Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 5 April 1905. Nieuwsberichten. A Onder de rubriek „T E HUUR" worden voor onze abonns s gratis gedurende een maand opgeno men woningen, kamers enz met vermelding van Stand, Lokaliteit Huurprijs en wanneerteaanvaarden Opgaven, hieraan niet voldoende, tunnen niet geplaatst worden. Bakenossergracht. No. 75rood. Bovenhuis, ƒ5.p. w., terst, No. 77. Bovenwoning ƒ2 p. w., tersh No. 77. Slaapkas"ertje a f l.— p. w. Cronjésl raat. No. 87. Bovenvoor<am. met kast en strokpl. f 1.— per week, terst Coomhertstraat. No. 25. Huizen met tuin en Bovenhuizen. Donkere Spaarne. No. 56. Gen. Kamers met pension, vanaf 35.— per maand, terst, nd. Duven voordestraat. No. 6. Huis met tuin, huurp'fj» ƒ450.— terst. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat No. 51. Bovenhuis 2 kam.,keuken, ged. zolder. No 69rood Bovenhuis, 5.— p w, terst. Groote Houtstraat. No. 80. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No- ltO. 2 Gen. Kamers raetaparteopgsng, 35.— No. 153. Bovenhuis, 240 p j terst. Groote Markt. No. 12. Twee Gem. Kamers, op eerslen stand, (zonder pension). Te aanvaarden April, per maand 4n. Jansstraat. No. I. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800, per jaar, terstond. Jansweg Bovenhuis, suite en 4 k keuk zold Aanv. Aug. Hnurpr 3sn p j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 penonen met pension. 60. p. m. Kinder huisvest No. 4 rood. Vrij Bovenhuis, 300 Mei. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem Kamer met alcoof en pension, 30 per maand, terst. No. 22. Een Rovenvoorkamer 1.75 p. week. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., lerst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bivenhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Kruisweg. No. SOrood. 3 Kamers met pension voor twee personen, a f 35.per maand, per persoon. Leidsehe vaart. No. 136. Een Huis, 550.—p. jaar, terstond Melkboerensteeg. bij de Amsterdamsche Poort. No. 3. Groote Lords, 1.per wrek. Nassaustraat. No. 2. Klink Winkelhuis, 40.— p.m.,met ruime plaats, terst. Klein Heiligland. No. 72. Kelder, .60 p. wterstond Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. Pieter Kiesstraat. No. 33. Gem. Kamers met pen sim, 80. en f 60.— p. m., terstond. Raamvest. No. 47. Pension, van sf 50.per maand. Ripperdapark. No. 3. Huis met tuin, 240.—, half Juui. Ruij ohaves traat. No. 18. Benedenhuis met tuin, 4 ƒ15.— per maand. Schagehelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs 500 per jaar. 1 Oct. Spaarnwouderstraat. No. 4. Kelder, - .75, terst. Bij J. BOEREE, Coomhertstraat. Huizen u.et Tuin en een Winkelhuis te koop Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn wouderstraat. Bij C. GROENEWEGEN, Langendijkstraat 18, bij de Coomhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen: 1 Ia het Kleverpark. 2. In de Generaal Cronjé'traat 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwer.-kade. 6. In het-Kleverpark, Huizen met tuinen te huur, bevattende zes kamers met gaa- en waterif iding. f 250per jaar. Deze huizen sijn ook te koop, met zeer weinig kapi'aal Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. No. li Vrij Bovenhuisje, voor klein gezin, 2.per week. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin. ƒ175.— p.j, terst. No. 17E (Hofje). Vrij Huisje met gas- en watcrle diDg, 1.70 p. w., terstond. No. 18rood Bovenhuis, terst, 210 p.j. Staten Bolwerk. No. 2a Heerenhuis met tuin, f 475.— per jaar terstond. No. 6. HeereDhuis met ferre en tuin, f 500.— per jaar, terston-1. No. 6. Heerenhuis met ou-terrein en tuin f 600.— per jaar, terstond. Wagenweg No. 155. Bovenhuis, ap org. 5 kam., keuk. zolder, 2 0.p. iaar, terslond. Witte Heerensieeg No. 35. Rovenslaapka ner, 1.2p. w terst No. 39 Kamer, 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne No. 24a. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a Bo enhuis, 225 p. j terstond Zijlstraat No 8:5. Hemeub. Kamers, per maand 30. a '5.—, tegen 1 of 15 Juni. Zijlvest No. 19. Huis met tuin, /550.— p j. Mei. Te Wolverhampton, in Engeland, is een dief bekneld geraakt in een schoor steen. Zijn beenen bungelden er uit. Er moesten eenige steenen worden los- j gebroken om hem uit zijn netelige positie te bevrijden. Natuurlijk ging hij regelrecht uit den schoorsteen naar het politie-bureau. De grootste diamant ter wereld, die onlangs in de Transvaalsche mijn Premier gevonden werd, is te Londen aangekomen. De ambtenaar, die hem aan het douanekantoor in ontvangst moest nemen, was vergezeld van twaalf inspecteurs van politie, en het rijtuig, waarin de kostbare steen naar de Bank werd gebracht, was geëscorteerd door verscheidene speurders. De diamant is verzekerd voor 500,000 pond sterling, en de brandkast, waarin hij wordt be waard, wordt dag en nacht bewaakt door detectives. Spanje trekt wel de aandacht door vorstelijke bezoeken. Nu de hertog van Connaught vertrokken is uit Madrid, naar men ten onrechte beweerde, als te zijn in verband met huwelijksplannen van den koning van Spanje, komt de Duitsche Keizer in Portugal landen, en inmiddels zouden we bijna vergeten, dat ook de Koningin van Engeland nog in Spanje vertoefde met andere personen van vorstelijke bloede. Het gezelschap, waarvan de Engelsche Koningin het middelpunt is, is weer te Cadix aan boord gegaan onder veel betoon van hulde van de bevolking en de overheid. Bü Athenry in Ierland zijn weer zoogenaamde agrarische misdrijven voor gevallen. Uit weilanden van verschil lende eigenaars heeft men 's nachts het vee gehaald en het naar alle kanten j uiteen gejaagd, en vele beesten zijn verminkt. Men zegt, dat dit een wraak neming is, omdat die eigenaars hun land 'niet, onder de voorwaarden van de nieuwe landwet willen verkoopen. In het leven van de meeste gestu deerde menschen heeft de academische pedel óók zijn rol gespeeld en zijn aan zien genoten. Maar zooals een pedel te Turijn zijn waardigheid opvatte en van zijn positie gebruik maakte zal wel zelden voorkomen. Daar was de functio naris aan de Politechnische school zoo machtig, dat de studenten hem met j>directeur<i aanspraken. Die bij hem in de gratie stonden en dat waren zij, die het vlugst hun beurs wisten te ledigen kregen de makkelijkste examens. Hij had daar zijn trucs voor en voorzag b.v. kaarten, die de exami nandi moesten teekenen, maar die zij vóór het examen hadden laten maken en binnensmokkelden, van den officieelen stempel. Het stelsel van pedel Bellino werkte zoo goed, dat wie zijn vriend was, er op kon rekenen onder de bes ten te zijn na afloop van het examen. Het op zoo waardige wijze verworven geld besteedde de man aan liefdesavon turen, gelijk bleek bij de huiszoeking in zijn woning. Temidden van examen vragen, onderwerpen voor opstellen en dergelijke vond de politie een heele reeks portretten van Turijnsche schoon heden, aan welke Bellino zijn harts tocht en zjjn steekpenningen ten offer bracht. De pedel »directeur« kan thans ach ter slot en grendel over het vergankelijke van 's werelds macht zitten mijmeren. In een hotel te Hambui g heeft men de lijken gevonden van een heer en een dame, die achteraf blijken slacht offers van een Amerikaansch tweege vecht te zijn. De man, een ingenieur, had onlangs in een restaurant ruzie gekregen, die zoo hoog liep dat de twee tegenstanders besloten tot een tweegevecht in Ameri- kaanschen trant. De voorwaarde was dat degene die het zwarte lot trok, binnen zes weken de hand aan zichzelf zou slaan; dat lot viel den ingenieur ten deel. De verloofde van den ingenieur merkte spoedig dat er iets bijzonders met hem gaande was en vroeg zoo lang tot hij haar vertelde, wat hem boven het hoofd hing. Het meisje wilde toen met hem sterven. De jongelui lieten zich in Engeland trouwen en keerden naar Hamburg toe, om op Duitschen grond hun leven te eindigen. De koffie- huisbediendon vertellen dat zij in een buitengewoon vrooljjke stemming sou peerden. Den volgenden dag vond men hen dood op hed, zij hadden zich met cyaankali vergeven. De politie spoort den man op, die de andere partij was in het tweegevecht. In de Straits Times vindt men een hoofdartikel, waarin wjj fraais over Britsch Noord-Borneo lezen. Bjj gebrek aan geld betaalt het bestuur van dat gewest de koelies, die het in Paper aan het weik heeft, met eten en zooge naamde zendelingenjenever, het bocht waarmede zoovele onbeschaafde volken na hun kennismaking met de bescha ving zich eronder drinken. Die betaling in dat soort jenever schijnt ook een voordeelig zaakje, want de foezel kost niet meer dan 1.20 het gallon (ruim 4.5 liter) in Laboean, en de markt waarde in Papar is twee dollar de flesch. Het blad heeft nog meer ongerechtigs te vertellen van de maatschappij, die het gewest bestuurt. Z\j drijft handel in vee, en doet dat aldus: van de in boorlingen worden de beesten opgekom- mandeerdzjj moeten ze verkoopen voor 10 dollar het stuk, terwijl de waarde gemiddeld 25 dollar is. En dan gebruikt de maatschappij nog een ruw soort volk de Badzjau's, oud zeeroovers, voor het werk van ophalen der buffels. De Presse Associée te Parijs heeft een telegram uit St. Petersburg ge kregen naar aanleiding van een verhaal, dat de Tsaar geprobeerd zou hebben zelfmoord te plegen, wat de Keizerin- moeder nog bijtijds belette. Het be richt aan de Presse Associée verzekert nu, dat het geen poging tot zelfmoord heeft gegolden, maar een poging tot moord op den Tsaar door iemand uit het paleis van Tsaiskoje Selo. Een Berlijnsch bankier, die meer malen millionair is, seinde dezer dagen, in een vlaag van hoogmoedswaanzin, aan gravin Montignoso dat hij haar zijn villa te Meran en een behoorlijke apanage aanbood. De gravin liet ant woorden dat zij het aanbod dankbaar aannam en hoopte dat de grootmoedige gever zich te Florence aan haar zou komen voorstellen. De trein waarmee de bankier naar Florence dacht te gaan, voerde hem echter, onder veilige bewaking van bloedverwanten, naar Berlijn, waar hij in een gesticht is opgesloten. In een stadje in Engeland stapte dezer dagen een gezelschap uit den trein, dat daar een verwant kwam begraven. Tot hun verbijstering zagen zij echter den dood gewaande met een dokter en een verpleegster uit den zelfden trein komen. De naaste be trekkingen die alles voor de begrafenis van den man, die elders overleden scheen, geregeld hadden, waren door een onduidelijk telegram in de war gebracht. De zieke had zijn wensch te kennen gegeven in zijn geboorteplaats te sterven, en die wensch werd spoedig vervuld. 'Drie uur na zjjn aankomst overleed hij er. In 't najaar heeft te Weenen in het Dorotheum een groote auctie plaats van meubelen en andere voorwerpen, die hebben toebehoort aan wijlen Milan en Alexander van S-ervië. Behalve veel zilverwerk met het monogram der beide vorsten, komen er kostbare ta pijten schilderijen, waaronder van eerste Fransche meesters; mooi por selein en verscheiden geschenken van vreemde vorsten, met name zeer kost bare van den Sultan, onder den hamer. De Times meldt uit Petersburg dat, volgens daar loopende geruchten, de minister van binnenlandsche zaken heen zal gaan, daar hij zegt niet be kwaam te zjjn om de bijeenrceping van een volksparlement voor te be reiden. Dit maakt een jammerlijken indruk. Te Halanzy, bij Aarlen, is een dief vreeselijk voor zijn misdrijf gestraft. f'Ü was, terwijl een voerman een glas bier dronk, op diens kar geklommen om te stelen. Maar het paard schrikte, ging op den loop en rolde met kar en dief en al in eene diepe gracht, waar de dief met gespleten schedel, dood werd teruggevonden. Een doodgeschoten, opgegraven en vrij losloopende hond. Deze merk waardigheid schijnt, zegt de N. R. Ct., te vinden te zijn in Limburg. Een der bladen aldaar bevat ten minste de vol gende merkwaardige correspondentie „Wij ontvingen uit Ohé en Laak een ingezonden stuk, waarin melding wordt gemaakt van een gevaarlijken, steeds losloopenden hond, welke voor eenigen tijd begraven werd en later door de politie weer werd opgegraven, op grond van het vermoeden dat hjj moedwillig zou zijn doodgeschoten. De schrijver drukt den wensch uit, dat voortaan door de politie voorkomen worde, dat gevaarlijke honden als deze zoo lang vrij losloopen."

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5