HAARLEMS C Eerste Blad. PREDIKBEURTEN enz. No. 42. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 88. Zevenentwintigste Jaargang. 144 144. van ZATERDAG '27 Mei 1905. TE HAARLEM Zondag 28 Mei 1905. TELEPHOONNÜMMER Intercommunaal Telephoonnummer ABONNEMENTSPRIJS Per slrle maanden 25, franco p. post ,40. Wonderlijke nommera 3 centen per stuk Prijs per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentien worden aangenomen lot DINSDAG en VRIJDAG ties middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Kglise Wallonne. 9% heures, Ecole du Dimanche. In „Volksbelang" Jansweg 40. Dix heures, Mr. M. üupont. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure. Ds. van Haarst. Pred. te Wormer. Ymuiden. Godsdienstoefening van wege den Ned. Protestantenbond, Hotel No. 1. Voorm 10t/s ure, Ds. Kinderman, Emer. Pred. te Leiden. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. Van Leeuwen. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Kuiper. 's Avonds 5% ure, Ds. Kuiper. Pred. te Hoogeveen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Boon. Doopsbediening. 'sNam. 2 nre, Ds. Boon. Voor de kinderen. Heemstede. Voorm. 10 ure, Dr. Jonker. Hillegom Voorm. 9Vs ure, Ds. Meerburg. 'sNam. 2i/s ure, Ds. Meerburg. Houtrijk en Polan9U Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Eben-Haëzer Kerk. (Klein Heiligland) Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs uie, Ds. Tibben. Christelijk Geref. Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. v. d. Vegt. 's Avonds 5Vj ure, Ds. v. d. Vegt. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van Bakel. Nam. 1 ure, Zondagsschool. Nassaulaan. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. Remonstrantsoh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Repetitie van het Zangkoor Dinsdag avond 8V3 ure, in de Kerk. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Ds. Schmidt. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Schagchelstraat 6. Voorm. 10 ure, Openbare Samenkomst. 'sMidd. 12 ure, Zondagschool, 's Av. 6 ure, Prediking en Avondmaal. Dinsdag. 's Avonds 8% ure, Bidstond. Z. D. Baptisten. (Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. 8abbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 ure in de Open bare school C, Leidsche Vaart. BUITENGEMEENTEN. tui oiati andara vermeld wordt, wordt de Ned Hervormde Kerk bedoeld. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaaradam. Niet ingekomen. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. Zandvoort. Voorm. 10 ure, Ds. Loep, Pred. te Nooddorp. KRONIEK. Zeer belangrijke zaken werden in de Raadsvergadering van Woensdag niet behandeld. Mededeeling werd gedaan van het overlijden van den Heer L. de Breuk een woord van erkenning voor de door den overledene aan de gemeente fce- weien diensten vond hier een plaats. Gememoreerd werd, dat de vrij willige brandweer met de politie in allen deele beantwoordt aan de te stellen eischen, weshalve een vast corps brandblusschers voir deze gemeente niet noodzakelijk werd geoordeeld. Van de agenda punten kwam het eerst in behandeling het verzoek van den Heer J. R. du Rieu om een eind beslissing op zijn vroegere aanvraag om teruggaaf van schoolgeld, zjjnde in een vorige raadsvergadering zoowel het voorstel tot afwijzende beschikking als dat tot teruggaaf verworpen. B. en W. onthouden zich van nader advies, latende dus de beslissing aan den Raad. De Heer Loosjes doet opmerken, dat de vorige maal geen resultaat was bereikt. Het meerendeel der raadsleden was blijkbaar van meening, dat er onbillijkheid bestond. De Heer Schram had het woord, is voor terugbelaling. De Heer Thiel heeft nog het woord, ziet de onbillijkheid niet in. De Heer Pahud de Mortanges wenscht aan te houden. De Heer van Styrum vindt een beslissing wenschelijk. Is van meening dat de verordening moet toe gepast worden. De Heer Loosjes heeft een voorstel om aan te houden. De Heer Thiel wenscht in afwijzenden zin te beschikken. Voorstel Thiel komt in stemming, het wordt aangenomen met een stem legen. Op voorstel van B. en W. wordt aan de weduwe van den gepensionneerden werkman Vrij vogel een jaarljjkschen onderstand van ƒ104.verleend. Op de staten der pensioenverorde ning wordt alsnog gebracht de nacht wachtbrugwachter aan de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder. De Heer V. d." Kamp vraagt of B. en W. den brugwachter van de Zanderbrug niet kunnen opnemen. De Heer Kruse- man beantwoordt. Voorgesteld wordt een wijziging op enkele artikelen der pensioensveror aening, zoodanig, dat als een ambtenaar, die gehuwd is, of weduwnaar zijnde, één of meer kinderen beneden de 18 jaar heeft, na uit den dienst der ge meente ontslagen te zijn, van rijkswege in het genot van pensioen wordt gesteld of wel van wachtgeld, door hem zal verschuldigd zijn een bijdrage van zes ten honderd van dat pensioen of wacht geld aan het weduwen- en weezen- pensioenfunds, met dien verstande, dat die bijdrage niet meer zal bedragen dan de storting, welke werd ingehouden van de laatst genoten bezoldiging. De bijdrage houdt op zoodra de ge- pensionneerde ambtenaar weduwnaar- is en geen kinderen heeft beneden de 18 jaar. De Heer Thiel besprak de zaak in verband met de derde categorie van ambtenaren, die voor een bepaalden tijd zjjn aangesteld. De Heer Kruseman wenscht nu aan te houden, waartoe besloten wordt. Ter tafel kwam een voorstel tot het verleenen van gratificaties aan eenige ambtenaren ter secretarie tot een ge zamenlijk bedrag van /600.De Heer V. d. Kamp vindt beter te wachten tot de aanvragen vergunning zijn af- geloopen. De Voorzitter doet opmerken dat het hoofdwerk in deze afgeloopen is. Het voorstel is aangenomen. Aan den waarnemenden commandant der schutterij wordt machtiging ver leend tot openbaren verkoop van on bruikbare schutterskleeding en uitrus tingstukken. In behandeling komt een verordening tot het toestaan en regelen van de voorwaarden waaronder sterke drank mag verkocht worden aan den open baren weg. De houders van vergunningen zijn verplicht hiervoor jaarlijks mededeeling te doen aan B. en W. Het verstrekken van sterken drank mag slechts geschieden op een gedeelte van den openbaren weg, onmiddellijk grenzende aan het perceel waarvoor vergunning is verleend en voor zoover door B. en W. vergunning is verleend tot het plaatsen van stoelen en tafels. De Heer V. d. Kamp bespreekt de zaak wat aanleiding gaf tot veel discussie. De verordening wordt aangenomen. De Raad besluit aan de H. IJ. S. goedkeuring te verleenen tot wijziging in de verlegging van een gedeelte van den Ouden- of Spaarnwouderweg. Vergunning wordt verleend tot het maken van een lossteiger en smalspoor aan het Noorder Buitenspaarne. Aan het Bestuur van den Grooten Zilkerpolder wordt ontheffing verleend van huur van een strook grond aan de Leidsche Vaart en aan genoemd Bestuur veihuurd een strook mede aan de Leidsche Vaart. Verhuurd wordt aan J. Ruigrok Wzn. een strook grond aan de Leidsche Vaart en hem vergund het maken en hebben van een spruit van zjjn woning af door eerstgenoemden grond, doch op eigen terrein moet verzoeker, een zinkput maken en doen schoonhouden, terwijl door genoemde spruit geen faecaliën mogen afgevoerd worden. In verband met het Raadsbe.-luit tot heffing van marktgeld op de bloem- en groenlenmarkten en het feit dat de bestaande instructies voor de markt meesters van de andere markten ver anderd zjjn, wordt ter behandeling aangeboden een nieuwe instructie voor den waagmeester en een algemeene voor de marktmeesters der week- en jaarmarkten, met bijzondere bepalingen voor den marktmeester der groenten- markt, van de vee- en paardenmarkten, van de botermarkt en oudroestmarkt, van de vischmarkten, van de kaas- en graanmarkt. De Heer Modoo heeft het woord. Wrnscht de Waag op Goeden Vrijdag niet te sluiten. Evenzoo de Heer Stolp. De Heer Schram is er vóór den Goeden Vrijdag als rustdag te behouden. De Heer Modoo stelt voor den Goeden Vrijdag te schrappen. De Voorzitter beantwoordt. De Heer Modoo is van meening dat een gemeente bestuur niet behoort in te gaan op een bevoorrechting van eene kerkelijke gemeente. De Heer Kruseman doet opmerken, dat een kleine minderheid der gemeentenaren den dag als rustdag beschouwt en deelt mede, dat er ten deze bij B. en W. een mindeiheid be staat, die niet voor den Goeden Vrjjdag als feestdag is. De Voorzitter beant woordt. Voorstel Goeden Vrijdag schrappen, wordt aangenomen. De instructies gaven geen aanleiding tot meerdere discussies en zjj werden goedgekeurd. Gebruik makende van de bevoegd heid om voor den tijd van twaalf maanden inwoners der gemeente aan te wijzen waaruit voor een stemming of herstemming e n keus kan gedaan worden tot lid of plaatsvervangend lid van een stembureau, wordt aan den Raad ter vaststelling aangeboden een lijst van ingezetenen tot gemeld doel. Herbenoemd werd tot lid der Gezond heidscommissie de Heer van Linden Tol. Benoemd worden de leden der stem- bureaux voor de vei kiezing van een lid der Tweede Kamer en der Provin ciale Staten. De Heer J. J. Smits wordt herbe noemd als lid van hel Burgerlek Arm bestuur. Benoemd worden de Heeren J. Machielse, H. Velthuizen en S. M. Mok, resp. tot makelaar in mobilaire goederen, bouwmaterialen en assuranties, fijne houtwaren en aanverwante artikelen en meubelen en aanverwante artikelen. Daarna had een geheime zitting plaats.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 1