Driehuizer Drogisterij Ingezonden stokken 1 I Schakeltje ADVERTEERT IN „HUIS AAN HUIS" Van AMERONGEN's Lunchpakket KAASWI Gebroeders HOP J. A. BODE - Driehuis Spaart uw Oogert Groentenplanten. Tomaten. Aardbeien A. Tabernal Zoon P„ C. Hooftlaan 1 - Telefoon 4568 Geboorte», Royw» era Visitekaarten Drukkerij COftNEGGE (Buiten verantwoording van de Redactie). Driehuizerkerkweg 81 Optiek - Horlogerie - Weet U dat U voor f 3,— al een Telefoon 4051 Goud- en Zilver prima Bril bij ons heeft Gevonden flink Meisje Te kcop aangeboden Werkster gevraagd Te Koop Schrijfbureau te Koop flinke Werkster Handig meisje gevraagd voor Kaartavondje Net Meisje Te Koop aangeboden Lessen Te Koop Terrasweg 31 Santpoort Als extra reclame 2 pond doorregen Lappen en een half pond vet voor f 1,-. Twee pond Gehakt voor f 0,75 Een soep compleei Hagelingerweg 84 Tel. 22908 Santpoort HAGELINGERWEG 28 LEIDSCHE KAAS, jong en smakelijk 2 pond slechts 20 ct EDAMMER KAAS Jong en vet, 40 plus Noord-Holl. per heele Kaas 50 ct BOEREN GOUDSCHE KAAS Jong en volvet per pond 20 ct Oude, per pond 26 ct Laat Uw Bril door een vakkundig opticien maken BEDIENT U HET BEST VAN Chemicaliën - Drogerijen Toiletartikelen - Koudwaterverf VERF 65 cent per Kilo - BEITS vanaf 20 cent per busje ROLFILMS vanaf 42 cent 8 opnamen Opmerking II. Onder huwelijksche voorwaarden wordt verstaan, krachtens het Burgerlijk Wetboek toegestane bedingingen, welke bij het sluiten van een huwelijk door man en vrouw kunnen wor den gemaakt en waarbij zij het wederzijdsch eigendomsrecht van de ingebrachte goederen naar eigen goedvinden kunnen bepalen, althans voor zoover dit niet strijdig is met de bepalingen dier Wet. Wordt volgende week weer vervolgd. Door: Bert G, van Haarlem, Wetenschappelijk medewerker van ,,Huis aan Huis." Santpoort, Telef. 22394. HET MAATSCHAPPIJ ZIEKENFONDS „IJMUIDEN". Waar het Ziekenfonds „IJmuiden" een ledental heeft van onge veer 13000, mag ik zonder overdrijving spreken van een algemeen, plaatselijk "belang, wanneer ik het over dit ionds heb. En dan mag ik ook wel aannemen, dat het meerendeei van de bewoners van IJmuiden en omgeving niet alleen belangstellend zijn, maar ook met een ander, het londs betreffende, op de hoogte, al zullen natuur lijk de details van dit ionds en zijn leiding niet aan een ieder bekend oiwel voldoende bekend zijn. Reeds gedurende ruim 6 jaren heb ik zitting in het bestuur van het fonds, welk bestuur gevormd wordt door twee deelnemers-ge neeskundigen, 1 deelnemer-apotheker en 2 verzekerden, tot welken laatsten groep ik dan behoor. En juist omdat ik tot dien laatsten groep behoor omdat ik als vertegenwoordiger der verzekerden in dat bestuur zit, meen ik niet alleen gerechtigd maar ook verplicht te zijn thans tot U te komen met een publicatie waardoor U mis schien een weinig (of zelfs veel) verontrust zult worden, maar die toch onherroepelijk U ter kennis moet worden gebracht. Dat ik niet eerder tot een dergelijke publicatie ben overgegaan, vindt zijn oorzaak in het feit, dat ik door enkele voorvallen in het bestuur, met andere terzake heb geconfereerd en door die conferen ties tot inzicht ben gekomen, dat ik mij middels de pers tot U allen moet wenden. Wat is het Fonds? De Nederlandsche Mij. tot bevordering der Geneeskunst stelt zich onder meer ten doel, door het oprichten van onder haar lei ding staande plaatselijke ziekenfondsen voor een goede en billijke chisrhe verzorging van den kleinen man te zorgen. Zoo ontstond ook het Ziekenfonds „IJmuiden". Het blijkt wel, dat aan de plaat selijke besturen in deze een zeer groote vrijheid gegeven wordt, want wanneer men diverse plaatselijke fondsen met elkaar ver gelijkt. dan ontdekt men zeer belangrijke verschillen, zoowel in samenstelling als in de premietarieven en uitkeeringen. En dan blijkt tevens, dat Het Ziekenfonds „IJmuiden" veel duurder werkt dan andere fondsen. Om een dergelijk voor IJmuiden ongunstig verschil te consta- teeren, behoeven wij niet ver te zoeken. Ik zal U een paar cijfers noemen, van het Ziekenfonds „IJmuiden" en van het Haarlemsch Ziekenfonds, een volkomen gelijksoortig fonds eveneens staande onder de Nederl. Mij. tot bevordering der geneeskunst te A'dam. De wekelijksche bijdrage voor een gezin met vijf kinderen (onder de 16 jaar) zonder medeverzekering van ziekenverpleging is te IJmuiden 75 cents, te Haarlem slechts 56 cents; met veze- kering van ziekenhuisverpleging bedraagt de wekelijksche bijdrage te IJmuiden 1 gulden en 10 cents en te Haarlem slechts 74 cents!! En hoe grooter het gezin, hoe grooter ook het verschil wordt. Waarom is het Ziekenfonds „IJmuiden" zooveel duurder? Niet omdat de vergoedingen, waar de leden recht op hebben, te IJmuiden hooger zijn dan te Haarlem. Niet omdat de behandeling der medici te IJmuiden zooveel beter is dan te Haarlem. Integen deel moet ik aannemen, dat bij ons fonds, waar tusschen doctoren een verbitterde strijd gestreden wordt om iederen patient, waar allerlei praktijken worden gevoerd om dat doel te bereiken, een en ander niet ten gunste van de leden kan zijn. Ik kom misschien later nog op deze praktijken terug. Ziekenfonds „IJmuiden" is zooveel duurder omdat: le. Het Ziekenfonds „IJmuiden" een administrateur heeft aan gesteld, die niet minder dan 3.000.salaris per jaar geniet! (Een administrateur, die weinig lust schijnt te hebben niettegen staande dat hooge salaris zich geheel en al aan die functie te wijden en daarom naast lid van de gemeenteraad te zijn thans ook nog tracht zich een plaats in de Provinciale Staten te veroveren; een baantje, dat ook niet slecht betaald wordt. (Een administrateur, die slechts heeft uit te voeren hetgeen het bestuur hem opdraagt, maar die meer en meer de beslissende macht tot zich getrokken heeft). 2e. Daarnaast een gesalarieerd controleur is aangesteld. Alsof dat werk niet door den administrateur met een dergelijk salaris zou kunnen worden verricht! 3e Het fonds in acht jaar tijd zich een vermogen heeft verza meld van ruim zestig duizend gulden 60.000. Immers het fonds bezit een pand ter waarde van 10.000.en een reserve van ruim 50.000.—. En niettegenstaande dit buitensporig groote reserve-kapitaal, hetwelk volkomen buiten verhouding is tot de werkelijke reserve behoefte van zoo'n fonds, wordt getracht, de werkelooze leden, die crisis-premie betalen ten koste te doen komen van Maatschap pelijk Hulpbetoon. Waartoe dient die reserve? Is het niet slechts als waarborg voor de vorderingen van Heeren Doktoren en Apothekers? En waar zal het kapitaal later blijven? Nu moet U vooral niet denken, dat ik mij thans tot U wend, zonder eerst getracht te hebben, hoogerop de zaak te doen recht zetten. Ik heb mij voordien in verbinding gesteld met het Hoofd bestuur te Amsterdam, heb daar wel niet alle hierboven geuite klachten naar voren gebracht, maar kreeg voor mijn andere klach ten zulk een slecht gehoor, dat mij waarlijk de lust verging, bij die hoogste instantie nog meer voor te brengen. Amsterdam schijnt machteloos te staan, machteloos tegenover den voorzitter, en machteloos tegenover den eigendunkelijken, door den voorzitter 1 tot 6 regels 25 cent bij vooruitbetaling (Geen zakenadvertenties) een paar Damesschoenen. Terug te bekomen bij C. Halff, Hoofd straat 146. Voor direct gevraagd voor o-. morgenuren, aanmelden Bloem .a.r v/eg 149, Santpoort station. Markiezen maat 2,45, 2,68, 1,39 1,50, 2,73. Rijksweg 534. Vrijdagmorgen van 9 tot 1 uur a, f 1.00. Mevr. Broekhuizen, Molenstraat 19, Santpoort 1 persoons IJzerledikant compl. Br. Klauwersstr. 13, Santpoort st. wegens plaatsgebrek, tegen elk aannemelijk bod. Hagelingerweg 146 Gevraagd een voor Vrijdag den geheelen dag Hagelingerweg 140, Santpoort-d. voor noodhulp, niet beneden 16 jaar, van 8 tot 12 uur, aanm. Zaterdag tusschen 8 en 10 uur des avonds, Terrasweg 81 Jong echtpaar, 1 kind 7 jaar, moderne opv., in Santpoort-dorp wonende, vragen dito echtpaar en gez. omgang. Br. letter W. Gevraagd voor halve of heele dagen, van z.g.g.v. aanm. 's avonds voor 8 uur, Vinkenbaan 20, üuinlust- park. Kodak smalfilm apparaat 16 mM heeft gekost f 169,00 thans f 65,00 Kennemer Fotohuis, Bloemend straatweg, Santpoort Station. 1 mooie viool, kist en stok f 25,00 gr. ongebr. vergr. toestel f 22,00 gr. dagl. vergr. koker f 7,50 gr. st. nieuw statief f 5,00, eenige mooie fototoestellen zeer billijk Brieven letter F. G. bur. vd bl. Wis-, Natuur- en Sckeikunde- aangeboden door Scheikundig- Ingenieur. Brieven letter X bur. v.d. blad in prima staat zijnde Zeilcano geheel compleet met zwaardjes en roerpeddel, f 15,00 Partij Weckflesschen merk Weck heele en halve L 12 ct per stuk Hoofdstraat 35, Santpoort 1 ons Boterhamworst 1 ons Rookvleesch 1 ons gebr. Kalfsgehakt) 25 ct 1 ons Ham 40 ct 1 ons gekookte worst 1 ons kalfsvl. in gelei Berliner Leverworst 16 ct per ons Pekelvleesch 16 ct per ons Gebraden Rosbeef 20 ct per ons Gebr. Kalfsfricandeau 24 ct per ons 3 ons poulet 1 Voor 3 ons gehakt I (f A 10 cent beenen Cl blijkbaar flink gesteunden administrateur, den man met het hooge salaris plus zijn andere baantjes. Nu de mantel is opgelicht, nu er niets meer verborgen gehouden kan worden, nu middels dit artikel alle leden zijn ingelicht, nu wil ik wel eens afwachten, welke stappen het Hoofdbestuur te Am sterdam doet. Of zij ook thans nog het moment gekomen acht in te grijpen, om ook aan de bevolking van IJmuiden het fonds te geven, dat de kleine man uit andere gemeenten reeds bezit. Nu wil ik afwachten hoe de candidaat der Provinciale Staten, de admini strateur, op deze publicatie reageert. Zwijgt men, dan spreek ik verder. Dan spreek ik verder, hetzij wederom middels de pers, hetzij op een openbare vergadernig, te IJmuiden te beleggen. Met beleefden dank aan de geachte Redactie voor de mij ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, A. J. P. Peduzzi, IJmuiden (O.), Velserduinweg 73. Bloemkool per stuk 1 cent per 100 f 0.75 Bredase Groene Kool 1 cent f 0,60 Vroege Rode Kool 1 cent f 0,60 Tuckwood, grote rode Golden Queen, grote goudgele fijn v. smaak Italiaanse, zeer rijkdragend, kleine eivor mige vrucht, van zeer fijne smaak PRIJS per stuk 5 cent Tomaten gedurende Mei 's nachts tegen vorst beschermen door papier of ander beschermingsmateriaal - Jucunda l!/2 ct per 100 f 1,25 Hoofdstraat 187 - Telefoon 22863 .-

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 3