Ms-Bibliotheekj ïnschrgviDgvan Lezers Hans-Academie. Voorloopig Bericht. Wed. VEEL ZOON, KUSOVDBBLANC Bébé-Artikelen. Spiritische Seances. Keukenmeid, Binnenmeid, Eet Wetboek voor Iedereen ADVEKTENTlEN.i TE HAARLEM. in het lokaal van 't NUT in de Zijlstraat, op Vrijdag 22 en 29 Sept. 1905, J. G. MARTIN k ZONEN, Teoneelzaal „DE KR00N" Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 20, 21 en 22 Sept. The great and original SVENGALI. Te Huur gevraagd, Het Wetboek voor Iedereen. een Ongem. Kamer, Grooto Houtstraat 102a LINGERIES. Uitzetten - Luiermanden- Voor Haarwerken is het beste adres A. OOIJBVAAR, HENRI DEKKING. VINCENT LOOSJES, VERZAMELING, (VP. M NAUTA, Vierde tot op 1 October 1904 bijgewerkte druk. VERZAMELING, IVP- (VI- NAUTA, Tweede tot op 1 November 1904 bijgewerkte druk. DE ERVEN LOOSJES, Ged. Oudegracht Tot sluiting van de zitting der Staten Generaal had Zaterdag een vereenigde vergadering plaats. De Heer Schimmelpennink van der Oije bekleedde den Voorzittersstoel. De Heer Rink, Minister van Binnen- landsche Zaken, herinnerde aan de werk zaamheden der kamers op wetgevend gebied gedurende de afgeloopen zitting en sloot namens H.M. de Koningin de vergadering met dank aan de leden. Men meldt uit Leiden: Vermoedelijk zal binnenkort een aan vang worden gemaakt met den aanleg van den Electrischen spoorweg die van Amsterdam door de Haarlemmermeer en door de Rijnstreek naar Leiden zal loopen. Wij vernemen toch dat vanwege de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij aan de oostelijke grens dezer gemeente terreinen voor dit doel zjjn aangekocht. Het comité tot voorbereiding eener vaktentoonstelling te Arnhem in 4906, heeft op advies van de Gnancieele com missie besloten, deze tentoonstelling niet te laten doorgaan, aangezien het waar borgfonds niet volteekend is. Van de duizend circulaires, die verzonden wer den, kwamen er slechts 65 terug tot een totaal bedrag van f4272 50, terwjjl men behalve de t 2000 subsidie der ge meente, een waarborgfonds meende noodig te hebben van f 4000. Na breedvoerige bespreking werd dit besluit genomen en het comité alzoo ontbonden, nadat eerst door den voor zitter met een hartelijk woord aan allen, die zich voor deze zaak geïnteresseerd hadden, dank gebracht was. De financieele verplichtingen, welke het comité op heden nog heeft te ver effenen, zal men trachten door vrijwillige bijdragen bijeen te brengen. Een weduwe, van een Hollansch on derdaan, woonde op Pruisisch grondge bied. Wat zjj had gedaan, is niet bekend maar zij en haar kinderen werden als „lastige Auslander" uit het Pruisisch grondgebied verwijderd. De weduwe vestigde zichinDinxperloo metterwoon. En haar oudste zoon, die tijdens hel leven van zjjn vader in Pruisen was geboren, maar die Hollan der gebleven was, meldde zich, toen het door de wet vereischt werd, in Nederland aan voor den militairen dienst. Hij lootte echter vrij en kon dus de kostwinner voor zijn moeder blij ven. Wie beschrjjft echter zijn verbazing toen hij een oproeping kreeg uit Pruisen, het land dat hem als „lastiger Auslan der" uitter poorte verwezen had, om daar zijn militairen dienstplicht te komen vervullen, op grond dat hjj in Pruisen geboren is, en daar gewaond heeft. De uitgewezen jonge man protesteer de; maar de Pruisische militaire auto riteiten staan op hun eisch. Zij willen hem thans weer in het land halen, om hem daar te doen dienen De toestand is eenigszins zonderling. De Pruisische regeering erkent, dat hjj vreemdeling is; want anders kon zij hem niet uitwijzen als „lastiger Aus- liinder" maar zjj wenscht hem, hoewel vreemdeling en uitgewezen, toch onder haar landskinderen op te nemen als soldaat. In deze verwarring zullen de diplo maten, wier hulp ingeroepen is, werk hebben den juisten uitweg te vinden. Betreffende het conflict in de bouw vakken te Amsterdam wordt medege deeld Maandagavond had er een buitenge wone algemeene vergadering plaats van de vereenigingen Amstels Bouwkring, de aannemers-societeit Amsterdam en de afdeeling Amsterdam van den Ne- derlandschen Aannemersbond ter bespre king van het conflict in de bouwvakken. De volgende motie werd aangenomen. De vergadering, gehoord de inlich tingen door de besturen gegeven, en na gehouden besprekingen over de tegenwoordige crisis in de bouwvakken; het nederleggen van den arbeid door de metselaars en de opperlieden op het werk van den heer Schut ten sterkste afkeurende; kennis genomen hebbende van de maatregelen in deze genomen en te nemen door de Algemeene Pa- troonsvereeniging tot vaststelling en handhaving van arbeidsvoorwaarden, besluit met alle haar ten dienste staande middelen de Algemeene Patroonsveree- niging te steunen en voor hare leden bindend te verklaren het besluit om tot uitsluiting van alle bjj hare leden in dienst zijnde metselaars en opper lieden over te gaan, wanneer niet vóór Maandag 25 September de staking op het werk van den heer Schut is op geheven en op alle werken zonder uitzondering de arbeid is hervat. Bjj Kon. Besl. van 44 dezer is be noemd tot gouverneur van Suriname de oud minister van koloniën A. W. F. Idenburg. Het Handelsblad zegt: De benoeming van den heer Idenburg zal algemeen worden toegejuicht. Hij zal nu uit eigen aanschouwing de kolonie leeren kennen, waarvan hem als minister het algemeen bestuur uit de verte reeds eenige jaren was opgedragen. De krachti ge pogingen, toen in overleg met den gouverneur in het werk gesteld om haar tot meerderen bloei en ontwikkeling te brengen, zullen stellig onder zijn recht- streaksch bestuur onverzwakt worden voortgezet. Botermarkt van 18 Sept. 1905. Boter. Aangev. 66 K.G. verk. 66 K.G. H. pr. 1.55, L. pr. ƒ1.50 p. K.G. Biggen. Aangev. 45 st. verk. 38 stuks. H. pr. 13.50, L. pr. /9 50 p. stuk. Schrammen. Aangev. 40 st. verk. 10 stuks. H. pr. 27.L. pr. 48.— p. stuk. HAARLEM 19 September 1905. In de afgeloopen week zjjn in het Douchebadhuis aan den Koudenhorn genomen 807 baden. In het 2e Douchebadhuis aan het Leidsche Plein zijn in de afgeloopen week 790 baden genomen. Markt van 18 Sept. 1905. Aardappelen. Aangev. 370 HL., verk. 370 HL. L. pr. ƒ1.70, H. pr. ƒ2.50. Appelen. Aangev. 260 HL., verk. 200 HL. L. pr. 5.H. pr. 10.— Peeren. Aangev. 190 HL., verk. 100 HL. L. pr. ƒ8. H. pr. 16. Bloemkool. Aangev. 5000 st., verk. 4000 st. L. pr. 3.— H. pr. ƒ11. Roodekool. Aangev. 3000 st., verk. 2000 st. L. pr. ƒ3.H. pr. ƒ7. Wittekool. Aangev. 300 st., verk. 300 st. L. pr. ƒ3.H. pr. ƒ8. Savooiekool. Aangev. 5000 st., verk. 5000 st. L. pr. ƒ2.H. pr. ƒ5. Snijboonen. Aangev. 67 mand., verk. 67 mand. L. pr. /I H. pr. f 3. Heereboonen. Aangev. 460 mand., verk. 160 mand. L. pr. f 0.60, H. pr. 4. Slade Aangev. 54 mand., verk. 54 mand., L. pr. ƒ0.60, H. pr. ƒ0.90 Wortelen. Aangev. 600 bos, verk. 600 bos. L. pr. 2, H. pr. 5 ct. ORGELBESPELING. in de Gr^ote- of St. Barokerk alhier, op Donderdag 21 Sept. 1905 des namiddags van i tot 2 uur door den Heer W.EZERMAN. PROGRAMMA. No. 1. Pieladiam en FagaJ. S. Bacb. 2. Grosser religiöser Marsch. F. Lux. 3. Sonate L. Neuhoff. a. Allegro. b. Andante. c. Allegro con brio. 4. OffertoireTh. Dubois. 5. AriaStradella. 'gav. van 7 tot O nar. Ieder ingezetene van Haarlem, boven 14 jaar, kan voor zich zeiven inschrijving aanvragen. Hoofden van Huisgezinnen, maar ook deze alleen tevens voor hunne huis- genoolen, op vertoon van den Ca talogus. De boeken worden kosteloos ter lezing verstrekt en moeten op Vrjjdag om de veertien dagen wor den verwisseld. Een ieder die nog boeken in zijn bezit heeftwordt aangemaanddie zoo spoedig mogelijk in te leveren. De aanschaffing van den nieuwen Catalogus st 10 cents is verplichtend. De inschrijving voor de TECHNISCHE BOEKERIJ zal op nader te bepalen dag en uur plaats vinden. Aanvang van den nieuwen Cnrsns begin October a s. Prospectus op aanvrage ver krijgbaar. Spreekuur dagelijks (behalve Zondags) van 25 en 7 —9. Leden der Nederl. Dans- Onderwijzers Vereeniging en der Imperial Society of Dance- Teachers. London. Schagclielstraat 31. Telefoon 800. Drie Buitengewone Sensationeele Schitterend programma. Aan de grens van het bovennatuurlijke. Het gesprek van den dag! NIEUW! Muziek, Zangen Mimiek ten dienste van de sensationeelste gedachten- overbrenging. Nieuw! Het gesprek van den dag Groot Lachsucces. Raadselachtige ontvluch ting uit een gesloten flesch. Men wordt verzocht een hangslot s. v. p. mede te brengen. Aanvang 8 uur. Frontloge en Stalles 2.— Frontstoel en Parterre 1.50; Zijloge ƒ1.2de Parterre 0.50.; Plaatsbespreking dagelijks van 1012 en van 1 4 uur Bureau- Smedestraat. met slaapk. of alcove. Brieven met prijsopgave Oranje straat 150. in elk genre, 91, Groote Houtstraat 91- Dames haarwassching met Machinale droging. Gevraagd met 1 November a.s., een ook tot het verrichten van huis |j werk en een van goede getuigen voorzien en niet beneden 20 jaar. Zich aan te melden vóór 25 dezer Kleine Houtweg 9. Zoo juist verscheen: Oorspronkelijke roman DOOR HENRI DEKKING. PRIJS: Ingenaaid f 3.25. Gebonden f 3.90. Uitgever, Haarlem. bevattende de Grondwet, het Burgerlijk Wetboek, de Kieswet, de Gemeentewet, de Wet op de Grondbelasting, de Wet op de Per- soneele Belasting, de Wet op de Vermogensbelasting, de Wet op de Bedrijfsbelasting, de Wet op het recht van Vereeniging en Verga dering, de Faillissementswet, de Wet op het recht van Successie, de Zegelwet, de Wet op de Fabrieks-en Handelsmerken, de Arbeids wet, de Wet op de Kamers van Arbeid, UITGEGEVEN ONDER TOEZICHT VAN Advokaat en Procureur te Utrecht. Prijs, Gebonden in linnen stempelband f 1.25 In dezen nieuwen druk zijn de sedert 1901 aangebrachte wijzi gingen in het Burgerlijk Wetboek, de Gemeentewet, de Wet op de Vermogensbelasting en de Arbeidswet opgenomen. (SUPPLEMENT). bevattende het Wetboek van Koophandel, de Wet op het Hooger Onderwijs, de Wet op het Middelbaar Onderwijs, de Wet op het Lager Onderwijs, de Hinderwet, de Veiligheidswet, de Stoomwet, de Gezondheidswet, de Woningwet, de Ongevallen wet, de Beroepswet, de Militiewet,, de Wet op de Burgerlijke Pensioenen, de Wet op de Militaire Pensioenen, de Krankzinnigenwet, de Coöperatiewet, de Jachtwet, de Drankwet, de Borgtochteuwet, de Leerplichtwet, de Landweerwet, UITGEGEVEN ONDER TOEZICHT VAN Advocaat en Procureur te Utrecht. Prijs, Gebonden in linnen stempelband f 1.25. In deze nieuwe uitgaaf zijn al de in bovenstaanden titel vette wetten voor de eerste maal opgenomen. Het feit, dat van deze Wetboeken binnen enkele jaren niet minder dan 25000 Ex. verkocht zijn, is wel een bewijs voor hunne praktische bruikbaarheid. De inhoud bestaat dan ook uit Wetten, die schier een elk telkens in het dagelijksch leven te pas komen, zoodat het bezit dezer verzamelingen voor een ieder het grootste gemak op levert. Daarbij is de druk zeer duidelijk en de prjjs zoo buitengewoon laag, dat deze voor niemand eenig beletsel tot aankoop kan zjjn. Voor het geval binnen een jaar na de uitgaat dezer Wetboeken wijzigingen in de wetten, in deze verzamelingen voorkomende, mochten gemaakt worden, zoo worden voor de koopers gratis afdrukken der gewijzigde wetten verkrijgbaar gesteld. Voorhanden in den Boekhandel van

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 3