KAMMAND Voor Maaglijders. Men-Werkmeid, Wed. VEEL ZOON, Bébé-Artikelen. Vronw of Meisje, Witte en Tricot GOEDEREN. Dienstbode l mm A. OOIJEVAAR, Hubert Ullrich'sche Kruidenwijn. ADVERTENT1EN J. KOOLHOVEN, Vleeschhouwerij, Koninginneweg 16. Groote Houtstraat 102a LINGERIES. Uitzetten - Luiermanden. J. M. SPAAN, Bedden- en Matrassenmaker, 28, Oranjestraat 28. w! Voor Haarwerken is het beste adres 91, Groote Houtstraat 91- 9 Gierstraat, over de Botermarkt Specialiteit m Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten Men verlange uitsluitend Hubert Hllricb'scbe Kruidenwijn. Door eene onbekende oorzaak heeft een felle brand gewoed, bij G. Enthoven aan den Lisserweg te Haarlemmermeer. Door den feilen wind werd het reddings werk zeer bemoeilijkt, zoodat woning, schuren en kapbergen spoedig in de a8ch lagen. De meubels zjjn bgna allen vernield terwijl mede zijn verbrand: 3 koeien, 1 kalf en een kettinghond, verder 2% H.A. ongedorachte tarwe, aanwezig in een der gevulde bergen, 30 H.L. mais en 90 H.L. boonen. De brand is begonnen in een der gevulde bergen. De eigenaar G. Enthoven, is met vast en los goed verzekerd bij De Jong Co. te Amsterdam. HAARLEM 16 Mei 1905. Het Jaarverslag over "1904 van de Haarlemsche Ambachtsschool is door het Bestuur ter wille van het twaalf- en-een halfjarig bestaan der Inrichting in een feestgewaad gestoken. Het Bestuur brengt kortelijk de lotgevallen van de oprichting af in herinnering. Hoe op 14 November 1902 de plechtige opening der school plaats had en de openingsrede werd uitgespro ken door den heer Farncombe Sanders, onze afgevaardigde ter Tweede Kamer. Het Bestuur herinnert, dat op initiatief van den heer D. de Clercq, toen lid van den Gemeenteraad, de eerste stoot tot de stichting werd gegeven. Na al3 rechtspersoon erkend te zijn, stelde het Gemeentebestuur voor het bouwen van een school het terrein beschikbaar tegen 1. De aanbe.-teding had plaats 30 April 1902; aannemer was de heer A. F. Captein voor f 38900. De heer Jacques Ley was de ont werper van het bouwplan en belastte zich met de hoofdleiding bij de uit voering. Vier Haarlemsche corporaties waren bereid gevonden als hypotheek op het gebouw 40000 tegen 4 pCt. en een jaarlij ksche aflossing van 500 te ver strekken. In moeilijke tijden zjjn die corporaties steeds bereid gevonden de aflossing te vergemakkelijken. Tot dekking van oprichtingskosten droegen het Rijk, de provincie, de gemeente en particulieren 9838 bij. Aanvragen bij stadgenooten om lid der Vereeniging De Ambachtsschool te worden, gaven niet het resultaat, dat het Bestuur zich had voorgesteld. Tot directeur der school werd benoemd de heer F. van Erkel. Zqn opvolger, de heer J. Temrae, kwam 1 Mei 1895 in functie. Het onderwijs werd aangevangen met twee en veertig leerlingen. Met de stijging van het getal leer lingen tot 169 ging daaraan gepaard uitbreiding van de schoolgebouwen en vermeerdering van het onderwijzend personeel. Na het overlijden van den heerTemme, aan wiens toewijding het Bestuur een woord van warme hulde brengt, werd tot directeur gekozen de heer P. Doorn, onder wiens leiding de school zeer zeker een schoone toekomst te gemoet gaat. Van de negen leden van het Bestuur telt de school nog zes oprichters, de heeren: P. Kleiweg Dyserinck, H. T. Peltenburg, G L. van Lennep, J. W. Veldheer, E. von Saher en H. J. Geyl J.Czn. Aan het overleden bestuurslid, de heer Jacques Ley, brengt het Bestuur een woord van dankbare nagedachtenis. Nadat de school met vier onderwijzers begonnen was, werd behoetie gevoeld aan een leeraar voor het lager onderwijs. Om hierin te voorzien, werden benoemd de heeren Van Gemert en Montauban, welke heeren in Mei 1904 op de meest eervolle wijze werden ontslagen, aan gezien het in het belang der school noodig was, dat ook de leeraar voor lager onderwijs den geheelen dag aan de Inrichting werkzaam was. De cursus in het metselen moest wegens redenen van ftnancieelen aard opgeheven worden. Het onderwijzend personeel bestaat thans uit elf personen. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 December 1904, 169, waarvan 46 builen Haarlem woonachtig. Voor het timmeren bedroeg het getal leerlingen 76; voor het meubelmaken 11; voor het smeden 68; voor het huisschilderen 14. Den 1 Mei 1905 werden 40 leerlingen eervol ontslagen. De nieuwe cursus begon met 182 leerlingen, waarbij 67 nieuwe. Van de 182 leerlingen wonen 55 buiten de gemeente Zooals boven reeds is opgemerkt, moest het gebouw verschillende uit breidingen ondergaan, welke verbeteiin- gen konden tot stand komen door de geldschieters, die van aflossing vrij stelden De ramp van de Noord- en Zuid- hollandsche bank bracht de financiën in het ongereede. De Avond vakteekenschool telde op het einde van 1904, 162 leerlingen. De staat van inkomsten en uitgaven sluit met een kassaldo groot ƒ2091.91, welk saldo zal benuttigd worden om de verplichte kapitaalaflossing geregeld te hervatten. Het Verslag beval eenige illustraties, waarvan de uitvoering van dien aard is, dat het niet het lot zal ondergaan van de meeste jaarverslagenna lezi ng in de papiermand. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhom genomen 931 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 740 baden genomen. Markt van 16 Mei 1905. Aardappelen. Aangev. 65 HL., verk. 65 H.L. L. pr. ƒ1.90 H. pr. ƒ2.— p. H.L. Appelen. Aangev. 0 H.L., verk. 0 H.L. L. pr. H. pr. p. H.L. Peeren. Aangev. 0 HL., verk. 0 H.L. L. pr. H. pr. Bloemkool. Aangev. 3Ó0 st. verk. 200 st. L pr. .15, H. pr. .20. Spinaeie. Aangev. 500 m verk. 350 m. L pr. ƒ016, H. pr. ƒ0.25 Slade. Aangev. 792 in. verk. 792 mand. L. pr. ƒ0.15, H. pr. ƒ0 40. Wortelen. Aangev. 170 bos, verk. 150 bos. Botermarkt 15 Mei 1905. Boter. Aangev. 54 K.G. verk. 54 K.G. H. pr. ƒ1.50, L. pr. ƒ1.40 p. K.G. Biggen. Aangev. 38 st. verk. 32 stuks. H. pr. ƒ14.L. pr. ƒ10p. st. Schrammen. Aangev. 5 st. verk. 5 stuks. H. pr. ƒ23.L. pr. 18.— p. st- VEEMARKT 40 Mei 4905. Aangevoerd Prjjs: 4 Koe 475. 73 N. Kalveren 44.J> 6. 4 Vet Kalf a 60.— 64 Schapen W K> 00 '1 '1 46 Lammeren 12.— 9.— 2 Paarden 3e Muziekuitvoering, op Woensdag 17 Mei'sav van 8 tot 10 uur, door het Haarlemsch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. -Dejanière.- Marche du Cortege. Saiut-Saëns. 2. Ungarische OuvertureGrosstnann. 3. "La Princesse de Sabah Ballet. Ganne, 4. Grande fantaisie de l'opéra «Lakmé-Delibes. 5. Ouverture »Euryanthe«Weber. 6. Twee Spuansche DansenMoskowsky. 7. -Carnavalsbilder." WalzerStrauss. 8. Grande ftr.taisie de l'opé a L'Africaine*Meyerbeer. Men vraagt te Haarlem tegen 15 Juni of 1 Augustus, een nette, eenvoudige van den PG.. van goede getuigen voorzien en bekwaam voor haar vak. Adres te vernemen bij DE ERVEN LOOSJES, Oudegracht. gevraagd, van goede get. voorz. Zich te verv. Kampersingel 68. Mevrouw M EN A LD ARij per- weg, Bloemendaal, vraagt voor Zondags om de 14 dagen een nette die goed kan koken. Bij beschikking van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem, is ingevolge wensch van den overledene, ondergeteekende aangewezen tot bewaarder der minuten, registers en repertoria van den op 10 Mei 1905 te Haarlem overleden Notaris GERRIT CORNELIS MERENS, onder wiens berusting tevens wa ren de minnten van den te Haarlem geresideerd hebbenden Notaris W. HOOGVLIET. Haarlem, Kenaustraat 5B. NOTARIS. TELEFOON 722. (615) in elk genre, Dames haarwassching met Machinale droging. AAN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeielijk te verteren, te warme of te koude spijzen of door onregelmatige levenswijze een maaglijden als MAAGKATARRH, MAAGKRAMP, MAAGPIJNEN, MOEIELIJKE VERTERINGof VERSLIJ MING op den hals gehaald hebben, zij hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortreffelijke werkingen reeds sedert vele jaren bewezen zjjri. Het is de Deze Kruidenwijn is uit voortreffelijke, geneeskrachlig bevondene krulden met goeden wijn gemaakt en versterkt de spijsverterings organen van den mensch zonder een laxeer middel te zijn. Kruidenwijn geneest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte veroorzakende stoffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op juisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen er eene proef mede te doen. Symptonen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die bij chro nische maagziekten des te heviger optreden, worden dik wij Is na eenige malen drinken genezen. V«»r«tnvinf en onaangena|ne gevolgen daarvan als benauwdheid SwwwJJiJrlufS koliekpjjnen, haltkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwijls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en verwijdert dooreen zachten stoelgang onbruikbare stoffen uit maag en darmen zijn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloedvorming en een ziekeljjken toestand van de lever. Bij gebrek aan eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapeloozen nachten treedt een voortdurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertering, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorming, brengt de geprik kelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nieuwen levenslust. TALRIJKE ATTESTEN EN DANKBETUIGINGEN BEWIJZEN I)IT! KRUIDENWIJN is te verkrijgen in flesschen Fl. 4.50 en 2.in de Apotheken van: Haarlem, Beverwijk, Zaandam, Alkmaar, Purmerend, Edam, Monnikendam, Hoorn, Veenhuizen, Enkhuizen, Medembhk, Schagen, Den Helder, Koog op Tessel, Leiden, Alfen, Aarlanderveen, Bodegrave, Woerden, Gouda, Oudewater, Schoonhoven, Voorburg, Delft, Rotterdam, 's Gravenhage, Vianen, Utrecht, Hilversum, Bussum, Weesp. Muiden, Am sterdam enz., alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Noordholland en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzenden de voornaamste Apotheken 3 en meer flesschen Kruidenwijn tegen origineele prijzen naar alle plaatsen van Nederland. Voor namaak wordt gewaarschuwd. I Mijn Kruidenwijn is geen gcheiramiddel, zijn bestanddeelen zijn: Malagawijn 450.0 Wijngeest 100 0 Glycerine 100.0, Roode wijn 240.0, Atss besseüsap 150 0, Kersensap 320.0, Manna 30.0, venkel, a» ijs,alants- wortel, Amerik. krachtwortel, gentiaanwortel, kalmoeswort. 1 10.0. Deze bestanddeelen worden vermengd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 3