Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 8 Februari 1905. Nieuwsberichten. ik Onder de rubriek „T E HUUR" worden voor onze abonne e gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van StandLokaliteit Huurprij8en wanneer te aanvaarden Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning f 2 SO p. w., terst Cronjéstraat. No. 87- Bovenvoorti>m. met kast en stcokpl. 1.— per week, terst, Coornhertstraat. No. 35. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 56. Gem. Kamers met pension, vanaf 35.per maand, terstond. Duven voordestraat. No. 6. Huis met tuin, huurprijs 450.— terst. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis,2kam.,keuken, ged. zolder. No 69rood. Bovenhuis, 5.— p w, terst. Groot Heiligland. No. 64. Vrije Woning, voor klein gezin, te aanvaarden 1 Masrt Huurprijs 3.— per week. Groote Houtstraat. No. 86. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No. 140. 8 Gen. Kamers met aparte opgang, 35.— No. 153. Bovenhuis, 240.p. j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, 800.— per jaar, terstond. Jansweg Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold. Aanv. Aug. Hnurpr. 350.p. j. No. 3t. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pension. /60. p. m. Kinderhuisvest No. 4'rood. Vrij Bovenhuis, f300Mei. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorkauier ƒ1.75 p. week. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, ƒ6,50 p. w., terst. Korte Heorenstraat. No 28. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Krniswog. No. 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a ƒ35. per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.p. jaa', terstond Melkboerensteeg. bij de Amsterdamsche Poort. No. 3. Groote Loods, ƒ1.— per wiek. Nassaustraat. No. 2. Klink Winkelhuis, ƒ40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Klein Heiligland. No. 72. Kelder, .60 p. w terstond. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Pieter Kieastraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en f 60.p. m., terstond. Baamvest. No. 47. Pension, van af 50.per maand. Ripperdapark. No. 3. Huis met tuin, 240.—, half Juui. Schagohelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs ƒ500 per jaar. 1 Oct Sohotersingel. No. 91. Heerenhuis met tuin, f 500.per jaar, terstond. Spaarnwouderstraat. No. 4. Kelder, —.75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterieid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin. ƒ175.p.j., terst. No. 17E (Hofje). Vrij Huisje met gas- en waterle'ding, 1.70 p. w., terstond. No. 18rood Bovenhuis, terst., 210 p.j. Staten Bolwerk. No. 2a Heerenhuis met tnin, 475.per jaar. terstond No. 6. Heerenhuis met serre en tuin, ƒ500.— per jaar, terstond. No. '6. Heerenhuis met iou»terrein en tuin 600.— per jaar, terstond Wagenweg No. 155. Bovenhuis, ap. opg. 5 kam., keuk. zolder, 210.— p. jaar, terstond. Witte Heerensteeg. No. 35. Bovenslaapkaiier, ƒ1.25 p. w terst. No. 39 Kamer, i.85 p. w., terst. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, ƒ225.p. j., terstond Zijlstraat No 86. Gemeub. Kamers, per maand 30. a 35.—, tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p.j. Mei. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn wouderstraat. Bij C. GROENE WEGEN, Langendijkstraat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen 1. In hel Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjéitraat. 3. In de Generaal de La Reystraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwerskade. 6. In het Kleverpark, Huizen met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterleiding, 250 per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. De Ruhrorter Ztg. verneemt van ge zaghebbende zijde dat met de mogelijk heid rekening wordt gehouden, dat de staking in het Roerbekken binnen enkele dagen gedaan zal zjjn. Ofschoon de stemming in beide kampen gisteren nog niet aanmerkelijk veranderd scheen, is de staking nu toch in eeD faze geko men waarin hare noodlottige gevolgen zich doen gelden. Aan een anderen kant heeft in een te Essen gehouden verga dering een spreker van de christelijke vakvereeniging de opzienbarende mede- deeling gedaan dat er verrassingen te wachten waren, daar reeds eenige mijn eigenaars toegegeven hadden. Het blad neemt het bericht onder voorbehoud op, maar merkt op dat niet onwaarschijn lijk is dat de vertegenwoordigers van de regeering met voorstellen zullen aan komen, die voor beide partijen aanne melijk lijken. Trouwens, was reeds mel ding gemaakt van het besluit van de vereenigde mijnmagnaten, om een wel willend oor te verleenen aan de regee- ringscommissarissen. Na de toezeggingen van de regeering, heeft de staking ook voor de arbeiders veel van zijn reden van bestaan verloren. Bjj prins Eitel Fritz heeft de ont steking zich ook uitgebreid tot de rech ter longkwab. Zijn toestand is zeer ernstig. De Keizerin wijkt niet van het ziekbed. Gisteren is hij door zijn vader tot kapitein bij het lste regiment der garde, en prins Adalbert tot eerste luitenant ter zee bevorderd. Het Handelsblad van Antwerpen meldt over de mijnwerkersbeweging in België. De algemeene vergadering der mijn werkersbonden van de Borinage heeft Zondag te Jemappes plaats gehad. De senateur Bastien en de socialistische I! volksvertegenwoordigers Maroille en Pe pin woonden deze bij. Bij eenparigheid besloot men, een verhooging van 25 pet. op het loon te vragen en de algemeene werkstaking uit te roepen, zoo die vraag niet ingewilligd wordt. Die staking zal Woensdag beginnen. Na eene lange bespreking werd de volgende motie aangenomen: De Provinciale Bond besluit: 1. Alle syndicaten uit te noodigen, binnen de vijf dagen te vergaderen, om den toestand te onderzoeken met een afgevaardigde van het verb nd; 2. De eischen om loonsver hooging te steunen, welke door den Nationalen Belgischen Mijnwerkersbond tot de pa troons worden gericht; 3. Zich uit alle kracht te verzetten tegen overproductie; 4. Krachtdadig alle gedeeltelijke sta king te bestrijden; 5. De propaganda ten voordeele der vak-organisatie te verdubbelen. Te Warschau neemt de toestand meer en meer een ernstig karakter aan. Mede gedeeld wordt o. a. dat de Engelsche consul en vice consul zijn aangevallen en de laatste zelfs gewond is, naar men veronderstelt door dronken soldaten. Er wordt in 't geheel niet meer gewerkt. Te Petersburg past Trepof het „Verdeel omteheerschen" toe. Hij tracht scheiding te brengen tusschen de werklui en de beschaafden, door deze als de vijanden van het werkvolk voor te stellen. Het zal hem dus vermoedelijk gelukken om eenige duizenden arbeiders van de bewe ging los te maken en ze tegen de be schaafden te keeren. De tsaar zal dan wanneer de menschen oprecht berouw toonen over wat zij Zondag voor een werk gedaan hebben en beloven voortaan zoet te wezen, hen niet alleen vergeven, maar ook hervorming in de fabriekswet- ten toezeggen. Hij zal genadiglijk een deputatie van arbeiders ontvangen. In middels duurt te Petersburg het gevan gen nemen van beschaafden op groote schaal voort. De vrees is dat de meeste naar Noord-Rusland ot Siberië worden verbannen. Trepof is bevreesd voor een aanslag op zijn leven. Hij verlaat het winterpaleis haast nooit. Er is bij de onlusten te Petersburg op 22 Januari ook een Duitscher om het leven gekomen, een zekere Stein, die naar Wasilie Ostrof ging om zjjn tamilie te bezoeken, Hij werd bjj het Nelski-pros pect door een kogel in het hart getroffen. Het lijk van Stein is door bemiddeling van den Duitschen consulgeneraal aan de familie toegezonden. In de Times van 16 Januari 1797 staat een bericht over den man, die het eerst een hoogen hoed ging dragen. »John Hetherington, kramer van de Strand," aldus luidt het bericht, „was gisteren voorden Lord Mayor gedagvaard wegens rustverstoring en het veroorza ken van een samenscholing. Hij werd op vrjje voeten gelalen tegen het storten van een waarborgsom van 500 pond ster ling. Het bleek, dat de welbekende heer Hetherington op den openbare weg was verschenen met een ding op zjjn hoofd, dat hij een zjjden hoed noemde, een groot, glimmend voorwerp, zeer goed in staat om schroomvallige menschen vrees in te boezemen. De Officieren van de Kroon stelden als een feit vast, dat ver scheidene vrouwen bjj het zien van dit voorwerp zjjn flauw gevallen, dat kinde ren gilden, en dat een zoon van den Uoier Thomas door de samengestroomde menig te is omvergeworpen en zjjn rechterarm gebroken heeft." In het Volkshuis te Brussel hebben gedelegeerden van de mijnwerkers uit Duitschland, Frankrijk en België beslo ten, de overproductie en zending van steenkool uit Frankrjjk naar Westfalen te verhinderen en het ^arglistige bedrjjf van de Engelsche mijn eigenaars die, achter de rug der trade unions om, over Galais en Duinkerken steenkolen in Duitschland invoeren, te verijdelen. Het verbond van dokwerkers te Calais en Duinkerken zal weigeren, om die kolen over te laden. Ten slotte werd Brussel aangewezen als zetelplaats van het inter nationaal mjjnwerkersverbond. De grootste diamant van de wereld, een van 3032 karaat, is ontdekt in de Premier-mijn. Het zou kunnen zijn, dat er een cijfer te veel in 't getal is geraakt, de aller zwaarste bekende diamant is ruim 900 karaat. De vereeniging van mijneigenaars te Essen heeft thans besloten, mede te wer ken met de regeeringscommissarissen tot het instellen van een parlementair onderzoek naar de misstanden in het mjjnwerkersbedrjjf. De bond van metaalwerkers te Bochum heeft 60,000 mk. voor de stakers gezon den. Het bestuur van den Engelschen mijnwerkersbond zond 2000 pond ster ling als wekeljjksche toelage, met de toezegging dat andere zustervereenigin gen ook geld zouden sturen. Verder besloten de Engelschen eiken dag niet langer te werken dan voor het begin van de staking in het Roergebieden te ver hinderen dal Engelsche steenkolen naar Duitschland gingen, De Russische correspondenten verha len van de verschrikkelijke koude tijdens de jongste krijgsverrichtingen in Mant- sjoerjje. De thermometer daalde tot 7° Fahrenheit. De veldtocht was onder deze omstandigheden te vergelijken bij die van 1812 en 1870. De gewonden waren er vreeselijk aan toe: hun bloed stolde zoodra het uit de wond gevloeid was, en zij stierven veelal dood- vriezend tenzij er zeer spoedig hulp kwam. Dientengevolge waren de verliezen zoo groot, dat het Nowoje Wremja nu al spreekt van 10,000 dooden aan den Russischen kant waarschijnlijk een veel te hoog cjjfer. Ook met Misjtsjenko's kniewond moet het tengevolge van het slechte weer niet goed staan. Het Japansche gezantschap te Londen heeft uit Tokio een telegram ontvangen dat een rapport van maarschalk Ojama bevat, met bjj zonderheden over de zware gevechten tusschen 25 en 29 Januari, waarbij de Russen naar den rechteroever van de Hoen-ho teruggedreven werden. Ojama mejdt: De troepen die tegen ons oprukten, bestonden uit het le Si berische legercorps, een gemengd leger corps, de 2e en 5e brigade Europeesche vrijwilligers, een gedeelte van het 8e legercorps, de 61e reserve-divisie, eenige bataljons jagers enz., te zamen ten minste zeven divisiën en een cavalerie divisie. Onze verliezen bedragen onge veer 7000 man, die van den vijand zjjn groot. Gevangenen zeggen dat vier Rus sische regimenten bijna vernietigd zijn, zoodat vele compagnieën tot 20 of 30 man gesmolten zijn. De verliezen van de Russen moeten ten minste 10,000 man bedragen. Wladimir Nabokof, zoon van den vroegeren minister van justitie, zijn zjjn hofwaardigheden ontnomenevenzoo Tsjernigof, den gou vernemen tsadels- maarschalk, en Moechanof. De eerste is aan een feestmaal bjj den opper burgemeester bij den dronk op den tsaar niet opgestaan; de laatste heeft den tsaar op zjjn naamdag den bekenden talegrafischen gelukwensch gezonden, met de bede om een grondwet te ver leenen. Het ontnemen van hofwaardig heden is en zeldzame straf.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5