Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 8 Maart 1905 Nieuwsberichten. Onder de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonne's gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz., met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneerteaanvaarden. Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., terst. No. 77. Bovenwoning 2 p. w., terst. No. 77. SI«apkauert|e 4 1.— p. w. Cronjéstraat. No. 87. Bovenvoorkam. met kast en stookpl. 1.— j.er week, terst. Coornhertstraat. No. 35. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 5G. Gem. Kamers met pension, vanaf 35.— per maand, terstcnd. Du ven voordestraat. No. 6. Huis met tuin, huurprijs 450.—terst. No. 15. Gem. Kamer en suite, teret. Gierstraat. No. 51. Bovenhuis 2kam.,keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhuis, 5.— p w, terst. Groot Heiligland. No. 64. Vrije Woning, voor klein gezin, te aanvaarden 1 Maart Huurprijs 3.— per week. Groote Houtstraat. No. 86. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No- 140. 2 Gem. Kamers met aparte opgang, 35.— No. 153. Bovenhuis, 240 p. j. terst. Groote Markt. No. 12. Twee Gem. Kaners, op eersten sland, (zonder pension). Te aanvaarden 1 April, per maand 40.— Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800, per jaar, terstond. Jansweg Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold. Aanv. Aug Hnurpr f 350.p j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pensir n. /60. p. m. Kinderhuisvest. No. 4'rood. Vrij Bovenhuis, /300.Mei. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No, 22. Een Bovenvoorkamer 1.75 p. week. Korte Herenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhui» met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Kruisweg. No. 30rood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a 35.per maand, per persoon. Leidsche vaart. No. 136. Een Huis, 550.—p. jaar, terstond Melkboerenst eeg. bij de Amsterdamsche Poort. No. 3. Groote Locd«, 1.— per week. Nassaustraat. No. 2. Flink Winkelhuis, 40.p.m., met ruime plaats, terst. Klein Heiligland. No. 72. Kelder, —.50 p. w., terstond. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pension, 80. en 60.p. m., terstond. Baamvest. No. 47. Pension, van af /50.per maand. Bipperdapark. No. 3. Huis met tuin, 240.—, half Juui. Bujj ohavestraat. No. 18. Benedenhuis met tuin, 4 15.—per maand. Schagchelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprjjs ƒ500 per jaar. 1 Oot. Spsarnwouderstraat. No. 4. Kelder, —.75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met wateileid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophtastraat. No. 1. Huis met tuin. 175.p.j, terst. No. 17E (Hofje). Vrij Huisje met gas- en waterle ding, 1.70 p. w., terstond. No. 18rood Bovenhuis, terst., 210.— p.j. Staten Bolwerk. No. 2a Heerenhuis met tuin, 475.— per jaar, terstond. No. 6. Heerenhuis met serre en tuin, f 500.— per jsar, terstond. No. '6. Heerenhuis met lou-terrein en tuin f 600.— per jaar, terstond. Wagenweg. No. 155. Bovenhuis, ap. org. 5 kam., keuk. zolder, 210.p. jaar, terstond. Witte Heerensteeg. No. 35. Bovenslaapka-ner, ƒ1.25 p. w terst. No. 39 Kamer, -/ 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, 300.p. j., terst. No. 76a. Botenhuis, ƒ225.p. j terstond. Zijlstraat No 86. Gemeub. Kamers, per maand 30. 4 35.—, tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest. No. 19. Huis met tuin, ƒ550.— p.j. Mei. Bij J. BOEBEE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn- wouderstraat. Bij C. GBOENEWEGEN, Langendijkstraat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen 1. In het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjéitraat. 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwertkade. 6. In het Kleverpark. Huizen met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gas- en waterleiding, f 250 per jaar. Deze huizen zijn ook te koop, met zeer weinig kapitaal. De »Tribunas bericht dat onder 25,000 Italiaansche spoorwegarbeiders eene stemming is gehouden of al of niet eene staking geproclameerd zou worden 14,000 waren voor, 3000 tegen de sta king, 8000 arbeiders bleven buiten stemming. De obstructie van het spoorweg-per soneel, aldus wordt uit Rome geseind aan de ïKöln. Ztg.i is op het station te Rome geheel geëindigd. De treinen die van de andere steden komen hebben weinig vertraging. De gemeenteraadsleden, tegenstanders van de exploitatie van het gas door de gemeente Parijs zelf, hebben, ten getale van 24, een vergadering gehouden waar zij een motie hebben aangenomen om de Kamer aan te sporen zoo spoedig mogelijk een beslissing te nemen ten gunste vande levering van het gas te Parijs door een particuliere maatschappij. De meerderheid van den gemeente raad, die vóór de eigen exploitatie is, schijnt te wenschen, dat de Kamer een voudig in het wetsontwerp zal bepalen, dat de stad Parijs 100 millioen frank mag leenen. De stad zou met deze som de Gasmaatschappij kunnen uitkoopen, en dan vrjj zijn deze zaak naar goed vinden te regelen. De zaak van de gravin van Montignoso is nog niet van de baan. Nu het Saksische hof het zwijgen doet tot het gebeurde te Florence, gaat men natuurlijk twijfelen, of het wel gelijk had toen het haar van een nieuwen minnehandel met een Itali- aanschen graaf beschuldigde en het prin sesje Anna Monica Pia opeischte. Volgens de Frankf. Ztg„ heeft de groothertog van Toskane, de vader van de gravin, aan den koning van Saksen een brief gericht met de categorische mededeeling dat hij niet langer wilde toezien dat gravin Montignoso op zulk een onwaardige wijze behandeld werd. De koning zou geantwoord hebben dat hij tot een minnelijke schikking be- i eid was. De Londensche graafschapsraad heeft de Londensche parken in de bolge wassen gestoken. Hy geeft daar f 6ü00 voor uit, wat weinig mag heeten voor de 350.000 bloemen die straks, bij groeizaam weer, hun kleuren gaan ver- toonen. Het meest zullen het tulpen zijn, 105.000 stuks, dan 27.500 kro kussen, 16.000 hyacint henverder lt lie fjes, sneeuwklokjes, narcissen, anemo nen enz. Een kenschetsend bewijs dat er erge dingen gebeuren aan het front, in 't bjjzonder op den rechtervleugel van de Russen, is dat stroomen vluch telingen aankomen uit de streek waar gevochten wordt. Onder hen bevinden zich een aantal Chineesche kooplieden, die hun geld in veiligheid gartn brengen te Tientsin. Een nader bericht betreffende de ontvangst van de meergemelde werk lieden deputatie door den czaar vertelt: De arbeiders, die deel uit zouden maken van de deputatie, werden door Trepof aan den lijve onderzocht of ze ook soms een wapen verborgen hadden Toen dit onderzoek bevredigend was afgeloopen, werden de „afgevaardigden" ontsmet en geparfumeerd. Onder be hoorlijk geleide ging het toen naar Tsarskoje belo. OnderwegverteldeTrepof hen hoe ze voor den Tsaar hadden te buigen en verbood hen een woord tegen den Tsaar te spreken. Die dit verbod overtrad zou het paleis niet levend ver laten. Nadat ze in de ontvangzaal waren toegelaten kwam na een paar minuten de Tsaar binnen, die van een schrijf tafel een rol papier nam dezen afrolde en toen zag dat hij den verkeerden te pakken had. Hij ging daarop naar de schrijftafel terug en nam een andere rol. Hij begroette vervolgens de arbei ders en zei: „Uw wenschen zijn mij reeds meegedeeld. Mijn antwoord daarop staat op dit papier en het zal u worden voorgelezen." Een oogenblik bleef de Keizer nog staan alsof hij nog iets te zeggen hadtoen draaide hij zich plot seling om en de ontvangst was afge loopen. De berichten uit St. Petersburg betreffende de inwendige Russische troe belen luiden weder allerminst gunstig. De twee jongste keizerlijke manifesten, waarvan de^ geest onderling absoluut tegenstrijdig is, maken, zoo melden de Russische correspondenten, op het volk een zeer pjjnlgken indruk. Terwgl men in het eerste manifest het werk van den reactionairen procureur der Heilige Synode Pobjedonostzef ziet, begrijpt men van het tweede niet, onder wiens invloed het is opgesteld en gepubliceerddit is de reden waarom men vreest, dat de schoone beloften van een vertegenwoor digende vergadering met adviseerende macht ten opzichte van de wetgeving, slechts dienen moet om olie te werpen op de golven, welke tengevolge van het eerste manifest rijzen zullen. De werklieden in St. Petersburg, die voorwaarden hadden gesteld zonder wel ke zg niet bereid waren vertegenwoor digers te kiezen, de keizerlijke com missie, welke naar den economischen toestand der arbeiders onderzoek moet doen, inlichtingen moeten verstrekken, hebben die voorwaarden niet vervuld gezien. Hunne eischen war§n o. a.onbelemmerde samenkomst van arbeiders uit alle indus trieën, vrijheid en openbaarheid der redevoeringen en algemeene straffeloos heid voor wat er zou worden gezegd. Volgens de „Petit Bleu" zjjn de terroristen die tot dusverre besloten hadden den Tsaar te sparen „omdat de toekomstige constitutie door hem onder teekend moest worden", met het oog op de reactionnaire strooming in de regeeringskringen van plan veranderd en hebben ze hem geplaatst op „de lgst der ter dood veroordeelden". De Japansche legatie maakt een heden uit Tokio ontvangen telegram openbaar, luidende De vjjand die bij Sjingtsjing, ongeveer 80 KM. ten oosten van Moekden staat, heeft verscheiden tegenaanvallen be proefd, maar deze zijn alle afgeslagen. Bij Punsihoe dreef onze afdeeling den vijand terug tot op zgn voornaamste verdedigingslijn. In de richting van de Sjaho duurt de strijd voort. De toestand ontwikkelt zich gunstig voor ons. Op I dezer hebben onze troepen den vgand bij Tamintoen en Hsinmingting uiteengejaagdin deze laatste stad werd een menigte voorraad en paardenvoer buitgemaakt. De Japanners beschieten de versterkste stellingen op de Russische linkerflank op geweldige wijze met zwaar belege ringsgeschut. Het schijnt onmogelgk dat de vijand lang weerstand kan bieden aan projectielen van zulk een gewicht. De Japanners hebben een glansrijke overwinning behaald ten N. van de Hoenho, waai zij, een voor een, twee divisies van het 16de legercorps, dat onlangs uit Europa was aangekomen, hebben verslagen. Zg richtten een groote slachting aan en hebben ontzaglijke hoeveelheden schietvoorraad buitge maakt. De val van Moekden word als ophan den beschouwd. Nogi heeft nog een afdeeling afgesneden, bestaande uit vier sotniën kozakken met 26 kanonnen, die trachtten naar Moekden terug te keeren. Hij dreef ze op de vlucht en noodzaakte ze in de richting van Tiëling terug te trekken. Andere Russische vooruitge schoven pooten die teruggeroepen wer den, om Moekden te versterken, zijn met zware verliezen verstrooid en hebben last gekregen, op Tiëling terug te trekken. Volgens de laatste berichten, zijn de Russen bezig het station van Moekden te verbranden, ter voorberei ding van hun terugtocht. STAAT van de Aardappelen, Vruchten- en Groentenmarkt over de maand Febr. 1905 Aardappelen. Aangev. 257 H.L., verk. 257 H.L., L. pr. 1.70 H.pr. ƒ2,50. Appelen. Aangev. 230 H.L. verk. 193 H.L., L. pr. ƒ7.- H. pr. ƒ12.— Peeren. Aangev. 40 H.L., verk. 25 H.L., L. pr. ƒ5.— H. pr. ƒ40.— Bloemkool. Aangev. 5600 st. verk. 5600 St., L. pr. 12 ct. H. pr. 22 ct. Roodekool. Aang. 11000 st., verk. 9000 st. L. pr. 5 ct., H. pr. 11 ct. Wittekool. Aangev. 400 st., verk. 400 st. L. pr. 4 ct., H. pr. 12 ct. Savoiekool. Aang. 12000 st., verk. 12000 st. L. pr. 5 ct., H. pr. 11 ct. stuk. Wortelen. Aangev. 84 bos verk. 84 bos, L. pr. 12 ct. H. pr. 15 ct. Staat der Botermarkt over Febr. 1905. Boter. Aangev. 176K.G., verk. 176 K. G. H. pr. ƒ1.50, L. pr. 1.40 p. K.G. Biggen. Aangev. 161, verk. 126 stuks. H.pr. ƒ12.L. pr. 7.50, p. stuk. Schrammen. Aangev. 23, verk. 22 stuks. II. pr. 23.L. pr. ƒ15.p. stuk.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5