Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 5 October 1904. Nieuwsberichten. Onder de rubriek ,TE HUUR" worden voor onze abonne's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, f 5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning 2 50 p. w., terst. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 56. Gem. Kamers met pension, vanaf 35.per maand, terstond. Duven voordestraat. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis. 2 kam., keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhuis, 5.— p w., terst. Groote Houtstraat. No. 86. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No. 153. Bovenhuis, 240.— p. j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800.— per jaar, terstond. Jansweg. Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold. Aanv. Aug. Hnurpr. 350.— p. j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pension. /60. p. m. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorkamer 1.75 p. week. Kleine Houtweg. No. 15a. Benedenhuis met tuin, 275.— p. jaar, terstond. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2.26 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood, 3 Kamers met pension voor twee personen, h 35.per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.— p. jaar, terstond Melkboerensieeg. bij de Amsterdamsche Poort. No. 3. Groote Loods, 1.per week. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en f 60.— p. m., terstond. Baamvest. No. 47. Pension, van af 50.per maand. Bipperdapark. No. 3. Huis met tuin, 240.—, half Juui. Buychavestraat. No. 18zwart. Benedenhuis met tuin, ƒ180.— per jaar. Schagchelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs /500 per jaar. 1 Oot. Schotersingel. No. 91. Heerenhuis met tuin, 500.per jaar, terstond. Spaarnwouderstraat. No. 4. Kelder, .75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 2a. Heerenhuis met tuin, f 475.per jaar, terstond. No. 6. Heerenhuis met serre en tuin, 500. per jaar, terstond. No. 16. Heerenhuis met fou-terrein en tuin f 600.per jaar, terstond. Wagenweg. No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk- solder, 200.p. jaar, terstond. Spaarne. No 45zwart. Benedenhuis met tuis, 1 Nov. a.s., huurprijs 350.per jaar. Witte Heerensteeg. No. 35. Bovenslaapkamer, 1.25 p. w terst. No. 39. Kamer, 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne. No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Botenhuis, ƒ225.p. j„ terstond. Zijlstraat No. 86. Gemeub. Kamers, per maand 30. a 35.—, tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij J. BOEBEE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn wouderstraat. Bij C. GBOEITEWEGEN, Langendijkstraat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen: 1. In het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjéstraat. 3. In de Generaal de La Reg straat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwerskade. 6. In het Kleverpark, Huiien met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterleiding, f 250per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. Volgens een niet anbteljjke schatting worden er thans 45,000 ziekte en ge wonde soldaten in Japan verpleegd. Ne genduizend zjjn genoegzaam hersteld om naar herstellingsoorden in het ge bergte gezonden te worden. De wijze waarop de zieken en gewonden behan deld worden, is schitterendhet sterfte cjjter iB buitengemeen laag. De Russische intendance is al sedert het begin van den zomer bezig geweest om bijtjjds te zorgen voor warme win- terkleeren voor de soldaten. Totdusver zijn 478.000 stel warme kleeren, pels kragen, bonten mutsen en handschoe nen en 160,000 vilten schoenen klaar. Na verloop van drie weken kan dat al les in Oost-Azie zjjn aangekomen, ln- tusschen slaat de intendance nieuwe voorraden in. Men denkt er dus nog niet aan het einde van den oorlog. De correspondent van de Daily Chro nicle op het schiereiland Liao-tong zegt dat Stössel de laatste sommatie van de Japanners om met eere te capituleeren en de vloot over te geven in deze voege heeft beantwoord dat hij dreigde den eerstvolgenden parlementair te zullen doodschieten. Uit verschillende bron wordt nu ver zekerd, dat men voor den vrede niets te wachten heeft van den persoonlijken invloed van Tsaar Nikolaas. De Tsaar heeft besloten, zoo schrijft de Petersburgsche correspondent van het Petit Journal, tot een nieuwe krachts inspanning. Toen hij een wapenschou wing hield van de reservisten te Odes- sa, heeft hij verzekerd, dat de vrede slechts mogeljjk zal zijn, indien Japan Rusland's voorwaarden aanneemt. Het Journal de St. Pétersbourg zegt, dat alle pogingen die in het belang van bemiddeling aangevoerd worden ten doel hebben, Japan voor een verpletterde nederlaag te bewaren' Chineezen melden, dat 50,000 man niet-Russische troepen, donker van huids kleur, te Moekden aangekomen zijn om Koeropatkin te versterken. Onder voorbehoud wordt medegedeeld dat twee Japansche torpedobooten en een Japansch stoomschip dezer dagen bij Port Arthur op mijnen zijn geloopen en vergaan; een Japansche kruiser van het Niitaka-type is zwaar beschadigd. De Japanners hebben reeds 300 jon ken bij Port Arthur opgebracht. Een Engelsche dame, onlangs uit Port Arthur te Tsjifoe aangekomen, acht het niet onwaarschijnlijk, dat de Fransche en Duitsche attachés, die ver mist worden, door de Russen te Port Arthur gevangen worden gehouden, om dat zij zooveel van den toestand binnen de vesting weten dat men hen niet wil laten gaan. Generaal Stoessel moet gemeld heb ben, dat hij 't ook zonder hulp nog wel zes maanden kan uithouden. Inmiddels wordt bericht, dat de waterwerken van Port Arthur zijn vernield. De Russische vloot te Wladiwostok doet opnieuw kruistochten. Bij Korsakof is men bezig, munitie enz. uit het wrak van de Nowik te redden. De Daily Express verneemt uit Tokio dat een deel der Japansche pers hoe langer hoe ongeduldiger wordt over de vertraging in de capitulatie van Port Arthur. Een van de bladen geeft te verstaan, dat Nogi niet beter kan doen dan harakiri te plegen. Er worden deze week nog tien- of twaalfduizend man versterkingen aan Nogi gezonden, evenzoo eenige nieuwe stukken belegeringsbeschut. Soldaten, die van het oorlogstooneel teruggekeerd zijn, zeggen dat de verhalen over de verwoestende uitwerking van de land manen volstrekt niet overdreven zjjn, en de Russen leggen iederen dag nieuwe mijnen. De verdediging geschiedt met een hardnekkigheiddie aan razernij grenst onlangs heeft de bezetting Spaansche peper gebruikt toen er een gevecht van man tegen man gaande was. De laatste hier bij den generalen staf ontvangen telegrammen vertellen, dat de Japanners voor Moekden met een aanvallende beweging begonnen zjjn over het geheele front van oost naar zuid. De straatjeugd van Neurenberg mag er ook wezen. Onlangs werd de steenen os boven de oude Fleischbank beschadigd Nu hebben zij het stadspark onder han den genomen. Boomen en planten zijn verbroken, bloembedden vertreden enz. De schade wordt op 3000 mark geschat. Men hoopt door een geldpremie de da ders te pakken te krijgen. Bij de be schadiging van den steenen os is dat gelukt. Men herinnert zich het sensatieproces te Rome tegen een senator, tevens chi rurg, die voor den Senaat als hoogste hof terecht stond wegens den dood var. een patient, in wiens lichaam bij de sectie een prop gaas werd gevonden, welke bij de operatie was achtergebleven. Iets dergeljjks werd onlangs in Engeland ondekt. Beide gevallen worden echter overtroffen door een ontdekking te Szegedin bij een operatie gedaan. Een vrouw bezweek daar oöder de kunstverrichting en toen men het lijk schouwde, vond men in de buikhol te een percet, dat bjj een drie jaar ge leden verrichte operatie was achterge bleven. Niet alleen in medische kringen heeft deze ontdekking een zeer pijnlijken indruk gemaakt. De Groote Raad in China heeft zijn instemming betuigd met een voorstel van verscheidene censoren, strekkende om de haarstaarten voor soldaten en studenten af te schaffen. Tegelijkertijd zal een militair uniform van Japansch model worden ingevoerd. Het voorstel is thans naar de Onder koningen verzonden, ter fine van advies. Het gaat in Italië na de staking» zooals het verleden jaar in ons land ging. Nu de arbeid hervat is, blijkt het, dat de staking voor de arbeiderspartij meer kwaad dan goed heeft gedaan. Door overdrjjving heeft men in de kaart der reactie gespeeld. De pers, die vjjf dagen zwjjgen moest, veroordeelt thans eenstemming de beweging. Zelfs de socialistische Tempo erkent, dat er dwalingen begaan zjjn, dat men te ver gegaan is, en sympathiën verloren heeft. Te North Branch in Maryland is Vrijdag volgens een bericht uit New- York een trein op een vrachtwagen met een kleine 400 kilo dynamiet ge loopen. De bestuurder van den wagen zag bjj het oversteken van den spoorweg den trein aankomen, liet zjjn gevaarljjke vracht in den steek en nam de vlucht. Een verschrikkeljjke ontploffing had plaats. Wonderljjk genoeg werden slechts twee personen op den trein gedood en zeven gewond. De vluch tende voerman werd zwaar gekwetst, terwijl de slag groote schade aanrichtte in het nabijgelegen dorp. De uitbarsting van den Vesuvius wordt beschouwd als de hevigste in de laatste tien jaar. De lava stroomt tot op eenige meters van den bekenden kabelspoorweg, die ernstig gevaar loopt. Reeds is er een station verbrand. Tallooze nieuwsgieri gen stroomen toe om het grootsche schouwspel te zien. Sedert zijn de onbarstingingen en de lavastroom verminderd. Zeker George Robert Day stond dezer dagen voor den politierechter teAbera- von terecht. In den Boerenoorlog was hjj soldaat bjj het Manchester-regiment, dat in Lady smith opgesloten zat. Van daar liep hjj weg. Hij kwam ook door de Boerenlinien heen en zwierf een tijd rond. Toen de honger neep begaf hjj zich naar de Boeren. Met deze vocht hjj tegen zijn eigen landenooten, tot hij weer wegliep. Hij wist aan de Delagoa- baai te komen en op oen schip aange- mosterd te worden. Sedert was hij ma troos, en dezer dagen gaf hjj zich aan de politie over. Hij is nu in handen der militaire overheid. In China roeren de de boksers zich weer. Zij verspreiden oproerige geschrif ten en spreken van een uitmoorden van vreemdelingen tegen 17 October. Een bekend Amerikaansch sportman, de millionair Thomas Young, heeft voor een jaar een reeks appartementen ge huurd in het St. Regis Hotel te New York. Het zjjn de duurste kamers in de wereldzij kosten Young f 108,000 per jaar. Maar hjj krijgt er ook wat voor: hjj ademt er gefiltreerde lucht in en baadt zich in geparfumeerde baden, alles onder de huur begrepen. Het ameu blement der vjjf vertrekken heeft gekost 2,400,000; ongelukkig is het rozen- houten ledikant, dat f 24,000 heeft ge kost, te kort voor den huurder, die zeer lang is, zoodat hjj op de sofa zal moeten liggen of met een andere legerstede ge noegen nemen. De middeltoren van de kathedraal van Canterbury en andere gedeelten van het schoone bouwwerk hebben drin gend herstel noodig. Voor de kosten, die ten minste f 168,000 zullen bedragen, is een openbare inschjj ving geopend. De toren dagteekent uit het einde der 15e In de atgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 812 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 802 baden genomen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5