Tweede Blad, TE HUUR. van WOENSDAG 15 Februari 1905 Nieuwsberichten. Onder de rubriek ,TE HUUR" worden voor onze abonne'sgralis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneer te aanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, f 5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning 2 50 p. w., tersh Cronjéstraat, No. 87. Bovenvoorksm. met k»st cn etcokpl. 1.per week, terst Coornhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 56. Gem. Kamers met pension, vanaf 35.per maand, terstond. Duven voordestraat. No. 6. Huis met tuin, huurprijs 450.—terst. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 51Bovenhuis. 2 kam., keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhuis, 5.— p wterst Groot Heiligland. No. 64. Vrye Woning, voor klein gesin, te aanvaarden 1 Masrt Huurprijs 3.— per week. Groote Houtstraat. No. 86. Gem. Kamers met alcoof, f 35.— p. m. Nov. No. 140. 2 Gem. Kamers met aparte opgang, 35.— No. 153. Bovenhuis, 240 p. j. terst. Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, 800.— per jaar, terstond. Jansweg Bovenhuis, suite en 4 k keuk zold. Aanv. Aug. Hnurpr I 350.p j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pension. 60. p. m. Kinderhuisvest. No. 4"rood. Vrij Bovenhuis, ƒ300Mei. Kleine Houtatraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorkamer 1.75 p. week. Korte Begijnestraat. No. 30. Winkelhuis, 6.50 p. w., ferst. Korte Hesrenstraat. No 22. Huis met tuin, f 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a ƒ35.per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.— p. jaar, teratcnd Melkboeransteeg. bij de Amsterdamsche Poort. No. 3. Groote Locd«, 1.— per wtek. Nassaustraat. No. 2. Klink Winkelhuis, ƒ40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Klein Heiligland. No. 72. Kelder, —.50 p. wterstond. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Raamvest. No. 47. Pension, van af 50.per maand. Ripperdapark. No. 3. Huia met tuin, 240.—, half Juui. Schagchelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs ƒ500 per jaar. 1 Oct. Sehotersingel. No. 91. Heerenhuis met tuin, 500.per jaar, terstond. Spaarnwouderstraat. No. 4. Kelder, -.75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met watedeid. en tuin, 175.— per jaar, terstond Sophiastraat. No. 1. Hvis met tuin. 175.p.jterst. No. 17E (Hofje). Vrij Huisje met gas- en waterle'ding, 1.70 p. w., ters'ond. No. ISrood Bovenhuis, terst, 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 2a. Heerenhuis met tuin, 475.— per jaar. terstond. No. 6. Heerenhuis met rerre en tuin, ƒ500.— per jaar, terstond. No. '6. Heerenhuis met tou'terrein en tuin 600.per jaar, terstond. Wagenweg. No. 155. Bovenhuis, ap. org. 5 kam., keuk' zolder, 21 0.— p. jaar, ters'ond. Witte Heerensieeg. No. 35. Bovenslaapkamer, ƒ1.25 p. w terst No. 39. Kamer, 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, 300.— p. j., terst. No. 76a. Boienhuis, ƒ225.p. j.. terstond Zijlstraat No. 86. Gemeub. Kamers, per maand 30. a 35.tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, 550.— p j. Mei. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat, Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn wouderstraat. Bij C. GROENEWEGEN, Langendijkstraat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen: 1 Ia het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjévtraat. 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwerskade. 6. Iu het Kleverpark, Huiten met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterlfiding, 250per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. De schrandere Hans blgft, in weerwil van alle wetenschappelijke adviezen die aan zgn verstand twijfelen, een merk waardigheid 'an Berlijn. De veearts Klingner heeft het pas weer in een lezing over hem gehad. Hij vertelde dat de bezoekers, vooral de "voorname dames, nog steeds hoog met hem wegloopen. Een directeur van een circus heeft echter zijn belofte om een paard in drie dagen even ver te brengen als de schrandere Hans, gedaan. De veearts deed daarna mededeelingen, hoe men een paard als Hans africht en verzekerde dat de heer v. Osten, de eigenaar, met verschillende directeuren van circussen onderhandeld had, om voor het optreden van Hans een zoo hoog mogelijke som te krijgen. Klingner waarschuwde tegen verdere bezoeken aan het dier, omdat hg het dierenkwelling vond dat v. Osten een hengst vier jaren lang op stal hield, om hem zjjn kunstjes te leeren, nadat bewezen was dat de wetenschap niets nieuws bij die proefneming geleerd had. Te Marseille heeft een diefstal plaats gehad, die getuigt van ondernemings geest. Er is 's nachts ingebroken in de goederenloodsen van het spoorwegstation, en daaruit hebben de dieven een kudde schapen meegenomen, en niet een stuk of wat, maar 80 schapen. Die beesten moesten eerst over de spoorlijn worden gejaagd, en daarbij zÜn er 20 achter gebleven, die door een trein werden overreden. Men vond 's morgens 11 doode schapen en 9 gewonde. De overige 60 zjjn nog steeds zoek. De Amerikaansche blauwbaard Johann Hoch, van wien we dezer dagen hebben gesproken, blgkt het nog bonter gemaakt te hebben dan eerst bericht werd. Het staat nu vast, dat hg zich met minstens 29 vrouwen heeft laten trouwen. De meesten liet hij heel gewoon in den steek, na ze uitgeplunderd, te hebben; anderen heeft hij, naar vermoed wordt, vergiftigd. In de maag van zgn voor laatste vrouw zijn sporen van arsenicum gevonden, en de politie van St. Louis en van Wheeling, waar Hoch ook vrouwen op het kerkhof heeft laten liggen, laat nu haar lijken onderzoeken. Hoch is te New York in hechtenis genomen op het oogenblik dat lig aan boord wou gaan van een stoomschip naar Duitschland. Bij de New Yorker politie heeft zich een Duitscher aangemeld, die vast van meening is, dat Hoch eigenlijk Schmitt heet, en dat hg tien jaar geleden vrouw en kinderen te Hor weiier heeft laten zitten. Drie van zijn vroegere Ameri kaansche vrouwen, die in New-York wonen, roemen Hoch's zang en citerspel. De Journal deelt mede, dat de bisschop van Angoulème, onlangs veroordeeld tot een boete van 16 francs wegens over- overtreding van de wet op de vereeni- gingen, daarover een pastoralen brief heelt geschreven, dien hij aan den Paus ter lezing had gezonden. Kardinaal Merry del Val zou 25 Januari den bisschop van Angoulème zgn tevreden heid te kennen hebben gegeven over dien „fraaien en waardigen pastoralen brief". De regeering moet van oordeel zijn, hier te doen te hebben met een nieuwe inbreuk op het concordaat door den Paus, en dat is een van de redenen, zegt de Journal, dat de regeering zooveel haast maakt met de behandeling van de scheiding van kerk en staat in de Staten- Generaal. Een van de groote magazijnen te Ber lijn heeft een nieuwe aantrekkelijkheid bedacht, om klanten te lokken en van zich te doen spreken. Het zal met Maart een groote leesbibliotheek openen met daarbij behoorende leeszalen. Alle netjes gekleede menschen zullen er vrijen toegang hebben. Er zijn bij Dover steenkolen'agen ontdekt. Galloway, hoogleeraar in de mijnbouwkunde aan de universiteit te Cardiff, heeft de steenkool onderzocht. Naar het heet is ze even goed als de beste Welsche anthraciet. Ook rgke ijzerertslagen zijn er hij Dover gevonden. In een oproeping die onderteekend is door den curator en den rector van de hoogeschool te Bonn, talrijke hoogleera- renen voorname burgers, wordt geldelijke steun gevraagd voor de mijnwerkers in het Roerbekken. De onderteekenaars verklaren dat de mijneigenaars zonder behoorlijke reden de pogingen tot bemid deling die de Pruisische regeering had aangewend, afgewezen en zoodoende de staking gerekt hebben. Daarom dienen de burgers tot leniging van den nood van de gezinnen der arbeiders bij te dragen, al wordt het einde van de staking zoo doende ook verdaagd. De Daily Mail verneemt uit Thorn dd. heden, dat de mijnwerkers teSosnowice er in geslaagd zgn de spoorwegbrug met dynamiet te vernielen, waardoor het ver keer zeer belemmerd wordt. Men twijfelt of zij Silezische steenkool door zullen laten naar Warschau. Er worden Duit- sche troepen op de grens saamgetrokken. Er zou nu ook in Silezië een algemeene staking onder de mijnwerkers dreigen. DeVörwarts vermeld van een samenspre- king, die de leiders van de werklieden den 2den dezer te Zabrze zouden gehou den hebben. Men besloot, de eischen van de mijnwerkers in het Roergebied over te nemen en tevens het verlangen naar een rgksmgnwet uit te spreken. Wordt aan dat alles niet voldaan, dan zou den i 8sten Februari reeds de algemeen staking I afgekondigd worden. Te Lyon heeft een electricien, Gardet geheeten een door hem uitgevonden vliegmachine geprobeerd. Eerst werkte de machine een poosje goed, maar toen Gardet op een hoogte van ongeveer 30 meter de stuurstang losliet, tuimelde ze naar beneden. Gardet is er afgekomen met een gebroken been; een soort vlieger, die deel uitmaakte van de machine, had als valscherm dienst gedaan. Onder de werkstakers in het Roer bekken doen zich de eerste teekenen van verdeeldheid voor. Zoo bv. onder het personeel van de mijn Rheinpreus- sen welker directie de eischen van de mijnwerkers heeft ingewilligd. De chris- telgken hebben besloten daarom het werk te hervatten, maar de sociaal democraten willen in de staking vol harden. Gisteren zgn bij die mijn 400 man meer afgedaald dan den vorigen dag. De Casino schouwburg te New-York is geheel afgebrand. De schade is groot, maar menschenlevens zijn niet verloren gegaan, hoewel velen zich slechts met moeite konden redden; gelukkig brak de brand een paar uren voor den aan vang der namiddagvoorstelling uit. Een medewerker van Reuter's bureau heeft het noodig geacht, den Japanschen gezant te Londen, den bekenden burg graaf Hajasji, te gaan vragen wat zgn meening was over de vredesgeruchten, die in den laatsten tijd weer zoo kwistig worden uitgestrooid. Hajasji heeft tot dusver altijd op zeer diplomatieke wijze dergelijke vragen beantwoord, en dat deed hij ook nu. Al wat ik weet, antwoordde hij, is in strgd met die geruchten. Er is alle reden om aan te nemen dat de oorlog zal voortduren. Ik kan mij zulke ge ruchten niet anders verklaren dan dooi de omstandigheid dat de oorlog nu reeds een jaar geduurd heeft. Ik weet volstrekt niet of er eenige beweging, gunstig voor den vrede, heeft plaats gegrepen; maar te oordeelen naar de aanzienlijke versterking van de Japansclie troepen aan de Sja-ho, wordt het eind van den oorlog nog ver geacht in Japan. Japan is op dit oogenblik evenzeer bereid, vrede te sluiten, als toen de oorlog pas aan den gang was. Japan wil Rusland's voorstellen tot het be ëindigen van den strgd overwegen. Maar onder deze voorwaarde dat zulke voor stellen van Rusland uitgaan, en dat het geen vredesverdrag zou worden, inderhaast in elkaar gezet. De voor waarden moeten zóó opgemaakt worden, dat zg een duurzamen vrede en het behoud der vriendschappelijke betrek kingen tusschen Rusland en Japan waar borgen. STAAT van de Aardappelen, Vruchten- en Groentenmarkt over de maand Jar. 1905. Aardappelen. Aangev. 188 H.L., verk. 188 H.L., L. pr. 1.40 H.pr. ƒ2,50. Appelen. Aangev. 400 H.L. verk. 300 H.L., L. pr. ƒ3.H. pr. ƒ10. Peeren. Aangev. 120 H.L., verk. 91 H.L., L. pr. ƒ5.— H. pr. ƒ10.— Bloemkool. Aangev. 1411 st. verk. 1411 St., L. pr. 7 ct. H. pr. 18 ct. Roodekool. Aang. 14000 st., verk. 10500 st. L. pr. 3 ct., H. pr. 15 ct. "Wittekool. Aangev. 470 st., verk. 470 st. L. pr. 3 ct., H. pr. 11 ct. Savoiekool. Aang. 30000 st., verk. 25000 st. L. pr. 4 ct., H. pr. 10 ct. stuk. Wortelen. Aangev. 797 bos verk. 497 bos, L. pr. 12 ct. H. pr. 20 ct. VEEMARKT 8 Febr. 1905. Aangevoerd: Prgs: 84 N. Kalveren 14.8. 3 Schapen 30.20. 4 Paarden. V

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5