HAARLEMSCH Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No. 92. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES; Gedempte Oudegracht 88. Zesentwintigste Jaargang. 144 144. TE HAARLEM Zondag 20 Nov. 1904. KRONIEK. TELIPHOONNUHMEB Intercommunaal Telephoonnummer 25. t franco p. post ,40. Afzonderlijke nommers 8 centen per Btuk Prijs per Advertentie van 1—5 regels I 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertmtien worden, aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. BUITENGEMEENTEN. Waar niet» ander» vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Vs. Gerth van Wijk Eglise Wallonne. lOVs heures, Mr. Debry. Pasteur a Amsterdam. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Vs. Mulder. 'b Avonds 5Vs ure, Vs. Mulder. Woensdag. 's Avonds 8 ure, Vs. Gispen. Pred. te Amsterdam. Bidstond voor de Vrije Universiteit te Amsterdam. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Vs. Tibben. 's Avonds 5Vs uie, Vs. Tibben. Christelijk Geref. Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Vs. v. d. Vegt, 'b Avonds 5i/j ure, Vs. v. d. Vegt. Vonderdag. 's Avonds 7Vj ure, Vs. v. d. Vegt. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Vs. Loman. Pred. te Beverwijk. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Nassaulaan. 's Avonds 61/, ure, Vs. Poolman. Kerk der VeroenigdeDoopsgezinden Voorm. 10 ure, Vs. de Vries. 's Avonds 6 ure, Vs. Plantenga. Bemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Prof. Knappert. Hoogleeraar te Leiden. Repetitie van het Zangkoor, voorm. lli/j ure, in de kerk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Vs. Schmidt. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Openbare Samenkomst. 'sMidd. 12 ure, Zondagschool, 's Avonds 6 ure Openbare Samenkomst. Vinsdag. 's Av. 8 ure, Bidstond en Bijbelbe spreking. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 nre, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Vs. Boon. Nam. 2 ure, Vs. Boon. Voor de kinderen. Evang. I.uthorscho Kerk. Voorm. 10 ure, Vs. Manssen. Pred. te Zaandam. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Vs. Sepp. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Vs. van Leeuwen. 'b Avonds 6Vs ure, Vs. van Leeuwen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Vr. Jonker. "Woensdag. 's Avonds 7 ure, Vr. Jonker. Hillegom. Voorm. 9% ure, Vs. Meerburg, Nam. 2 li ure, Vs. Meerburg. Doopsbediening. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Vs. van Paassen. Pred. te Haarlem. Santpoort. Voorm. 10 ure, Vs. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Vs. Baljon. Velsen. Voorm. 10 ure, Vs. de Sopper. Nam. 6Vs ure, Vs. de Sopper. Velseroord. Voorm. 10 ure, de Heer Gutteling. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Zandvoort. Voorm 10 ure, Vs. Posthumus Meyes. 'sAv. 6y> ure, Vs. Posthumus Meijes. In de Raadsvergadering van Woens dag werd, na mededeeling van inge zonden stukken, het volgende behandeld Goedgekeurd werd de rekening der Bank van Leening. Het voordeelig saldo, f 1736.95', wordt gestort in de gemeen- kas. Bepaald wordt, dat de gewijzigde verordening der voorwaarden voor leve ring van electrischen stroom in werking zal treden op 1 December 190-4. De Heer Modoo wenscht toelichting, wenscht 1 Januari 1904. De Heer J. N. Kruseman licht toe. De Heer Modoo handhaafde zijn voorstel. De beschikbaarstelling wordt gevraagd van 51.000 voor den bouw eener school aan de Tuchthuisstraat en ƒ500.tot verbetering van de woning voor den bewaarder. Aangezien echter de schoolopziener zijn goedkeuring niet kan verleenen a an het plan, wenschen B. en W. de beslis sing van den minister in te roepen. Het wetsartikel in deze bepaalt: De bestekken voor den bouw en de gunning van scholen waarvoor subsidie wordt aangevraagd, behoeven de goed keuring van den minister, gehoord den districts-schoolopziener. Indien deze be zwaar maakt, kan de beslissing van den minister worden ingeroepen. De Voorzitter geeft een toelichting. Discussies worden niet gevoerd. Het voorstel in zijn geheel werd aangeno men. Mejuffrouw Berdenis van Berlecom, leerares aan de Meisjesschool voor M.O. verzoekt gebruik te mogen maken van een der lokalen van de Meisjesschool, ten einde een cursus te openen in de Fransche letterkunde, in aansluiting met het onderwijs door haar aan die inrich ting gegeven. Voorgesteld wordt de vergunning tot wederopzeggens te verleenen. De Heer Van Lijnden wenscht inlich ting omtrent verlichting en verwarming. De Wethouder deelt mede dat het ver langde uur valt in een tijd als het lo kaal niet gebruikt wordt en er geen termen bestaan om vergoeding te eischen. De Heer Modoo wil lokaalhuur. De Wethouder beantwoordt, dat B. en W. hier niet tegen zouden zijn. De Heeren V. d. Kamp en Schram bespreken de zaak nog. De Heer Modoo wenscht 1.50 per uur. De Wethouder heeft nog het woord. De Heer Thijssen zal tegen dit voor stel zijn. De Heer Kleynenberg meent, dat zulke zaken als die dame wenscht, dienen aangemoedigd te worden. De Heer Loosjes steltvoor ƒ1.per cursus. De Heer Stolp wenscht bepaald te zien, dat de cursus zal gehouden worden oa Dinsdag van 11 tot 12 uur. Voorstel Modoo, 1.50 per uur, wordt verworpen. De Heer Loosjes trekt zijn voorstel in. Amendement Stolp, 11 tot 12 uur, wordt verworpen. Voorstel B. en W. wordt aangenomen. Voorgesteld wordt af te doen werken het trottoir aan de verlengde Linscho tenstraat, nadat de koopsom van een aan den eigenaar van het bouwterrein verkochte strook grond en de helft der voor rioleering en bestrating van den geheelen voor straat bestemden grond betaald zal hebben. Aangenomen. Ter bekrachtiging wordt aangeboden een staat van te vellen boomen. De Raad keurt het staatje goed. Aan C. Nederkoorn was verkocht 16 cA. gemeentegrond met de verplichting om den openbaren weg af te scheiden met jjzeren hekjes. Nederkoorn verzocht van deze bij bepaling ontheven te worden. B. en W. willen de ontheffing verlee nen, doch onder voorwaarde dat de be bouwde grond zoo geplaveid, dat duide lijk de grenslijn tusschen beiden wordt aangewezen. Aangenomen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op een verzoek van G. Jan sen Hendriks tot hooger bouwen van een perceel aan de Lange Parklaan, De Heeren zien geen bezwaar in het hooger bouwen, even als de Heeren Rinkema en van de Kamp. De Heer Haan Hugenholtz verdedigt het voorstel. De Heer De Breuk licht nog toe. Voor stel B. en W. wordt verworpeD. In stemming komt voorstel Rinkema om toe te staandit wordt aangenomen. Ook hebben B. en W. ernstig bezwaar tot het geven van vergunning tot hoo- gor bouwen aan F. J. Visser van een perceel aan de Groene buurt. De Heer V. d. Kamp wil toestaan. De Heer de Breuk verdedigt voorstel B. en W. dat in stemming wordt aan genomen. Ter vasstelling wordt aangeboden een plan tot bebouwing van gronden, gele gen ten zuiden van de Amsterdamsche Vaart. Bij de voordracht van voor straat bestemden grond, zal voor rioleering, bestrating en verlichting als bijdrage in de kosten van openbare werken aan de gemeente betaald worden 7975. en wordt door B. en W. tot uitvoering der werken 7250.aangevraagd. De Raad keurt het plan goed. Vastgesteld wordt de rooilijn voor eenige perceelen aan den Burgwal. Men zal zich de opmerking herinne ren, door den Heer Rinkema in een vorige raadsvergadering gemaakt over den bouw van de brug bij den Klei nen Houtweg. In een tameljjk uitgebreid schrjjven aan den Raad zet de Heer Rinkema uiteen, dat bij dien bouw geen rekening is gehouden met de belangen der scheepvaart. De Heer Rinkema had ook het oor deel der Kamer van Koophandel ver zocht; deze deelt het bezwaar, doch ont houdt zich van advies, omdat er thans niets meer aan te veranderen is. B. en W. stelden het schrijven in handen van den betrokken ambtenaar, den Heer Dumont, Directeur van open bare werken. In een schrjjven van dezen aan B. en W. worden de bezwaren van den Heer Rinkema weerlegd en een andere deskundige in zake bruggenbouw de Heer Westhof, is met den Heer Dumont van gevoelen dat de bezwaren onge grond zijn. Het bovengemelde punt zou thans behandeld worden. Aangezien nu in onzen Raad geen andere bruggenbouwkundige is, was men wel benieuwd te weten welk stand punt de Raad in deze zou innemen. De Heer Rinkema brengt de zaak nog eens in haar geheel ten berde, waarvan het publiek reeds alle.s weet. Wat de verklaring van den Heer Westhof betreft, nu ja, het zou kunnen kunnen gebeuren dat de Heer Westhof zelf niet zou kunnen gelooven, wat door hem geschreven was. Nog heeft de Heer Modoo het woord. Toont aan dat in de eerste plaats de schuld ligt bjj den Raad en den Weth. v. P. W. De Heer Thijssen stelt een motie om over te gaan tot de orde van den dag. De Voorzitter gelooft dat het beter is deze op dit oogenblik niet te handelen. De Heer de Breuk, hoewel betreurende, dat de zaak dezen loop heeft genomen, zegt dat er tot heden geen klachten over de brug zijn ingekomen, en de brug in kwestie is nog zoo slecht niet, hoewel hij ook liever een andere ligging had gewenscht. Motie Thijssen wordt daarna zonder stemming aangenomen. I Het Bestuur der Vereeniging van bndustrieelen en Kooplieden betreffende ouwkunde en aanverwante vakken ver-

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 1