Tweede Blad. van WOENSDAG 30 November 1904. TE HUUR. Nieuwsberichten. Onder de rubriek „T E HUUR" worden voor onze abonne e gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz-, met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.—p. w., terst. No. 77. Bovenwoning ƒ2 50 p. w., ters\ Cronjéstraat. No. 87. Bovenvoorkam. met kast en stookpl. ƒ1.per week, terat. Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 66. Gean. Kamera met penaion, vanaf 36.per maand, terstond. Duwen voordestraat. No. 6. Huis met tuin, huurprijs 460.terst. No. 15. üem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 61. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhuis, 5.— p w, terat. Groote Houtstraat. No. 86. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No. 153. Bovenhuis, 240 p. j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800. per jaar, terstond. Jansweg. Bovenhuis, suite en 4 kkeuk., zold. Aanv. Aug. Hnurpr. 350.p j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pension. /60. p. m. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorkamer 1.75 p. week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a 35.— per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Hui», ƒ550.—p. jaar, terst, nd Melkboorenst eeg. bij de Amsterdamsohe Poort. No. 3. Groote Lords, 1.— per wrek. Nassaustraat. No. 2. Eiink Winkelhuis, 40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Nieuw Kerksplein, No. 24. Bovenhuis met vr. opgang, 3.25 per week, Januari a s. Oranjestraat No. 89 Bovenhuia, 3 kamers met keuken, en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Baamvest. No. 47. Pension, van af 50.per maand. Bipperdapark. No. 3. Huis met tuin, 240.—, half Juui. Sch agchelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs ƒ500 per jsar. 1 Oct. Schotersingel. No. 91. Heerenhuis met tuin, 5C0.per jaar, terstond. Spsarnwouderstraat. No. 4. Kelder, —.75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jsar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Hnis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 2a. Heerenhuis met tuin, 475.per jaar, terstond. No. 6. Heerenhuis met serre en tuin, 500.J per jaar, terstond. No. >6. Heerenhuis met >ou^terrein en tuin f 600.— per jaar, terstond. Wagenweg No. 155. Bovenhuis, ap. org. 5 kam., keuk. zolder, 21)0.p. jaar, terstond. Spaarne. No 45zwart. Benedenhui» met tuin, 1 Nov. a.s., huurprjj» f 350.— per jsar. Witte Heerensteeg. No. 35. Bovenslaapkamer, ƒ1.25 p. w terat. No. 39. Kamer, i.25 p. w„ terst. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a Boienhuis, ƒ225.p. j., terstond Zijlstraat No. 88. Gemeub. Kamers, per maand 30. k 35.—, tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij J. BOEBEE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spazrn- wouderstraat. Bij C. GBOENEWEGEN, Langendijkstraat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen: 1 In het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjéitra&t. 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwerskade. 6. In het Kleverpark, Huiten met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterleiding, f 250 per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. De correspondent van de sRussk Slowo" te Moekden deelt het volgende mee over de verzorging van het Russische leger, op gezag van den intendant, ge neraal Huber. Het geheele Mandsjoerijsche leger krjjgt dagelijks brood, gedurende de gevechtsdagen wordt echter beschuit gegeven. Aan vleesch is geen gebrek. De intendantuur beschikt over meer dan 10.000 stuks vee, welke voorraad nog niet aangesproken behoefde te worden, omdat het vee nog op de markten ge kocht kon worden. In Nikolajewsk aan den Amoer zijn groote hoeveelheden visch, 300.000 pud Siberische boter en vet; 100.000 pud ingemaakte groenten zijn uit Rusland onderweg. Erwten en boonen zjjn in onbeperkte hoeveelheid te verkrijgen. Voor grutterswaren en steenkool wordt gezorgd. Te Kharbin zqn reeds vier millioen pud koren voorhanden. Niettegenstaande generaal Huber met zekerheid weet dat er een hoeveelheid graan is, voldoende om één jaar het leger van brood te voorzien, is toch gezorgd dat binnenkort te Blagoweschtschewsk een milioen pud opgeslagen - zal liggen, die, na de opening van de scheepvaart, naar Khar bin vervoerd worden. Brandewijn, door de corps comman danten krachtens bijzondere en strenge bepalingen onder de manschappen ver deeld, is in voldoende hoeveelheid voor handen. Warme kleeding en schoenen komen geregeld aan. De uit Rusland komende soldaten hebben ieder twee paar schoe nen. Op het oorlogsterrein zijn voorradig 400.000 paar schoenen en 200.000 kle dingstukken. In Januari worden verwacht nog 500.000 paar schoenen, 320 000 kle dingsstukken, in Februari 180,000 klee- dingstukken, in Maart 500.000 paar schoenen. Ongunstiger is het gesteld met de fourage. Stroo en hout zullen spoedig van verre streken gekocht moeten worden. Nog wordt door een oud-officier me degedeeld, dat wanneer Stoessel geen kans meer ziet om Port-Arthur te houden, hij nog altijd een wijkplaats zal kunnen vinden op een berg in de nabijheid, steil en zoo versterkt, dat die geheel onneembaar is, terwjjl loopgraven er onmogelijk zijn omdat de berg geheel een rots is en levensmiddelen zullen daar gemakkelijk binnen gebracht kun nen worden. Hoe het evenwel op dat onaantast bare punt gesteld is met de watervoor ziening en geschut wordt niet gezegd De Petersburgsche correspendent van de Daily Telegraph seint dat de ver gadering van zemstwo's voor de vierde en tevens laatste maal bqeen is gekomen. Zes en negentig gedelegeerden hebben met algemeene stemmen het ontwerp van een grondwet met 70 artikelen be krachtigd. Daarin wordt vooropgesteld dat het tegenwoordige regeerstelsel in Rusland heeft afgedaan en de tijd rjjp is voor een volksparlement, waaraan de ministers verantwoording schuldig moe ten zijn. Alle verdeeling van het Rus sische volk in klassen behoort te ver vallen en alle Russen dienen voor de wet gelijk gesteld te worden. Alle eigen dunkelijke bevelen des keizers dienen afgeschaft te worden, evenals alle straffen en verbanningen zonder vorm van proces. De politie zal geen huiszoekingen mogen doen dan op last van den rechter. Een deputatie van vier leden uit de zemstwo's zal het ontwerp van de grondwet aan den minister van bin- nenlandsche zaken aanbieden. Of er echter ooit eenige kans zal bestaan dat het ontwerp door den Keizer bekrach tigd wordt, schijnt grootendeels af te hangen van den loop van den oorlog in Oost-Azië. De Daily Express weet reclame te maken. Onlangs werd er in het Shaf tesbury Theatre te Londen een stuk van John Oliver Hobbes, schuilnaam van Mrs. Craigie, vertoond. Het heette Pan's Fluit en was geschreven voorde tooneelspeelster Olga Nethersole, die er de hoofdrol in vervulde. De eerste ver tooning leed zeer en mislukte haast door het onhebbelijk gedrag van eenige toeschouwers. De Daily Express is nu met mevr. Nethersole overeengekomen, het stuk nog eens voor zijn lezers op te voeren. In een van zijn nummers drukte het blad een bewijs af, waarop men een vrijkaart kon krijgen. Het be weert nu 235,734 aanvragen om zoo'n plaats te hebben gekregen, en geeft de noodige plaatjes om te laten zien wat een massa brieven dat vertegenwoordigt. Een uit Ned. Indië ontvangen regee- ringstelegram luidt „De Nasroesa-eilanden en de eilanden benoorden Groot Sangir zijn door een vloedgolf geteisterd. Van de bevolking groot 3500 zielen zijn er dertig omge komen". De correspondent van bet Hbld. te Batavia seint nader: „De oorzaak van de ramp op de Talaoet-eilanden was de opstuwing van het zeewater door een orkaan. Dertig duizend menschen zijn hulpbehoevend huizen, prauwen en aanplantingen wer den vern eld. Van links en rechts komen sneeuwbe- richten; Engeland, Schotland, Zuidelijk Frankrijk, Italië en Oostenrijk onder vinden er allen last van. Een bewijs, dat Russische kranten toch nog niet alles mogen schrijven, bljjkt uit een verbod van den minister om van het nieuwe blad Naska Girna losse nummers te verkoopen. Het blad is stellig al te ondeugend geweest. De politie te Warschau heeft dezer dagen een goede vangst gedaan. De concierge van een buis waarschuwde haar 's nachts, dat er daar een vergadering werd gehouden. Gendarmerie omsingelde het huis en daarop drong de politie naar binnen. Zij nam 37 personen gevangen, waaronder alle leden van het socialistische comité, dat de jongste onlusten te Warschou heeft aangestookt. Meteen werd een geheime drukkerij in beslag genomen. Van de vier gebroeders Crettiez, die te Cluses op een troep stakers geschoten en er eenigen gedood en verscheiden gewond hebben, zijn drie veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en een tot acht maanden, en alle vier gezamenlijk tot 12,700 francs schadevergoeding aan de slachtoffers of hun betrekkingen. De zes werklieden, die beschuldigd worden, de fabriek in brand te hebben gestoken, zjjn door de jury vrijgesproken. Een geding, dat dezer dagen te Londen voor den rechter was en liep over schade door een aanvaring veroor zaakt, bracht het volgende merkwaardige verhaal aan den dag. Begin September kwamen op den Atlantischen Oceaan, ergens in de buurt vanPortugal, deGoolistan en de Inventor, twee Engelsche vrachtbooten, in een dikken mist met elkaar in botsing. Beide schepen werden beschadigd en de Goo- listan zoo erg, dat ze begon te zinken. De bemanning, een 35 koppen sterk, verliet toen in twee booten het schip. Een er van kantelde en zeven man ver dronken. De anderen kwamen veilig aan boord van de Inventor. Den volgenden dag zag men den Goolistan nog drjjven, en men ging nog eens op het schip kijken. Daar vond men met verbazing in het vooronder den scheepsjongen, die in zijn kooi vast lag te slapen. Hij wist van niets. Men nam hem mee naar de Inventor, en de Goolistan zonk toen. Er is in Engeland en Schotland ver bazend veel sneeuw gevallen. Een bij zonderheid in November is zeker, dat de Midland exprestrein uit Carlisle tus- schen die stad en Edinburg is blijven steken in de sneeuw, zoodat hij pas zeven uren later kon doorgaan. Andere treinen hadden evenzoo oponthoudbij Reedsmouth lag de sneeuw drie voet hoog op de rails. De Russische minister van binnen- landsche zaken heeft weer twee „langs administratieven weg", verbannenen hun vrijheid teruggegeven. Een hunner is de advokaat Sjammer uit Moskou, die zon der vonnis naar Siberië gezonden was. De tweede was directeur van het statis tische bureau te Oefa en door Plehwe, op verzoek van den gouverneur Sokolofski wegens zijne „politieke onbetrouwbaar heid" in 1903 voor vjjf jaar naar Ar changel gezonden. De stand der wintergewassen te Haar lemmermeer, laat tot heden niets te wenschen over. Het prachtige weder en de vroeg ontbloote landerijen, hebben den bouwman in staat gesteld, het land naar behooren te bewerken. Van slakken of koperwormen, de schrik van den landman bespeurt men niets, tengevolge van 't zachte droge weder. N'ets is overgezaaid en alles heeft zieh flink ontwikkeld. De Haarlemmer meer vertoont op heden een groen tapijt. De karwq, de hoop van 't volgende jaar, staat prachtig. De veestapel, waarop de landman in Haarlemmermeer met recht trotsch mag wezen, verkeert in blakende gezondheid. Laat de winter zich niet te streng gevoelen, dan bestaat er gegronde hoop in de toekomst voor goede gewassen. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 615 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zjjn in de afgeloopeij week 740 baden genomen.

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 5