KLAARHAMERS BRANDSTOFFENHANDEL Practijk hervat J. Mac Daniël, O O UI z oc O O s M O Schakeltjes Scheer mesje 70 cent Met de Warmte A. LAM Doet nu nog Uw voordeel door van de Zomerprijzen gebruik te maken. Engelsche Anthraciet (Wales) Hout Triplex s A. L. L00GMAN J. SCHIPPER Jr. J. BOS c A. Markerink Gestolen Santpoort Hoofdstraat 108 Tel. 10335 Vuren DE SANTPOORTSCHE HOUTHANDEL Eiken Beuken 0 r op maat Grenen Arts DRIEHUIS, Spreekuren voortaan 8 9 v. m. I ongewijzigd 12 n. m gebleven. 't avond spreekuur alleen Maandag en Vrijdag 7 8 n.m. O 0 o .a lii s, CB Kruidhergerweg 43 Te koop Zelf tuinieren Te huur aangeboden: Dienstbode gevraagd Te Huur handig meisje Net besch. meisje slaapkamer omg. Santpoort St. Br. lett. O. bur. v. d. blad. Degelijk pension Net flink meisje Te huur gevraagd deg. pension Eerste Santpoortsche Wiid-Centrale Handel in alle soorten Wild en gevogelte. Versche eieren van eigen Kippen - - - POELIER HEEFT U AL EEN NAAR UW ZIN Anders kunt U er waar schijnlijk bij onderstaande merken wel een vinden A. TABERNAL ZOON ERRES RIJWIELEN EMPO Kinderrijwielen mei remnaaf f 24, Rijksweg 188 en 194 Rozensteijn L. L. v. d. EYKHOF A. Tabernal Zoon Limonades Gazenses aiiss in Koelkast voor radig bij Terrasweg 27, Santpoort Melk, Boter, Kaas en Eieren Electrische Rund- Kalfs- en Varkensslagerij Hagelingerweg 37 Tel. 23793, Santpoort PRIMA Worst en fijne Vleeschwaren HAGELINGERWEG 17 SANTPOORT Zorgt nu voor de WINTER eti voor Uw Kolenhok. Wij leveren daar goedkoop hout voor. Alle soorten sier- en profiellatjes, draadnagels, schroeven, krammen en dahliastokken. Tevens het juiste adres voor al Uw voorkomend Timmerweik. Alles wordt voor U machinaal op de gewenschte maten gezaagd. Gratis bezorden. Geopend van 87 uur, Zaterdags van 85,30 u. voor zoover die terugkeer als een statistisch gegeven kan wor den benut, want ik schreef reeds eerder hoe die teruggevonden schapen behandeld worden. Bij het gemeentebestuur werd de aandacht gevestigd op de mededeeling van den Minister van Sociale Zaken, dat aan werkeloozen een toeslag op de fondscontribulie boven het ge wone steunbedrag mocht worden gegeven. Ik meen te weten, dat de Minister daarmede niet bedoeld heeft, ziekenfondsen, beheerd als het Maatschappij Ziekenfonds „IJinuiden". En zeer zeker niet, wanneer een reserve van f 60.000,het niet noodig maakt om de gemeentelijken steun in te roepen. Het gemeen tebestuur zou dit vraagstuk in studie nemen, zegt het verslag. Bekend zijnde met de positie van het Mij. Ziekenfonds „IJinuiden" zal het besluit van het gemeen tebestuur wel voor een ieder duidelijk zijn. Waarom dit nu in het jaarverslag gepubliceerd? Moest de schijn gewekt worden, dat zij niet onwillig tegenover de steuntrekkers staan, maar dat gemeentebestuur? Het Mij. Ziekenf. „IJinuiden" klaagde over doordringen van naburige fondsen. Wanneer het Mij. Ziekenf. „IJinuiden" werkte zooals zeker 90 pCt. van de overige in Nederland werkende Ziekenfondsen, dan zou een naburig fonds geen kans op suc ces hebben. Is ook dit niet een sprekend bewijs van de ontevre denheid der leden? Een ieder gaat waar hij het best wordt bediend. De specialisten trachten betere honoreering te verkrijgen en krijgen een reuzen kluit mee, om het riet in te gaan. Een honoreering van 60 cents per lid en per jaar voor den specia list behoort tot de allerslechtste hotioreeringen in ons land. Het spreekt van zelf, waar alle waar naar zijn geld geleverd wordt, ook hier de specialistenhulp in verhouding tot het honorarium staat. Dan komt de bespreking van de actie tegen het Mij. Ziekenf. „IJinuiden". En als laatste nou veauté komt dan de verdediging van het bestuur door het spreek woord van die wespen, die slechts aan de betere vruchten knagen Van spreekwoorden gesproken, zou het bestuur niet beter heb ben kunnen aanhalen: „Men noemt geen koe bont, of er zit een vlekje aan?" Dan zou het nog zeer bescheiden van een vlekje gesproken hebben, in plaats van een bont koetje, een te bont gemaakt koetje. Beschouwen wij nu die gepu bliceerde cijfers eens nader. Er is zoo heel veel uit te leeren. Dan zien wij in de eeiste plaats, dat niet minder dan 42 pCt van alle ontvangsten ver dwijnen in de zakken van de huisartsen! (f 55.935.99 aan honoraria-doctoren op een totaal ontvangst van f 133.290.58.) dat de verstrekte geneesmiddelen per persoon niet meer dan 3 ct per week hebben bedragen dat ondanks de slechte tijden, ondanks hun aanhoudend pogen gemeente-subsidie te verkrijgen, toch nog niet minder dan f 1 332.56 verplichte reserveering plus f 4.141.60 winst-saldo, dus te samen f 5.474.16 naar het reservepotje werd overgebracht, welk potje bovendien nog ver sterkt is geworden met de rente van het reeds bestaande reserve kapitaal; immers onder de baten komt slechts een postje van f 17,25 intsrest voor, hetgeen bezwaarlijk de rente kan voor stellen van een geheel jaar over een bedrag van pl.m. f 50 000,— De post Ziekenhuisverpleging en specialistische hulp wordt in de rekening en verantwoording in een enkel bedrag opgenomen, omdat men toch niet zal kunnen nagaan, hoeveel de specialisten hoeveel het ziekenhuie ontvan gen. Het publiek mag niet alles weten. Want Wanneer het zou zien, dat de specialisten slechts f 0,60 per jaar en per lid genie ten, dan zou men dadelijk ook het belachelijke begrijpen van het bestuursvoorstel om de cri sisregeling aan te vullen met de bepaling' dat de crisisleden, vrijblijvend tegen betaling van 2 cent per ziei (max. 10 cent per gezin) zich tegen poliklini sche hulp kunnen verzekeren, 52 maal 2 cents is f 1.04 per jaar, verminderd met incasso en administratie laat dit toch een winst van netto 30 cents per lid en per jaar. Dat die vertegenwoordigers zich achter het bestuur schaar den, is vrij verklaarbaar, want anders zouden zij reeds niet meer ter ALGEMEENS verga dering zijn toegelaten. Overigens toch wel gevoelsmenschen, al bewoog hun gevoel zich in lij nen, die paralel aan hun wezen liepen hoe zouden deerniswaar dige types anders kunnen voe len dan „deernis". Het zou toch niet kwaad zijn voortaan alle spiegels uit de vergaderzaal te doen verwijderen het eigen beeld zou te zeer op de stem ming der vergadering kunnen drukken. Ik meen hiermede te moeten eindigen. Het bestuur is wel zoo vriendelijk het kantoor da gelijks open te stellen voor ieder inlichtingen behoevend lid, maar wat wil dat zeggen Hoeveel leden zullen uit al die Cijfers wijs kunnen worden? Als zij want dien bedoeling zit ach ter dat openstellen van het in formatie-bureau toch zoo wei nig vrees hebben voor publici teit, dat zij dan de moed hebben een algemeene ledenvergadering uit te schrijven; en dat zij dan mij een spreekbeurt toestaan van een half uur. Mochten zij bang zijn voor te persoonlijke aanvallen, dan wil ik wel een ander onderwerp nemen, bijv. „De moderne geschiedenis van Ali Baba en zijn roovers". Naar aanleiding van de motie, aangenomen tijdens de openbare vergadering in Thalia", deel ik U mede, dat ik deze motie ter inzage heb gezonden aan den Burgemeester van Velsen. Ik ontving hierop een schrij ven. dat het M. Z. IJ niet wil medewerken aan de samenstel ling van de Commissie van Onderzoek. In antwoord op dit schrijven heb ik aan den Bur gemeester gevraagd om een ju stitioneel onderzoek en copie van dat schrijven gezonden aan den Minister van Sociale Zaken. Ik had gaarne nog heel wat meer geschreven, maar ik durf niet nog meer plaatsruimte te vragen. En misschien zal ik de plaatselijke pers, die ik hierbij hartelijk dankzeg, voor hun prettige, volkomen neutrale houding in deze aangelegenheid, voorloopig niet meer lastig val len, maar waarde leden van het M. Z. IJ. U. zult spoedig van mij hooren. Ik zal een brenger van goed nieuws zijn. Ik breek nooit iets af, wanneer ik niet de plannen van nieuwbouw gereed heb. U kunt op mij rekenen, zoo als ik op U reken. F. M. van Vliet Hoofdstraat 38, Santpoort. ^5i O) 3* I O CB in w O) O ID M Sn O O O ÜJ w N O O O O) 16 2» !U Voor Draadnagels, Schroeven en Horrengaas, enz. naar Timmerman Houthandel 1 tot 6 regels 25 cent bij vooruitbetaling (Geen zakenadvertenties) grasmaaimachien f 4, 30 weck- fleschen merk Nimbus 1 liter en 2 liters met emaille weckketel f 5,waterpomp als nieuw f 5,— Hoofdstraat 35 Santpoort. Boerenkool, andijvie en preiplan- ten verkrijgbaar bij Antoniolie, Voorplaats 22. ongem. slaapkamer omgeving Santpoort-Driehuis, Hagelinger- weg 269 Driehuis, Zelfstandig kunnende werken. Boven 20 jaar, voor geheele dagen. Brieven letter W. bur. v. d. blad. op nette stand mooie zit- en slaapkamer met of zonder Pensi on. Br. lett. G. bureau v. d. blad. Ge vraagt voor direct een plm. 16 a 17 jaar van 82 uur, omgeving Brederoodscheweg. Br- lett. B. bur. v. d. blad. 18 jaar zoekt plaatsing als hulp in de huishouding liefst bij kinderen goed kunnende naaien, adres Velrerduin weg 260 IJinuiden (O) Heer vraagt gedurende de week van 18—25 Aug. een Te Santpoort-dorp aangeboden, voor bej. dame of heer, zonn. zit-slaapkamer met str. water liefder. verz. pr ref. Br. lett. D bur. v. d. blad Gevraagd boven 16 jaar van 8 tot 1 uur Zonder g.g. en rentekaart oiin. zich aan te melden, mevr. Larij, v. d. Vondelaan 29 Driehuis. een woonhuis centrum (dorp), huurprijs f5-a f6- Br. lett, V. bureau v. d. blad. Te Santpoort St. een aangeboden metgest. zit -slaapk. vaste waschtafel en fl. kast, Br. ett. N. bur. van dit blad. Overbildtweg 21 b. d. Hagelingerweg Poker Play Oloot Atlas No. 15 Exzentric Valencio Tuluse Excellent Atlas No. 5 Barbivore 6'/2 ct 6 ct 6 ct 4Va ct 5 ct 4 ct 31 9 ct 21/2 ct V/2 ct L_ Hagelingerweg 28 - Santpoort UNION STOFZUIGERS f 39, [.(met 8 hulpstukken) Elec. WASCHMACHINE f 70,— WRINGERS Olie Banden Benzine Rij wiel-onderdeelen IToet- en Kachelsmid Rijwiel- en Motor-Reparatie HAGELINGERWEG 136 Belastingplaatjes komen er niet meer als zij door ons op Uw Rijwiel zijn bevestigd. Opzetten in houder 15 cent Een nieuw middel tegen Kamervliegen, Een onzicht baar wordende streep met het sponsje over ruit, spie gel of lamp, trekt de vlie gen aan, die snoepen en sterven, Nu plagen de vliegen U niet langer. prijs per flesje Hagelingerweg 28 Santpoort Heerlijk koel AMSTEL BIER Prima belegen Edammer Kaas 65 cent per stuk. Dagelijks voorradig LAMSVLEESCH, vanaf 35 ct. p. p. Gebraden Kalfsborst 18 cent per ons, 35 ct per half pond Pekelvleescb, 16 ct per ons Berl. Leverworst 15 cent Enz. Enz. Enz.

Weekblad Huis aan Huis | 1935 | | pagina 3