Vergadering voor Belanghebbenden. Propaganda- Avond Groenfenplanten Predikbeurten Vereen. „Santpoort's Bloei" der Ned. Meisjes Clubs A. Tabernal Zn. - Santpoort Hagelingerweg 28 INGEZONDEN. Officiéél Gedeelte. De nieuwe regeling voor de uitwonende verpleegsters van het Prov. Ziekenhuis. DINSDAG 12 MAART 1935, des avonds te half 9 in de zaal van het BADHUIS gelegen aan de Wüstelaan. Het Bestuur verwacht U allen. KOMT ALLEN Woensdag 13 Maart.te half 8 in het gymnastieklokaal der Chr. School aan de Fr. Netscher- laan, om eens nader kennis te maken met het Drie- hoekwerk. TOEGANG VRIJ. Heden in voorraad Vroege Bloemkoolplanten 10 st. 15 ct., 100 st. f 1,25 Kropslaplanten 10 stuks 15 ct., 100 stuks f 1,25 Zwijndrechtsche Uienplanten per bosje 15 cent Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 25 December 1930, No 11. Eere-VoorzitterMr. C. H. Guépin. Aangesloten bij de Algemeene Nederl. Vereeniging voor V reemdelingenverkeer Zo de nieuwe regeling inderdaad in werking zal treden en bierdoor geen verpleegsters meer buiten de inrichting mogen wonen, zal dit voor zeer velen van onze medebewoners finan ciële schade betekenen. Zowel zij die kamers verburen, als de neringdoenden zullen door de te nemen maatregelen ernstig worden getroffen. „Santpoort's Bloei" zal baar beste krachten geven, om deze slag zo mogelijk af te wenden. Teneinde de maatregelen welke biervoor genomen moeten worden, gezamelijk te kunnen bespreken, worden ALLE BE LANGHEBBENDEN ter vergadering opgeroepen. Deze vergadering zal worden gehouden op De „Bonte Avond". Onze „Bonte Avond" behoort alweer tot liet verleden. Slechts weinig leden zullen vermoeden welk een moeizaam, tijdrovend werk aan een dergelijke avond vooraf gaat. Vooreerst de keuze der artis- ten dit is in de regel voor onze Propaganda-Commissie de groot ste moeilijkheid, daar bierbij moet afgegaan worden op infor maties en aanbevelingen, die worden ingewonnen bij degenen voor wie zij reeds eerder zijn opgetredendan de samenstel ling van bet programma, de keuze van de zaal, plaatsenver- koop, plaatsbespreking, enz. enz. En ten slotte de avond zelf, die bet bestuur onder hoogspanning doet werken om alles vlot te doen verlopen en bet succes te verzekeren. Dat onze „Bonte Avond" ge slaagd is, daarvan zijn wij over tuigd, gezien de enthousiaste tevredenheidsbetuigingen, die wij gedurende de avond en na afloop mochten ontvangen. Er was door de Propaganda- Commissie dan ook gestreefd naar zoveel mogelijke afwisseling in het programma, zodat er „voor elck wat wils" bij was Klassieke zang en muziek wisselden af met moderne composities, terwijl daartussen gevlochten was bet optreden van twee humoristen en een accordion-virtuoos. De uitvoerenden kunnen op een succesvolle avond terug zien. Zowel de zangeressen LiesHertler en Alletta van Beem, als de fluitiste G. Frankfort en na de pauze de jonge violist J. Halsema hebben de aanwezigen met hun spel en zang geboeid. Vooral Portrait van C. Chami- nade voor sopraan, obligaat fluit en piano, Walzer-Rondo van Wilh. Popp voor obligaat-fluit en piano, Air van Job Seb.Bach voor viool en piano en hetduet uit de opera Mad. Butterfly van G. Puccini voor 2 sopranen vielen bijzonder in de smaak van het publiek. De fraaie en bescheiden be geleiding van Hanna de Boek verdient een bijzondere vermel ding. Door velen der aanwezigen wordt het bijzonder in het bestuur op prijs gesteld, dat het zoveel mogelijk aan de kunstprestaties van onze dorpsgenoten bekend heid wil geven. Het valt daarom dan ook te betreuren, dat de zalen te Santpoort, de een meer, de ander minder, aan bet euvel van een slechte accoustiek labo reren, zodat van de concerteren den bijzondere inspanning wordt vereist om bet door iiuu geboue- ne tot zijn recht te doen komen. Een buitengewoon aardig mo ment was ook de onthulling van onze verenigingsvlagna een woord van inleiding door den Voorzitter werd deze vlag, gedra gen door drie dames, ten tonele gevoerd, spoutaal toegejuigd door alle aanwezigen. Mevrouw Martens, die geheel belangeloos de vlag vervaardigd heeft, werd met bloemen gehul digd, waarna een verloting werd geiiouden ten bate van de vlag- gemast, die een overweldigend succes bad. Dankbaar memoreert het Be stuur de buitengewone medewer king, die het van de zijde van vele leden mocht ondervinden. Van de hier gevestigde bak kers: Böhm,Bruinooge,Castelein, Dille wijn en Westerhoven ont vingen wij een taart voor de verlotingde Heer Stuurman heeft voor ons de schijnwerpers in de zaal aangebracht, terwijl hij ons tevens behulpzaam is geweest met bet aanbrengen der versiering, waardoor de zaal een feestelijk, intiemgezellig aanzien had gekregen verder de Heer Biersteker die een versiering op het toneel heeft aange bracht de Heer van Berkel, die met zijn electr. Gramofoonin- stallatie voor de entre act muziek zorggedragen beeft en l.n.l. de Heer Lühlfs, die ons verraste met enige komische tekeningen en een zeer fraai toneelfront. Ook aan deze medewerkenden is voor een zeer groot gedeelte het slagen van de avond te danken. Het bal was buitengewoon geanimeerd zodat bij de sluiting om 3 uur 's nachts het nog zeer druk in Zomerlust was. Met deze „Bonte Avond,, is bet Winterseizoen 1934-35 afge sloten en wordt het Zomersei zoen op 6 Mei a.s. (de datum van oprichting onzer vereniging) geopend met de grote jaarver gadering. De zaal was nu tot in de ui terste hoeken gevuld, wanneer 6 Mei a.s. de zaal voor de helft bezet is, dan zijn wij dubbel en dwars tevreden. De Burgemeester Enschedélaan. In verband met de slechte toestand, waarin de Burg. En schedélaan verkeert en de drukke passage aldaar vooral op de Zondagen door Kerkgangers, hebben wij aan B. W. verbe tering van deze weg gevraagd. In hun antwoordschrijven de len B. W. ons mede, dat ook zij de noodzakelijkheid van deze Onze Verenigingsvlag De vlag is gereed en werd op onze „Bonte Avond" onthuld. Naar wij konden constateren viel zowel het ontwerp als de uitvoering zeer in de smaak van onze leden. De vlaggemast hebben wij van de bezoekers van de „Bonte Avond" ten geschenke gekregen waarvoor wij hun bier nogmaals van harte dankzeggen. Deze mast, die reeds in bet plantsoen aan de Broekbergen- laan-Rijksweg staat opgericht, wordt nu met bekwame spoed geschilderd en verder afgewerkt, opdat onze mooie vlag spoedig aan baar bestemming zal kun nen beantwoorden. Moge zij steeds als teken van blijdschap in top wapperen over een welvarend, gelukkig en mooi Santpoort. wegverbetering inzien en dat bij het einde van deze begroting zal getracht worden uit de over schotten biervoor geiden dispo nibel te stellen. Afdeeling Santpoort De nieuwe Kleuterschool. Van het bestuur der Vereni ging „Volksonderwijs" mochten wij de vriendelijke uitnodiging ontvangen de nieuwe kleuter school aan de Wüstelaan te bezichtigen. Welk een ideale inrichting! Vooreerst de plek waar deze school is gebouwd, midden in de natuur, zodat de kleuters spelenderwijs onderricht worden in de natuurlijke historie. De inrichting van het gebouw is in één woord af, tot in de kleinste onderdelen is voor alles zorggedragen, De ruime, op bet zuiden liggende klaslokalen, de speelzaal met de mooie gebrand schilderde ramen, de closets en het waslokaal, alles, alles is tot in de puntjes verzorgd. Onze indruk was dan ook, dat Santpoort zich geluk kan wen sen met dit kostbaar geschenk, dat met het badhuis tot in lengte van jaren een monumentale herinnering zal blijven aan de grote weldoenster wijlen Mevrouw Wüste. De school beschikt over 2 klas lokalen, plaats biedende aan ruim 80 kinderen. Het is dan ook te betreuren, dat wegens het stopzetten der gemeentelijke subsidie „Volksonderwijs"slechts 1 lokaal in gebruik kan nemen. Wij hopen van harte, dat de financiële bijdragen zo ruim toevloeien, dat bet de exploite rende vereniging in staat stelt ook het twede lokaal spoedig in gebruik te nemen. Buiten verantwoording van den uitgever. Uit de praktijk. Naar aanleiding van bet arti keltje van den beer Visser onder bovengenoemd hoofd in „Huis aan Huis" d.d. 23 Febr. 1935, bet volgende Ik maak geen reclame voor één of ander artikel of één of ander vak. Ik constateer fouten en geef een weg aan om die fouten te verbeteren. Theorie moge mooi zijn, maar daar beeft een leek niets aan. Daarom blijf ik bij de practijk. De Heer Visser zegt dan: het sneuvelen van bet groot aantal lampen in Santpoort en omgeving wordt veroorzaakt door een te hooge spanning van bet iicbtnet. U hebt gelijk, maar de theorie die dan volgt klopt niet geheel met de practijk. Want zouden wij van onze defecten lampen het aantal branduren veruubbelen dan kwamen we menigmaal nog niet eens aan den garantietijd van 1000 brand uren. Dus die 5 pCt. overbelas ting, die de brandtijd met de helft verkort, klopt niet. Bestaat die overbelasting dan niet? Jawel, dat teveel bestaat er. Wat er tegen te doen Ja, dat is een moeilijke kwestie. Koopt lampen van het voltage, hetwelk het net geeft. Dus in dit geval tenminste 230 Volt. Maar in vele gevallen zal uw leverancier deze lampen niet kunnen leveren aangezien deze lampen niet in voorraad aan de fabriek worden gehouden en eerst moeten worden gemaakt. Koopt daarom alleen lampen, bij Uw plaatsgenooten, zoodat bij door zijn grootere omzet, ook grootere voorraad kan opdoen. Het is voor 100 pCt. Uw voor deel. Nu nog een wenk. Heeft Uw leverancier geen lampen van 230 volt, koopt dan de oude Arga of Argenta lamp. Waarom? Omdat de practijk zegt dat ze sterker zijn dan de Bi Arlita lampen. Ten slotte wil ik even opmer ken, dat ik niet over etaluqe reflectoren gesproken lieb doch over de' kleine spiegelreflectoren welke over de schoorsteen ol bals van de lamp worden geschoven. Een volgende maal over een ander practisch onderwerp. Een deskundige De R.K. school te Santpoort Overdracht van grond ten behoeve van den bouw. Op 21 Januai j. 1. werd door den gemeenteraad van Velsen besloten aan het R.K. Kerkbe stuur van de Parochie van Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand te Santpoort de verlang de medewerking te verleenen om te komen tot Stichting van een bijzondere school voor ge woon lager onderwijs aldaar. Het Kerkbestuur heeft thans verzocht, hem, overeenkomstig bet bepaalde bij artikel 80, 3de lid, der Lager Onderwijswet'20, te verschaffen en in eigendom over te dragen, den voor de stichting dier school benoodigden grond en wel bet gedeelte, ter groote van ongeveer 2365 vierk. M., liggende op den hoek van de Wulverderlaan en Terrasweg. Verder heeft bet Kerkbestuur verzocht, hem te verkoopen een tusscben bet bovenbedoelde en het terrein der R.K. Kerk lig gend perceel bouwterrein aan de Wulverderlaan, uitmakende een gedeelte, ter grootte van onge veer 731 M2, tegen den prijs van f 5.50 per M2 voor een aan den weg liggend gedeelte, ter diepte van 30 M. en ter opper vlakte van ongeveer 510 M2, en van f 3 per M2 voor een daar achter gelegen gedeelte, ter op pervlakte van ongeveer 221 M2. B. en W. stellen den Raad voor deze verzoeken in te willi gen. Speeltuin „Spaarnberg". Naar wij vernemen zal de Speeltuin „Spaarnberg" voor de leden a.s. Woensdagmiddag 12 Maart om 2 uur geopend worden. De spelleidsters, de dames K. v. d. Bijl en F. Blok hebben zich wederom belangloos beschik baar gesteld, betgeen voor de moeders en de Speeltuin-com missie een groote geruststelling is. Zij die zich wenschen op te geven als lid betalen per gezin f 0,25 per maand, (8 maanden lidmaatschap verplichtend). Donatie's en lidmaatschap worden gaarne aangenomen bij den Speeltuin-opzichter, de beer G. Rapis, Burg. Enscliedelaan 8 en aan het Badhuis. Tooneel-Jubileum. Einde M rart hoopt onze plaatsgenoot de beer Jan van Dommelen zijn 40-jarige Tooneel- en Film-loopbaan te herdenken. Nadere bijzonderheden, zooals samenstelling feestcomité, enz., zullen nader worden bekend gemaakt. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 10 Maart v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Lijdens Blijdschap" Doopsbediening -o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 10 Maart v.m. 10 uur Ds. L. W. Erdman, IJmuiden 's avonds 5 uur H. Heeresma, Amsterdam Donderdag 14 Maart n.m. 8 uur Jaarvergadering o Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Gebouw „Bethel". Zondag 10 Maart v.m. 10 uur Ds. Hinlopen o— Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 10 Maart v.m. 9.45 uur Ds. W. Breukelaar n.m. 5,30 uur dezelfde Collecte voor de hulpbe hoevende kerken in de Classis, Woensdag 13 Maart n.m. 7.30 uur Biduur voor 't g«was

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2