HAARLEMSCH Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No. 12. Uitgave van DE ERVEN DOOSJES, Gedenvpte Oudegracht 88. Zevenentwintigste Jaargang. 144 144. TE HAARLEM Zondag 12 Februari 1905. KRONIEK TELEPHOONNUMMER Intercommunaal Telephoonnummer maanden franco p. post ,40. Afxonderlljke nommera 3 centen per stok Prfls per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. LijKe nummers o ccuieu pw oiu» a Adverteniièn worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo -mogelijk rwg worden geplaatst, AfHoAlint* TTn.ft.rlAm van liet Da ÏLYnlnit.ntip \fri. var» Onrnerpnfle de Leidschevaart en tot he Afdeeling Haarlem van het Nederlandach Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school 0, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. Waar nieta andari vermeld wordt, wordt de Ned. Hervormde Kerk bedoeld. Eglise Wallonne. lOVi heures du matin, Mr. Ie pasteur C. W. Cremer. Société évangélique de France. 8 heures du soir, Mr. Ie Pasteur Franck Thomas. Pasteur h Genève. Mardi, 14 fierier 1905. 8 heures du soir, Mr. Franck Thomas. Mercredi, 15 février 1905. 8 heures du soir, Mr. Franck Thomas. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5:/s ure, Ds. Mulder. Woensdag. '8 Avonds 8 ure, Ds. Tibben. Vereen, dienst. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs uio, Ds. Tibben. Donderdag. 's Avonds 8 ure, Ds. Bos. Pred. te Dokkum. Onderwerp: Een pleitrede voor de kerkelijke Opleiding van de die naren des Woords. Christelijk Geref. Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening, 's Avonds 5 >/2 ure, Godsdienstoefening. Donderdag. 's Avonds 7'/s ure, Ds. v. d. Vegt. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van Bakel. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Nassaulaan. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Dr. Elhorst. 's Avonds geeo dienst. Bemonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. P. H. Hugenholtz. Pred. te Amsterdam. Repetitie van het Zangkoor, voorm. llVs ure, in de kerk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Hekker. Herst. Ev. Luth. Pred. te Amsterdam. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schachelstraat 6. Voorm. 10 ure, Openbare Samenkomst' 'sMidd. 12 ure, Zondagschool, 's Avonds 6 ure, Openbare Samenkomst. Dinsdag. 's Avonds 8 ure, Bidstond en Bijbelbe spreking. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrjjdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profotiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bjjbelbespreking. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerthvan Wijk Sr. Em. Pred. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Evang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Loman. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen Boom kamp. Emer. Pred. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1. 's Avonds 6Vs ure, Dr. Proost. Pred. te Wormerveer. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Paassen. Pred. te Haarlem. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Nam. 3 ure, Dr. Jonker. Doopsbediening. Hllegom. Voorm. 10 ure, Ds. Meerburg. Nam. 2 ft ure, Ds. Meerburg. Doopsbediening Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt. Pred. te Haarlem. Veis en. Niet ingekomen. Velseroord. Niet ingekomen. Zandvoort. Voorm 10 ure, Ds. Posthumus Meyes. s Av. 6Vs ure, Ds. Posthumus Meyes. Na de mededeelingen waarbij nog eenige discussie plaats had in zake het be sluit om zich niet te verweeren tegen het vonnis betreffende het duinwater, ge leverd aan de firma Levert en Schudel, had een zitting met gesloten deuren plaats. Na de heropening kwam in bespre king een voorstel van B. en W. tot het aanschaffen van een tweeden zie kentransportwagen, nog beter dan de reeds bestaande, doch die dan ook f 2050 meer zal kosten, meer dan het dubbele van den bestaanden. De heer Schram stelt voor aan te houden, voor nadere inlichtingen. De Voorzitter deelde mede, dat men door het voorstel aan te nemen een goed rijtuig zou krijgen. Uitstel wordt verworpen. De heer Modoo wenscht nadere inlich tingen, de Voorzitter verstrekt die. Voorstel B. en W. wordt aangenomen. De Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen „Zuiderhout" te Heemstede verzoekt eenige wijzigingen in haar plannen. De Heer van Lijnden verdedigd het voorstel, waarna het wordt aangenomen. De Maatseh. „Bosch en Vaart" ver zoekt óók wijzigingen omtrent den bouw. Het wordt toegestaan. Het Bestuur van de Afd. Haarlem en Omstreken der Mij. tot bevordering der Bouwkunst verzoekt een subsidie, ten einde op nieuw prijzen beschikbaar te stellen voor een gevelwedstrijd. B. en W. stellen voor ƒ100.uit te trekken voor genoemd doel, met dien verstande daarvoor twee gouden medailles te doen aanmaken ten behoeve van genoemde Afdeeling, zullende één ervan zijn bestemd voor den ontwerper van het met den eersten prijs bekroonde gebouw en de andere voor hem, voor wiens rekening dat perceel is gebouwd. De heer Stolp meent dat het niet goed is de gemeentekas aan te spreken. Ook de heer Rinkema is van dat ge voelen. De heer Modoo meent, dat dit ligt op den weg van het particulier initia tief. De Voorzitter verdedigt het punt, als zijnde het van belang voor de Gemeente om de zaak te bevorderen. Het teere plantje dient gesteund en het zal bij het publiek waardeering vinden. Nog de heer van Styrum, waarna de Voorzitter voorstelt aan te houden waar toe besloten wordt. Ook de Haarlemsche Pluimvee Veree- nigin Fruna klopt om een subsidie aan ter gelegenheid van een in Maart te hou den Tentoonstelling. Voorgesteld wordt 30.— toe te slaan voor medailles. Goedgekeurd. Voor de Gemeente wordt kosteloos aanvaard, een stukje grond aan den Ko ninginneweg, een aan de Linschoten- straat en een strookje aan de Warmoes straat gelegen. Met het oog op do vermeerdering van het garnizoen moeten de schietbanen onder Overveen uitgebreid worden, waar toe 13 H. A. duingtond noodig zijn. De eigenares, Mevr, Wed. van der Vliet, is bereid hiertoe mede te werken en hier toe een nieuw huurcontract aan te gaan voor f 41.50 per jaar voor 25 jaren. Drie schietbanen moeten bijgemaakt wat f 16500 eischt. Tot een en ander vragen B en W machtiging. Het onderhoud komt ten laste van den Staat, en betaalt een annuiteit tegen 4 pCt met de kosten van toezicht, de ijaarljjksche huur enz. De Heer Stolp verkrijgt op zjjn verzbek een paar inlichtingen. Het voorstel wordt aangenomen. Volgens Raadsbesluit werden aan de hooge brug twee brugwachters aange steld, wegens de verzwaring van die brug en B en W en óók de Raad waren van meening, dat de hieruit voortvloeiende meerdere kosten ten laste zouden komen van de El. Spooi weg Mij. De Maatseh. is echter van gevoelen, dat die kosien ten laste komen van de Gemeente en wenscht scheidsrechterlijke beslissing. Voorgesteld wordt 1.beschikbaar te stellen ter bestrijding van daaruit voor de Gemeente voortvloeiende kosten. Zonder stemming aangenomen. Aan bovengenoemde Mij. wordt toege staan het leggen van wisselsporen langs de Leidschevaart en tot het maken van nog een uitgang aldaar. Het punt wordt aangenomen. De afdeeling Haarlem van den Bond van Nederl. Onderwijzers verzoekt den Raad maatregelen te nemen, dat in de lokalen der openbare lagere scholen, waar zulks noodig is, voldoende kunstverlich ting worde aangebracht. Voorgesteld wordt B en W te mach tigen aan adressante te berichten, dat maatregelen worden genomen lot gelei delijke verbetering der kunstverlichting in de bestaande scholen. De Heer Thiel meeat dat het te lang zou duren eer de zaak geheel haar beslag krijgt. Wenscht op de volgende begroo ting een post voor het geheel. Verder is het voorstel aangenomen. Ongeschikt tot bewoning worden ver klaard de perceelen Gasthuissingel 50a, Kampersingel 6, 8 en 10 en Gasthuis singel 10. Goedgekeurd. De Commhsie van onderzoek in zake de gemeentereiniging had een rapport ingezonden tengevolge waarvan B. en W. werden uitgenoodigd advies uit te brengen. Dit advies alsmede het ge voelen van den hoofdopzichter kwam thans in behandeling. Vooreerst gaan B. en W. niet mede met het voorstel tot verplaatsing van de terreinen, vooral om de hooge kosten. De verkoop der opgehaalde stoffen geschiedt op een wijze voor de gemeente het voorc'eeligst. Afschaffing van het tonnenstelsel ach ten B. en W. ook zeer gewenscht, doch voorstellen in deze worden ontijdig geacht. Het uitgebreid verslag van den hoofd opzichter bespreekt een en ander nader. In de eerste plaats wordt de aan dacht gevestigd op de stijging der ver koopprijzen gedurende 19001905 en de oorzaak van den minderen verkoop besproken van het droogvuil. Ook wordt door den hoofdopzichter besproken het voorstel van de Kamp om geen nieuwe tonnen meer te plaatsen. Er zijn echter perceelen waar voor een put aan straat of tuin geen plaats is. Vrijstelling van recognitie voor een beerput wordt onbillijk geacht en ver goeding te doen betalen voor tonnen is niet wenscheüjk, terwijl recht van uitloozing niet kan ingetrokken. De bediening van het put'.enstelsel is voordeeliger dan die voor tonnen, maar de verkregen stoffen zijn minder waard. De hoofdopzichter adviseert alzoo: Het terrein der Gemeente-reiniging niet te verplaatsen voor het bepaald noodzakelijk blijkt. Geen bepaalde regelen vast te stellen voor den verkoop der mestspeciên, maar die over te laten aan den betrokken Hoofdambtenaar, rekening houdende met de wenschelijkheid van den afzon derlijken verkoop van struatvuil en faeeale stof. Geleidelijk die verbeteringen te doen aanbrengen, welke rekening houdende met de omstandigheden, in het belang van den dienst noodzakelijk zijn te achten. De Heer Van de Kamp heeft een voorstel ingediend de behandeling van de zaak aan te houden, B. en W. uit te noodigen een begrooting van kosten

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 1