Plaatselijke Berichten. RUSTIEKWERK Predikbeurten AARDBEIEN- PLANTEN Fa.Gebr.terWoort Veren. „Santpoorfs Bloei" 10 voor f 0,15 100 voor f 1,25 A. Tabernal Zn. VERZEKERINGSKLOKJE Een stuk in Uw Huishouden Geboorte-, Rouw- en Visitekaarten Drukkerij CORNEGGE Terrasweg 31 Officiéél Gedeelte. Bank f 10,00 Armstoel f 7,50 Tafel f 4,50 per stel f 20,00 A„ Tabernal Zn. AMSTERDAM, toont U op aanvragegaarne haan ad 3Va. ets per dag Santpoort Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 23 December 1930, No 11. Ere-VoorzitterMr. G. H. Guépin. Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor V reemdelingenverkeer clL)elkom in felsen 1 Enige dagen terug stond het volgende bericht in verschillende bladen: „Met ingang van 1 Mei 1935, werd tot burgemeester van Velsen benoemd, Mr. Kwint, burgemeester van Zuilen". Dit simpele bericht is evenwel voor ons van groot belang. Wat het zeggen wil in deze tijd tot burgemeester van Velsen te worden benoemd, is lang niet aan allen bekend. De nieuw benoem de burgemeester wacht hier een zware taak. Het is dan ook voor alle gemeentenaren een verblijdend verschijnsel, dat een man met capiciteiten als Mr. Kwint, zich geven wil, deze taak op zich te nemen. Bij het aanvaarden van zijn functie roepen wij hem een hartelijk welkom toe. Wij spreken de wens uit, dat het hem gegeven moge zijn vele jaren onze mooie gemeente te besturen en Velsen terug te brengen in de rij van gemeenten waar handel en industrie bloeit. Opwekkings samenkomst. Het Comité tot opbouw en verdieping van het geestelijk leven, hoopt op 27 April a.s. haar tweede openbare bijeen komst te houden in het lokaal van het Badhuis, Wiistelaan. Als.spreker hoopt dien avond te komen den heer Makkelie, verbonden aan de Zeemanszen ding te Amsterdam. De heer Makkelie is voor Santpoort geen onbekende en wij twijfelen dan ook niet of de zaal zal dien avond gevuld zijn. Even als de vorige keer, zal ook nu een strijkje uit Haarlem haar medewerking verleenen. R. C. Brederode Na een gelijk spel tegen Schoten 3 speelt het 1ste elftal a.s. Zondag om 10 uur op het terrein van Schoten den tweeden promotiewedstrijd tegen Spaarn- dam 2. Verder vindt om 10 uur op het terrein van Brederode de promotiewedstrijd Spaarnestad 2- Schoten 3 plaats. Wandelsport T V. S. Zondag 28 dezer neemt T.V.S. deel aan de K.N.G.V.-marsch te Purmerend. De deelnemende dames en lieeren vertrekken per autobus vanaf de verzamel plaats, hoek Hoofdstraat-Hage- lingerweg, om precies half negen. Weest tijdig aanwezig. Denkt om het voorgeschreven wandel tenue. Buskosten, heen en terug f 0,85 per persoon. Degenen, voor wie dit te veel is, melden dit vóór Zondag, Hoofdstraat 19. Vereeniging „Volksonderwijs". Het bestuur van Volksonder wijs" verzoekt ons mede te dee- len dat in verband met de ver jaardag van Prinses Juliana de Paaschvacantie der Kleuter school tot en met 30 April a.s. duurt. Santpoort's Gem. Dubbel Kwartet. Bovengenoemd Kwartet geeft in samenwerking met hetDubb. Mannenkwartet „Harmonie" uit Haarlem op Zondag 5 Mei a.s. een Vocaal-Concert in Hotel „de Weyman", alhier. Verdere medewerking wordt welwillend verleend doorIJ- muider Knapenkoor (onderafd. van het IJmuider Mannenkoor) en Mevr. v. Pel-Donselaar, So praan, terwijl Mej. N. Arisvoor de piano-begeleiding zal zorg dragen. Het geheel staat onder leiding van den Dirigent Henk Arisz. Kwartetzang en zang van een Knapenkoor komt te Santpoort niet veelvuldig voor en verwacht men dan ook een flink bezette zaal en heeft men daarom de kaartverkoop nu reeds geregeld. Deze zijn verkrijgbaar f 0,25 plus bel. bij het secretariaat, Hagelingerweg 190 H te Sant poort en verder 's avonds aan de zaal. Na afloop een dansje voor de liefhebbers(sters). Hagelingerweg 28 Santpoort Uit den Vrouwen Vredebond. (Aid. Bloemendaal-Santpoort). Dinsdag 30 April a.s. zal de Heer v. Warmelo (oud-militair) spreken over het onderwerp: „Als de vrouw geen oorlog wil, zal deze ophouden te bestaan." ,,Haar taak in dezen tijd." Deze voorlichtingsbijeenkomst zal plaats hebben 's avonds te 7.45 uur in Café Restaurant ,,de Weyman", Rijksstraatweg alhier Entree 10 cent. Vredes winkeltentoonstelling tc Bloemendaal op Maandag 29 April tot Zaterdag 3 Mei 1935, In navolging van wat afdeelin- gen der Vredesbeweging in an dere plaatsen deden, zal ook door de Vrouwen-Vrdebond al hier een propagandaweek voor den vrede gehouden worden in het winkelpand naast de Bloe- mendaalsche apotheek; door de ze firma welwillend voor ge noemd doel afgestaan. Men hoopt boeken, brochures, kaarten, insignes enz. te etalee- ren en te verkoopen, met het doel, de Vredesgedachte in steeds ruimer kring ingang te doen vinden bij het publiek. De officieele opening zal plaats heb ben Zaterdag 27 April a.s. 's na middags te 3 uur. Mogen vele belangstellenden het streven van het Bestuur der Afd. BloemendaalSantpoort steunen; en een bezoek aan den Vredeswinkel brengen. Den 18en Mei a.s. zal weer de Vrouwen-Vredesgang plaats hebben. Dan zullen weer duizenden vrouwen uit alle deelen des lands te den Haag bijéénkomen ('s namiddags om 2.30 op het Malieveld), om haar vredeswil uit te dragenom te getuigen van haar onverzettelijken wil, te ko men tot een samenleving, waarin geen ruw oorlogsgeweld tusschen Staten onderling meer mogelijk zal zijn. Mogen alle vrouwen, die van gelijke gedachte en gelijk stre ven zijn, zich bij haar aansluiten, opdat de betooging indrukwek kend en grootsch zij. Men gelieve voor deelname zich aan te melden bij den Se cretaris van het plaatselijk co mité, Bloemendaalscheweg 111, Bloemenadal. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 28 April v.m. 10 uur Ds. P. Jonges, Ned. Herv. Pred. te Zwartewaal. o— Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 28 April v.m. 10 uur den Heer Heere Heeresma, Amsterdam o— Geref. Kerk H.V., Wiistelaan. Zondag 28 April v.m. 10 uur Ds. M. Hinlopen o— Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 28 April v.m. 9.45 uur den Heer H. Pol, Theol. Candt. n.m. 5,30 uur Dezelfde. HAGELINGERWEG 28 SANTPOORT 1935-36 Belastingen 1935-1936 Binnen enkele dagen zult U, als bij verrassing, de nieuwe Rijks-Invullingsformulieren voor het Belastingjaar 19351936 (loopt over 1934) in de brieven bus vinden. Oppassen is dan de boodschap, want het invullen (niet inschrijvenervan vereischt een uitgebreide belastingkennis, waaraan bij menigeen nogal wat hapert. „Sijmen betaalt wel"< zoo wordt vaak gekscherend gezegd, waarmee, in dit verband op den belastingplichtige bedoeld wordt. Zeker, die uitdrukking houdt veel waars in, doch men moet altijd alles van twee zijden bezien. Im mers, hoeveel „Sijmens" zijn er niet, die klagen en te beklagen zijn, doch wier eigen schuld het is, dat zij naar een te hooge basis in de belastingen zijn of worden aangeslagen! Dit klinkt wellicht onwaarschijnlijk en toch is het voor honderd procent juist weergegeven. Nog altijd vullen velen de Aangifte-biljetten niet óf niet be hoorlijk in; schrijven bedragen achter de verkeerde kolommen; kladden; radeeren; doen door halingen; brengen hier en daar veranderingen aan; laten, soms, heele reeksen vragen onbeant woord, zelfs zijn er, die de bil jetten blanco en/of niet onder teekend terugzenden, wat al buitengewoon onverstandig is, om niet eens te spreken van on- voordeelig. Van zelfsprekend wordt het Doel van het Rijks-In- schrijvingsbiljet, n.l.: „een juist overzicht te verkrijgendaar door volkomen gemist. De In specteur der Belastingen, wiens werk vaak veel-omvattend èn wiens taak soms buitengewoon moeilijk is, wordt op deze wijze niet in z'n arbeid verlicht; het tegendeel is waar, z'n werk wordt door dat al veel bemoei lijkt. 't Logisch gevolg hiervan is. dat men den Inspecteur noopt zichzelf uit de geschapen chaos een weg te banen. Het initiatief wordt dan verlegd, inplaats dat de belastingschuldige Z E L F in vult (opgeeft), bepaalt of bere kent H IJ (de Inspecteur dus) zijn inkomen. Men kan moeilijk van een onjuiste Aangifte een juisten Aanslag verwachten, Hier ligt dus de schuld uitsluitend en alleen bij den Belastingplichtige, zonder meer. Klagen is dan ge heel misplaatst. Dit ter inleiding! Doel dezer bijdrage is den be lastingplichtigen de juiste weg te wijzen, die zij te volgen hebben. Rechtstreeks op 't doel afgaan is vrijwel een onmogelijkheid. Ik stel mij daarom voor in „Huis aan Huis" achtereenvolgens te behandelen 1. Wie zijn belastingplichtig? 2. Wat wordt belast? 3. Gehuwde belastingplichti- gen- 4. Wat is een bron van inko men? 5. Welke bronnen komen voor de berekening van het in komen in aanmerking? 6. Over welke periode (tijd vak waarover de belasting wordt geheven) moeten de bronnen-opbrengsten wor den berekend? 7. Berekening van de bruto- opbrengst (onzuivere) (minus aftrekposten netto of zuiver inkomen). 8. Berekening der opbrengst van: a. Onroerende goederen; b. Roerende goederen. (Kapitaal) c. Arbeid en Onderneming, d. Bedrijfswinst van: Winkeliers, Ambachtslieden, Landbouwers, Veehouders, Tuinders, enz. 9. Op bepaalde tijden regel matig wederkeerende uit- keeringen. 10. Vereffening van geleden verliezen (compensatie- recht) 11. Erkende-algemeene Af trekposten. 12. Kinderaftrek. 13. Bedrag (hoegrootheid) der verschuldigde belasting. 14. Bezwaar, Beroep, Navor dering. 14a. Ontheffing. Ontheffing bij overlijden. 15. Vrijwillige aangifte van ontdoken belasting. (Gewe- tensgelden). (Nog altijd mogelijk). 16. Ambtshalve vermindering Vrijstellingen. 17. Maatregelen bij staking (beëindiging) van beroep of bedrijf; beëindiging van vruchtgenot of periodieke uitkeeringen. 18. Gemeentefondsbelasting- 19. Schoolgeldbelasting. 20. Recht van vertegenwoordi ging bij machtiging (vol macht) bij Inspectie, Raden van Beroep en Hoogen Raad. G. v. Haarlem. Accountant Wetenschappelijk medewer ker van „Huis aan Huis", Wulverderlaan 4, Santpoort Tel. 22394. (Ingezonden mededeeling). Nederlandsch Begrafenis Genootschap. Bijkantoor: Santpoort, Broek- bergenlaan 17. Waar het bijkantoor van het Nederlandsch Begrafenis Ge nootschap op 1 Februari j.l. één jaar bestond, lijkt het ons niet ongewenscht Uwe aandacht op dit genootschap te vestigen. Het hoofdkantoor is gevestigd te Amsterdam, staat onder di rectie van den heer F. G, Pot- hoff Jr., geen onbekende op dit gebied, en geniet daar groote be kendheid. Ook het bijkantoor te Sant poort, dat ruim 1 jaar geleden werd opgericht mag zich even eens in deze bekendheid verheu gen en niet ten onrechte. De ter. aardebestellingen worden met groote correctheid en op keurige wijze uitgevoerd. Verschillende dankbetuigingen zijn hiervan het bewijs, evenals de vele inge schreven leden. Bij deze keurige wijze van uit voering streeft men er tevens naar om alles zoo billijk moge lijk uit te voeren. De leden van het Genootschap kunnen aanspraak maken op een zeer laag „standaard" tarief n.l j 115.(niet-leden betalen 10 meer). Hiervoor wordt gebezigd: le. een lijkautomobiel, twee volgautomobielen 2e. 50 rouwcirculaires, met inbegrip van porti en verzen ding; 3e. eikenhouten zwartgelakte of imitatie eikenhout geschilder de kist enz., met nikkel beslag, deksel met metalen plaat of kruis, handvatten, alsmede kant- rouw en sierkussen; 4e. Rouwkamer, gebruik van katafalk, benevens losse deksel van geslepen geëtst glas. 5e. particulier bekendmaken (buurten) 6e. acht dragers onder toe zicht van een leider; 7e. het vervullen der voorge schreven formaliteiten. Bij een Roomsch-Katholieke teraardbestelling wordt voorts nog beschikbaar gesteld: een kruisbeeld; twee kandelaars met kaarsen; een wijwaterbakje; de rouwauto met schilden of kruisen. Extra auto's 10.per wa gen. Gaarne zal men nadere inlich tingen verstrekken en wij kunnen een ieder aanbevelen, zich voor de zoo zeer delicate aangelegen heid als de begrafenis van een familielid te wenden tot het kan toor Broekbergenlaan No. 17, te Santpoort, waar Uw zaken goed behartigd worden. In deze omgeving zijn de kan toren gevestigd te: Santpoort, Broekbergenl. 17, Telef. 23135. IJmuiden (O), Groeneweg 28, Telef. 4509. Heemstede, Koediefslaan 74, Telef- 29483.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2