Predikbeurten Setteer*» mesfe Maatschappij „Ziekenfonds IJmuiden". PAPIEREN SERVETTEN I, TAFELIAKEN5 A. TABERNAL ZOON R. C. „BREDERODE" Sp eeltuinver. „Spaarnberg' Examens. LASTEN HEEFT U AL EEN NAAR UW ZIN Anders kunt U er waar schijnlijk bij onderstaande merken wel een vinden Deze feestavond wordt uitslui tend toegangkelijk gesteld voor leden, donateurs, en genoodigden en zal voorafgegaan worden door eene receptie in de zaal van de Ver. „Spaarnberg" aan de Wüs telaan. T. V. S. adspiranten. Gezien de geringe belangstel ling, zullen de oefenmarsclien tot na de vacantie uitgesteld worden. Dames en Heeren. Er is een uitnoodiging binnen gekomen van de Gymnastiekver. „Hercules en Hygiëa" te Noord- Scharwoude om mede te doen aan een 25 K.M. wandeltocht. Ter gelegenheid van de kermis wordt aldaar een groote sportdag gehouden. Er worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. Deze wandeltocht wordt ge houden op Zondag 4 Augustus, dus gelijk dat de K.W.C. en T. V.S. aan de uitgestelde marsch van de Kaaskoppen deel zouden nemen. Het blijkt dat velen van ons de voorkeur geven aan Noord-Scharwoude, dus moeten we de Kaaskoppenmarsch naar een andere datum verschui- wat gemakkelijk zonder bezwaren kan. Daarover nader. Het inleggeld voor Noord- Scharwoude bedraagt f 0,50. Vermoedelijk gaan we op de fiets, zoodat er dan geen verde re kosten aan verbonden zijn. Het inleggeld moet uiterlijk Zaterdagmiddag 4 uur in mijn bezit zijn, daar anders de kosten duurder worden. De inleggelden kunnen vol daan worden, Rijksweg 480. Zondagmorgen 9 uur allen aanwezig hoek Hagelingerweg— Hoofdstraat, voor een kleine trainingsmarsch. Allen present! In de 1.1. gehouden ledenver gadering werd het dagelijksch bestuur als volgt gekozen: C. Bankert, Voorzitter, A. Molen kamp, Secretaris, F. Vellinga, Penningmeester. A. s. Zondag vinden de vol gende wedstrijden plaats: 12 uur Brederode adsp.—Ilillinen adsp. 1,30 uur Brederode 3Hillinen 5 3 uur Brederode 2Hillinen 4 In Beverwijk 10 uur Kennemers 6Brederode 1 A.s. Woensdag speelt het 1ste elftal om 7,30 uur tegen D.I.O. op eigen terrein. Bridgeclub „SANTPOORT" Oplossing bridgeprobleem No. 1 lste slag, KI. H., KI. 4, KI. 10, KI. 5. 2de slag, R. Vr., R. 10, Sch. 4, R. 7. 3de slag, Sch. Vr., H. 3, H. 8, R. A. 4de slag, H. B., O komt in de dwangpo sitie en alle slagen zijn voor N.-Z. Er waren slechts 4 goede oplossingen binnengekomen, de prijs is na loting toegewezen aan den Heer J. Schildwacht, lid van de bridgeclub „Santpoort.'' De Technische comm Gedurende de vacantie is de speeltuin alle dagen geopend van 2—5 uur. Dagkaartjes per persoon a 5 cent bij de Speeltuinopzich ter. Voor het diploma Ned. Han delscorrespondentie der Vereen. „Mercurius", slaagde de Heer J. C. Versteeg te Beverwijk, opgeleid door den Heer W. Ved- der, Zeeweg 352 te Driehuis. Trekkingslijst der loterij van het Fanf. Corps „Wilhelmina" No. Prijs. 986, Theekast 1204, Schemerlamp 202, Theeservies 904, Theelichtje 484, Tafelkleed 347, Borstelhanger 693, Schemerlampje 744, Wandbord 756, Krantenhanger 409, Nestschalen 805, 6 Kop en schotels 1129, Fluitketel 983, Melkkoker 1416, Vaasje 92, Bonbonschaaltje De prijzen zijn tegen overgave van het lot verkrijgbaar bij Garage Maarschalk, Hoofdstraat. Vereeniging „Koninginnendag" Het Bestuur van Vereniging „Konninginnendag" te Santpoort heeft deze week vergaderd, met het oog op de 55e verjaardag van H.M. de Koningin. De fees telijkheden zullen plaats hebben op Zaterdag 31 Augustus, op hetzelfde terrein van verleden jaar, n.l.aande Velserbroekstraat. s'Morgens wordt weer een kinderoptöclit door het dorp georganiseerd, waarna de onder linge wedstrijden volgen. Des middags zullen volksspelen ge houden worden, ringsteken, watersteken en d.g. Des avonds zal zoo mogelijk eeu bioscoop voorstelling en een groot vuur werk gegeven worden. Bovendien is er s'avonds wat nieuws, dat voorlopig nog geheim moet blijven. Bewoners die zich pas te Santpoort gevestigd hebben, doen goed zich als lid op te geven bij den penningmeester den heer G. Hop Hoofdstraat 486. Alleen leden kunnen deelnemen aan de wedstrijden. De contributie be- draagd f.1,per jaar. Zijn man en vrouw beide lid, dan heb ben de kinderen beneden 16 jaar gratis toegang en delen in de versnaperingen. Ineen volgend nummer volgen nadere bijzon derheden Natuurbad en Sportpark „Velserend" De avondfeestvoorstelling is tot nader order UITGESTELD. De zwemdemonstraties en polo wedstrijden enz. s'middags van af 1 uur gaan door. Er zullen hiervoor geen EXTRA entrée gelden geheven worden. Namens de directie Jan van Dommelen. Ned. Herv. Kerk, Santpoort Zondag 28 juli v.m. 10 uur Ds. H. Mispelblom-Beyer, Rem. Predikant te Leiden. o Ned. Hervormde Evangelisatie, Kerkpad. Zondag 28 Juli v.m. 10 uur Ds. J. de Wit, Leiden -o— Geref. Kerk H.V., Wüstelaan. Zondag 28 Juli v.m. 10 uur Chr. A. C. Reuyl. o~ Geref. Kerk, Burg. Enschedélaan. Zondag 28 Juli v.m. 9.45 uur Ds. N. Streefkerk van Wolvega Nam. 5,30 uur dezelfde In beide diensten collecte voor den Evangelisatie-arbeid in N.- Braband en Limburg. Donderdag 18 Juli 1935 werd de Alg. Jaarvergadering ge houden van het Mij. „Zieken fonds IJmuiden" in de bovenzaal van Café „Parkzicht" te IJmuiden-Üost. De notulen alsmede de jaar verslagen van Secretaris en Penningmeester werden onver anderd goedgekeurd. In het jaarverslag werden de gebeur tenissen gememoreerd over het afgeloopen jaar. Het ledental was per 1 April 1934 13131 en per oi Maart 1935 14393, alzoo een vooruit gang van 1262 leden. Per 19 Juli 1934 werd voor de werkloozen en daarmee ge- lijkgestelden, een crisisregeling ingevoerd, waartoe ook konden toetreden zij die wegens finan- cieele redenen het fonds hadden verlaten. Bij het gemeentebe stuur werd de aandacht geves tigd op de mededeeling van den Minister van Sociale zaken, dat aan werkloozen een toeslag op de fondscontributie boven liet gewone steunbedrag mocht wor den gegeven. Het gemeente bestuur zou dit vraagstuk in studie nemen. Op 11 October 1934 werd een vragenlijst ter beantwoor ding ontvangen, waaraaninzeer ruime mate is voldaan. Op 5 November werden nog nadere inlichtingen gevraagd waaraan ook is voldaan. Op 23 Januari 1335 is om de ba lansen en rekeningen en ver antwoordingen gevraagd over de laatste 3 jaar. Op 12 Maart heeft een depu tatie van het bestuur een onder houd gehad met Burgemeester en Wethouders over deze materie. Nadat de aan ons gevraagde bescheiden (3 accountants rap porten over bedoelde jaren) zijn ingeleverd en terug ontvangen, heeft nog een onderhoud plaats gehad tusschen het gemeente bestuur en den Secr. der H. C. van de Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst. Nadien is niets meer vernomen. Van de zijde van het Zieken- fondsbestuur is alles gedaan om voor de werklooze verzekerden een toeslag als in de Ministri- ëele circulaire bedoeld te krijgen, ook al zou dat van het Zieken fonds een financieel offer vra gen. Het streven van naburige (Haarlemsche) fondsen om ge- bieds uitbreiding te verkrijgen door een grens te bepalen, die een groot deel van de gemeente Velsen omvat, heeft heel wat conferentie's noodzakelijk ge maakt. De oplossing is er nog niet maar we mogen met ver trouwen de toekomst tegemoet zien. Dat een dergelijke grenswijzi ging gewettigd zou zijn, omdat in de gemeente Velsen onvol doende verzorging is, kan door het bestuur van het Mij. Zieken fonds IJmuiden niet worden aanvaard. Door de specialisten werden in het afgeloopen jaar bespre kingen ingeluid ter bekoming van een betere honoreering. Wenschelijkheden en mogelijk heden streden hier om den voorrang. Moge het in de naaste toekomst zoo zijn, dat allen die arbeid vinden in de geneeskun dige verzorging der menschen, bevredigd zijn door een goede regeling van hun honoreering door gezond overleg verkregen. De actie van den laatsten tijd tegen het Mij. „Ziekenfonds IJmuiden", heeft de aandacht getrokken. Hierbij kunnen we denken aan het grzegde „Het zijn niet de slechtste vruchten waaraan de wespen knagen". Tegenactie zou verspilling van tijd en energie zijn. De toetreding en terugkeer in het afgeloopen jaar (1262 verze kerden) bewijst voldoende, dat het Mij. Ziekenfonds IJmuiden, het vertrouwen geniet bij de verzekerden, dat zij met alle gerustheid hun weekpremie storten, zeker als zij zijn, dat de gelden goed beheerd worden en hun rechten gewaarborgd zijn. Aan het Witte Kruis werd f 20U,— aan de T.B.C. f 100,— subsidie gegeven. Rekening en Verantwoording Penningmeester. De financieele resultaten zijn gunstig te noemen al moet er rekening mee gehouden worden dat de crisisregeling niet 12 maar 8 maanden heeft gewerkt en voor wat het aantal crisisleden betreft we nog niet aan het maximum toe zijn. Het aantal crisis-leden was per 1 April 1935 3156. Bedroeg de opbrengst contri butie het vorige jaar f 137.726,91 over het afgeloopen jaar was dit f 133.256,46 of f 4470,45. minder. Daartegenover hadden we een gunstig ziekenhuisjaar, wat niet alleen een gevolg was van de crisisregeling omdat ook de eerste 4 maanden een zeer gunstig beeld te zien gaven. Door de groote toevloed van crisis-leden is de post honoraria doctoren, hon. Apothekers en de geneesmiddelen iets hooger dan verleden jaar. Over de crisisleden ontvangen de doctoren 25 en de Apothekers 20 pCt. minder honorarium dan over de gewone leden. Aan premie voor verlossingen werd over 8 maanden f1370, uitgegeven. De invoering van dit besluit werd over het geheel zeer gunstig beoordeeld. De rekening en verantwoor ding gaf aan in ontvangsten en uitgaven Honorarium Doctoren f 55.935,99 Kosten verstrekking Geneesmiddelen f 21.960,81 Ziekenbuisverpleging en Specialistische hulp f 23.155,86 Verloskundige hulp f 1.370, Tandheelkunde f 6.858,18 Röntgenfoto's f 1.314,60 Incassoloon en salarissen f 14.495,16 Transportkosten, Brillen, Hoogtezon, Div. onkosten inclusief subsidie's (f300,- W. Kruis, T. B. C.) Verplichte reserve 1 pCt. Contributie Voordeelig saldo f 3,445,21 f 1.332.56 f 4.141,60 f 133.996,58 Contributie Gebitten Huur gebouw Artskeuze Interest Extraetie's BATEN f 133.256,46 f 148,37 f 520, f 30,— f 17,75 f 18.— f 133.996,58 Bij het verslag van de com missie van toezicht op de admi nistratie, werd gewezen op de thans gevolgde methode waardoor het mogelijk is zonder veel moeite inzicht te krijgen van den omvang van het werk. Alles was in orde bevonden. Een voorstel behelzende aan sluiting bij het ziekenhuisverple- gingsfonds Kennemerland, werd zonder stemming aangenomen. Ook het invoeren van een aanvullingsfonds waarbij de ver zekerden tegen betaling van 3 cent meer, onbeperkte ziekenbuis verpleging en barakverpleging gewaarborgd is, werd aangeno men. Zij die thans lid zijn kunnen, wanneer zij voor 1 Sept. 1935 toetreden tot het aanvul lingsfonds direct volle rechten bekomen, Na 1 Sept. moet de termijngesteld in het reglement worden in acht genomen. Een voorstel van het bestuur om de crisisregeling met een jaar te verlengen werd aangeno men en verder aangevuld, dat geheel vrijblijvend tegen betaling van 2 ctper ziel tot een maximum van 10 cent per gezin met kin- derenbeneden 16 jaar, polikli- nischehulp plus de daaruit voort vloeiende medicament zal worden gegeven. De subsidie's aan de Consulta tie bureaux van het Witte Kruis en T.B.C. werden voor dit jaar bepaald op f 150.00 voor ieder Wat de actie tegen het Mij. Ziekenfonds IJmuiden betreft schaardende vertegenwoordigers der Verzekerden zich unaniem achter het bestuur en keurden onvoorwaardelijk zijn houding goed, terwijl zij hun deernis met de beide leiders van deze „hetze" betuigden. De voorzitter wees er op dat het kantoor dagelijks den geheelen dag geopend is en er voor hen die gaarne ingelicht wenschen te worden omtrent den gang van zaken in het ziekenfonds gele genheid is om alle inlichtingen, die zij wenschen te bekomen. Mochten zij die doel en stre ven en werkwijze nader willen leeren kennen en daarvoor, maar dan ook daarvoor alleen, een ver gadering wenschen, zoo kunnen zij die wensch kenbaar maken bij de administratie (schriftelijk). Na een korte geanimeerde rond vraag werd deze voor het Mij. Ziekenfonds IJmuiden zoo belang rijke vergadering onder dank gesloten. I I Poker Play j Oloot Atlas No, 15 Exzentric Valenoio Tuluse Excellent Atlas No. 5 Barbivore j Rood Wit en Blavw 1 ct Hagelingerweg 28 - Santpoort ö1/2 ct 6 ct 6 ct 472 ct 5 ct 4 ct 3 V2 ct 27a ct P/a ct

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 2