J. A. BODE - Driehuis Schakeltjes Veren. „Santpoort's Bloei" Werft nieuwe leden O 1 1 B rarmn LL i_ Oe vlaggen uit Officiéél Gedeelte. De Kruidbergerweg. Driehuizerkefkweg 81 Telefoon 4051 IJmuiden Driehuïs-Velsen Opticien Horloger Juwelier WINKELSLUITING. Te huur aangeboden meisje gevraagd Flink dagmeisje, Meisje gevraagd Te koop Te koop Vriendin Lief tehuis TE HUUR Ongemeub. Suite Vrije keuken en W.C. groot balcon. omstrek Brederoodsche- weg. Br. letter B Bureau v. .d blad. to <s CQ (O N. VRÏCKX-SANT, Gediplomeerd Drogiste Een onzer oudste en syrnpa tbiekste verenigingen, de Gein Zangvereniging Vox Humana" viert haar 25-jarig bestaan. Niet alleen is het een ver dienste van de opeenvolgende besturen deze vereniging 2 jaren in stand te hebben ge houden, maar de grootste reden tot feestvreugde is toch we hierin gelegen, dat het kunst peil van dit koor steeds hooger werd opgevoerd zodat het nu tot de besten van ons land ge rekend kan worden. „Vox Humana" U kunt met trots op de afgelegde weg terug zien en U hebt recht op d waardering en dankbaarheic van alle Santpoortse ingezetenen U toch hebt weten te hereiken toen in andere plaatsen, zelfs in grote steden, zangverenigingen een kwijnend bestaan leden en zelfs geheel ophielden te bestaan dat te Santpoort niet alleen een koor bleef gehandhaafd, doch dat de prestaties van dat koor de uitmuntendheid zeer nabij kwamen. Aan U, „Vox Humana" de eer, bij de inwoners van Sant poort in de loop der jaren de liefde voor de Toonkunst te hebben bewaard en versterkt, want ook aan de kunstliefde herkent men het peil en de ontwikkeling ener bevolking. Met reden kan dus nu feest gevierd worden, niet slechts door het energieke Bestuur en de Leden van „Vox Humana" maar door ons allen Santpoortenaren. Laten wij deze feestvreugde dan tonen, niet alleen door in groten getale het concours en de concerten in het Burgemeester Rijkenspark bij te wonen, doch ook om door het doen uitwaaien van de Vaderlandse Driekleur uiting te geven aan ons medele ven met de jubilerende vereni ging- Santpoortenaren, de vlaggen dus uit, moge Santpoort gedu rende de week van 7 tot 14 Juli a.s. één vlaggenzee zijn „Vox Humana", ad muitos annos Oe Wüstelaan. Velen zullen in de loop van de maand Mei met schrik gecon stateerd hebben, dat tussen de mooie oude dennebomen langs de Wüstelaan, rooilijnpaaltjes geplaatst waren, een zeker teken dus, dat deze bomen gedoemd waren onder de bijl van den honthakker ie vallen. Daar hierdoor onherstelbare schade zou worden toegebracht aan het zeldzaam mooie aspect van de Wüstelaan, heeft het bestuur zich tot het college van B. en W. gewend en dringend verzocht, deze bomen in het be lang van ons natuurschoon te sparen. Met vreugde kunnen wij me dedelen, dat, na zich persoonlijk ter plaatse op de hoogte te heb ben gesteld, B. en W. opdracht hebben gegeven de bedreigde bomen niet te vellen en de rooi lijnpaaltjes te verwijderen, het geen inmiddels is geschied. Wij spreken namens de vele natuurvrienden onder onze leden hierbij onze oprechte dank uit aan het college van B. en W. en in 't bijzonder aan onzen nieuwen Burgemeester. Koninklijk goedgekeurd bij besluit d.d. 23 December 1930, No 11. Ere-VoorzitterMr. C. H. Guépin. Aangesloten bij de Algemene Nederl. Vereniging voor V reemdelingenverkeer Na de Hoofdstraat en deBre- deroodscheweg is nu de Kruid bergerweg aan de beurt geheel vernieuwd te worden. Dit blijde nieuws zal de aan- wonenden met vreugdevervullen, daar dit tot gevolg zal hebben, dat spoedig al het leed, veroor zaakt door stofwolken en mod derpoelen, geleden zal zijn. Om echter deze weg afdoende te kunnen vernieuwen moet hij, evenals destijds de Hoofdstraat, verbreed worden, hetgeen alléén mogelijk is, door aan weerszijden stroken van de voortuinen bij de weg te voegen. Door de goede en nuttige samenwerking van Openbare Werken en Santpoort's Bloei in deze belangrijke zaak, zal onze vereniging zich tot de eigenaars der aan deze weg gelegen huizen wenden om, ten behoeve van de noodzakelijke verbreding en vernieuwing, stroken grond aan de gemeente af te staan. Daartoe zullen 2 bestuursleden, voorzien van een ontwerpkaart en verdere gegevens, zich per soonlijk ten huize der eigenaars vervoegen en vertrouwen wij dat alles een vlot en voorspoe dig verloop zal hebben. Wij zijn er van overtuigd, dat alle aan wonenden eensgezind zul len medewerken, opdat het zo lang gehoopte spoedig werkelijk heid moge worden. Politietoezicht bij het uitgaan der Scholen. Het is voor ons een buiten gewoon genoegen, te kunnen bekend maken, dat bij het uit gaan der scholen (O. L. School en Kleuterschool) de politie het verkeer langs de Wüstelaan zó danig zal regelen, dat de kinde ren veilig de voetpaden kunnen bereiken. Een woord van dank aan on ze politie is hier wel op zijn plaats. Verlopig bericht. Er bestaan bij bet bestuur plannen tot bet organiseren van een „Santpoort's Bloei-Zomer- feest. Dit feest, waarvoor de plannen reeds in een gevorderd stadium van voorbereiding ver keren, belooft iets heel moois te worden. Ook hier zal aan de leden, (dus geen huisgenoten) een flinke reductie op de toegangs bewijzen worden gegeven. Lid zijn is dus verplicht. Geeft U thans op. Het plantsoentje aan de Pastoorsstraat Door den dienst van O.W. is het plantsoentje aan de Pastoors straat van tegels voorzien.Hier aan kan alweer worden gezien, dat wat men bij O.W. belooft, ook inderdaad gebeurt. Mogelijk kan bet volgende maal wel wat vlugger. Al bij al, een-afdoende verbetering, waarvoor wij erken telijk zijn. Verbreding spoorweg overgang aan de Wüstelaan. Reeds enige jaren geleden Werd verzocht om tot verbreding van de spoorweg overgang ge legen aan de Wüstelaan, te wil len overgaan, daar deze overweg voor het verkfeer te smal was geworden. Verschillende oorzaken, hoofd zakelijk van financiëlen aard, waren aanleiding dat tot het ge vraagde niet werd besloten. Waar kort geleden op deze overweg een ongeluk met dodelijk afloop plaats vond, is deze zaak opnieuw onder de aandacht van de auto riteiten gebracht. Zowel bij de directie der Ned. Spoorwegen te Utrecht, als bij B. en W. van Velsen is met aandrang op de hoog nodige verbetering aange drongen. Wij hopen dat deze actie met succes zal worden be kroond. V*. De goedkope Zwemabonnementen. Ieder heeft het reeds kunnen lezen dat de leden van „Sant poort's Bloei" een zeer belangrij ke reductie wordt gegeven bij aankoop van een zwemabonne- voor het natuurbad „Velserend". Wij brengen het nogmaals on der de aandacht van onze ledeu. Ieder lid, of zijn huisgenoten kunnen op vertoon van hun nieuw lidmaatschapbewijs van „Santpoort's Bloei", bij de directie van het natuurbad „Velserend" een zwemabbonne- ment van f6- verkrijgen tegen betaling van f4,.80. Dit wil dus zeggen dat elk lid een reductie wordt gegeven van 20 pCt. Wat het zeggen wil lid te zijn van „Santpoort's Bloei", is ook hieruit weer te zien. Reeds meer dan een jaar contributie, heeft men bij aankoop van één abon nement reeds terug. U ziet wij werken voor U, doet U nu ook eens wat voor ons, laat elk lid aan het secre tariaat een nieuw lid opgeven. Is dit te veel gevraagd.? Wanneer U zich een Bril moet aanschaffen, vergelijkt onze prijzen. Uwe overtuiging is dan dat wij toch goedkooper zijn voor Fondsbrillen en alle Receptenwerk Opticien van het Ziekenfonds „Velseroord" en „Velsen". (Vervolg Plaatselijke berichten). Nutsspaarbank Gedurende ue maand Juni 1935 werd ingelegd: a.Kantoor Julianakade f 15.631.77 b. Kan toor Willebrordstraatf 6.296.66; c. Kantoor Santpoort f 4.986.18; d, Kantoor Velsen-Noord f 224.24 totaal f 27.138.85; en terugbe taald a. Kantoor Julianakade fl7.122.20;b.Kantoor Willebrord straatf 9.141.23; Kantoor Sant poort f 3.373.60; Kantoor Vel- sen-Noord f75, totaal f29.712.03 Meer terugbetaald dan ingelegd f 2.573.18. Het tegoed der Spaarders bedroeg op 1 Juni 1935 f 1.143.758,60 Het tegoed der spaarders bedraagt op 1 Juli 1935 f 1.141.185.42. Uitgegeven werden 21 nieuwe Spaarbank boekjes en ingetrok ken 15 Spaarbankboekjes. Het laatst uitgegeven boekje droeg bet nummer 3453. Uitstapjes, nu de zomer vacanties beginnen zijn aan de orde van de dag en er zijn altijd nog men seden die gaarne uit willen maar niet altijd weten waarheen. De lieer Band, Rijksweg 214 heeft in dit nummer een adver tentie geplaatst waarop wij gaar ne de aandacht van onze lezers die nog geen plannen hebben gemaak- Het is niet de eerste keer dat de Heer Band zoo'n uitstapje (en met succes) orga niseert. Het aantal baden genomen in de maand Juni bedraagt: Regenbaden 1094 Kuipbaden 44 Kinderbaden 41 Totaal 1179 Waaronder 10 werkeloozen Door bemiddeling der „Sant- poortsche Winkeliersvereen." is door de burgemeester van Vel sen, toestemming gegeven de winkels gedurende de feestweek van Zaterdag 6 t.m. 13 Juli tot 12 uur geopend te hebben. Bridgeclub „SANTPOORT" Daar de bridgesport de laat ste jaren sterk omhoog gaat, ïeeft onze club gemeend, maan delijks een Bridgeprobleem te plaatsen in het veel gelezen alad, „Huis aan Huis". De Prijs wordt door loting toegekend, onder hen die het probleem goed oplossen. Deelneming kan geschieden door iedere Bridger. Hopende op veel animo, be ginnen wij deze maand met het eerste, dat luidt als volgt: Probleem No. I NOORD Schoppen Harten Ruiten Klaver V. B. 10 4 4 2 S C/3 Ph Ph O H S 10 6 C/3 h-i W O •g A 10 f5 o w p o P o w B M H 9 7 5 V. B. p <i !t> H. V. Schoppen Harten Ruiten Klaver ZUID Sshoppen is troef, Z. is aan slag, N.— Z. moeten alle slagen ma ken. Inzendingen moeten voor 14 Juli a.s. in 't bezit zijn van den spelleider der club H. Wigman Alb. Thymlaan 53, Santpoort. 1 tot 6 regels 25 cent bij vooruitbetaling (Geen zakenadvertenties) gemeubileerde] kamers met of zonder pension. Brieven onder letter J. Bureau v. d. blad. Eenvoudig degelijk van 8 tot 8 of 8 tot 5 uur, Duinweg 27 Santpoort. Mevr.JSoesam, Middenduinerweg 69, vraagd een v.g.g.v. Aanmelding s'avonds na 7 uur. Een net van 15 17 jaar met goede ge tuigen van 8 tot 3 uur te Sant poort St. Brieven letter W Bureau v. d. blad. Mooie brandstoffen kist inh. 8 a 9 mud voor geschikte prijs te bevragen Enschedélaan 15. Heeren rijwiel aangeboden in goede staat, voor elk aanemelijk bod, te bevragen Ilagelingerweg 167. R. K. Juffr., leeft. 83 j. zoekt zelfde leeftijd omtrek Santpoort Brieven letter K. Huis aan Huis. gezocht voor twee jonge poesjes adres S. Koster Hoofdstraat 212 Santpoort Lij u, bjO <D a sz O C/3 <D O c O D biO <D -t— ja ca O CD C/3 a L- D O Voor de VACANTIE in de bosschen, duinen en aan het strand, zijn te ver krijgen in de van ouds-bekende Drogisterij „Het Kruidenhuis" te DRIEHUIS, ZEEWEG 355, bij halte Zeeweg Toilet-cremes en -poeders Zonnebrand-oliën Zonnebrillen Voet- verzorgings-artikelen, o. a. Trannosan en Radox, welke voor pijnlijke voeten onmiddelijk verlichting geven Damesverband met passende gordels Hygiënische gummiwaren Eau de Cologne, verpakt en per maat Parfumeriën Haarwassingen, droog en nat Ivorol tandpasta met proef- tube Middelen tegen ongedierte- en insectensteken Verbanddoosjes voor Kampeerders (ook aan te vullen) losse Chemicaliën voor photographie Opleidingscursus voor hot Drogistendiploma.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2