J. A. BODE - Driehuis Melkbrood O IP Hl Mededeelingen Brandstoffenhandel A.H.de Vries Plaatselijke Berichten. Wesferhovens Boterham- papier Kastpapier Schrijfblocs Briefordners Vulpeninkt Boekhandel CORNEGGE Telef. 22951 per B ons 18 oen! Zonderlinge dingen. Begrafenis-Vereeniging „Santpoort-Station en Omstreken" Hagelingerweg 39 Santpoort Bloemendaalschestraatweg 131 bakende Amsterdamsche Kooplieden HAAST U HAAST U Kruidbergerweg 65, Santpoort, Tel. 23067 tegen den kostenden prijs. Driehuizerkerkweg 81 Telefoon 4051 Uurwerken - Goud - Zilver - Reparatiën MET VOLLE MELK BEREID van de Wolzaak van den Heer van Raait Deze zaak is aangekocht door de Alles ver beneden inkoopprijzen van 20 tot 40 procent Korting betreffende ons Spaarsysteem. Wilt U dus verzekerd zijn van prima brand stoffen en een goede maat, op gemakke lijke betalingsvoorwaarden, wordt dan lid van ons SPAARSYSTEEM. Toegangsvoorwaarden Duin en Kruidberg voor 1935. Een kijkje in de fabrieken der Fa. ALBERT HEIJN, te Zaandam. Op verzoek der fa. Albert Heijn hebben wij eenjjójkje genomen in hare modern ingerichte fabrieken te Zaan dam en deze bedrijven in hun volle werking bezichtigd. Deze bekende fir ma, die in 1887 door den ouden Heer Heijn werd gesticht begon met een klein kruideniers winkeltje te Oost- zaan, terwijl al zeer spoedig te Pur- merend een filiaal werd gevestigd, ge volgd door verscheidene andere filia len door het geheele land. In 1912 begon men voor het eerst het prodnceeren van eigen artikelen, wat dus de grondslag was voor het thans zoo modern groot-bedrijf te Zaandam. De te produceeren artikelen bestonden uit Koek, Banket en Ont bijtkoek. Naarmate de vraag naar deze arti kelen grooter werd, kon uitbreiding aan de fabriek niet achterwege blij ven, met het resultaat dat thans een gebouw van 4000 M'-' oppervlakte en 5 verdiepingen hoog, werk biedt aan 450 menschen terwijl met kantoor- en fi- liaalpersoneel mede, 2000 menschen aan het bedrijf verbonden zijn. De firma staat thans onder leiding van de beide zoons der oude Heer Heijn, n.l. de Heeren G. en J. Heijn en den schoonzoon de Heer J. Hille. Niettegenstaande dat de leiding bij jongere menschen berust gaat het wel en wee der firma de oude Heer Heijn zeer ter harte, hetgeen wel bleek bij het 40-jarig jubileum der firma, waar de Heer Heijn de Vereen, voor Perso neelsbelangen met een mooie gift verblijdde, en ook de sociale aangele genheden van deze vereeniging niet vergat. Diverse ontspannings-vereeni- gingen als Muziekcorps, enz,, hebben steeds zijn volle aandacht. Ruim en hygiënisch zijn de lokalen, waarin de verschillende afdeelingen en machines zijn ondergebracht. Alles ge schiedt zoo goed als machinaal. Wan neer men nagaat dat één der modern ste machines 9000 pond koekjes per dag produceert, krijgt men een indruk van dit groot-bedrijf. Ook de afdeeling koffiebranderij voldoet aan de modernste eischen. Vermeldden wij tevens nog de af deeling Chocolade, waar alles op de meest mogelijke hygiënische wijze en machinaal geschiedt, en welke in den lande ook een goede reputatie geniet. De Wijnkelders welke zich in een frissche temperatuur bevinden, bevat ten ongeveer 150.000 L, wijn. Ook hierin kan deze firma alle fijnproevers van dienst zijn. Tenslotte vermelden wij nog even de afd. kaaswaren, waar diverse soor ten zijn opgeslagen en deze firma steeds mee voor den dag kan komen. Fabrieken der firma Albert Heijn te Zaandam De aangename geur van het gerste nat en het geroezemoes van stemmen in „De Wildeman", noodigden tot me- diteeren, en ik wrong dan ook een Vi ons tabak in mijn bezuinigingspijp en peinsde voor eigen rekening en risico. „Blaag", zoo bereikte mij de stem van mijn vriend, de op wachtgeld ge stelde opperwachtmeester, terwijl hij trachtte mij gewaar te worden achter het rookgordijn waarachter ik mij had verschanst, „zou je niet liever naar bed gaan?" Ik schrok op. „Waarom", vroeg ik gekwetst, want al is men zoo n dertig jaar jonger, een mensch heeft toch z n eigenwaarde. „Men is toch zeker vrij om eens tot zichzelven in te keerën? Kan nooit geen kwaad heb ik me laten vertellen." „Volkomen juist, m'n jongen, volko men juist", klonk 't antwoord van den opper, ,,'n mensch is vrij om te doen en laten wat hij wil, doch ik vraag me af: wordt de vrijheid wel deugdelijk gewaardeerd? Want wat lees ik me daar juist in de „Slapende Koerier?" Zestig Spaansche gevangenen werden door eenige kornuiten in de gelegen heid gesteld te ontvluchten, terwijl de bewakers met in keurig bruin papier verpakte machinegeweertjes in be dwang werden gehouden, en slechts zes van hen maakten van de gelegen heid gebruik. Zegt je dit niets, dreu mes? Twee en vijftig van de zestig Spanjaarden gaven aan het gevang de voorkeur boven de vrijheid, en dan moet er toch met die vrijheid iets niet in orde zijn. Ik geef toe, men hoort den laatsten den laatsten tijd vreemde dingen over gevangenissen. Ze zouden meer en meer beginnen te gelijken op rustoorden waar H.H. wetsovertreders in aangename omgeving in de gelegen heid worden gesteld, op Rijks kosten hun plannen voor het a.s. seizoen te bespreken en uit te werken. We heb ben hier in Holland, naar ik meen, zoo'n fort Slonswijk, waar 2 secties militaire politie met derzelver com mandanten dag en nacht ter beschik king staan van 7 gevangenen, terwijl een legertje koks zich beijvert om de meest uitgezochte spijzen gereed te maken en in de recreatiezaal een keur van gezelschapsspelen dienende is om den vrijen tijd der heeren te dooden. Bij wijze van attractie worden enkele bevoorrechten hunner zoo nu en dan in lichamelijk contact gebracht met een bezem, doch ze behoeven er niet mede te vegen, o neen! Dit zou im mers in strijd zijn met de teedere op voedingsmethode van het Rijk, dat wil trachten van deze deerniswaardige schepselen weer bruikbare belasting betalers te maken. Is het te verwon deren dat de heeren gaan hechten aan deze oorden der liefde? Is het vreemd te noemen dat zij de hand kussen die de roede op zoo waarlijk vaderlijke wijze hanteert? En is het dan niet te begrijpen dat zij dezen toestand als de opperste vorm van vrijheid beschou wen?" „Ja, maar kijk eens....", begon ik. „Vrijheid", zoo besloot mijn vriend orakelsgewijze, terwijl hij trachtte niets te verliezen van het schuim dat zich in z'n snor genesteld had, „is alles wat je niet moet. Maar m'n vrouw wacht me, ik moet naar huis. Opgericht 6 Februari 1934. Kantoor Hagelingerweg 92, Santpoort-Dorp Tel. Santpoort-Dorp 23013 Tel. Santpoort-Station 22408 Uitvoerder: JAC. UITENDAAL Begrafenissen voor Leden J. Heeremans, voorz. M. J. Pos t, secretaris Uw BRIL in elk gewenscht model, kleur sooit en prijs kunt U vrijblijvend oppassen bij onze firma Door een te groote verscheidenheid kunnen niet alle modellen geëtaleerd worden. Alle voorschriften van Brillen, zoowel Fonds als Particulier worden vakkundig uitgevoerd. Telefoon 22849 i. 2. 4. 5. Ons Spaarsysteem vangt aan, 15 Juni a.s., doch men kan ten alle tijden als lid toetreden. Bij toetreding wordt 25 cent administratiekosten geheven. U ontvangt een Spaarkaart waarop wij eens per week het door U betaald bedrag afstempelen. U kunt naar verkiezing 50, 75 of 100 cent per week sparen. Het ophalen der spaargelden wordt niet in rekening gebracht. Er worden niet meer brandstoffen geleverd als het totaal bedrag op Uw kaart aangeeft. De spaargelden worden gedeponeerd bij de Rijkspost spaarbank. Openbare Verknoping. Op Dinsdag 11 Juni a.s. zal in Café „De Weijman" te Sant poort, door de Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Muns ter van Heuven te Haarlem, publiek worden verkocht een Woonhuis met erf en tuin, ge legen aan den Hagelingerweg No. 16 te Santpoort. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de desbetref fende advertentie in dit nummer. T. V. S. Adspiranten Zondagmorgen om 9 uur allen present bij „De Weyinan" voor de tweede oefenmarsch. Aan deze oefening kunnen alleen Meisjes en Jongens deel nemen van 12 tot 15 jaar. Zorg voor luchtige kleeding en goed schoeisel. Alleen op schriftelijke aanvra ge kunnen door den Rentmee ster, den Heer F. Piekema, Brederoodscheweg 82, Santpoort, toegangskaarten tot Duin en Kruidberg worden gegeven aan personen boven de 13 jaar. Deze kaarten zijn uitsluitend „persoonlijk", geldig voor één kalenderjaar en kunnen worden verstrekt aan a. Wandelaars ad f 0.50 per kaart. b. Wielrijders (ook zij die een rijwiel bij zich hebben) ad f 1J per kaart. Kaartbezitters kunnen logé-kaarten krijgen ad f 1.50 en ad f 2.voor wielrijdenden logé; deze kaart is niet persoon lijk. Kaarten worden eerst dan toegezonden, wanneer op post rekening No. 44294 ten name van den Heer F. Piekema, het verschuldigde bedrag is gestort en de schriftelijke aanvrage vergezeld was van eene gefran keerde en met adres voorziene enveloppe, ter opzending der kaart. Kinderen beneden de 13 jaar worden alleen toegelaten onder geleide van kaartbezitters, welke door ten hoogste twee kindere mogen worden vergezeld. Bij hooge uitzondering kan de Rentmeester, indien in zijne woning aanwezig, dagkaarten verstrekken aan gezelschappen. Zij zijn mede verkrijgbaar bij de Controleurs en nabij beide ingangen. Deze kaarten kosten f 2.— en voor wielrijders f 2.50 en geven toegang aan hoogstens vijf personen. Geachte Redactie, Mogen wij een kleine plaats ruimte vragen in Uw blad, voor rechtzetting van verkeerde ge ruchten die in omloop zijn betreffende kolenleverantie aan de Spaarkas „Arbeid adelt" door onze Firma. Van verschillende zijden werd ons medegedeeld, dat de levering ook dit jaar weer aan ons zou worden opgedragen, maar wij niet in de gelegenheid zou den zijn de opdracht uit te voe ren. De juiste toedracht is echter: ten le is ons geen opdracht tot levering door het bestuur ver strekt en ten 2e indien het wel het geval zou zijn, wij tot elke leverantie in staat zouden zijn. Dit laatste hebben wij het Bestuur van „Arbeid Adelt" meerdere malen in een onder houd medegedeeld. Uw dankzeggend voor de plaatsing, Brandstoffenhandel A. IJ. de Vries.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2