Voor maaglijders. Onder Ons" Witte en Tricot GOEDEREN. in de Groote Kerk. Velen wat wils De Eleetriciteit en hare techniek. ADVERTENTIEN. 3 eerste prijzen in 1905- A. C. MANDEN Prijs ƒ1.— DE ERVEN LOOSJES 9 Gierstraat, over de Botermarkt Specialiteit in Johanna van Woude's 1 Werken Voor Haarwerken is het beste adres A. OOIJËVAAE, 91, Groote Houtstraat 91- Voor den vakman en hen die het willen worden. I. JACOBSON, -.25. DE ERVEN LOOSJES, Hnbert Ullrich'sche Kruidenwijn. Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten Men verlange uitsluitend Hubert HUrich'sche Kruidenwijn. De gemeenteschool te Heemstede her bergt sinds verleden jaar een kraai, die een speelkameraad van de dorpsjeugd geworden is. En thans heeft een zwa luwpaar in een klas van dezeltde school naast het schoolbord zijn nestje gebouwd. Daaruit kijken de jonge vogeltjes de kinderen rnstig aan, en als er gezongen wordt, tjilpen de diertjes braaf mee. Onnoodig re vertellen, dat de beestjes goed verzorgd worden. Te 's Gravenhage heeft zich eene combinatie gevormd met een kapitaal van lVs ton gouds, om een paarden- slachterij met daaraan verbonden filialen in alle wjjken der stad op te richten en te exploitieren, op de wijze, zooals dat in Parijs reeds geschiedt. Voor dit doel loopen reeds onderhan delingen voor den aankoop van huizen in de Heemsterhuisstraat, waar het hootdmagazijn zal worden gevestigd. Naar de Limburgsche Koerier uit goede bron verneemt is bjj de justitie aangifte gedaan van eenige gevallen van bedreiging, omkooperij en poging tot omkooperij van kiezers bjj gelegenheid der laatst gehouden stemming. Tot 35 mark moet geboden en ook zelfs betaald zijn vóór een enkele stem bedreigd werd een kiezer met het afbre ken van een scheidingsmuur, voor het geval hjj ging stemmen. Vooral dit laatste geval wordt druk besproken omdat de bedreiging onder getuigen is geuit. Naar verzekerd werd zijn in Den Helder als ernstige candidaten der vrijzinnig-democratische party bespro ken de heeren mr. Z. van den Berch, te Amsterdam, J. H. Dijkman en mr. A. van Gjjn, te 's-Gravenhage, en mr. Van Gilse, te Arnhem, doch dat het thans zoo goed als zeker is, dat eerst genoemde de definitieve candidaat van de centrale zal worden. Geljjk men weet, heeft de liberale kiesvereeniging Helder mr. Van den Berg reeds met algemee- ne stemmen candidaat gesteld. Bjj J. Boom Sr. te Hoofddorp, is uit een gesloten kistje, geborgen in eene kast door onbekenden ontvreemd, al het goud en zilver, tot een bedrag van circa 700.De politie van den diefstal onderricht heeft dadelijk hare maatregelen genomen, die tot de ont dekking kunnen leiden. Een persoon die er dien nacht had gelogeerd, was des morgens verdwenen. Haarlemmermeer heeft haar feestkleed uitgetrokken en is tot de werkelijkheid teruggekeerd. Merkwaardig waren de da gen van '18 tot 21 Juli die in de annalen van Haarlemmermeer zullen opgeteekend worden. Van den eersten af totilen laat- sten dag is opgewekt feest gevierd zonder een enkele wanklank te vernemen. Po litie toezicht was overbodig, elk kende zijn plicht en zooals men in Haarlem mermeer altijd feestvierde, werden ook die dagen in gepaste vroolijkheid doorge bracht. De vestiging der gemeente was een feit van vóór 50 jaar, de herdenking daarvan zal bij 't nageslacht voortleven. De tentoonstelling van wege de Holl. Maatschappij van landbouw, afdeeling Haarlemmermeer is door duizenden be zocht, die den gunstigen indruk hebben gekregen, dat Haarlemmermeer met reuzenschreden is vooruitgegaan. Tal van bekroningen, vooral paarden, die een Europeesche vermaaidheid heb ben, vee en landbouwweiktuigen vie len den ingezetenen ten deel. Bjj den vreemdeling was één roep bewondering en bjj Haarlemmermeer's ingezetenen een blik van dankbaar heid. Terugziende op 't verledene, na veel lijden en strijden, is thans Haarlemmer meer een parel, waardig gehecht te worden aan de kroon van H. M. Ko ningin Wilhelmina. HAAKLEM '25 Juli 1905. Onder Ons. In de laatstgehouden vergadering van „Onder Ons" is de heer Philip Loots, alhier, op voorstel van het bestuur en bjj acclamatie be noemd tot eerelid dier vereeniging. De heer Loots heeft die benoeming aan genomen en aan het koor een nieuwe compositie ten geschenke gegeven, ge titeld: „de Winter" van A. C. W. Staring, welk werk na de vacantie in studie genomen en op het eerste con cert van „Onder Ons" in het volgend seizoen zal worden uitgevoerd. Gedurende enkele dagen zullen in den Show Room „Onder den St. Maarten" tentoon gesteld zijn de ruim twintig prjjzen, onder leiding van den Heer Pielage behaald door „Onder Ops" en „Caecilia". Heden zjjn alhier Van Broek op Langedijk door K. Hoogeboom, hande laar in groenten, de eerste roodekool aan de groentenmarkt gebracht. Ze zijn op gekocht door J. W. Kramer, wonende Parkstraat alhier. Dit is 7 dagen vroeger als het vorige jaar. Voor het eindexamen der Hoogere Burgerscholen zjjn geslaagd: M. A. Adriani, L. van Gogh, D. A. Wittop Koning, J. Broekmejjer, F. E. A. Hes sels, P. L. Lohr, H. P. Verschuur, L. V. Schalkwijk en A. L. van Scherpen- berg, allen alhier. In de afgeloopen week zijn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 1065 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leid8che Plein zijn in de afgeloopen week 1063 baden genomen. Botermarkt van 24 Juli 1905. Boter. Aangev. 54 K.G. verk. 54 K.G. H. pr. 1.50, L. pr. /1.45 p. K.G. Biggen. Aangev. 49 st. verk. 40 stuks. H. pr. ƒ13.L. pr. 9.— p. stuk. Schrammen. Aangev. 4 st. verk. 4 p. st. H. pr. 20.L. pr. ƒ15. Markt van 24 Juli 1905. Aardappelen. Aangev. 420 H.L., verk. 385 H.L. L. pr. ƒ1.50, H. pr. ƒ3.— Appelen. Aangev. H.L., verk. H.L. L. pr. H. pr. Peeren. Aang. 12 H.L., verk. H.L. 12 L. pr. ƒ8.H. pr. ƒ10. Bloemkool. Aangev. 4C00 st. veik. 4000 st. L. pr. 3, H. pr. 9 ct. Snijboonen. Aangev. 94 mand verk. 94 mand. L. pr. ƒ1.20,- H. pr. ƒ1.60. Heereboonen. Aangev. 270 mand., verk. 270 mnd. L. pr. 0.90, H. pr. ƒ1.50 Slade Aangev. 330 mand., veik. 330 mand., L. pr. 0.25, H. pr. ƒ0.60 Wortelen. Aangev. 5000 bos, verk. 5000 bos. L. pr. 3, H. pr. 4 ct. 23e Muziekuitvoering, op Woensdag 26 Juli 's av. van 8 tot 10 uur, door het Haarlerasch Muziek korps, Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. "Eiozug der Glailiatore.» Marsch. Patst. 2. Concert-OuvertureMassenet. 3. *Gitana." ValseFontenelle. 4. Fantais.'e de Vo\ era »Paljazzo*Leoncavallo. 5. Ouverture »Le Domino Loir»... Auber. 6. Paraphrase iiber Koschatz Lied.. Rtiidel. 7. «Au der scholen blauen Donau.« WalzerStraus». 8. Potpourri op Italiaansche volks melodieënPerdrotti. ORGELBESPELING. in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Donderdag 27 Juli 1905, des namiddags van 23 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. No. 1. Preludium en Fuga(Amoll) J. S Bjcb. 2. ChoralfantasieFr. Lux. 3. Sonate No. 18 (le uitv.) J. Rheinberger. a. Fantasie. b. Capriccio. c. Idylle. d. Finale. 4 Benediction nuptiale Saint-Skene. 5. Ave Mar.'aSchobert. I» Verschenen: (Practische wenken) door (Schrjjfster van: Recepten der Haagsche kookschool) In samenwerking met ELISE A. HAIGHTON Inhoud: I. De Woning. II. Wenken over het beheer eener huishouding. III. Verwarming en verlichting. IV. Kleeding., V. Gezondheidsleer toegepast in de huishouding.VI. Huis- houdeljjke bezigheden. VIL ln koop en bewaren van levensmid delen. Voorhanden in den boekhandel van Ged. Oudegracht 88 Verschenen: DEEL 1 VAN PRIJS: f 0.90 ingenaaid, f 1.25 gebonden. Voorhanden in den Boekhandel van DE ERVEN LOOSJES. in eib genre, (V Dames haarwassching met Machinale droging. Verschenen: Afl. 1 van Naar de nieuwste bronnen door Ingenieur. Met talrijke illustraties. Compleet in 12 afl. Voorhanden in den boekh- 1 van Ged. Oudegracht 88. I AAN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de maag, door het gebruik van slechte, moeieljjk te verteren, te warme of te koude spjjzen of door onregelmatige levenswijze een maaglijden als MAAGKATARRH, MAAGKRAMP, MAAGPIJNEN, MOEIELIJKE VERTERINGof VERSLIJMING op den hals gehaald hebben, zij hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortrefïeljjke werkingen reeds sedert vele jaren bewezen zjjn. Het is de Deze Kruidenwijn Is uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevondene kruiden met goeden wijn gemaakt en versterkt de spij9verterings-organen van den mensch zonder een laxeer middel te zijn. Kruidenwijn geneest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte veroorzakende stoffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond bloed. Door het op juisten tjjd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwalen meest reeds in 't begin onderdrukt. Men moet dus niet talmen er eene proef mede te doen. Symptonen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misseljjkheid met braken, die bjj chro nische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwjjls na eenige malen drinken genezen. ^F<»l*SÉ011ïlïlll£ en ('e onaangename gevolgen daarvan als benauwdheid koliekpjjnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwjjls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsvertering en verwjjdert door een zachten stoelgang onbruikbare stoffen uit maag en darmen. zjjn meestal de gevolgen van een slechte vertering, onvoldoende bloedvorming en een ziekeljjken toestand van de lever. Bjj gebrek aan eetlust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapeloozen nachten treedt een voortdurend ziekeljjke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzwakte levenskrachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertering, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloedvorming, brengt de geprik kelde zenuwen tot rust en schenkt den zieke nieuwen levenslust. TALRIJKE ATTESTEN EN DANKBETUIGINGEN BEWIJZEN DIT! KRUIDENWIJN is te verkrijgen in flesschen k FI. 1.50 en 2.in de Apotheken van: Haarlem, Beverwijk, Zaandam, Alkmaar, Purmerend, Edam, Monnikendam, Hoorn, Veenhuizen, Enkhuizen, Medemblik, Schagen, Den Helder, Koog op Tessel, Leiden, Alfen, Aarlanderveen, Bodegrave, Woerden, Gouda, Oudewater, Schoonhoven, Voorburg, Delft, Rotterdam, 's Gravenhage, Vianen, Utrecht, Hilversum, Bussum, Weesp, Muiden, Am sterdam enz., alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Noordholland en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzenden de voornaamste Apotheken 3 en meer flesschen Kruidenwijn tegen origineele prjjzen naar alle plaatsen van Nederland. Voor namaak wordt gewaarschuwd. Mijn Kruidenwijn is geen geheimmiddel, zijn bestanddeelen zijn: Malagawijn 450.0 Wijngeest 100.0 Glycerine 100.0, Roode wijn 240.0, Atlas besseüsap 150 0, Kersensap 320.0, Manna 30.0, venkel, ai ijs, alants- wortel, Amerik. krachtwortel, gentiaanwortel, kalmoesworttl 10.0. Deze bestanddeelen worden vermengd.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 3