Zaterdag 15 Juni a.s. opening van de W. F. C. van KUILENBURG - HAGELINGERWEG 81 J. SCHOON Schakeltjes J. A. DODE - Driehuis Veren. „Santpoort's Bloei" Bericht. Alle Pharmaceutische-, Chemische-, Verband-, Verplegings-, Toilet-, Parfumeriën-, Schoonmaak- en Borstel-Artikelen Eau de Cologne bij de maat. Homoeopathiesche Geneesmiddelen van Dr. WILLMAR SCHWABE, Zaandam en Dr. OTTINGER Babyweegschalen, Ondersteken en Groepketels in huur. CONCURREERENDE PRIJZEN. Ter kennismaking geven wij aan elke 5de bezoeker, die voor één Gulden koopt, een (met de hand geschilderd) Schilderij met lijst (30 x 40 c.M.) CADEAU. Officiéél Gedeelte. HAGELINGERWEG 34 Lief tehuis gezocht Net persoon Te huur Biedt zich aan Net Meisje Te Koop aangeboden. Net Meisje Koolplanten. Net Dagmeisje Dagmeisje Net Burger Meisje Driehui?erkerkweg 81 Telefoon 4051 Uurwerken - Goud - Zilver - Reparation AMSTERDAMSCHE DROGISTERIJ Beleefd in Uw gunst aanbevelend, v-:.,-v,A ■vu.—x- Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 23 December 1930, No 11. Ere-VoorzitterMr. C. H. Guépin. Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor V reemdelingen verkeer JAARVERSLAG uitgebracht op de algemene vergade ring van leden, gehouden te Santpoort op 6 Mei 1935, in het café „De Weyman", In de samenstelling van het bestuur, zoals die was bij het opmaken van het vorig jaarverslag, is een wijziging ge komen. Het bestuurslid de Heer R. .Wildschut Jr., welke zich buiten Sant poort heeft gevestigd, was door druk ke werkzaamheden niet in staat, lan ger een bestuursfunctie te blijven be kleden. Voor het vele en goede werk door hem verricht, blijft het bestuur hem dankbaar, In zijn plaats werd door de ledenvergadering benoemd de Heer J. Martens. De samenstelling van het bestuur is thans aldus: J, Th. N. van Beem, Voorzitter. W. van den Ban, le Secretaris. L. C. J. Budde, le Penningmeester. D. Verbeek, Vice-Voorzitter. G. Bremerkamp Jr., 2e Secretaris. J. H. Visse, 2e Penningmeester, (te vens goederen commissaris). L. H. Rings A. A. Cornegge Commissarissen J. Martens De 2e secretaris de Heer G. Bre merkamp Jr., was genoodzaakt het 2e secretariaat in de loop van 1934 neer te leggen. Wij vonden ons nieuw be noemd bestuurslid, de Heer J. Martens bereid, deze werkzaamheden van hem over te nemen. Door ziekte waren onze bestuursvergaderingen niet altijd compleet. Jammer genoeg hebben de Heren Verbeek en Cornegge gemeend hun mandaat ter beschikking te moe ten stellen, omdat hun gezondheid een langer waarnemen van een bestuurs functie verbood. Was nog gehoopt dat hun ongesteldheid van voorbijgaande aard zou blijken te zijn, deze hoop is ijdel gebleken en zo moeten wij thans twee ijverige werkers uit ons midden missen. Het bestuur brengt hun dank voor hun werkkracht en toe wijding en hoopt dat zij spoedig her steld mogen zijn. Alvorens tot het zakelijke gedeelte van dit verslag over te gaan, willen wij eerst even blijven stilstaan en her denken de avond van 6 Mei 1930, juist nu vijf jaar geleden, toen „Santpoort's Bloei" werd opgericht. Onder voorzit terschap van de initiatiefnemer wijlen den Heer A. Th. Tadey, werd met 48 leden begonnen. 't Is niet de bedoeling hier een over zicht te geven van de groei en ontwik keling, of wel van hetgeen door „Sant poort's Bloei" werd gedaan in het be lang van onze gemeenschap, neen, noch het een, noch het ander. De bedoeling is alleen hier te constateren, dat „Santpoort's Bloei" in deze afge lopen 5 jaar, haar bestaansrecht ten volle heeft bewezen, Een ere-saluut aan den initiatiefnemer, is hier op haar plaats. En nu het zakelijke deel. Nog altijd zijn de donkere wolken, welke de zon van onze volkswelvaart het doorbreken beletten, niet verdwe nen. Integendeel. Door velen wordt zelfs gevreesd, dat het dieptepunt van de crisis zelfs nog niet is bereikt. Een groot deel ook van onze inwoners, zijn door de werkloosheid zwaar getroffen. Het stemt het bestuur tot grote te vredenheid, dat, niettegenstaande deze economische depressie, welke nog on verminderd voortwoed, het ledental niet is teruggelopen. Zelfs mag worden gezegd dat de toename van nieuwe leden zodanig was, dat zelfs onze stoutste verwachtingen zijn overtrof fen. Bij de aanvang van het verenigings jaar waren 435 personen lid. Wij ver loren door bedanken, overlijden en vertrek 29 leden. 103 nieuwe leden werden evenwel in het afgelopen jaar gewonnen. Het totaal aantal leden is dus 509. Hierbij moet nog worden ge voegd een 7-tal donateurs, wat dus een eindgetal geeft van 516 ingeschre venen. Voorwaar een mooi succes. Het bestuur mag dan ook tevreden zijn met deze cijfers. Het staat evenwel vast, dat tientallen inwoners nog geen lid zijn. Deze kunnen dus nog worden gewonnen. Op 't pad om ook deze te winnen, is de leuze voor dit jaar. Bestuursvergaderingen. Onze halfjaarlijkse vergadering werd in October gehouden. De opkomst was bevredigend, doch niet overdadig. Ook het vergaderingbezoek behoort tot de plicht van het lid. Uw aanwezigheid wordt door het bestuur op hoge prijs gesteld. In het afgelopen jaar kwam het be stuur 15 maal in vergadering bijeen. Door ziekte van 2 bestuursleden wa ren deze bijeenkomsten niet altijd door allen bezocht. Op de meest aangename wijze is door het bestuur onderling ge werkt. Nimmer werd tevergeefs een beroep op medewerking gedaan. i Propaganda, De propaganda is ook voor onze vereniging een zeer voornaam deel van de werkzaamheden. Immers het bekend maken van ons mooi dorp, het zich hier vestigen van vreemdelingen, het verblijven in de zomermaanden van vreemdelingen te Santpoort, dit alles wordt dooi het voeren van pro paganda verkregen, het brengen van meer leven, handel en bedrijvigheid mogen toch uiteindelijk als de netto winst van de gevoerde propaganda worden beschouwd. Het is dan ook om deze reden dat het bestuur in afgelopen jaar besloot, de in 1932 gedrukte gids van Sant poort en omstreken, door een moderne uitgave te doen vervangen, te meer daar toch tot herdruk moest worden overgegaan. Waar de gelden welke voor deze uitgave nodig waren, niet van de contributie opbrengst kon wor den gemist, is door middel van adver tentie s het benodigde bedrag verkre gen. Het gehele bestuur werd adver tentie colporteur. Maar, met succes. De gids, zoals het bestuur zich die had gedacht, komt er. Het zomerseizoen werd ingezet met een excursie na»r Rotterdam. De tocht werd gemaakt met een luxe autocar. Naast de bezichtiging van het prach tige Raadhuis en de Beijenkorf, werd per stoomjacht een tocht gemaakt door de wereld beroemde havens. De koffie werd gebruikt op het vliegveld Waalhaven, terwijl hier de machines en hangars werden bezichtigd. Alles bijeen een prettige, doch vooral leer zame excursie. Kent Uw eigen land, geldt ook voor ons. De vereniging „Santpoort's Ringrij- den" vierde in 1934 haar 175-jarig be staan. Teneinde hieraan een feestelijk tintje te geven, nam „Santpoor't Bloei" het initiatief tot het organiseren van een concert. Alle verenigingen namen hieraan deel, zowel zang, muziek als turnvereniging en kinderkoor. Mooi weer begunstigde deze plannen en op de avond van het concert, hebben zeer velen genoten van hetgeen gebo den werd. Met toestemming van den eigenaar, werd op onze kosten de molen „de Sandhaas" met schijnwerpers verlicht. Mede verleende wij onze medewerking tot het maken van een doeltreffende reclame voor het ringrijden en hard draven. Een prijs werd door ons be schikbaar gesteld. Medio October werd met het geven van een propaganda-feestavond, het winterseizoen ingezet. De hier welbe kende toneelvereniging „A. T. E. C." zorgde voor de nodige afwisseling. Een prettig bal hield de aanwezigen tot laat bijeen. November leent zich bij uitstek tot het houden van lezingen. De winter avonden zijn dan pas begonnen en men wil er dan wel eens uit. Onze welbe kende vogelkenner Jan P. Strijbosch, vonden wij bereid om op 20 November voor onze vereniging een lezing met lichtbeelden te houden over het on derwerp: „Met tent en camera over de Shetlands". Dat deze avond zo uitmuntend slaagde was mede een ge volg van het belangloze optreden van de zangvereniging „Vox Humana" wel ke tot afwisseling enige nummers liet horen. Als proef werden in December 2 kienavonden gehouden welke goed geslaagd kunnen worden genoemd. In de tweede helft van Februari werd in „Zomerlust" als sluiting een z.g. „Bonte avond" gegeven. De zaal werd gecamoufleerd en een gezellige sfeer geschapen, Artisten plaatsgeno ten werden beluisterd en met succes. Een buitengewoon geslaagde avond, dit was de mening van allen, die tot zeer laat van het gezellige bal geno ten. Van den eigenaar van de te Sant- poort-station gelegen nieuwe gravel tennisbanen, werden voor de leden gunstige voorwaarden bedongen voor het beoefenen van het tennisspel. Bij de opening der ijsbaan hadden de le den de primeur. Het pension bureau. Niettegenstaande alle moeite welke bestuur zich getroost om leden belang hebbenden van de voordelen van het pensionbureau te laten profiteren, is de medewerking van de zijde van deze groep personen allerslechtst te noe men. De benodigde opgaven komen voor 90% veel en veel te laat bij den Heer Cornegge binnen. Zelfs dit jaar lijkt het er op dat het drukken van een lijst geheel zal worden nagelaten. Gegevens welke te laat binnen komen hebben voor de samenstelling van de ze lijst geen waarde. Hier blijkt men zijn eigen belang niet te begrijpen. Het vorig jaar werden tientallen lijsten op aanvrage toegezonden. De muzieknis. Zeer jammer is het, dat de geheel gereed liggende plannen voor het bou wen van een muzieknis, door omstan digheden buiten de schuld van het be stuur, niet konden worden uitgevoerd. Voor verfraaing van ons dorp en niet in het minst, voor het propageren van de schone kunst, is de wending welke deze zaak genomen heeft, zeer te be treuren. Laat ons hopen, dat het in portefeuille bergen van de plannen slechts tijdelijk zal zijn. (Wordt vervolgd) UW ADRES VOOR Bloemwerken, Kamer-, en Tuinplanten, is bij Aalsmeersche Geraniums Margrieten en Fuchsia's 15 cent Wegens gebrek aan plaatsruimte moeten verschillende artikelen, o. a. een ingez. stuk der Fa. A. H. de Vries, tot een volgend nummer wachten. 1 tot 6 regels 25 cent bij vooruitbetaling (Geen zakenadvertenties) voor kortbarigen Fox, zindelijk. Tegen vergoeding van de helft belasting. Adres Terrasweg 49. vraagt liefst ongem. Kamer. Br. letter D. Huis aan Huis. Een gemeubileerd huis. Tegen zeer billijken prijs. Briev. lett. J, bureau van dit blad. Nette Werkster, voor Woensdag en Donderdag. Brieven letter K, bureau van dit blad. gevraagd. Van 9—2,30 uur. Leef tijd plm. 16 jaar. Aanmelden Bloemendaalschestraatweg 132, Santpoort-Station. Pracht witte Legh. broed 1934, met hok, ook afzonderlijk te koop. Hoofdstraat 180. B. z. a. een leeftijd 15 jaar, omtr. Santpoort. Br. Letter V Huis aan Huis. Alle soorten, ook Bloemkool en Prij. Antonioli, Voorplaats 22, Santpoort. gevraagd. Leeftijd 17 jaar. Aan melden na 7 uur Middendui- nerweg 64, Santpoort. gevraagd, van 8,30 2,30 uur. Brieven letter S, bur. v. d. blad. leeft. 25 j., z. z. g. gepl. in de huish., Santp. of omg. v. 8,30- 2 uur, v. z. g. g. v. Letter H Huis aan Huis. Dame m.b.l. wenscbt huis te huren met d. of[h. voor gez. r., f 30 per md. niet te bov. gaand, of 2 ruime ong. k. waarv. 1 met schoorst.m. en gebr. v. k., pr. niet k. dan f 15 p. mnd. Brie ven met volle inl. W. de Zwij gerlaan 7, Santpoort. Uw BRIL in elk gewenscht model, kleur, soort en prijs, kunt U vrij blijvend oppassen bij onze firma. Door een te groote verscheidenheid kunnen niet alle modellen ge- etaleerd worden. Alle voorschriften van Brillen, zoowel Fonds als Particulier worden vakkundig uitgevoerd.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2