HAARLEISCH Eerste Blad, PREDIKBEURTEN m. ISa 96. 144 144. van ZATERDAG 2 December 1905 TE HAARLEM Zondag 3 Dec. 1905. E R 0 N I E E. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES Gedempte Oudegracht 88. Zevenentwintigste Jaargang. TELEPHOONNTJMMEK Intercommunaal Telephoonnummer ABONNEMENTSPRIJS Per drl8 maanden ,25. franco p. post ,40. afzonderlijke nummers 3 centen per stnk Prjjg per Advertentie van 1—5 regels f 0.25, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. VERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advei ientiön worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan too mogelijk nog worden geplaatst. Eglise Wallonne. heures, Mr. M. Dupont. li Vs heures, Ecole du Dimanche. Répétition des cantiques de Noël. BUITENGEMEENTEN. Waar sieta under, vermeld wordt, wordt de Ned Hervormde Kerk bedoeld. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Collecte voor de kerk. Gereformeerde Kerk. (Ged Oudegracht.) Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. 's Avonds 5% ure, Ds. Mulder. Woensdag. 's Avonds 8 uro, Ds. Los, Pred. te Hilversum. Bidstond voor de Theol. School te Kampen. Eben-Haëzer Kerk. Klein Heiligland Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5Vs ure, Ds. Tibben. Christelijk Geref. Gemeente. Zuiderstraat Voorm. 10 ure, Ds. ran der Vegt. 's Avonds 5i/j ure, Ds. van der Vegt. Donderdag 's Avonds 7 Vs ure, Ds. van der Vegt. Euthersohe Kerk. Voorm. 10 uro, De. Fooiman, Nam. 1 ure, Zondagsschool in de Kerk. Kerk der Veroenigde Doopsgezinden Voorm. 10 ure, Ds. de Vries, 's Avonds 6 ure, De. Plantenga. Bemonstrantseh Geref. Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor. Kerk der Broedergemeente. Zaterdag. 's Avonds 8Vs ure, Ds. Schmidt, Bidstond. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Schar ten, Pred. der Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Stoofsteeg 6. Voorm. 10 ure, Evangelieprediking. 'sMidd 12 ure, Zondagsschool, 's Av. 6 ure, Openbare Samenkomst. Dinsdag. 's Avonds 8Vs ure, Bidstond. Woensdag. 's Av. 8 ure, Evang. Samenkomst. Z. D. Baptisten. Parklaan 17.) Sabbat (Vrijdag) 's avonds 8 ure, Bespreking van de Profetiën. Sabbat (Zaterd.) vm. 10 ure, Prediking. Sabbat (Zaterdag) Nam. 3 ure, Sabbat- school. Onderl. Bijbelbespreking. Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Luth. Genootschap voor In- en Uitwendige Zending. Zondagsschool ten 1 nre in de Open bare school C, Leidsche Vaart. Beverwijk. Voorm. 10 ure, Ds. Snethlage, Pred. te Heemskerk. kvanK. I uthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Loman. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10'/i ure, Ds. de Boer, Pred. te Alkmaar. Bloemendaal. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. 's Avonds 6 Va ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Niet ingekomen. Hillegom. Voorm. 10 nre, de Heer Bijphaagen, Godsdienstonderw. te Leiden. Nam. 2l/j ure, Ds. Meerburg. Doopsbediening. Houtrijk en Polanen Voorm. 10 ure, Ds. B. Baljon. Doopsbediening. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. Spaar nd am. Voorm. 10 ure, Ds. S. A. Baljon. Doopsbediening. Velsen. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. 's Avonds 6 i/s ure, Vs. de Sopper. Zandvoort. Voorm. 10 ure, de Heer Hoekendijk, van Heemstede. Na de vermelding van ingekomen stukken hield de RaadJ weer een lang durige zitting met gesloten deuren. Na de heropening het volgende: Vastgesteld werd een staat tot be schikking op den post onvoorziene uit gaven 1905. In behandeling komt het tarief van den onderstand der Huiszittende Armen voor 1906. De Heer Schram stelt voor den onder stand om den zeven dagen uit te reiken tot heden was het om de acht dagen, wat een vermeerdering van ruim 15 per cent beteekent. De begrooting wijst voor dezen post f 30437 aan, die dus aan merkelijk zal moeten verhoogd worden. De Heer Schram lichtte zijn am. toe. De Heer Kruseman verdedigt het voorstel. De Heer Modoo wjjst nog op een tegen strijdigheid in het voorstel van B. en W. Nog de Heer Schram. De Heer Sneltjes verzoekt nog een op heldering ten opzichte van de broodbe- deeling. Voorstel Schram wordt na steuning aangenomen. Ter vaststelling werd aangeboden een regeling der aanstelling en de bezoldi ging bedoelende de ambtenaren belast met beteekening enz. der plaatselijke belastingen. Het voorstel werd aangenomen. Aan het Bestuur der Afd. Haarlem van den Nederl. Behangers, Stoffeerders en Beddenmakersbond wordt voorgesteld een subsidie te verleenen van f 50. tot het houden van een vakcursus. Aangenomen. Voorgesteld wordt aan den Heer J. M. Wentink onder zekere voorwaarden afte- staan het gebruik van de groote Doelen zaal, éën avond per week, tot liet hou den van een cursus voor het examen tot verkorten dienstplicht, zoodanig dat op elke tien jongelieden drie kosteloos het onderwijs kunnen volgen. De Heer Schram wenscht percents gewijze bepaling van het getal kosteloos toegelatenen, maar voorstel B. en W. werd aangenomen. B. en W. stellen voor tot het wel slagen vaneen te houden tentoonstelling op het gebied der gemeenteadministratie een subsidie te verleenen van f 50. Aangenomen. Aan H. van Musscher, eervol ont slagen blaasbalgtreder van het orgel in de Groote Kerk, wordt tot 31 Augustus 1907 een wachtgeld toegekend van f 75.per jaar, en verder tot 31 Au gustus 1909 van f 50.'sjaars. Voorgesteld wordt de huur der op slagplaatsen voor schelpen aan de Leid sche Vaart te verhoogen tot 20 cents per M1. Eenige huurders van zulke gronden verzoeken de huurprijzen te houden op 10 ets per M1. De Heer van den Kamp wenscht te weten op welken grond de huren wor den bepaald, op grond van de waarde voor den huurder, of anderszins. De Heer de Breuk beantwoordt Het voorstel werd aangenomen. Vastgesteld wordt een verordening tot wjjziging der vacanties aan de Hoo- gere Burgerscholen, de Meisjesschool voor M. O. en de Burgeravondschool. Goedgekeurd. Het Parochiaal Kerkbestuur van den H. Antonius van Padua is voornemens een pastorie met bijgebouwen te bouwen aan de Nieuwe Groenmarkt en de Zoe- testraat. Het bouwen aan de Zoetestraat is door B. en W. geweigerd, om welke reden het Bestuur zich lot den Raad wendt om de vergunning te verkiijgen. B. en W. zetten in hun advies uit een dat zij in verband met verordening en raadsbesluit niet anders hebben kunnen handelen, doch doen opmerken dat het betreffende art. der verordening aan velen een zeer ongewenschten last oplegt, zij zouden echter betreuren, als steeds afwijking van den gestelden regel zou moeten volgen en zijn van meening dat het dan beter is de verordening spoedig te herzieD, opdat genoemd Kerkbestuur alsnog van den maatregel zou kunnen gebruikmaken. Een voorstel in deze wordt door B. en W. uitgelokt en adviseeren verder het geviaagde verlof tot hooger bouwen niet te vei lee- nen. De Heer Seignette bespreekt de zaak in verband met het artikel, terwijl het nieuwe gebouw lager zal zijn dao het oude. De Heer Modoo zegt, dat toestaan zou zijn meten met twee maten. Wenscht echter aanhouding tot de verandering der verordening heeft plaats gehad. De Heer van den Berg vindt het humaan in dit geval het verzoek toe te staan. De Heer de Breuk zegt, dat de ver ordening bij toestemming onderste boven raaktB. en W. zijn aan de verordening gebonden. De Heer schram vraagt of wijziging spoedig kan plaats hebben, wat de Voorzitter toezegt. Nog de Heeren Welsenaar en Rasch. De laatste zet de geschiedenis van het ontstaan van het artikel uiteen en wil toestaan. De Heer Bijvoet bespreekt de zaak nog. De bepaling heeft een goed doel, maar gaat te ver. De Heer van de Kamp stelt voor aanhouding en wijziging. Dat de wijziging te lang zou duren meent de Heer van den Berg. De Heer Seignette heeft nog het woord. De Heer Modoo vraagt of het gebouw niet achteruit te zetten is. Wenscht ook aanhouding. De Heer Loomeyer zet de zaak nog eens uiteen. De Heer Rinkema zegt, dat wijziging der verordening tot veel last zou aan leiding geven; afwijking is hier niet geheel gerechtvaardigd. Aanhouding komt in stemming en wordt verworpen. Voorstel B. en W. wordt evenzoo verworpen. Nu komt een voorstel om van den Heer Thijssen het verzoek van adres santen toetestaan. Dit wordt aangenomen.- De Maatschappij tot Exploitatie van Staalwatei bronnen verzoekt ontheffing van de verplichting om de badinrichting als zoodanig te exploiteeren, vermin dering van erfpachtssom en recognities. De Commissie van financiën oordeelt, dat de Maatschappij, zelfs als dit wordt toegestaan, niet haar geldelijke moeilijk heden zal te boven komen. B. en W. meenen dat het niet aan gaat deze zaak zonder nader onderzoek te laten verloren gaan. Integendeel, indien de indertijd gekoesterde hoop kon verwezenlijkt worden, zoude zulks voor Haarlem zooveel voordeel op leveren, dat het stellig op den weg der gemeente ligt, althans eene poging te wagen om tot de wetenschap te komen of slagen, desnoods met eenigen steun van gemeentewege, alsnog mogelijk is en zoo ja, door welke middelen. Voorgesteld wordt in te stellen eene Commissie, aan welke zal worden op gedragen te onderzoeken, in hoever genoemde maatschappij, ook in ver band met de plaatselijke omstandig heden, voor de toekomst kan worden geacht levensvatbaarheid te hebben. Te bepalen, dat de bedoelde Com missie zal bestaan uit vfjf door den Raad te benoemen leden, waar onder twee leden van den Raad en hiervoor 1000 toe te staan. De Heer van Ljjnden brengt in her innering, dat wat op de eene plaats gelukt, elders gelukt zooals de haven van Vlissingen bewijst, zal echter hei voorstel steunen. De Heer Leupen heeft het woord. De Heer Loomejjer zegt, dat ver- schillende omstandigheden hebben na gewerkt dat er geen badgasten te pjaarlem zjjn gekomen. Juicht de

Haarlemsch Advertentieblad | 1905 | | pagina 1