Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 25 Januari 1905 Nieuwsberichten. Onder d8 rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonne'sgratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, f 5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning ƒ2 50 p. w., terst. Cronjést raat. No. 87. Bovenvoortsm. met kast en stcakpl. 1.— per week, terst. Coornhertstraat. No. 35. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 56. Gem. Kamers met pension, vanaf 35.per maand, terstond. Duven voordestraat. No. 6. Huis met tuin, huurprijs 450.— terst. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhuis, 5.— p w, terst. Groote Houtstraat. No. 80. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No. 140. 2 Gen. Kamers met aparte opgang, 35.— No. 153. Bovenhuis, 240.— p j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800.— per jaar, terstond. Jansweg. Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold. Aanv. Aug. Hnurpr. 350.p. j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pension. /60. p. m. Kinderhuisvest No. 4'rood. Vrjj Bovenhuis, 300.Mei. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorkamer 1.75 p. week. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, ƒ6.50 p. w., terst. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a f 35.per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, ƒ550.p. jaar, terst-. nd Melkboerensteeg. bij de Amsterdamsche Poort. No. 3. Groote Loods, 1.per wrek. Nassaustraa*. No. 2. Flink Winkelhuis, ƒ40.p.m.,met ruime plaats, terst. Klein Heiligland. No. 72. Kelder, —.50 p. wterstond. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamera met keuken, en zolder. Fieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Baamvest. No. 47. Pension, van af 50.per maand. Bipperdapark. No. 3. Huis met tuin, 240.—, half Juui. Schagohelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs ƒ500 per jaar. 1 Oct. Schotersingel. No. 91. Heerenhuis met tuin, 500.per jaar, terstond. Spaarnwouderstraat. No. 4. Kelder, .75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, ƒ175.p.j., terst. No. 17E (Hofje). Vrjj Huisje met gas- en waterle'ding, 1.70 p. w., terstond. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 2a. Heerenhuis met tuin, 475.per jaar, terstond. No. 6. Heerenhuis met serre en tuin, ƒ500.— per jaar, terstond. No. 16. Heerenhuis met iousterrein en tuin 600.per jaar, terstond. Wagenweg No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, 210.p. jaar, terstond. Witte Heerensteeg. No. 35. Bovenslaapka-ner, ƒ1.25 p. w terst. No. 39. Kamer, 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne, No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, ƒ225.p. j., terstond Zijlstraat No. 86. Gemeub. Kamers, per maand 30. k 35.—, tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn wouderstraat. Bij C. GBOENEWEGEN, Langendijkstraat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen 1 In het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjcitraat. 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwerskade. 6. In het Kleverpark, Huizen met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterleiding, 250 per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. De Petersburgsche perfect van politie, generaal Fullon, heelt een brief gekre gen van de terroristenpartij, waarin hem wordt kennisgegeven, dat binnen kort een nieuw tijdperk van aanslagen zal aanbreken, omdat de verwachtingen van het Russische volk op een grondwet wederom niet zijn vervuld. De afzenders van dit vriendelijk schrijven drijven hun mededeelzaamheid en hoffelijkheid zóóver, dat ze Fullon in kennis stellen, dat hjj is uitverkoren om als eerste offer van de nieuwe reeks te vallen. De generaal kan nu bjjtijds zijn notaris ontbieden als hij nog iets te beschikken heeft. Uit verschillende plaatsen komt be richt, dat het werk in ijzer- en staal fabrieken wegens gebrek aan steenkool ingekrompen wordt. Bjj een staalgieterij in Hagen i. W. b.v. hebben 1180 man gedaan gekregen. In sommige fabrieken is het werk geheel gestaakt. Elders weer kan men. zjj 't in beperkte mate, doorwerken met Engelsche en Belgische steenkool. Uit Brussel komt bericht, dat de Belgische kolenhandelaars hun voor deel met de werkstaking doen. Gisteren of vandaag zou er reeds een groote be zending naar Duitschland gaan. In En geland gaat men veel kolenschepen laden. Uit Dillenburg komt bericht, dat men in de bruinkoolmjjnen van het Wester woud met verdubbelde kracht werkt om mede van den verwachten steenkoolnood te profiteeren. Volgens een bericht uit Bentheim hebben ook een aantal spinne rijen en weverijen den werktijd met een paar uur bekort. Uit Zurich wordt gemeld, dat Don derdagmorgen achter den Uetliberg, op den weg naar Ringlikon, het ljjk is evonden van den 37 jarigen kapelaan Viktor Adamer, uit Altstetten, met een schotwond onder het linkeroog. De geestelijke was beroofd van zijn horloge en zijn portemonnaie. In een vestzak zat evenwel nog een bedrag van 40 francs. Den avond tevoren was de ka pelaan met een jonge man meegegaan, die verteld had, dat zjjn moeder te Ringlikom ernstig ziek lag en een gees telijke aan haar ziekbed wenschte. De oudste inwoonster van Keulen, barones Friedrich v. Eerde, geb. Ruys de Beerenbrouck, is daar op den leef tijd van 104 jaar overleden. Zij was sedert 1848 weduwe geweest. Een knaapje van twaalf jaar te Ham burg dat zjjn slechte rapport niet had durven laten zien, heeft zich uit vrees voor straf, door een spoortrein laten doodrjjden. Het Leger des Heils heeft te Londen weer een toevluchtsoord geopend. Het biedt ruimte aan voor 450 menschen, dia er voor tien cents kunnen slapen en voor twintig cents slapen met avond maal en ontbijt. De hqple inrichting wordt bekostigd door een menschen- vriend, die zelf niet tot het Leger behoort. Op de te houden Luiksche tentoon stelling zal de grootste aantrekkelijkheid bestaan in het Oud Luik. Het zal 3 H.A. groot zqn en uit meer dan honderd gebouwtjes, monumentjes en kroegjes of winkeltjes bestaan. Men zal er de kathedraal van St. Lambertus nabootsen en een oud plan voor een Luiksch stadhuis. Volgens de Corriere della Sera is de paus sedert eenigen tijd bezig Fransch te leeren. Merry del Val.de staatssecre taris, is 's pausen leermeester. Men zegt, dat Pius X een dankbare leerling is en zich reeds voor Fransche pelgrims tamelijk verstaanbaar weet te maken. Buiten Italiaansch en Latijn verstond de paus tot dusver geen andere taal. Prins Chilkof, de Russische minister van spoorwegen, is te Parijs, naar 't heet om bestellingen te doen voor Siberisch spoorwegmateriaal. De regee ring te Petersburg zal, zegt men, 140 locomotieven bestellen, die elk ongeveer f 40 000 zouden kosten. Onlangs is voor een waarde van een kwart millioen gulden aan steenkolen uit Cardiff voor Duitsche rekening ver scheept naar Libau. Een Peterburgsch correspondent beweert, dat de Duitschers 400 pet. winst gemaakt hebben bij dit zaakje. Te Petersburg loopt een hardnekkig gerucht, volgens hetwelk Rusland een buitenkansje heeft gehad, door van een vreemde mogendheid een eilandje in den Indischen Oceaan te koopen dat Roz- jest.wenski als steunpunt kan dienen en waar hij het derde eskader, waarvan reeds een transportschip uit Libau ver trokken is, kan afwachten. Bij een brand in een publiek huis te Hamburg, zijn vier meisjes uit de vierde verdieping naar beneden gesprongen. Een viel dood neer, een andere werd zwaar gewond. Verder werd een brand weerman gekwetst. Een telegram uit Tokio meldt dat de pers en het publiek daar zeer verstoord zijn op Frankrijk, omdat dit de Russi sche vloot zoolang in de wateren van Madagaskar laat blijven. Bij de werkstaking in het Roerbekken tracht men tot bemiddeling te komen. Heden zou een conferentie plaats hebben van belanghebbenden. Er worden in Engeland reeds steenkolen voor Duitsch land gekocht. Het machtsbesef dat de veelgeroemde Duitsche tucht den meerdere over den mindere geeft, kan tot verbijsterende buitensporigheden leiden. Dit bewijst het optreden van sergeant Rehbock, van het 106de Saksische regiment infanterie. Deze liet zijne rekruten, nadat hij hen behoorlijk met zijne vuisten bewerkt had, op een goeden dag in een kring om zich nederknielen, en zich door hen met gevouwen en omhoog geheven handen aanbidden, alsof hij geen sol- datenbeul, maar van goddelijk geslacht was. En dadelijk daarop moesten de arme bloodaards zich weer door hem laten trappen en slaan. Een rekruut, zekere Naumann, werd zoo toegetakeld dat hü verscheidene dagen als een blok op bed lag. Nu kwam de zaak echter uit en Rhebock werd tot vijf jaren ge vangenisstraf en degradatie veroordeeld. Vooral om de degradatie ging hjj in hooger beroep bjj het Oberkriegsgericht. Dit verwierp echter niet alleen zijne bezwaren, maar beduidde hem nog eens zwart op wit dat hjj in weerwil van al de aanbiddelijkheid die hij zichzelf toeschreef, een saldatenbeul van het geringste allooi was. Uit goede bron wordt verzekerd te Konstantinopel, dat Krupp het leeuwen deel zal krjjgen van de bestellingen aan snelvuurgeschut voor het Turksche leger, zoodat dit één model veldartillerie be houdt. De beslissing zou door den Sultan zelf genomen zjjn. Maar deze zal zijn leening nu zonder steun derFranschen moeten zien te sluiten, wat hem moeite genoeg zal kosten. In de Fransche Kamer alweer een politiek onwêer, doel, de val van het ministerie Combes, die het erg heeft verdorven bjj de kerkeljjken. Verschil lende beschuldigingen gepaard aan be- leediging. Baudry d'Asson, een groote mjjnheer, nadert den minister-president met een lepel soeppedels en kamerleden komen tusschen beiden en verwijderen hem. Combes bestjjgt de tribune om er over te klagen dat hij niet beschermd wordt en verklaart, dat hij heen zal gaan. De linkerzijde roept: demission, démission, terwijl zjj naar Doumer wijst. In het halfrond ontstaat een vecht partij tusschen Berry en Gérault Richard. Men scheidt hen. Doumer stelt voor, de censuur toe le passen tegen Baudry d'Asson. Dit voorstel wordt aangenomen. Een motie: De Kamer, haar goed keuring hechtende aan de verklaringen en het programma van de regeering, besloten de dwarsdrijverij tegen te gaan, elke bjjvoeging verwerpende, werd aan genomen, met een kleine meerderheid. Het feit, dat er een meerderheid is, maakt nu een eervol ontslag mogelijk, en tevens de voortzetting van de politiek in ongeveer geljjke richting. Voor het nieuwe ministerie spreekt men vooral van Rouvier. Als eene bizonderheid kan vermeld worden, dat op de laatst gehouden markt van jonge paarden j.l. Dinsdag te Hoofddorp, weinig dier paarden naar hunne stallen terugkeerden. Het grootste gedeelte vond bjj de vele buitenlandsche kooplieden gretige afnemers. Het is van algemeen bekendheid, dat de Haarlem- mermeersche paarden, vooral voor 't Buitenland zeer gewild zjjn, vandaar de opname dier markten. VEEMARKT 18 Jan. 1905. AangevoerdPrjjs 3 Koeien 210.180. 19 N. Kalveren 12.8. V

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5