HAARLE1SC Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No 102. 144. 144. abonnementsprijs yan ZATERDAG 24 December 1904 TE HAARLEM Zondag '25 en Maandag 26 December 1904. A Uitgave van DE ERVEN L00SJES, Gedempte Oudegracht 88. Zesentwintigste .laargang. TILEPHOONNUMMER Intercommunaal Telephoonnummer Psr drie maanden,25. franco p. post ,40. Prijs per Advertentie van 15 regels f 0.25, elke regel Afzonderlijke nommers 8 centen per stuk meer 5 cents, groote letters naar plaatsrolmte. VERSOHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG «n VRIJDAG dei middags ten 12 ur«, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. (Iste en 2de KERSTDAG.) Kglise Wallonne. Eerste Kerstdag. 9% heures, Ecole du Dimanche. In „Volksbelang" Jansweg 40. lOVs heures, Mr. M. Dupont. Collecte pour l'histoire des Eglises Wallones. Gereformeerde Kerk. Ged Oudegracht.) Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Mulder. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. Eben-Haëzer Kerk. Klein Heiligland) Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 'b Avonds 5]/s me, Es. Tibben. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref. Gemeente. Zuiderstraat Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. v. d. Vegt, 's Avonds 5i/j me, Ds. v. d. Vegt. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. v. d. Vegt. 's Avonds 5 ure Ds. v. d. Vegt. Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagschool. Bemonstrantsoh Geref. Kerk. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Woensdag geen spreekuur. Kerk der Broedergemeente. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schmidt. Tweede Kerstdag. Geen dienBt. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schachelstraat 6. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Openbare Samenkomst, 's Avonds 6 ure, Kerstfeest. Dinsdag. 's Av. 8 ure, Bidstond en Bijbellezing. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Eerste Kerstdag. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidscho Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waar nlata andari varmeid wordt, wordt do Nod. Hervormde Hark bedoeld. Luthersche Kerk, Eerste Kerstdag. Toorm. 10 nre, Prof. Eerdmans. Hoogleeraar te Leiden. Nam. 2 nre, Zondagsschool. In de kerk. 's Avonds 6Vj nre, Ds. Pont Ev. Luth. Pred. te Edam. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. van Bakel. Met medewerking van het Zangkoor. Collecte voor het Luthersche Wees- en Armenhuis. Dinsdag 27 Dec. 's Avonds 7 ure, Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool. Toegang een kwartier van te voren voor degenen, die voorzien zijn van programma's. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Vries. 's Avonds 6 ure, Ds. Plantenga. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. De opbrengst der gewone collecte in de bussen na do Godsdienstoefenin gen op de beide Kerstdagen is be stemd voor de Doopsgezinde Zieken verpleging alhier. Bennebroek. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. 's Avonds 7 ure, Ds. Gerth van Wijk. Met medewerking v. d. Christ. Zang- vereeniging. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 nre, Ds. Gerth van Wijck Op beide dagen Collecte voor noodlij dende kerken en personen. Beverwijk. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Tweede Kerstdag. 's Avonds 7 nre, Ds. Boon. Voor de kinderen, met Kerstboom, kvang. I.uthersehe Hark. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Loman. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Doopsgezinde Hark. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 nre, Ds. Sepp. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Bloemendaal. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6l/j ure, Ds. van Leeuwen. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 nre, Ds Posthumus Meijes. Pred. te Zandvoort. Heemstede. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Bal. Pred. te Meer en Berg. H'llegom Eerste Kerstdag. Voorm. l0 nre, Ds. Meerburg, Nam. 2ft ure, Ds. Meerburg. Tweede Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Meerburg. Houtrijk en Polanen. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 nre, Ds. Weener, Pred. te Haarlem. Tweede Kerstdag. Nam. en avondfeest voor de kinderen van de Zondagsschool. Santpoort. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Colleote voor de Evang. Maatschappij. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Spaar ad am. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Tweede Kerstdag. 's Avonds 6 Vs ure, Kerstboom. Programma's tegen 5 cents bij den koster verkrijgbaar Velsen. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. 's Avonds 6 '/s ure, Ds. Montijn. Pred. te Haarlem. Tweede Kerstdag. Nam. 5 ure Kerstfeestviering met de kinderen. Velseroord. Eerste Kerstdag, Voorm. 10 ure, de Heer Gutteling. 's Avonds 5 ure, de Heer Gutteling. Tmuiden. Eerste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. Hunningher. Pred. te Amsterdam. 'sNam. 5 nre, Ds. de Sopper. Tweede Kerstdag. Avonds 6Vs ure, Ds. van Paassen, Pred. te Haaarlem. Zandvoort. Eerste Kerstdag. Voorm 10 ure, Ds. Posthumus Meges. 'i Av. 7 nre, Ds. Posthumus Meyes. (Engelenzang.) Tweede Kerstdag. Voorm. 10 nre, Ds. van Leeuwen. Pred. te Bloemendaal. Beide dagen buitengewone collecte. KRONIEK. In de Raadsvergadering van Woens dag was het volgende in behandeling gebracht. De begrooting voor de schutterij was het eerst aan de orde. De Heer Thijssen herinnerde dat er geen plannen bestaan, om de schutterij geheel of gedeeltelijk op te heffen. De Comm. heeft echter gemeend de begroo ting in overeenstemming te brengen met het organieke besluit Nu de luit.-adj. is ontheven van op leiding stelt Spieker voor de som van zjjn jaarwedde van 500 op f 400 te brengen en de Heer V. d. Kamp stelde nog f 100 vermindering voor. De Heer H. D. Kruseman verdedigt de begrooting. De Heer Hugenholtz wil de beide amendementen samenvatten. De Heer Thijssen geeft het niet op; blijft bij zgn voorstel. De Voorzitter heeft nog het woord. Am. V. d. Kamp komt in stemming en wordt aangenomen. Am. Thijssen wordt verworpen. De begrooting werd aangenomen Regenten van het St. Elizabeths Gast huis wenschen de verpleegkosten van hen, die voor rekening van de Rijks verzekeringsbank opgenomen worden te bepalen op 1.50 per dag en voor zie ken uit naburige gemeenten op /1.75. De Heer van Lijnden juicht het voor stel toe. De Heer Moodo vindt dit cijfer te hoog of te laag, maar de Heer Kruse man becijfert, dat het beter is een bed te bezetten, dan het leeg te laten. De Heer Stolp betwist dit. De Heer v. d. Berg verduidelijkt de bedoeling van den Heer Kruseman. Breed wordt nog deze zaak besproken De Heer Loomeijer vindt den prjjs voor deRijksverzekeringbank veel telaag. De Heer Kruseman licht nog toe, doch de Heer Loomeijer blijft berekening voor medicijnen en verbandstoffen wen- schelijk achten. De Heer Sneltjes stelt voor ƒ1.75 te bepalen voor de verzekerinsbank. Amendement Sneltjes wordt verwor pen. Voorstel B. en W. wordt aangenomen. Ter tafel komt een voordracht van het Burgerlijk Armbestuur tot goed keuring van een tweede suppletoire be grooting 1904 tot een bedrag van 3625.—. Aangenomen. De Wed. van Markenstein verzoekt weer in het genot gesteld te worden van ondersteuning. Voorgesteld wordt haar een onder stand te verleenen van ƒ100 'sjaars. Goedgekeuid. Vervolgens werd overgegaan tot we- der-verhuring van gemeentegrond en water. Door de firma W. F. Bremer en Zoon, thans in liquidatie wordt ontheffing ver zocht van de huur van een strook wal- grond. Goedgekeurd. R. van Riemsdijk te Haarlemmerliede en Spaarnwoude wenscht opnieuw in te huren een strook grond en tot het ge dempt houden van een berrasloot aldaar. B. en W. advizeeren gunstige beschik king. Aangenomen. J. W. van Tongeren verzoekt onthef fing van huur van het perceel Gast huisstraat No. 14. Besloten wordt tot ontheffing tegen 1 Januari. Op verzoek van bewoners der Korte Begijnestraat wordt voorgesteld dfe

Haarlemsch Advertentieblad | 1904 | | pagina 1