Tweede Blad. TE HUUR. van WOENSDAG 26 Juli 1905. Nieuwsberichten. Under de rubriek „TE HUUR" worden voor onze abonne's g r at is gedurende een maand opgeno- men woningen, kamers enz., met vermelding van StandLokaliteit Huurprijs en wanneerte aanvaarden Opgaven, hieraan niet voldoende, kunnen niet geplaatst worden. Bakenessergracht. No. 75rood. Bovenhuis, 5.p. w., ter»t. No. 77. Bovenwoniog ƒ2p, w., terst. No. 77. Slaapkamertje k f 1.— p. w. Cronjéat raat. No. 87. Bovenvoorkam. met kast en stcokpl. f 1.— per week, terst Donkere Spaarne. No. 66. Hem. Kamers met pension, vanaf 35.per maand, terstmd. Duven voordestraat. No. 15. Gem. Kamer en suite, terst. Gierstraat. No. 61. Bovenhuis, 2 kam., keuken, ged. zolder. No. 69rood. Bovenhuis, 5.— p w, terst. Groote Houtstraat. No. 41. Modem groot Bovenhuis, geschikt voor kantoor. Terst.nd. No. 80. Gem. Kamers met alcoof, f 35. p. m. Nov. No- HO. 2 Gem. Kamers met aparte opgang, 35.— No. 153. Bovenhuis, 240.— p. j. terst. Groote Markt. No. 12. Twee Gem. Kan ers, op eersten stand, (zonder pension). Te aanvaarden 1 Apri), per maand 40.— Jansstraat. No. 1. Heerenhuis met grooten tuin, ƒ800.— per jaar, terstond. Jansweg. Bovenhuis, suite en 4 k keuk., zold. Aanv. Aug. Hnurpr. 350.p. j. No. 31. Gemeubileerde Zit- met twee Slaap kamers, voor 2 personen met pension. 60. p. m. Kinderhuisvest No. 41 rood. Vrij Bovenhuis, ƒ300.Mei. Kleine Houtstraat. No. 5rd. Gem. Kamer met alcoof en pension, ƒ30 per maand, terst. No. 22. Een Bovenvoorksmer 1.75 p. week- Koningstraat. No. 7. Winkelhuis, ƒ500 p. j., teritond. Korte Heerenstraat. No 22. Huis met tuin, 4.50 p. w., terst. Korte Lakenstraat. No. 8. Bovenhuis met waterleiding, 2 25 per week, terstond. Leidsche vaart. No. 136. Een Hnis, 550.—p. jaar, terstond Melkboerensteeg. bij de Amsterdameche Poort. No. 3. Groote Lord», 1.per wtek. Naasaustraat. No. 2. Klink Winkelhuis, 40.— p.m., met 'ruime plaats, terst. Klein Heiligland. No. 72. Kelder, f —.60 p. w., terstond. Oranjestraat No. 89 Bovenhuis, 3 kamers met keuken, en zolder. PftyTcl ftftti No. 26. Huis met tuin, f 400.— per jaar, terstond. Pioter Kiosstraat. No. 33. Gem. Kamers met pensi n, 80. en f 60.— p. m., terstond. Kaamvest. No. 47. Pension, van af 60.per maand. Rippordapark. No. 3. Huis met tuin, 240.half Juui. Soli agchelstraat. No. 9. Een net Winkelhuis, huurprijs ƒ500 per jaar. 1 Oot. Spaarnwouderstraat. No. 4. Kelder, —.75, terst. Sophiaplein No. 4. Benedenhuis met waterleid. en tuin, 175.— per jaar, terstond. Sophiastraat. No. 1. Huis met tuin, 175.- p. j-» terst. No. 18rood. Bovenhuis, terst., 210.— p.j Schermerstraat. No. 36r od. Gem. Zit-en Slaapkam., ƒ30.— per maan*1, met degel, pension, terit. Staten Bolwerk. Vo. 2a. Heerenhuis met tuin, 475.— per jaar. terstond. Vo. 6. Heerenhuis met serre en tuin, ƒ500.— per jaar, terstond. Vo. 6. Heereuhuis met 'ou terrein en tuin f 600.per jaar, terstond. Witte Heerensteeg. Vo. 35. Bovenslaapkamer, ƒ1.25 p. w terst. Vo. 39 Kamer, 1.25 p. w., terst. Z. B. Spaarne No. 2ia. Bovenhuis, f 300.p. j., terst. No. 76a. Botenhuis, ƒ225.p. j., terstond. Zijlstraat No. 86. Gemeub. Kamers, per maand 30. a 35.—, tegen 1 of 15 Juni. Zijlweg No. 75. Huis met voor-tuin, 5 k.,(2 ensuite) keuk., zold. met diemtb-idekam. Per jaar 250.(tot 1 Mei 1926) daarna 310. Aanvaarding 1 Aug. Bij J. BOEREE, Coornhertstraat. Huizen met Tuin en een Winkelhuis te koop. Te Huur Onder- en Bovenwoningen, Spaarn wouderstraat. Bij C. GROENEWEGEN, Lntigendij kat raat 18, bij de Coornhertstraat. Bouwgrond te koop, gelegen 1. In het Kleverpark. 2. In de Generaal Croniéitraat 3. In de Generaal de La Reijstraat. 4. Aan de Schalk Burgerkade. 5. Aan de Brouwerskade. 6. In het Kleverpark, Huiten met tuinen te huur, hevattende zes kamers met gas- en waterleiding, f 250 per jaar. Deze huizen tijn ook te koop, met zeer weinig kap.i'aal. Sir James Fergusson heeft te Lon den, als voorzitter van een bijeenkomst der Highways Protection League, een rede gehouden over de bescherming van het pubilek tegen de automobielen. Het valt niet te betwisten, betoogde Sir James, dat het gewetenloos gedrag van sommige eigenaren van automobie len een schande is, en dat hun vergrepen veel zwaarder moesten gestraft dan te genwoordig gebeurt. Het is zoover gekomen, dat men te genwoordig z-gt: een kind doodrijden beteekent slechts vier maanden gevange nis. De aloude regel, dat hjj, die op straat een geweer afschiet en iemand, zonder het te bedoelen, doodschiet, zich schuldig heeft gemaakt aan moord, die regel zou moeten worden toegepast op motorrijders die in hun roekeloos be- drjjt onschuldige menschen neerrijden. Als de zaken bljjven loopen zooals het nu gaat, dan zal het parlement genood zaakt zjjn drastiche maatregelen te ne men. De vergadering nam ten slotte een motie aan voorgesteld door parlements lid Brook Robinson, waarin de meening wordt uitgesproken, dat de thans gel dende Motor Car Act geheel onvoldoende is tot bescherming van het publiek, en dat het parlement terstond stappen moet nemen om het kwaad te verbeteren. De Motorrijtuigen van overtreders moes ten voor ten minste zes maanden wor den opgeborgen. Keizer Wilhelm, die in gewone ge vallen een zomerreisje naar Noorwegen maakt, heeft thans een bezoek aan den Zweedselien koning gebracht. Dit wordt door sommigen in verband gebracht met den gespannen toestand tusschen de Scandinavische rjjken, anderen zgn van meening dat de beide vorsten bij het bezoek de politiek hebben laten rusten. Zondagavond heeft Ie Moskou in het Volkspaleis een betooging tegen de re geering plaats gehad. Onder de voor stelling stond een ma» op en verweet het publiek, dat het ontspanning zocht, terwjjl in Mantsjoerije Russisch bloed vloeide. Alle aanwezigen vele duizen den stonden toen ook op en uitten luide hun afkeer van de regeering. De onmisbare Kozakken joegen de menschen uileen. De regeering maakt in de Regeerings- bode een bericht openbaar, luidende als volgt: Russische arbeiders aan de spoor weg werk plaatsen te Tiflis, ten getale van 1000 man, waren sedert het begin der onlusten in de stad het doel van stelmatige vervolgingen der raddraaiers. Den 14den werd een laffe aanslag op de arbeiders gepleegd, die zich verzetten en weerstand boden tegen de kuiperijen der revolutionairen. Acht uur 's ochtends werden 20 arbeiders ziek, die het eerst van voor hen bereide thee hadden ge bruikt en verschijnselen van vergiftiging vertoonden. Tien ervan stierven terstond, terwjjl van de anderen vijf nog ernstig en vijf minder zwaar ziek neerliggen. In den theeketel is arsenicum gevonden. Te Berlijn zal binnenkort een stem ming plaats hebben over nagenoeg al- gemeene winkelsluiting tusschen 's a- vonds 8 en 's morgens 7 uur, behalve op Zaterdag. Volgens de wet op de bedrijven kan bij politieverordening een dergelijke maatregel worden voorgeschre ven, wanneer een daartoe strekkend verzoek door der belanghebbenden wordt goedgekeurd. Zulk een verzoek is nu ingekomen, waarbij alleen een uitzondering wordt gemaakt voor den verkoop van levensmiddelen, sigaren, kaarsen, zeep en drogerijen en voor kappers en barbiers. Reeds ligt een lyst van al de onder het verbod vallende bedrijven ter inzage, om zoo noodig te worden aangevuld en verbeterd. Alleen degenen die ten slotte op de lijst genoemd zijn, mogen mede stemmen. Bij Reichenberg is een ernstig onge luk gebeurd door een benzine-ontplof- fing. In een kelder te Gablonz had een benzine ontploffing plaats, de vrouw des huizes, en een dienstmeid werden levens gevaarlijk gekwetst. En terwijl men bezig was met het blusschen van den brand, door de ontploffing veroorzaakt, ontplofte een nog grootere hoeveelheid benzine, waarbij acht en twintig brand weermannen zware, in sommige geval len doodelijke, kwetsuren bekwamen. De Chineesche handelaren te Singapo re zijn bijeengekomen, om middelen te beramen tot het toepassen van een boycot op alle goederen, meel, katoen, gecon serveerde levensmiddelen (vruchten) enz. van Amerika afkomstig. Deze beweging, die een navolging is van Shanghai en ook te Hongkjng wordt ter hand geno men, is bedoeld als represaille tegen het immigratieverbod van Chineezen in de Vereenigde Staten. De adel der Donsche kozakken heeft heeft in een buitengewonen bijeenkomst geprotesteerd tegen het gebruik dei- kozakken voor politiewerk, dat geheel en al in strijd is met hun historische tradities. De vergadering nam een mo tie aan, waarin de regeering wordt verzocht de kozakken niet meer te be lasten met een taak, die strijdig is met hun militaire waadigheid. Ten einde het gewicht van de muiterij aan boord van de Knjas Potem- kin zooveel mogelijk te verzwakken, had de Russische minister van marine gr last, dat de ZwarteZee vloot haar manoeuvres zou hervatten ter hoogte van kaap Ten- dra. Nu moet men echter een nieuwen nog ernstiger komplot ontdekt hebben onder de zeelieden en het personeel van de marinewerf te Sewastopol. De vloot zal thans worden op gelegd tot van 't vosrjaar en dan een grondigen scgoon- maak onder personeel der vloot plaats hebben. De Russische zaakgelastigde in Mon tenegro Solofjef is teruggeroepen omdat hij Rusland's rouw over de nederlaag van Rozjestwenky's vloot in de straat Tsoesjima niet heefr weten te doen eer biedigen. Er zjjn namelijk in het land der Zwarte bergen twee instructie ba taljons, die Rusland geheel betaald en deze hebben op bevel van prins Danilo deelgenomen aan de feestelijke inwijding van het gebouw der tabaksregie te Podgoritza op den dag, dat de neder laag der Russische Oostzee-vloot bekend werd. Het schijnt, dat Solofjef bij prins Danilo wel heeft geprotesteerd maar ver- Praktischer ware misschien geweest als Rusland's Tsaar den „eenigen vriend" zijns vaders voortaan de roebels voor de beide bataljons had onthouden in plaats van een diplomatieken vertegen woordiger terug te roepen die niet tegen een eigenzinnigen en weinig delicaten prins kon optornen. Koning Alphonsus zal hoogst waar schijnlijk 10 September van zijn zomer verblijf te San Sebastiaan naar Berlijn vertrekken om het voorgenomen bezoek aan den Duitschen Keizer te brengen. De reis naar Weenen zal vermoedelijk pas later, in November worden onder nomen. Volgens de A. Ct. hebben de chef van politie en de wachtmeester der mare chaussees te Winterswijk een bezoek gebracht aan den ondernemer der Winterswijksche verloting, om hem aan te zeggen dat hij, met het oog op de met 1 Juli in werking getreeden wet op de loterijen, de verdere uitgifte zijner loten moest staken. De reeds verkochte loten zijn daar door waardeloos geworden en de koopers zijn dientengevolge hun geld kwijt. Voor de ondernemers van dergelijke verlotingen is het thans een moeielijk geval, vooral indien ze de prijzen voor de verloting reeds hebben aangekocht. Toch dient het publiek er wel attent op gemaakt te worden om geen loten meer te koopen van verlotingen, die volgens de wel niet meer gehouden mo gen worden. In het Venloosch Nieuwsblad van 7 Juli j.l. vindt men de volgende, onder elkaar geplaatste advertenties: Heeren kiezers van den Gemeen teraad. De heeren kiezers, die het vorig jaar, bij de stemming van den heer H. van Kan tot lid van den gemeenteraad in mijn café gedronken hebben op den goeden uitslag, worden beleefd verzocht hunne vertering te komen voldoen en bjj de op handen zjjnde stemming vooral te denken aan veel beloven en weinig geven. Hoogachtend, J. VAN GROENENDAEL. Heeren Kiezers. Naar aanleiding der in omloop z(jti de lasterpraatjes, als zoude ik in café Groenendaal de vertering van eenige bij de vorige verkiezing nog moeten betalen deel ik hierbij mede, dat ik nimmer in café Groenendael ben ge weest, noch in genoemd café heb getracteerd of laten tracteeren, zoodat ik aan café Groenendael niets schuldig ben. Alvorens aan dergelgke lasterpraatjes geloof te hechten, gelieve men te in- formeeren bjj andere caféhouders. Hoogachtend H. VAN KAN.

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 5