Voor de schoonmaak. RUSTIEKWERK A. Tabernal Zn. li R IF Plaatselijke Berichten. Schakeltjes Wringers met garantie ^0 Beg rafen is-Vereen iging „Santpoort-Station en Omstreken" tegen den kostenden prijs. KEUKENTRAPPEN A. TABERNAL Zn. Bank I 10,00 Armstoel f 7,50 Tafel f 4,50 per stel f 20,00 A. Tabernal Zn. _1 BRUINE CARBOLINEUM A. Tabernal Zoon Ondertrouwd JAN NOL JO SMIT Net meisje Te Koop aang. Te koop Te Huur Te Koop Orgelles gevraagd - Muziekles Te Koop Net kosthuis aangeb. Hulp voor de afwasch. Te Huur R. K. Dagmeisje nette ongeh. Werkster Opgericht 6 Februari 1934. Kantoor Hagelingerweg 92, Santpoort-Dorp Tel. Santpoort-Dorp 23013 Tel. Santpoort-Station 22408 Uitvoerder: JAC. UITENDAAL Begrafenissen voor Leden J. H e e r e in a u s, voorz. M. J. Pos t, secretaris monumenten aan den berm van den spoorweg te Driehuis was geweigerd afwijzend te beschik ken. Deze zaak werd aangehou den Het voorstel van B. en W. tot aankoop van de woning de Ruyterstraat No. '120 te iJmui- den tegen de getaxeerde waarde van f 1800,werd goedgekeurd. B. en W. stelden hierna voor hen te machtigen, tot liet doen verbeteren van het riool in den Wij kerstraat weg en daarvoor crediet te verleenen van f 11 500. Aldus werd besloten. De heer Sluiters brengt naar voren de wensclielijkheid van het aanbrengen van een riolee- ring te Santpoort. Ook deze zaak is in behandeling, zegt de voorzitter. 4 tree 5 tree 6 tree f 0,92 f 1.14 f 1.35 8 tree 9 tree f 1,84 f 2,06 STOFFERS vanaf 20 cent BEZEMS vanaf 30 cent Hagelingerweg 28 - Santpoort Aangenomen werden de voor stellen inzake vaststelling en afrekening van de vergoeding voor de Da Costaschooi en de P. W. A. Gort v. d. Lindenschool, tot aanwijzing van Mevr. M. E. Thiel-Schinitz als verloskundige in IJinuiden en tot verlening van de aanstelling tot tijdelijk leeraar aan de Gem. Visscherij- school van JF. Vrouwes. Alleen de heer Vermeulen verklaart zich tegen deze benoeming. De heer van Woensel stelde namens de communistische partij voor, om de maatregelen, waar door demonstraties verboden en de colportage bemoeilijkt worden op te heffen; zoo ook het ver bod aan zaalhouders, om hein vergaderlokalen aan bepaalde groepen te verhuren. Naar aan leiding van dit voorstel zeide de heer Visser, dat deze maatrege len ressorteeren, onder de bur gemeester. De raad kan er niets aan doen. Overigens constateer de spreker dat de politie partij dig optreedt. Wanneer een biljet van de S. D. A. P. of Comm. Partij wordt aangeplakt wordt onmiddelijk aan de eigenaren der percelen gevraagd, of de biljetten weggehaald moeten worden. Zooiets word echter niet gedaan wanneer het een N.S.B.-biljet betreft! De voorzitter ontkende dit. De politie kan niet overal bij zijn, en het is dus mogelijk dat som mige gevallen onopgemerkt blij ven. Intusschen begreep spreker niet waarom steeds bij tegenstan ders geplakt wordt. Waarom niet bij de eigen leden? Wat het andere aangaat dat behoort bij de burgemeester. Spr., als loco-burgemeester, is niet voornemens, om hierin tus- Hagelingerweg 28 Santpoort schentijds verandering te bren gen. Het voorstel van Woensel werd niet ondersteund. Naar aanleiding van het ver zoek van P. Blokker te IJmuiden per Liter 12 cent of merk „KRIMPEN" 18 cent KOOLTEER per Liter 14 cent GROENE CARBOLINEUM 60 en 70 cent per Ko. Hagelingerweg 28, Santpoort om verlaging van de belasting op het maken van muziek in zijn café, waaromtrent B. en W. afwijzend adviseeren, bepleitte de heer Enzerink een onderzoek naar de bedrijfsresultaten der caféhouders, die inderdaad bui tengewoon slecht zijn. De uitslag zal een verlaging ongetwijfeld wettigen. Wethouder Nijssen antwoord de dat de vermakelijkheidsbe lasting ook de bioscopen, etc. aangaat. Men moet dus onder scheid maken. Intusschen was spr. bereid een onderzoek te laten instellen. De voorzitter merkte op dat ook de uitkomsten van andere bedrijven dikwijls slecht zijn. Moeten nu ook de inkomsten belasting en de personeele be lasting verlaagd worden Dat is onmogeijk. Het advies werd hierna goedgekeurd. In een vorige vergadering waren door den heer Vermeu len eenige vragen gesteld inzake benoeming van gemeente per soneel. Naar aanleiding van het antwoord van B. en W. betoog de de heer Vermeulen, dat bij het publiek het vermoeden is gerezen, dat bij enkele benoe mingen bevoorrechting heeft plaats gehad, in verband met verwantschap of bekendheid met wethouders. Spr. drong er op aan, bij voordrachten van hoofden van dienst toe te zien, welke motie ven tot de aanbeveling geleid hebben. In het algemeen ver zocht spr. het college er rekening Standard 12 duims f 7. Monarch 12 duims f 7.40 Empire 14 duims f 9,05 Wringerbak f 2,35 Verder tegen concurerende prijzen Gegalv. Emmers, Tijlen, Wasketels, enz. Hagelingerweg 28 Santpoort mee te houden, dat zelfs de schijn van bevoorrechting ver meden wordt. Wethouder Nijssen ontkend met klem dat verwantschap aanleiding heeft gegeven tot het in dienst houden van twee losse plantsoenabreiders. Aan stelling zoowel als het in dienst houden geschiedde op uitdruk kelijk verlangen van den opzich ter van Velserbeek, die deze menscheu met het oog op hun geschiktheid niet kan missen. Wethouder Bosman merkte op dat benoeming een moeilijke zaak is. Men krijgt altijd aan merkingen. Wordt No. 1 van de voordracht benoemd dan is het bevoorrechtingof er wordt vriend schap of verwantschap bij ge haald; benoemt men No. 2 of 3, dan krijgt men aanmerkingen, omdat het niet de meest geschik- ten zijn. Dat was al zoo toen de heer Vermeulen wethouder was en het zal wel altijd zoo blij ven. De voorzitter ten slotte zeide niet geweien te hebben of er verwanten van wethouders be noemd zijn. Het kon hem ook niet schelen. Bij benoeming wordt uitsluitend en alleen op geschikt heid gelet. Andere overwegingen gelden niet. De toezegging door den heer Vermeulen gevraagd kon spr. niet geven. De heer van Woensel vroeg waarom het noodig was dat vier ongehuwde steuntrekkers werden aangezegd, dat ze naar een ander kosthuis moesten daar anders hun steunuitkeering zou worden verlaagd. Spr. heeft van den wethouder vernomen, dat dit geschiedde volgens e9n circulaire van den minister. De heer Bos man zegt, dat deze vier men scheu een kamer hadden gehuurd en volgens den minister moet in een dergelijk geval gesteund worden als gold het een gezin. Hoe staat het met het vent- verbod en het vergunningsstel sel?" vroeg de heer Homburg. „Willen B. en W. rekening hou den met de wenschen der orga nisaties De voorzitter antwoord de hierop, dat de organisaties gehoord waren. De Heer Visser bracht nog eens de geweigerde tentoonstel ling van de Vredesgroep ter sprake. „Welke redenen hebben de loco-burgemeester tot dit verbod geleid?" aldus spr. De voorzitter antwoordde dat hij de motieven niet kon mededeelen. Hierna ging de raad nogmaals in besloten zitting. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 21 April v.m. 10 uur Eerste Paaschdag Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Herleving" (Hos. 6 1-2) Medewerking van het Zangkoor Extra collecte voor „Tot Steun" 2de Paaschdag Geen dienst. o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 21 April v.m. 10 uur Eerste Paaschdag Ds. D. Kuilman, Leiden o Geref. Kerk H.V., Wiistelaan. Gebouw „Bethel". Zondag 21 April v.m. 10 uur Eerste Paaschdag den heer K. v. d. Berg 's avonds 5 uur Dezelfde. Tweede Paaschdag Geen dienst Een zangkoortje verleent bij de diensten medewerking. o Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 21 April v.m. 9.45 uur Eerste Paaschdag Ds. W. Breukeiaar n.m. 5,30 uur Dezelfde. Tweede Paaschdag v.m. 9,45 uur Ds. N. A. Waaning van Zandvoort en Huwelijksvoltrekking 2 Mei a.s, Toekomstig adres Duinvlietstraat 56, Velsen-Noord, PRIMA van fa. MAAS, Haarlem Grondverf 1 K.G. 45 ct halve K.G. 25 ct Glansverf 1 K.G. 65 ct halve K.G. 35 ct REO WASBEITS vanaf 20 cent per busje OUD-HOLLA NDSCHE WITKALK p. pak 16 ct Koudwaterverf, 21 kleuren per pondspak vanaf 26 cent Gebruik ook de SHELL-VLCER- GLANS, reinigt Uw vloer en maakt ze glallzend zonder dat voetafdrukken achterblijven RIEHU1ZER ROG1STERIJ D RIEHUIS P. C. Hooftlaan 1 - Tel. 4568 Wandelsport T.V.S. Zondag 14 April nam T.V.S. deel aan de Bloembollenmarsch van „Jan Passtoors" te Haarlem, met een groep van 16 personen. Het resultaat van deze eerste marsch vau T.V.S. was in één woord geweldig. Niet alleen werd de afstand van 30 K.M. binnen de vastgestelde tijd zonder uit vallers afgelegd, doch zelfs had T.V.S. de eer, als eerste ver- eeniging de finish te bereiken. Voorwaar een prachtige pres tatie van dit groepje wandelaars dat nog zoo betrekkelijk kort in training is. Een extra woord van lof komt zeker wel toe aan de drie jong ste meisjes van dit groepje. Ze hebben zich kranig geweerd, en door hun prestatie eens extra aangetoond, wat op wan delgebied met ernstige training te bereiken valt. Hel is te hopen dat nog zeer velen T.V.S.ers zich voor het wandelen zullen opgeven en dat vele niet T.V. S.ers zieli nu zullen opgeven ais lid van T.V.S, dat door haar wandelen de naam van ons dorp ook buiten de gemeente zoo gunstig kekend zal maken. Maandag, tweede Paaschdag wordt 'n gezellige wandeling ge houden, naar Wijk aan Zee. Vertrek half tien vanaf hoek 1 loofdstraat-Hagelingerweg. Van 1 tot 2 uur wordt koffie gedron ken in liet Café „de Zwaan" van den lieer Bol te Wijk aan Zee. Hier kunnen ons treffen de T.V.S.ers die liever niet loo- pen, doch fietsen. Dit wordt geen marsch, doch een wande ling. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Brood mee. Zorgt voor goed weer en voor een even gezellige stemming als altijd. De wandelgroep wandelt in wandelcostuum. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende Missie-Naaikrans St. Anna". Aan allen Reeds velen zijn op de hoogte met onze Jaarlijksche Missie tentoonstelling, die ook dit jaar weer gehouden zal worden in de R.K. Parochiezaal, Santpoort tot hulp en steun onzer Missio narissen van het H. Hart te Driehuis. Maar tot nu toe, zijn er nog steeds te weinig, die bekend zijn met ons mooie Missiewerk. Meer liefde en ijver moet er zijn om de Missionnarissen en hun zwartjes te helpen. Komt allen een der Paasch- dagen tusschen 12 en 6 uur eens kijken naar dat vele werk wat enkele dames in een jaar hebben gepresteerd. Jurkjes en pakjes voor onzen zwartkopjes, en verder veel kerkgoed, waar onder mooi Borduur- en Hand werk. Houdt U daarom allen op een der Paaschdagen een half uurtje vrij. Entree vrij. ft. K. S. V. „Santpoort" Programma 2e Paaschdag Competitie 12,30 uur Santpoort VLisse V Santpoort VIVan Nispen II Nederlaagwedstrijden 2,30 uur Santpoort II en IIIB.V.V. I Santpoort IVB.V.V. II Voor de Comp. spelen dus 5 en 6 thuis, het 6e speelt haar laatste comp.-wedstrijd en wacht dan af, of zij eventueel nog kampioen worden, als zij ten minste ook haar laatste wedstr. wint. Eenige jaren achtereen zijn wij de gast geweest bij B. V, V. in Blaricum- ('t Gooi). Thans komt deze vereeniging met twee elftallen een tour maken door Kennemerland, waaraan zij twee wedstrijden wilden verbinden. Haar eerste en tweede elftal speelt resp. in de le en 3e klas R.K.U.V.B. Door tegenover hun eerste een combinatie van ons 2e en 3e te stellen kan dit een mooie wedstrijd worden, terwijl ons 4e haar handen vol zal heb ben aan hun 2e. Al met al 4 pittige wedstrijden. De aandacht onzer leden wordt hierbij nog gevestigd op de a.s. Woensdag te houden Club avond in 't Huis te Velsen" Het trainingsvraagstuk vraagt uw aller aandacht, dus verwach ten wij U allen. 1 tot 6 regels 25 cent bij vooruitbetaling (Geen zakenadvertenties) gevraagd, 16 jaar, te Santpoort- Station, van ,8,3012,30 of tot 2 uur. Netjes werken, Loon f 2,50 per week. Br. letter R, Bur. v. d blad. Ijskast a n. 106 - 84 cM. inw." geheel met glas bekleed, zeer gesch. voor winkel f 20, Hoofdstraat 35. een uitdraaihaard v. e. a. b., moet weg wegens gevorderd seizoen. Smederij M. Molenaar H.weg 46. 1 of 2 kamers met vrije keuken en W. C. in vrijstaand landhuis omtrek Santpoort-St. Br. letter B bur. v. d. blad Noten wortelhout bur. veel berg ruimte, wegens plaatsgebrek, 19 laden. Adres Hagelingerweg 146 brieven letter O. bureau van dit blad. grondig onderr. aangeb. door leeraar in Harm.- en orgelspel Willem P. v. d. Vliet, Kerk- weg 134, Santpoort-dorp. 3 gegalv. gegolfde ijz. platen, boonenstokken, kouden bak, kip pengaas en gratis weghalen van brandhout. Kruidbergerweg 37. desgew. met vrije zitkamer, brieven letter G bur. v.d. blad. Gevraagd voor beide Paasch dagen Theetuin 't Hoekje, Brederood- scheweg 33. beneden woning f 4,50 p. week aan Hoofdstr. Dagel. te bezicht. Hoofdstraat 226, Santpoort. Gevraagd leeftijd 16 a 17 jaar, loon f 3,50 p.w. Rijksstraatweg 340 tegeno. R.K. Kerk oud-Schoten. Gevraagd liefst Vrijdagmorgen, eventueel Zaterdagmorgen. Br. letter X bureau van dit blad.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2