Schakeitjes J. A. BODE A. LAM BADHUIS A. Visser's KER KW EG 1 Driehuis 1 1 DESANTP00RTSCHEH0UTHANDEL Vleesch- en Vleeschwaren flngezonden stukken!! Weest voorsicSitig A. HANDGRAAF, Santpoort-St. Van bloemen en planten. Rijwielhandel en Reparatie-in richting ANTQON TABERNAL GER VAN HAM Slaapkamer Meisje Te Koop Koolpianten. Boekhouden. Pension aangaboden Te koop gevr. Weggeicopen Te koop Nette werkster Te koop Te koop aangeboden Nette Jongen Gem. zit- sn slaapk. Te koop Te koop Uw matras slecht? J. A. DES BOUVRIE Marnixlaan 4 Driehuis. Voor goed drukwerk naar Drukkerij Cornegge, Terrasweg 31 Santpoort. Sigarenfabriek „HOFSTRA" - Santpoort Hofstra sigaren is geld besparen. Sigarenmagazijn Hoofdstraat 109 HOFSTRA Santpoort Hoofdstraat 109 Driehuizerkerkweg 81 Telei 4051 IJmuiden Drïehuis-Velsen MEVROUW, Het beste en voordeeligst adres voor Uw HAGELINGERWEG 37 Telefoon 23793 Electrische Koelinstallatie 3/4 BU Santpoort Hagelingerweg 17 S Wüsteiaan Santpoort g ÜJ s (Buiten .verantwoording van de Redactie). Overveen, 24-7-'35 Mijnheer de redacteur, Gaarne zal de afd. Haarlem van de „Centrum Gemeenschap" gebruik maken van Uw blad, ten einde eenige inlichtingen te verstrekken, hoe zij haar taak denkt aan te vangen. Het ligt in de bedoeling een onderlinge ruil van goederen en diensten tusschen de deelne mers in deze organisatie te be werken. Alles zonder geld, d.i. door aanteekeningen in het ruilboek. Ruil van goederen met niet deelnemers, geschiedt tegen het geldelijk bedrag der waarde. Het voorgaande betreft den eersten aanvang, welke gevolgd word door een bonnen-systeem, dat de mogelijkheid opent buiten de ruil-centrale te handelen, met de inmiddels aangesloten zaken. Producenten en winkeliers,'zul len hunne waren bij de ruil-centra le aanbieden. Vrije werkers, zullen hier een aanknoopingspunt vinden, voor hun diensten en producten. Voor nadere inlichtingen enz. kan men zich eiken werkdag wenden tot het plaatselijk, tevens landelijk bureau der C.G. te Haarlem, Zijlweg 109 rd. telef. 12886. Met dank voor plaatsing, het bestuur van de Afd. Haarlem der C.G. A. v. Kampen, Voorzitter H. W. vati Wageningen. Secretaris D, Draai3tna, Penningm. H. F. Boot, Adjunct Het Tulen gordijn Het opschrift van dit artikel doet haast vermoeden, dat we een sprookje of dedective verhaal zullen laten volgen, maar we blijven voorloopig bij de planten. Ik wil U n.l. graag iets ver tellen over de functie van het tulen gordijn in verband met de lichtbehoefte der kamerplanten. Zoo oppervlakkig beschouwd onderschépt een zeer dun tulen gordijn bijna geen licht en de meeste liefhebbers denken er dan ook niet aan, dat een kamer plant achter zoo 'n doorzichtig gordijn geplaatst veel minder licht krijgt dan wanneer het gordijn terzijde wordt geschoven. En toch is dat zoo. Vooral in den winter moeten we al onze kamerplanten zooveel mogelijk licht geven. De dagen zijn nu kort en vaak somber, in huis wordt het maar een paar uur op den dag zóo licht, dat we op eenigen afstand van het venster nog klein schrift kunnen lezen. Misschien denkt U dat zulk zwak licht nog vol doende is voor de planten, maar als U dat licht op de plaats waar U het ingewikkelde Nederland- sche spoorboekje nog kunt ont cijferen, eens nauwkeurig kon opmeten, dan zou U tot de ver rassende ontdekking komen, dat het licht daar toch lang niet zoo sterk is als buiten, dat het bui ten zelfs 200-250 maal lichter is! Op zoo'n naar Uw oordeel dus betrekkelijk lichte plek, zouden de planten het met meer dan 200 maal zoo weinig licht moe ten doenMaar dat kan niet. De planten hebben veel licht noodig en verdragen het niet lang wanneer zoo weinig licht gegeven wordt. Ieder lichtstraal tje dat we in den winter de planten meer kunnen toedienen is voor hen veel waard en daar om ook niet de planten gezet achter het tulen gordijn, maar het gordijn terzijde schuiven. Kort geleden bleek me de lichtonderscheppende kracht van het tulen gordijn nog eens dui delijk. Verschillende personen hadden tegelijkertijd een bloeien de Begonia Ege's Favorite ge kregen. Het zal U wellicht be kend zijn dat deze winterbloeiende Begonia zeer sterk is, mits de piant maar in het volle licht staat. Aan al deze personen werd dan ook den raad gegevenzet de Begonia vlak voor het raam. Ik was verwonderd na een paar weken te hooren, dat toch bij sommigen alle bloempjes en zelfs vele bladeren waren afge vallen. iSatuurlijk vroeg ik direct: maar hebt U de planten dan wel goed in het licht gezet, vlak voor 't venster? ja, werd geantwoord en ik begreep er niets van. Maar wat bleek Dat juist die Begonia's hun bloemen hadden verloren, welke achter een tulen gordijn stonden. Die welke zoo voor bet raam waren geplaatst, zonder gordijn tusschen- plant en glas, hadden alle bloe men behouden. Daar zag ik dus heel sterk, dat door het zeer lichte gordijn toch nog te veel licht werd tegengehouden. Bij Cyclamen worden de bloemstelen, als de plant achter een gordijn staat lang en dun en vallen ten slotte om, terwijl de bladeren naast te lange en te slappe stelen, een gele kleur krijgen. Op sombere winterdagen is dus de plaats onzer kamerplan: vlak achter het glas, zonder gor- dijk er tusschen. Maar als straks de dagen lan ger worden en de zon meer kracht krijgt, kan het tulen gordijn als bescherming tegen zonnestralen groote diensten be wijzen. Want al is het waar, dat de kamerplanten zeer veel licht noodig hebben, tegen fel zonlicht zijn de meeste niet be stand. Voor een deel komt dit natuurlijk omdat ze steeds zoo veel minder licht gewend waren. Het gewone halflicht in de huis kamer gewend en dan plotseling felle zon achter glas, dat ver schil is te groot. Wie een tulen gordijn heeft, kan daarmede de lichtsterkte dus regelen, 's Winters op som bere dagen, het gordijn terzijde schuiven, maar als de zon door komt en kracht heeft, het gor dijn voorlangs de planten. Vergeet U echter niet, dat de zon in den winter meestal niet erg krachtig schijnt. In Januari meestal alleen tusschen 11 en 1 uur. Naarmate de zomer dichterbij komt verplaatst zich het ochtenduur naar voren, ter wijl het namiddaguur latei- wordt. Het beschermen is dus alleen noodig in de uren dat de zon werkelijk krachtig schijnt. (Uit Gooisch Buiten). Hoüandsehs Kasteelen en Ruïnes In Teyler's Museum te Haar lem wordt een tijdelijke tentoon stelling gehouden van Holl. kasteelen en ruïnes, samenge steld uit teekeningen van Roe land Roghman (1597-1686) en enkele van andere Hollandsche meesters der 17e eeuw, o. a. Ruisdael, Waterlo, de Bisschop Beerstraten. Voorts een reeks aquarellen van Isaac de Mouclie- ron (16701741) voorstellende de Heerlijkheid Heemstede bij Utrecht. Mevr. Boltius, Clarionlaan 1 vraagt tegen 1 of 15 Augustus NETTE DAG-DIENSTBODE goed kunnende werken en koken. Zonder g. g. onnoodig zich aan te melden. Zich te vervoegen Maandag tusschen 24 uur. Middendorpstraat 9. Het adres van vertrouwen Goedkoop en vakwerk Motor-olie Waschbenzine Shel-Petroleum Z-Amer. Oiie, 10 Litersbus 65 ct ONDERTROUWD: EN SANTPOORT ASSENDELFT 18 JULI 1935 1 tot 6 regels 25 cent bij vooruitbetaling (Geen zakenadvertenties) Gevraagd in rustigen omgeving een met ontbijt. Van 114 Augus tus. (Santpoort-dorp) Br. lett. I Huis aan Huis. Handig en betrouwbaar gevraagd van 7,45 tot 5 uur voor gezin van 2 pers. Aanm. 's avonds tusschen 7 en 8 uur Brederodelaan 48. 2 1-persoons ledikanten, 1 witte nachtkast, 1 witte waschtafel met waschstel, witte tafel m. 2 stoe len, Burg. Enschedélaan 10. Boerenkool-, Andijvie- en prei- planten. Antoniolie, Voorplaats, 22 Santpoort. Ned. Handelsc., Engelsch, opl. diploma's, W. Vedder, Zeeweg 352, Driehuis. Zit- en slaapkamer of zit- slaap kamer, met sti'oomend water. Br. lett. K bur. van dit blad. gebruikte kruiwagen, zelfde adres aangeb. 6 witte Legh. kippen, eerste leg. Slaperdijk 108. een jong cypers poesje. Terug te bezorgen. Driehuizerkerkweg H 115. goed spelende Radio, prijs f 20— Rijksweg 464, Santpoort. gevraagd, van half negen tot vijf uur voor de Vrijdag, Broekbergerlaan 17 Santpoort. bad en klein geysertje te samen voor f 30.J. J. Bonaiius, Hoofdstraat. 1 dames fiets f6.— en kinder wagen en wieg samen f 8,50 P. Rijsdijk Slaperdijk 114. Gevraagd een Goed kunnende fietsen. Albert Heyn. met pension, Schitterende omg. Dicht bij natuurbad en station- Santpoort. Huize „Buitenzorg" Kloek met9 kuikens (witte Legh.) 6 weken oud, Kerkweg 3, Santp. 2 pers race-cano met zeil en peddels, zwaarden en roer, a.n. f 10, Waterpomp a. n. f 5, Hoofdstraat. 35. Laat hem bijvullen door J. A. Des Bouvrie, Marnixlaan 4 Driehuis. Uw veerenbed drie deelig maken f 12,50 met de beste veerentijk kapok bedstellen tegen fabrieksprijs. Reperatie's gaan ook onder garantie. Stoffeerderij en behangerij van Aangekocht een groote partij Havana, Vuelta, Abajo de beste tabaksoorten die er bestaan, die leveren wij U in de Sigaren. Geen wonder, de omzet stijgt met de week, dat zegt genoeg om voortaan ook HOFSTRA sigaren te rooken. Neemt eens Imperiales, een 4 cents sigaar. Het is iets fijns van smaak en geur. Deze week verkrijgbaar uitschot Sigaren 10 stuks 25 cent, zoolang de voorraad strekt, ALLEEN bij 10 stuks. Neemt proef van de nieuwe meleering van deze sigaren, nieuw. Hofstra zandblad 10 st. 30 cent, onberispelijk van brand en kwaliteit, nog nooit zoo'n sigaar gerookt. Vraagt steeds 5, 6 en 8 cents Sigaren HET NEUSJE VAN DE ZALM Een Sigaar voor Uw gezondheid. I» Aanbevelend. Wanneer U zich een Bril moet aanschaffen, vergelijkt onze prijzen. Uwe overtuiging is dan dat wij toch goedkooper zijn voor Fondsbrillen en alle Receptenwerk Opticien HorSoger Juwelier Opticien van het Ziekenfonds „Velseroord" en „Velsen". is bij liet koopen van inmaakglazen, een goed glas moet 'n geslepen rand hebben en van prima materiaal gemaakt zijn. Voor Uw inmaak is het R.E.X. glas het beste glas. 4 72 1 liter 20 ct Wijd model. 22 ct 23 ct 1V-2 25 cent 2 liter 28 ct 30 ct 32 ct 35 cent Groote inmaakpotten f 1,25, Horrengaas in alle breedten Bioeinendaalschestraatweg Eikenhout voor alle In voorraad Schitterende partij doeleinden Levert uit voorraad geschaafd en gezaagd hout - Triplex op maat - Alle soorten profiel- ensierlatjes - Tentmate- riaal - Goedkoop bout voor schuttingen en kolenhokken HET JUISTE ADRES VOOR TIMMERWERK. AL UW VOORKOMENDE Geopend van 8-7 uur - Zaterdags geop. van 8-5,30 uur GRATIS BEZORGEN Alles wordt machinaal op gewenscbte maten gezaagd. Geopend Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 812 en 1419 uur Zaterdag 812 en 1422 uur Prijzen: Regenbad 15 ct, 12 voor f 1,50 Kuipbad 40 ct, 12 voor f 4, Kinderbaden Woensdag van 26 uur 8 ct. 12 stuks f 0.80 Uittreksel uit liet reglement Art. 2. Een half uur voorde aangegeven tijden van sluiting wordt het publiek niet meer toegelaten. Art. 9. Voor wenschen en klachten wende men zicli recht streeks tot den Badmeester, Zie verder reglement in de wachtkamer. DRINGEND VERZOEK aan allen, die door hun werkkring niet genoodzaakt zijn op Zaterdag te baden, dit op een der andere dagen te doen. Hiermede bespaart men zichzelf en zijn medemenschen onnoodig wachten. T.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 3