolbaden. De proef met deze laatsten eindigde in November. In het Volks-douchebadhuis aan den Koudenhorn werden genomen 26541 baden. Bjj de Afdeeling voornoemd kwamen in 201 aanvragen om verplegingsma- teriaal. Het ledental klom tot 252. De Afdeeling zond 7 patiënten naar Heideheuvel. In de geneeskundige armenverzorging werd op de gewone wjjze voorzien en voor het gratis inenten werd door de gemeente geneeskundigen gezorgd. Door de Afdeeling Haarlem der Ver eeniging voor Koepok-inenting werden verricht 955 vaccinaties en 20 revacci- naties. Gedurende 1903 werden 38 kalveren ingeënt. Door den gemeentelijken keurmeester zijn gekeurd 15710 stuks slachtvee, 9 werden afgekeurd. Het Verslag der Gezondheidscommis sie deelt mede, dat het onderzoek der ingekomen klachten veel tijd in beslag namvelen ervan hadden geen betrek king op de volksgezondheid. De Commissie bestond uit 7 leden. Er werden 15 vergaderingen gehouden en eenige vergaderingen ter behandeling van bijzondere onderwerpen. De algemeene toestand der volksge zondheid gaf geen aanleiding tot op merkingen. Enkele waterloopen en sloopen werden van gemeentewege in beteren toestand gebracht, eenige mestverzamelingen werden opgeruimd. Enkele klachten over stankverspreiding bleken ongegrond. In 17 gevallen werd door de Commis sie by B. en W. aangedrongen op on bewoonbaarverklaring, van perceelen, zoolang niet in de daarbij genoemde bezwaren voorzien was, terwijl een aantal klachten inkwamen, waarin door tusschenkomst der Commissie of door de Bouwpolitie werd tegemoet gekomen. Klachten over bestaande hygiënische toestanden aan de Scholen kwamen niet in. Een volledig onderzoek naar den gezondheidstoestand in alle Scholen wordt voorbereid. Op enkele fabrieken en werkplaatsen werden verbeteringen aangebracht. Van gemeentewege had een geregeld onderzoek van het drinkwater plaats, waardoor weder een groot aantal per ceelen aan de waterleiding werden aangesloten. Het onderzoek der Commissie strekte zich ook uit tot de 86 slachtplaatsen in deze gemeentede afvoer van vuil water was slechts bij 5 ervan voldoende, slechts op 16 plaatsen werden geen storende invloeden aangetroffen. Een openbaar slachthuis is in wording. Een onderzoek aan de plaatsen waar melk verkocht wordt bracht eenige on gerechtigheden aan het licht, vooral de zindelijkheid liet te wenschen over. In vele gevallen bleek de melk by gemengd met water. Verschillende voedingsartikelen wer den nog vanwege de Commissie onder zocht, terwjjl haar zorg zich nog tot eenige onderwerpen uitstrekte. In het personeel der politie kwamen verschillende veranderingen voor. Door den Commissaris van Politie zyn aan den Officier van Justitie ter vervol ging ingezonden 71 processen-verbaal en zijn er opgemaakt 2447 wegens overtreding der politieverordening, waar onder 877 wegens openbare dronken schap. Het aantal vergunningen tot verkoop van sterken drank bedroeg 183, zijnde 3 minder dan in 1902. Het vergunnings recht bracht op 15112.50. Er hadden plaats 5 uitslaande bran den, 20 binnenbranden, 10 schoorsteen branden en 12 brandjes die niet tot de genoemde kunnen gebracht worden. {Wordt vervolgd.) Een wonderlyk bericht van Central News uit DurbanDe kustboot Penguin, die gehuurd was om Kruger's milli- oenen op te zoeken, die drie jaar geleden met het stoomschip Dorothea op de kust van Zoeloeland zijn verloren gegaan, heeft schipbreuk geleden. Van de be manning van 26 koppen is slechts de bootsman gered. Dit is de vijfde expeditie, voegt het bericht er aan toe, die met dat doel is uitgegaan, en alle zyn min of meer rampspoedig geëindigd. Te Bloemfontein is een Boer met name Fred. Hancock tot zeven dagen gevangenisstraf met dwangarbeid ver oordeeld, omdat hy, onder den invloed van drank, gezegd hadik heb drie jaar gevochten om die verd vlag uit het land te houden, en zou er niet omge geven hebben, als er nog drie bij waren gekomen. De Vriend is verontwaardigd over dit vonnis; een boete ware voor die roekelooze woorden, echter onder uittarting gesproken, voldoende geweest. Daarvoor een van generaal de Wet's flinkste en meest geziene burgers op kommando het boevenpak aan te trek ken, is onteerend. Het heeft er veel van, zegt het blad, of de regeering met haar vervolging en de magistraat met zijn vonnis zich hebben willen wreken over de aanvallen, waaraan het Engelsche bewind van de scherpe pen van Hancock, die medewerker aan de Vriend is, heeft blootgestaan. Koning Eduard is Vrijdag met zyn kuur begonnen te Marienbad. Ofschoon de burgemeester een verzoek heeft ge richt tot het publiek om den koning niet door mee- of naloopen of door andere ongepaste nieuwsgierigheden lastig te vallen, hangen er voortdurend een aantal menschen aan 's konings hielen. De Engelsche kolonie te Marienbad begroette den koning met bloemen en andere beleefdheden, waarop Eduard VII 's middags per rijtuig by de toonaan gevende Engelschen bezoeken aflegde. De Engelsche torpedojager Arun heeft Zaterdagavond een anderen tor pedo-jager, de Decoy, bij Seilly aange varen en in den grond geboord. Alle opvarenden zijn gered. De Engelsche vloot schynt aan zelf vernietiging te lijden. Vrijdag was voor de Hooge Bezoe kers van den Bosch nog een dag van veel emoties. Eerst uitrijden naar de Kathedraal, het mooie Bossche Kerk gebouw. Een toespraak, daar gehouden daar den Bisschop, werd door de Konin gin beantwoord. Toen een ovatie voor den Prins, van historische beteekenis en vervolgens naar Marienburg, waar de zetel is der congregatie van dien naam, die van uit haar kweekschool verschei den scholen van onderwijzeressen voor ziet. Na afloop een revue van naar schat ting tusschen drie en vierduizend per sonen, gilden, schietvereenigingen, ge nootschappen van allerlei aard, allen met hun vaandels, waaronder van eeuwen her, met hun muziek. Een verbijsterend gezicht, maar daarom niet minder mooi. Tegen drie uur een rijtoer door Ros malen, Hintham, Berlicum, Dungen, St. Michielsgestel en Vugt. Veel geestdrift, kinderzang, toespraken. Daarna werd het concours hippique bijgewoond en de hoofdprijzen door de Koningin uitgereikt. Te zeven uur het diner in het stad huis, aangeboden door den Raad. Om half tien de lichtstoet, alles te midden eener enthousiast gestemde menigte. VERGADERING van den Baad de) Gemeente Haarlem, op Woensdag 24 Aug. 1904, des namiddags te 1 i/s ure, STATENZAAL (Prinsenhof). De volgende stukken en punten zullen aan de orde worden gesteld: 1Mededeelingen en ingekomen sukken. 2. Schrijven B. en W.W. aanbieding rekening '1903, met rapport Com missie van Bystand gemeentefinan- ciên. 3. Id. id. in zake wateronderzoek. 4. Voorstel id. overeenkomst wegvoeren faecaliën en vuilnis uit militaire gebouwen. 5. Id. id. overneming grond Schouw tjeslaan. 6. Id. id. vergunning hebben riool Leidsche Vaart. 7. Id. id. wijziging verordening amb tenaren op het kantoor van den gemeente ontvanger. 8. Id. ir'. regeling jaarwedden leeraren Gymnasium. 9. Id. id. vaststelling nieuwe verorde ning PI. Comm. v. toezicht Lager Onderwijs. 10. Id. id. bestendiging en uitbreiding cursus vreemde talen. 11. Id. id. huur tijdelijke schoollokalen en aanschaffing schoolmeubelen. 12. Id. id. vaststelling lyet ter benoe ming van zetters voor 's Rijks Dir. Belastingen. 13. Id. id. vermeerdering personeel H. B. Scholen. 14. Voordracht id. benoeming leer- aar kunstgeschiedenis Meisjesschool M. O. 15. Id. id. id. leeraarpersoneel Burger avondschool. 16. Id. id. id. onderwijzer Tweede Tusschenschool,

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5