1 i Plaatselijke Berichten. Predikbeurten Het Meubelhuis" Vereen. „Santpoort's Bloei" Officiéél Gedeelte. Burgemeester Ramhonuet. f Begrafenis-Vereeniging „Santpoort-Station en Omstreken" tsgen den kosfenden prijs. lie requesten en verzoekschriften Hagelingerweg 92 Santpoort-Dorp S. J. OBBES ra Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 25 December 1930, No 11. Eere-VoorzitterMr. C. H. Guépin. Aangesloten bij de AlgemeeneNederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Geheel onverwacht is Dinsdag j 1. Burgemeester Rambonnet ons door de dood ontvallen. Wat dit verlies betekent, is thans nog slechts aan enkele bekend zeer spoedig zal dit echter aan allen bekend zijn, Een humaan mens met kennis van zaken, ruime blik en recht door zeezo heeft ons bestuur hem leren kennen en waarderen. Hij was in de beste zin van het woord: „Het hoofd van de Gemeente". Wij denken echter thans in de eerste plaats aan hen, die achter bleven, zij aan wien man en vader ontnomen werd dat troost en kracht hun gegeven mogen worden. In de enkele jaren dat Burgemeester Rambonnet zijn ambt hier heeft uitgeoefend, heeft hij vele- en goede vrienden gemaakt. Zijn werklust en helder inzicht zal in het regerend College node worden gemist, zijn vaste hand bij de raadsvergaderingen merkbaar worden ontbeerd. In de kracht van zijn leven ging hij van ons heen, terwijl nog zo veel onafgewerkt moest blijven rusten, Weggerukt werd hij, uit het werk dat hem lief was. „Santpoort's Bloei" gedenkt in eerbied deze nobele mens. De Vijfhonderd gepasseerd. Bij het secretariaat werd lieden het vijfhonderdste lid ingeschre ven. Dit is een mijlpaal in de geschiedenis van „Santpoort 's Bioei" te noemen. Alle reden tot vreugde, zelfs tot groote vreugde, meent het bestuur. Als verrassing voor het vijfhonderdste lid be sloot het bestuur deze baby onder de leden een jaar vrijstelling van contributie te geven. Laat ons eens even realiseren wat het zegen wil„De vijfhon derd" te zijn gepasseerd. Wij noemden de oprichtingsa vond met 48 leden een groot succes voor Santpoort. Wij schreven toen, Mei 1930. En thans binnen vijf jaar is het ledental tot vijfhonderd vermeer derd. Dit is niet „zo maar gegaan. Neen er is voor gewerkt, hard gewerkt. Sprongsgewijze werd het ledental opgevoerd, ondanks de heersende crisis. Wij danken dit groote succes niet in 't minst aan onze ledenwervings commis sie. Het moet evenwel worden gezegd, dat er zelfs nog nering doende zijn welke hun belang niet begrijpen. Zij vinden, het niet nodig lid te zijn van „Sant poort 's Bloei". Ieder zal toch moeten toegeven dat zij in de eerste plaats lid moesten zijn, mits zij hun belangen begrijpen. Laat ons evenwel hopen, dat binnen korte tijd alle winkeliers als lid van onze vereniging zul len zijn ingeschreven. Het bestuur is nu dankbaar, doch nog niet tevreden. Er zijn er nog zovelen te winnen. Helpt allen mee, het kan gemakke lijk, dus.... naar de Zes HON DERD. - De Brederoodscheweg. Zoals men ongetwijfeld in de dagbladen gelezen heeft, is het voorstel van B. en W. om de naam van de Brederoodscheweg te veranderen in Aarnout Bre- derodeweg, door de gemeente raad verworpen. Het is jammer en wij kunnen het onbegrijpelijk vinden, maar het feit ligt er nu eenmaal, en de „Brederoodsche" weg behoudt zijn uitzonderlijke, taalkundig volkomen foutieve naam. Nu is dit nog niet het ergste, hoewel het voor de gemeente Velsen een pracht gelegenheid was geweest van deze buitenissi ge straatnaam af te komen, maarzou de verwarring op geheven zijn, nu Bloemendaal zijn Brederodeweg veranderd heeft in Brederodelaan Wij kunnen het slechts hopen Aan Burgemeester en Wethouders onze oprechte dank voor hun goede wil in deze zaak, waardoor zij getoond hebben zoveel moge lijk met de wensen en verlangens van de ingezetenen rekening te willen houden.- De Westlaan Was het niet dat de ingetreden vorst de werkzaamheden tot herstel van de Westlaan tot stilstand had genoopt, dan was bij het ter perse gaan van dit blad het gehele werk reeds ge reed geweest. Afdoende heeft het gemeente bestuur het herstellen van deze weg ter hand genomen. Het wegdek is eerst verwijderd, nieu we riolering werd aangebracht, een trottoir werd gelegd en thans is het wachten op het einde van de ingetreden vorst, om de weg- bedekking aan te brengen. Wij kunnen de aanwonenden en zij die steeds gebruik van deze weg moeten maken, geluk wensen met deze verbetering, Onze dank aan de autoriteiten en aan de dienst van Publ. Werken voor de vlugge en afdoende verbete ring. De Ijsbaan. Eindelijk zou het er toch van komen. 29 Januari 's morgens om 10 uur kregen wij een telefoontje, dat de ijsbaan geopend zou wor den. Daar het onmogelijk was dit bericht nog in de pers te te publiceren, werden onmiddel lijk stiooibiljetten gedrukt en reeds om 11 uur kon tot bezor ging bij onze leden worden overgegaan. Maarde mens wikt, doch de zon beschikt. De baan, die 's morgens uit stekend berijdbaar was, zodat onze leden, die het eerst de kennisgeving ontvingen reeds, konden profiteren, werd bij het stijgen van de zon hoe langer hoe zachter, totdat zij eindelijk om algehele vernieling te voor komen, gesloten moest worden. 's Avonds was echter alles weer in orde, doch in verband met een gerezen belastingkwestie was het toen den Heer Hoen derdos niet mogelijk gratis toe gang te verlenen. De meesten hadden er echter de toegangsprijs voor over om toch nog de ijzers onder te kun nen binden, zodat het op de goed verlichte baan gezellig druk was. De exploitant wil echter de leden, die nog niet van zijn vriendelijk aanbod gebruik heb ben kunnen maken, hetzij door het sluiten van de baan op de middaguren, hetzij door dat zij de kennisgeving te laat ontvin gen, op een nader te bepalen dag, 's ochtends en 's middags gratis toegang verlenen. Daar echter de onmogelijkheid gebleken is al onze leden bin nen een zeer kort tijdsbestek te bereiken zal deze dag per RAAM BILJET bij de winkeliers bekend worden gemaakt. ONZE „BONTE AVOND". Leden, het woord is aan U De medewerking, waarop wij van de zijde onzer leden in ver band met het organiseeren van een tweeden „Bonte Avond" ge rekend hadden, is niet zoo groot geweest, als we verwacht hadden. Unze enquête heeft dan ook niet tot resultaat gehad, dat het bestuur nu reeds defenitief tot het organiseeren van een twee den avond durfde overgaan, hoewel je toch haast zou meenen, dat ook een tweeden avond de zaal geheel bezet zou moeten zijn, immers onze vereeniging teit ruim 500 leden en „Zonier- lust" kan slechts 230 personen bevatten. Ons bestuur wilde echter geen enkel risico loopen en daarom werd besloten slechts één „Bonte Avond" te geven, en wel op 23 Februari a.s., tenzijDoch hierover straks. Degenen, die hun strookjes ingevuld hebben ingezonden en niet speciaal vermeld hebben, dat zij alleen 25 Februari een „Bonte Avond" konden bijwonen staan nu genoteerd voor23Febr. Zij krijgen eerstdaags hun plaats bewijzen thuisbezorgd. Voor dezeu avond zijn nog een 60-tal plaatsen over. Deze komen nu in den „vrijen handel", d. w.z. een ieder kan ze koopen, wat niet onbillijk is, daar onze leden den voorkeur hebben gehad. Wie nu het eerst komt, die het eerst maalt. Van Dinsdag 5 Februari af zijn ze te bekomen bij de firma Cornegge, Ter- rasweg 31 en den heer L. H. Rings, Bloemend.straatweg 84, Santpoort-Station. Wanneer deze 60 plaatsen verkocht zijn, is de zaal van „Zomerlust" voor 23 Februari uitverkocht, Zij, die, zij 't dan ook door eigen schuld teleurgesteld moeten worden, kunnen zich dan tot en met 16 Februari aan bovengenoemde adressen opgeven voor een mo gelijk nog te organiseeren twee den avond op Maandag 25Febr. Bij opgave stort men den entree prijs en krijgt daarvoor een bewijs. Zoo deze tweede avond niet doorgaat, krijgt men tegen overgave van dit bewijs zijn geld weer terug. Leden, het woord is thans aan U! Nog is het tijd te verze keren van een plaatsje op onzen „Bonte Avond". Nogmaals wordt ge in de gelegenheid gesteld het bekende humoristen-paar Gebr. de Vos uit Haarlem, onze zan geres Mej. L. Hertier, onze fluitiste Mej. G. Frankfort, den band van den heer Krab, een bekend accordeonnist enz. te beluisteren. Maar nu niet langer gedraald Als één man (en één vrouw) naar Terras weg 31 of Bloemendaalschestraatweg 84. De Propaganda-commissie. Opgericht 6 Februari 1934. Kantoor Hagelingerweg 92, Santpoort-Dorp Tel. Santpoort-Dorp 23013 Tel. Santpoort-Station 22408 Uitvoerder: JAC. UITENDAAL Begrafenissen voor Leden J. Heeremans, voorz. M. J. Post, secretaris EERSTE KLASSE ASSURANTIËN A EERSTE KLASSE VERZEKERINGEN worden voor U verzorgd door M. J. POST, Gep. Rijks-Ambt. OPRUIMING VAN EEN GROOTE PARTIJ TAPIS-BELGE KARPETTEN Coupons Vloerzeil, Tafelkleeden, Stoelen, Tafels enz. Gedurende 14 dagen zijn alle artikelen bijzonder laag geprijsd. Ziet de etalages HAGELINGERWEG 75 Vc Turnvereniging „Santpoort", laarvergadering. Op de Dinsdag j.l. gehouden jaarvergadering werden als bestuurslid herkozen de Heren G. Hop, A. O. Halfi', A. Taber- nal en Mevrouw M. v. d. Eyk- hof, terwijl in de vacature Mej. L. Harder werd gekozen Mevr. A. Arpad—Ohm. Aan den Heer J. A. v. d. Eykhof werd het insigne als Ere-Lid uitgereikt. Achtereenvolgens werd beslo ten op 17 December (de oprich tingsdatum) het 10-Jarig bestaan te herdenken met het geven van een Jubileum-feestavond voor Leden, donateurs en geno digden. Voorts een K.N.G.V. Marsch van 30 K.M. door het mooiste gedeelte der omgeving, een openlucht-Demonstratie waaraan verbonden een Estafetteloop door Santpoort. Het zomeruitstapje voor Leden zal dit jaar gehouden worden naar Giethoorn. In beginsel werd besloten deel te nemen aan het 26ste Bonds- feest in 1936 te Amsterdam. De Winter-Uitvoering welke aanvankelijk was bepaald op 13 Februari, is door onvoorziene omstandigheden uitgesteld tot 26 Februari. Aan mgj. W. Lande weert werd het vaardigheidsdiploma K.T.K. uitgereikt. De jaarlijkse feestavond voor leden en donateurs zal op Dins dag 5 Maart 1935 worden ge houden. R K. S. V. „Santpoort" Programma Zondag a.s. 2,30 uur Wilhelmus I—Santpoort II te Voorburg Santpoort VConcordia IV V.V.F. ISantpoort VI Na de prestatie van vorige week, heeft het 1ste een vrije Zondag. Het 2e gaat naar Voor burg, vertrek 12,30 uur. 3 en 4 zijn vrij, terwijl het 5de thuis speelt. De toegang tot het ter rein is deze keer vrij, wat zul len we nu een volk krijgen. Het 6de gaat naar de Kleverlaan, natte voeten halen, als het ter rein niet afgekeurd wordt. E.H.S. jun.Brederode jun. Zaterdag 2 uur Kinheim adsp.Brederode adsp. De wedstrijd van het 1ste elf tal dat op eigen terrein tegen. R.C.H. moest spelen is uitgesteld. R. C. Brederode Programma voor a. s. Zondag 10 uur Droste IIBrederode II Kennemers IXBrederode III Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 3 Febr. v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Berght van Eystnga. „Meer dan koningen en profeten" (Luk. 11 31-32) o— Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 3 Febr. v.m. 10 uur H. Heeresma, Amsterdam 's avonds 5 uur Ds. A. A. Wildschut, Ijmuiden-Oost Donderdag 7 Febr. n,m. 8 uur H. Heeresma, Amsterdam Openbaring 11:1 v.v, o— Geref. Kerk H.V., Zondag 3 Febr. ysTTl> 10 uw Geen opgaaf ontvangen G~- Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan, Zondag 3 Febr. v.m. 9.45 iuur - Ds. W. Breukelaar n.m. 5,30 uur dezelfde Collecte voor het Rentefonds Woningbureau „Kweekduin". Waar in den tegenwoordfgen tijd bij het zoeken van een wo ning, door belanghebbenden veelal gebruik wordt gemaakt van de tnsschenkomst van een Woningbureau, is het alleszins begrijpelijk, dat in een omgeving,- waar veel nieuwe woningeuz worden gebouwd, de vestiging van een woningbureau niet 0p zich laat wachten. Zoo heeft zich thans aan de Wüstelaan 4, Santpoort-Station een bijkantoor gevestigd van het Woningbureau „Kweekduin", waarvan het hoofdkantoor is gevestigd Julianalaan 46, Over- veen. Met welke zaken het bureau zich verder belast vindt men in de advertentie vermeld.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2