Predikbeurten TE HUUR Boekhandel Cornegge z Z Z z 0 o z Extra aanbieding TH. C. BöHM Taarten vanaf f 1,25 l Rijks-inkomstenbelasting 1935-1936. J. SCHOON Lij 01 0 LU CL 10 CL X X Lü LU h 0 CQ 01 O z - Ld O c\l LLJ W. SPAANS H. ALBLAS Leert Zwemmen Kennemer Schrijfkamer Noord Brahands Schoenenmagazijn Met „Santpoort's Bloei" naar Texel. HAGELINGERWEG 34 SANTPOORT LANDHUIZEN f 26,—; f 30,—; f 32, f 34,— en f 40,-p.mnd, T. HAKVOORT Hagelingerweg 377 bij het Station Driehuis. O H _l LU 1 blik Maria's 50 cent, per pond 20 cent 2 rol beschuit 10 cent-2 fl. gazeuse 20 cent _Stegeman's Fijne Vleeschwaren. Leverworst 5 cent per ons Gekookte Worst 10 cent per ons Grove Worst 14 cent per ons Rolspek 12 cent per ons Ham, heerlijk 14, 18 en 22 cent per ons Enz. Enz. Enz. Diverse fijne Kaassoorten. Goudsche Graskaas f 0,24 per pond Edammer Kaas, 40 pCt. 4 pond, f 0,04 p. st. Terrasweg 20 Santpoort Hagelingerweg 61 Telefoon 22670 Op 1 Augustus a.s. orgauiseerd „Santpoort's Bloei" voor haar leden, huisgenoten en introducé's een uitstapje naar het mooie eiland Texel. Per autobus gaat het naar den Helder, dan wordt een zeetochtje gemaakt over het Marsdiep en vervolgens wordt op Texel een autobus tocht ge maakt. De kosten zullen f3,25 per persoon niette boven gaan. Men kan zich nu reeds doch in elk geval voor 25 Juli a.s, opgeven bij den Heer Martens Rijksweg 480, en Rings Bloemen- daalschestraatw. 84 alsmede aan het secretariaat Broekbergerl. 5. „Vereniging Santpoort's Bloei" Ons Pensionbureau. Het komt zeer dikwijls voor dat vreemdelingen op hun vra gen, naar het adres van ons pensionbureau, verkeert worden ingelicht. Dit geeft veel ongemak voor alle partijen. Het adres is uitsluitend J. H. MARTENS RIJKSWEG 480 Santpoort-Dorp. Examens. Tot de eerste klasse van het Stedelijk Gymnasium te Haarlem werd toegelaten Aly Drijver, Leerlinge van deOpenbare Lage re school te Santpoort. Eindexamen Rijks H.B.S. Velsen. Aan het eind examen der wisk. afd. B hebben deelgenomen 25 candidaten, waarvan geslaagd zijn; de dames H. Hellema, N. Luch- singer, C. de Mooy, F. Roos, E. Veening, B. Verbaan, F. v.d. Wolde. de heeren A. v. Bodegraven, L. Brassem, E. Bunte, T. Heil wig, M. Herfst, P. v Kessel, P. Kueris, G. Kraan, H. Molenaar, W. Pol derman, Th. Reijnders, G. Snuif. F. de Weers aan wie wij onze gelukwenschen bij dezen aanbieden. Fanfarecorps „Wilhelmina' Boven genoemd muziekcorps heeft ons nu reeds 2 maal verrast met het geven van mu ziek op verschillende punten in het dorp. Men kon echter nog niet alle deelen bereiken en bewerken. Want dit laatste was noodig om de nog resteerende loten te verkoopen. Wanneer dan ook de toestemming van B. en W wordt verkregen komen ZIJ aan de beurt die het corps nog niet konden beluisteren en dus ook nog niet in de gelegenheid waren een lot te koopen. Loten zijn echter óók bij de leden verkrijg baar Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 14 Juli v.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Ter eere Gods" (1 Cor. 10 31) o— Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 14 Juli v.m. 10 uur Ds. A. D. Meeter Watergraafsmeer o Gerei Kerk H.V., Wüstelaan. Zondag 14 Juli v.m. 10 uur Ds. K. H. Kroon o— Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 14 Juli v.m. 9.45 uur De heer G. Toornvliet Theol. Cand. n.m. 5,30 uur dezelfde In beide diensten collecte voor het Rentefonds. Het zonnetje doet zijn best Ons lekker bruin te stoven. Ondankbaar zuchten wij Het lijkt hier wrel een oven! We gaan ons puffend uit De warme kleeren pellen, Om met bekwamen spoed Naar 't frissche nat te snellen. In zee en vaart en plas Daar ziet men ze krioelen, Om zich de hitte van 't Gestoofde lijf te spoelen. Maar bij het heerlijk spel Van baden, zwemmen, duiken, Dient groot zoowel als klein Z'n hersens te gebruiken. Op één ding dient gelet, Dat is wel zeer gewichtig De hoop des vaderlands Is meestal niet voorzichtig De kranten staan weer vol Met aak'lige getallen, Met lange reeksen van Verdrinkingsongevallen 't Is niet te veel gevraagd, Waaghalzerij te remmen. Dus liever niets gewaagd En bovenalleert zwemmen (VERVOLG 2) Hieronder beantwoording der punten 5 en 6. PUNT 5 Deze vraag is niet zoo een voudig als 't wel lijkt, immers de Wet op Inkomstenbelasting kent TWEE FICTIES (alleenin gedachte bestaande begrippen). Ik moet hieraan toevoegen, dat we er met de bloote vraag: „Welke bronnen van inkomen ko men in aanmerking" niet komen, omdat deze vraag, zonder reke ning te houden met de periode waarover de opbrengst moet worden berekend, niet te beant woorden valt. De twee ficties Onze Belastingwetgeving streeft inderdaad een „goed bedoeld" doch practisch minder gelukkig gebleken „systeem" na voor de bepaling van hetgeen voor een zeker belastingjaar in aanmer king dient te komen. De bedoeling van dit systeem is (in de belasting-practijk meer bekend onder den iraam van „Bronnen theorie)" een ieder, die belastingplichtig is, uit welke hoofde dan ook, aan te slaan naar het inkomen over het be lastingjaar (dat is dan het jaar, hetwelk staat vermeld op Uw Belasting-aanslag-biljet). Dit is b.v. voor 1935-1936 het inkomen dat men zal genieten van 1 Mei 1935 af tot en met 30 April 1936 dus niet naar het afgeloopen jaar of, zooals in vroegere jaren wel gebeurde, naar het gemiddelde over de laatst verloopen drie jaren. Vooral bij een basis van een gemiddelde van drie jaren, was het gevaar zeer groot, dat het eerlijke belastingsprincipe, betalen naar draagkracht en vermeerdering van dien draag kracht, op den achtergrond zou worden geschoven. Men heeft er toch rekening mede te hou den, dat de financieele toestand van den belasting-plichtige, feite lijk doorloopend, aan verandering onderhevig kan zijn, zich soms geheel kan wijzigen. In onzen tegenwoordigen zwaar gedepressieerden precairen tijd, zou dat zeker ten onrecht kun nen leiden, alhoewel het ook terstond moet worden toegegeven dat het ook tot voordeel kan strekken. Men zal dit individueel te beoordeelen hebben. Vanzelfsprekend is het, dat het inkomen bij het inleveren van het Beschrijvingsbiljet en ook niet bij het zooveel later opleggen van den aanslag, niet bekend is, of kan zijn. De wetgever veronderstelt dan echter dat de bronnenopbrengst die op 1 Mei 1935 (ons voorbeeld) bestaat, even groot zal zijn als die over het laatst verloopen kalenderjaar 1934 óf over het boekjaar 19334934 óf over!932- 1933 als het boekjaar op 1 Mei 1935 nog niet mocht zijn afge loopen. De door de wet toegepaste ficties zijn als volgt samen te vatten. Fictie I Slechts die bronnen van Inko men komen in aanmerking, wel ke den Aanvang van het belasting jaar, dus op 1 Mei van ieder jaar, bestaan. Het is echter ook mogelijk, dat men op een later tijdstip dan IMei, belastingplich tig wordt, b.v. door geboorte of vestiging. Het tijdstip van de geboorte of de vestiging treedt dan voor den 1 Mei datum in de plaats. Een afzonderlijk inkomsten bron wordt gevormd door, bij voorbeeld elk vermogen, elk beroep elk bedrijf elke arbeid elke werkzaamheid op zichzelf staande elke ingegane lijfrente elke schuldvordering elk bewijs van deelgenoot schap in Handels onderneming (Effect) enz. enz. Fictie II Voor de opbrengst van elke bron van inkomen komt in aan merking de opbrengst over het laatst verschenen kalender- of boekjaar. Wellicht vindt U dit in tegen spraak met hetgeen daaromtrent hierboven is gezegd, doch ik wijs er U direct op, dat de Wet immers het inkomen over het Belastingjaar wil treffen, Wie zal zeggen, dat een op 1 Mei bestaande bron, ook nadien permanent zal blijven voortbe staan? En vooral nü, in onze onzekere levensdagen. De basis der belastingheffing op deze wijze, is en blijft een wer kelijke fictie. Allerlei variaties zijn mogelijk. Het komt immers vaak voor dat een bron van inkomen nog kort en in het voorafgaand ka lender- of boekjaar ontstond, waardoor de „opbrengst" dus niet bekend is. In zoo'n geval moet de opbrengst over het be lastingjaar op een geheel andere manier worden berekend en wel door middel van SCHATTING RAMING óf BEGROOTING. (Opmerking: Approximatieve berekeningen geven doorgaans gevaarlijk cijfermateriaal te zien.) Daarbij mag en moet de In specteur uitsluitend en alleen afgaan op de bij den aanvang van het Belastingjaar, dus 1 Mei, bestaande feiten. door Bert G. van Haarlem, Accountant. Wetenschapp. medewerker van „Huis aan Huis". Santpoort Tel. 22394 (Wordt vervolgd). Electrische Lichtdruk- en Copieerinrichtin g Rijksweg 17 (Rozenstein) Telefoon IJm. 4635 UW ADRES VOOR Bloemwerken, Kamer-, en Tuinplanten, is bij Aalsmeersche Geraniums Margrieten en Fuchsia's 15 cent Bloemendaalsestraatweg 160 A Santpoort-station Dames- en Herenschoenen Voor de zomer Badschoenen Crêpe-sandalen Gymn. schoenen ijzersterke school- laarzen Riemsandalen Speciaal in schoenen met steun zool voor gevoelige voeten. Concurrerende prijzen - Reparatie-inrichting I "ST1 _l _l I Hoofdstraat 126, geen winkel r Hl Hoofd; Telefoon 22519 HAZELNOOT PROGRES NOUOATINE NOICETTE Gebakjes 7 ct per stuk Slagroomgebakjes 10 ct. p. stuk Nougatine Gebakjes 8 ct p. st. Soiré Gebakjes 5 et p. st. Wij gebruiken uitsluitend Roomboter onder Rijkscontrole

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2