Uit de Gemeenteraad. Opwekkingsamenkomst WIJ APARTS Groentenplanten KASTPAPIER Boekhandel CORNEGGE Terrasweg 31 - Telefoon 22951 verband J. Groen Zonen A. Tabernal Zn. - Santpoort Hagelingerweg 28 Begrafenis-Vereeniging „Santpoort-Station en Omstreken" tegen den kostenden prijs. Pleisters Gaas Jodium Brandsmeersel Formamin! Zwachtel Vaseline, etc. A. van Meurs maken iets van uw tuintje Kweekerij Kruidbergerweg 42 - Heden in voorraad Vroege Bloemkoolplanten 10 st. 15 ct., 100 st. f 1,25 Kropslaplanten 10 stuks 7 ct., 100 stuks f 0,50 Zwijndrechtsche Uienplanten per bosje 15 cent Aardbeienplanten per stuk 1 cent 100 stuks 80 cent Zoo juist ontvangen DE NIEUWSTE DESSINS IN ROLLEN VAN 10 Meter 15 cent Opgericht 6 Februari 1934. Kantoor Hagelingerweg 92, Santpoort-Dorp Tel. Santpoort-Dorp 23013 Tel. Santpoort-Station 22408 Uitvoerder: JAC. UITENDAAL Begrafenissen voor Leden J. Heeremans, voorz. M. J. Post, secretaris De laatst gehouden Gemeen- teraadsvergauering stond ouder ieiuing van ioco-üurgeineester J. C.Dunnebier. Wegens ziekte waren afwezig de Ueeren v.d.Veer en Mr.v.ü. Fiier. Na de opening dankt de voor zitter namens net gemeentebe stuur voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van Burg. Ramoennet, in den vorm van talrijke haudteekeningen op de rouwregisters en veel corres pondentie. Achtereenvolgens werden hier na goedgekeurd voorsteilen be treffende de winkelsluitingsver ordening en vergoeding voor de leden van de commissie van schattingen advies. Een gevraag de macntiging tot uitoetaliug van de suosidie van f 12U0, voor de Burgerwacht ontmoette tegenkanting van de S.D.fractie en oen heer van Woensel (Comm), Eenige straatnamen, waaron der er een aan de nagedacntenis van Burgemeester Kambonnet gewijd is, werden vastgesteld. Een voorstel om bij een inko men hooger dan f 1U00 een bijdrage in kosten van de ont- smettmgsdienst te heffen werd aangenomen nadat wethouder Nijssen de heer Visser e.a. ver zekerd nad, dat de verordening soepel zou worden toegepast, met de stemmen van S.D. en Comm. tegen. Vergoedingen aan Bij z.Lagere Scholen over 1932 en voorschot ten voor 1935 werden door den raadzonder discussie bekrachtigd, evenals een voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met het U.K. Meisjesgymnasium te Haarlem inzake toelating van leerlingen uit onze gemeente. Een verzoek van het bestuur der P. Vermeulenschool over aan schaffing van schoolborden werd ingetrokken. Goedgekeurd werden vervol gens voorstellen tot verkoop van grond te IJmuiden-Oost en Sant poort resp. aan H. M. v. d. Pie terman te I.Jmuiden en J. Hart man te Bloemendaal alsmede van een groot perceel bij de Wijnoldy Daniëlslaan aan H. J. Kaspers te Santpoort. De aanvrage van B. Boerigter te Haarlem werd aangehouden. Een voorstel tot overdracht van grond voor den bouw van een nieuwe R. K. School te Santpoort werd aangenomen aangehouden werd echter het voorstel betreffende verkoop van een aangrenzend perceel grond aan het R.K. Kerkbestuur te Santpoort. Een voorstel betreffende her ziening van het uitbreidingsplan werd aangenomen. Aan de vereeniging Volksom derwijs te Santpoort werd in exploitatie gegeven de nieuwe kleuterschool aan de Wüstelaan met inventaris en leermiddelen. Met de autobus-exploitatie-mij. „Stormvogels" werd een overeen komst aangegaan betreffende het vervoer van schoolkinderen. Een voorstel tot huurverlaging van eenige gemeentewoningen werd goedgekeurd. Hierna kwam in behandeling de interpellatie Visser van den volgenden inhoud „Wat zijn de motieven welke B. en W. hebben geleid den Directeur van de Instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon, op grond van zijn instructie, te verbieden, uitvoering te geven aan een besluit van de besturen dezer instellingen tot het ver strekken van een koleutoesiag aan de door haar gesteunden Ter verduidelijking hiervan werd door B. en W. de over deze kwestie met den directeur van M. H. gevoerde correspon dentie overgelegd, waaraan toe gevoegd het volgend commen taar „Wij willen hieraan nog toe voegen, dat wij ons afvragen hoe het mogelijk is, dat, vrijwel aan het einde van het winterseizoen, op een moment, waarop niet gesproken kan worden van groote koude, de instellingen van maat schappelijk hulpbetoon, zonder eenige beoordeeling van de al of niet noodzakelijkheid voor elk der ondersteunden, een algemee- nen brandstoffentoeslag willen uitkeeren. „Daargelaten de wettelijke on- toelaatbaarheid daarvan, komt bij ons de vraag naar voren of de besturen niet weten, dat zij niet bevoegd zijn uitgaven te doen voor doeleinden, waarvoor op de begrootiiigen geen gelden beschikbaar zijn gesteld." Na eenige discussie, waarin wethouder Bosman o.a. betoogde, dat het hier niet ging over het bedrag maar over het re kening houden met de om standigheden van ieder geval afzonderlijk, wat het vaststellen van^een bepaald bedrag uitsluit, verklaarde de heer Visser zich bevredigd. Door het raadslid Luikmau was de volgende interpellatie ingediend le. Is het B. en W. bekend dat door de gemeentepolitie de toe gang tot, en het verblijf op de voor het openbaar verkeer be stemde weg, de Voorplaats te Santpoort is verboden aan de bij de staking bij de firma Pruis en Duiker betrokken arbeiders 2e. Zoo ja, om welke reden en op grond waarvan is tot deze maatregel overgegaan 3e. Is in de verkoopsvoorwaar- den, welke gelden voor de aan de Voorplaats te Santpoort ge legen, aan de firma Pruis en Duiker verkochte gronden, een voorwaarde opgenomen dat ten minste een in die voorwaarde gesteld percentage arbeiders uit de gemeente Velsen moet worden tewerk gesteld op de bouwwer ken, welke op dit bouwterrein tot stand komen 4e. „Zoo ja, willen B. en W. dan bevorderen dat aan deze voor waarde de hand wordt gehou den Deze vragen waren door B. en W. als volgt beantwoord 1. Dit is ons bekend. 2. Het betreft hier een politie- aangelegenheid, waaromtrent wij geen zeggenschap hebben en geen inlichtingen kunnen ver strekken. 3. De gronden zijn verkocht aan den heer P.P.Pruijs of zijn nader te noemen meester of lastgever. Overigens kan de vraag bevestigend worden beantwoord. 4. Van deze voorwaarde wordt niet afgeweken. Wethouder Bosman voegde hieraan nog toe, dat B. en W. hier moeilijk iets kunnen doen daar ze geen partij mag kiezen in deze kwestie. De heer Vermeulen zegt dat de handelwijze van de werkge vers niet zijn sympathie kan wegdragen, maar de raad moet deze kwestie objectief bezien. Zoo spoedig het conflict is bijgelegd zal de voorwaarde echter weer van kracht moeten worden. De heer Maas zegt dat dit theoretisch nu allemaal wel juist mag zijn, doch als men de zaak nader beschouwt treden er nog wel andere vragen naar voren. Een feit is, dat reeds acht dagen voor het uitbreken der staking een groot aantal Velsenaren ontslagen is. Reeds toen was de verhouding van het percentage dus niet in orde. Spr. verzoekt B. en W. hiernaar een onderzoek in stellen. Wethouder Bosman zegt dit toe. Hij wijst er echter op dat de heer Pruis uitdrukkelijk ver klaard heeft, arbeiders uit Vel sen te willen aannemen. Waarom dezen niet willen, ligt niet ter beoordeeling aan B. en W. De heer Luikman stelt hierna een motie voor om B. en W uit te noodige aan deze voorwaarde de hand te houden. De lieeren ten Broeke en Vermeulen manen tot voorzich tigheid aan en willen aan den Rijksbemiddelaar om advies vra gen, dan is men altijd veilig. Na breedvoerige discussies wordt in dien zin besloten. De heer Luikman trekt dan zijn motie in. Na een korte rondvraag werd de vergadering gesloten. kan ieder oogenblik te pas komen. Zorg daarom, dat gij verbandgaas, watten en boorwater in huis hebt. Zie Uw verbandtrommel eens na. Hebt U wel voldoend» Vul het ontbrekende nog van daag aan bij De Santpoortsche Drogisterij gedip. Drogiste Telefoon 22847 Voor zwakke zenuwen is Sanatogen het versterkend voedsel Bridgeclub „Santpoort". Op een door de Beverwijksche Bridgeclub georganiseerde Open Drive behaalde de leden van bovengenoemde club, de heeren G. H. Wigman en Ant v.Hooff de 1ste prijs O.-W. en Mej. J. van Midden en de heer J. B. Nieuwenhuis de 2de prijs N.-Z. Turnvereeniging „Santpoort". Na een tijd van inspanning gedurende het winterseizoen, volgt op DINSDAG 26 MAART a s. een avond van ontspanning, n.l. de Jaarlijksche Feestavond, welke uitsluitend toegankelijk zal zijn voor leden, donateurs en genoo- digden en zal plaats vinden in de Concertzaal van Hotel „de Weijman". Wat dien avond geboden zal worden, mogen wij niet verklap pen. Wel kunnen wij mededeelen dat de verzorging van deze avond in uitstekende handen is. Eene commissie, bestaande uit de heeren J. A. v. d. Eijkhof, M. Arpad, A. Tabernal en de dames Mevrouw Martens, W. Landeweert en G. Grapendaal, tot verlevendiging van het geestelijk leven, te houden op MAANDAG 18 MAART, DES AVONDS 8 UUR, inde groote zaal van gebouw der Vereen. „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Santpoort. Spreker: de Heer J. SEVENSMA, Evangelist te Amsterdam Toegang Vrij. S.v.p, Bijbeltje en Zangbundel joh. de Heer meenemen Kom zelf en breng anderen mee. De voorloopige Commissie is reeds geruimen tijd bezig een programma uit te werken, het welk alle voorgaande feestavonden verre zal overtreffen. Het is dus raadzaam dat allen, welke voor eene uitnoodiging in aanmerking komen, deze avond thans reeds reserveeren. Aan opgewekte muziek en een dansje ter afwis seling zal het niet ontbreken. Personeel Prov. Ziekenhuis. Dato 21 Februari zond de Commissie van bestuur van het Frov. Ziekenhuis nabij Santpoort aan het uitwonenu vrouwelijk personeel der inrichting de vol gende mededeeiing „In verband met de op 1 Maart in werking tredende nieuwe salarisregeling, waarbij afzonderlijke functies van inwonend en uitwonend verplegenden worden ingesteld, deelen wij U mede, dat de aan U tot wederopzegging verleende vergunning tot uitwoning hierbij wordt ingetrokken. „Onze commissie zal nog nader vaststellen met ingang van wel ken datum U wederom inwonend zult moeten zijn," Deze mededeeling bracht na tuurlijk onder het uitwonend personeel van het Prov. Zie kenhuis de noodige beroering. Maar ook zij die rechtstreeks be lang hebben bij deuitwoning pensionhouders, neringdoenden ontvingen deze mededeeling met weinig instemming. Het was om deze laatste groe pen, dat het bestuur van de vereeniging „Sautpoort's Bloei" Dinsdagavond in de zaal van het badhuis een bijeenkomst had uitgeschreven, teneinde den toestand eens onder de oogen te zien, Onder de niet al te talrijke aanwezigen bevond zieh te Vel- sensche Wethouder van Finan ciën, de heer J.P.Nijssen. Op verzoek van den voorzitter van „Santpoort's Bloei" deelde de heer Sombroek een en ander mede, over de voorgeschiedenis. In een uitvoerig betoog legde deze er den nadruk op, dat de oorzaak van den maatregel is, dat de algemeene kostprijs van verpleging om laag moet. Tal van gemeenten toch vinden deze kosten in dat Prov. Ziekenhuizen te hoog en prefereeren in dat verband de gezinsverpleging. Een der middelen om den ver- plegingsprijs omlaag te brengen ziet men in het inwonend maken van het uitwonend personeel. Deze categorie verdient f 150 per jaar meer dan het inwonend personeel, waarbij dan nog komt, dat de provincie als het ware als pensionhoudster gaat optre den en daarvan de voordeelen trekt. Wat het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort aangaat, het betreft hier een 120-tal uitwo nende zusters. Natuurlijk zullen zij maar niet een twee drie inwonend worden, want voor allen is bij lange na geen plaats. Dat vordert den bouw van een nieuw zusterhuis. Natuurlijk zullen de organisa ties alles in het werk stellen om het onheil al wenden Velen die een eigen huishouding hebben op gezet, soms zelfs een eigen huisheb- bengekocht,zullen ernstig worden gedupeerd. Maar het voornaam ste is wel dat men nimmer meer den gestichtssfeer kan ontvluch ten, terwijl dit voor een goede uitoefening van de taak der verpleegsters toch zoo noodigis. De heer van Beem en de heer Hertier wezen op de schade, welke pensionhouders, nering doenden, verhuurders van hui zen enz. zouden lijden. De heer Nijssen zeide niet te kunnen begrijpen dat de groe pen van belanghebbenden niet sterker vertegenwoordigd waren. Aannemende dat er rond 100 verpleegsters uitwonend zijn, die gemiddeld f 12 per week hier ter plaatse verteren, beteekende dit een bedrag van ruim f60.000 per jaar, dat in een betrekkelijk klein deel van de gemeente min der in circulatie komt. Tenslotte gaf spr. als zijn persoonlijke meening te kennen dat het gemeentebestuur even tueel gaarne bereid zou zijn zijn medewerking te verleenen. Besloten werd, dat „Santpoort's Bioei" zich met een adres tot Gedeputeerde Staten zal wenden^ „DE DAHLIA"

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2